Skip to content

W Afganistanie, w Czornom Tiulpanie

Taką ja pridumkę miałem dzisiej, a mianowicie -- nu, seriozno wszystko to wina i piwa Wielgiego Szatana?
Jasne, miło spojrzeć, jak nasz Ciężko Chory Największy Sojusznik ze Sklerotycznym Prezydentem otrzymuje kopa w oblicze od kozo... hm, no powiedzmy że kozodojów. Ale!
Otóż -- ale! Ale otóż Wielgi Szatan dwajsia lat zajmował się trenowaniem, doposażaniem i umacnianiem tamt. armii, ażeby była silna zwarta i gotowa na działania npla. I z grubsza było wiadomo, kto danym nplem jest i że to w sumie miejscowa iredenta, a nie zwarte jednostki Armii Czerwonej.
Tak se myślę, że dwajsia lat to już dość czasu, żeby se nie tylko mięsiwo armatnie wyćwiczyć, ale i cały korpus starszawych oficerów. I że jeśli ktoś samse nie pomoże, to i cała siła Wielgiego Szatana na nic się nie zda.
Jezdo sprawa jakościowo inna niż Wietnam Pd., bo tam przynajmniej nplem było konkretne państwo, Wietnam Pn., cieszące się poparciem moralnym i sprzętowym całej postępowej ludzkości. A Talibowie? Ba, sam nie wiem!
Ale to, że armia afganistańska wogle nie istnieje w analizach prędkości nacierania oddziałów talibskich, to jest raczej jej własna wina, a nie amerykańskich konzultantów.
«134567

Komentarz

  • Aaa, i jeśli ktoś miałby mądre pytanie, co to za głupi Czorny Tulpan, to zapraszam ażeby kliknąć w radzieckiego barda Rozenbauma, jak samo nazwisko wskazuje, Wielkorusa:



    To jest wersja z fajną filmozą



    To jest wersja z polskimi napisami



    A tej wersji jeszcze nie widziałem, ale wygląda obiecująco z racji dokumentalnych zdjęć.
  • Jestto wina Wielgiego Szatana, bo mógł Wielgi Szatan zaoferować braciom Afgańczykom coś pod ich gust, wtedy Talibowie zostaliby spuszczeni po brzytwie. A skoro armia afganistańska wogle nie istnieje w analizach prędkości nacierania oddziałów talibskich, to znaczy, że w gust Afgańczyków Talibowie trafiają lepiej.

    Zresztą - daleko szukać: między Odrą a Bugiem w kilka lat Żorżeta przesunęła ostatni naród z obozu proamerykańskiego do obozu wrogów Ameryki. Choć może jeszcze Filipiny się ostały. I w imię czego - kilku mętnych biznesów wartych dwanaście pięćdziesiąt?
  • A może Amerykanie zastosowali w A-stanie metodę kręcenia lodów i zakontraktowane szkolenia, sprzęt... były bezwartościowe. Ale owszem w tabelkach wydane miliardy mogły się prezentować imponująca, nawet gdy wydano je np. na tablice Mendelejewa, czy coś takiego
  • loslos
    edytowano August 2021
    Taki drobny przyczynek: Musieli to robić?



    image
  • Mam takie sobie przeczucie, że to początek końca imperium [:
  • Trzy samoloty transportowe Luftwaffe wyleciały do Afganistanu po obywateli Niemiec i afgańskich współpracowników Bundeswehry. Angela Merkel mówi o "bolesnych godzinach". Według nieoficjalnych doniesień możliwa jest docelowa ewakuacja ok. 10 tys. Afgańczyków: 4,5 tys. afgańskich współpracowników, obrońców praw człowieka, zagrożonych kobiet oraz rodziny tych osób.
  • los napisal(a):
    Taki drobny przyczynek: Musieli to robić?

    https://twitter.com/USEmbassyKabul/status/1400060130243362816?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1400060130243362816|twgr^|twcon^s1_&ref_url=

    image
    Arogancja? Zgodnie z naturą, a nie interesem?

    Chociaż w sumie dziwne. Wicezydzi przecież pilnują interesów wzorem niewicków.
  • ethanol napisal(a):
    Trzy samoloty transportowe Luftwaffe wyleciały do Afganistanu po obywateli Niemiec i afgańskich współpracowników Bundeswehry. Angela Merkel mówi o "bolesnych godzinach". Według nieoficjalnych doniesień możliwa jest docelowa ewakuacja ok. 10 tys. Afgańczyków: 4,5 tys. afgańskich współpracowników, obrońców praw człowieka, zagrożonych kobiet oraz rodziny tych osób.
    Trzema samolotyma?
  • edytowano August 2021
    Luftwaffe przekierowano do Uzbekistanu, samoloty nie mogły ladować w Kabulu.
    Dwa jeszcze wciąż krążą, ale na pasach są tłumy ludzi
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Mam takie sobie przeczucie, że to początek końca imperium [:
    Nie pomnę, ale chyba ..naście lat temu któryś z błyskotliwych bublicystów nazwał Stany trupem w zbroi.
    Mijały lata, a trup całkiem żwawo się ruszał. Czy teraz będzie inaczej?
  • No ruskie jakoś w '89 wycof mieli.
    Mam wrażenie, że dożyję i tego końca.
  • Czego Szturmowcze nie rozumiesz? los wyjaśnił, karabin sam nie strzela, wojsko samo z siebie nie walczy itp.
    Lokalsi potrzebują wodza, a nie wyborów (wódz zdobywa, a nie przymila się do wyborców), a tych co się przymilali do 'obcych' swoi słabo tolerowali. No toż to przepis na klęskę.
  • Rok 2045: amerykańskie jednostki planowo wycofują się z Zawiśla przekazując bez walki teren elementom armii rosyjskiej...
  • CzerwonySocjalis napisal(a):
    Rok 2045: amerykańskie jednostki planowo wycofują się z Zawiśla przekazując bez walki teren elementom armii rosyjskiej...
    W 2045 to się będą wycofywać za Missisipi - tyle, że jeszcze nie wiem czy na wschód czy zachód
  • leobulero napisal(a):
    CzerwonySocjalis napisal(a):
    Rok 2045: amerykańskie jednostki planowo wycofują się z Zawiśla przekazując bez walki teren elementom armii rosyjskiej...
    W 2045 to się będą wycofywać za Missisipi - tyle, że jeszcze nie wiem czy na wschód czy zachód
    Rosji też już nie będzie, ale może Chińczycy wezmą brand Armii Czerwonej, oni lubią skupować marki.
  • leobulero napisal(a):
    CzerwonySocjalis napisal(a):
    Rok 2045: amerykańskie jednostki planowo wycofują się z Zawiśla przekazując bez walki teren elementom armii rosyjskiej...
    W 2045 to się będą wycofywać za Missisipi - tyle, że jeszcze nie wiem czy na wschód czy zachód
    Zdradzili Afgańców, zdradzili Kurdów, zdradzą i Polaków.
  • edytowano August 2021
    Helvetia przyjmie 1o ooo uciekinierów z Afganistanu.
    Jak przyjęli lamaistow z Tybetu.
    Jak przyjęli Kosovarów (potomkowie grają nawet w ich reprze kopanej)


    https://www.facebook.com/177194474660/posts/10159612023019661/?sfnsn=mo
  • CzerwonySocjalis napisal(a):
    leobulero napisal(a):
    CzerwonySocjalis napisal(a):
    Rok 2045: amerykańskie jednostki planowo wycofują się z Zawiśla przekazując bez walki teren elementom armii rosyjskiej...
    W 2045 to się będą wycofywać za Missisipi - tyle, że jeszcze nie wiem czy na wschód czy zachód
    Zdradzili Afgańców, zdradzili Kurdów, zdradzą i Polaków.
    A w Jałcie 1945. roku to niby co zrobili?
    Na fforum chyba nikt (?) nie kocha USA, tylko co najwyżej sojusza (czasownik ;) ).
  • edytowano August 2021
    image

    Cezary Krysztopa bez schadowbana
    fb i tt

  • edytowano August 2021
    romeck napisal(a):
    https://www.facebook.com/509873383121576/posts/1024563168319259/
    Golas zamiast obrazka i to od samego Romecka? Chyba jeszcze nieobudzony
    image
  • edytowano August 2021
    no, przed kawą, chociaż pobudka o 4:26

    ze smartfonu to trzeba pokombinować, by z aplikacji wyłuskać adres obrazka, plus pracuję...
    mój jest z tt, kolegi z fb, a ja właśnie z fb nie umiem...
  • Ale są też dobre strony.

    image
  • I o aborcję łatwiej...

    image

    Co się oni tych Talibów czepiają?
  • Czepiają się Talibów, bo z Trumpem porozumienie podpisali ;)
  • Może poinformować Afganistan, że
    ***** *** oznacza: Talib won?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Czepiają się Talibów, bo z Trumpem porozumienie podpisali ;)
    o!
  • edytowano August 2021
    „Jedyną dźwignią są sankcje lub wsparcie ekonomiczne – to to samo, co Iran, kij czy marchewka” – powiedział. „Talibowie wiedzą, że jeśli przejmą władzę, przynajmniej nie będą musieli być wrogo nastawieni do Amerykanów”.
    tak tłumaczy uncle Gógle ostatni a capite z
    https://www.ft.com/content/df617411-3d5c-4665-8c54-0f9df95e0a19
    talibowie rozmawiaja między sobą i z USA w Dosze , w Katarze, Katar jest mediatorem i gospodarzem spotkania

    edit
    z tt amb Łukasiewicza

    The head of the US Central Command, General Kenneth McKenzie, held a personal meeting with #Taliban representatives in the Qatari capital of Doha and agreed on an incident prevention mechanism.

    The Taliban have pledged not to interfere with the evacuation process.
    6:02 PM · 16 sie 2021·TweetDeck
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A tej wersji jeszcze nie widziałem, ale wygląda obiecująco z racji dokumentalnych zdjęć.
    No proszę, niby ruski bardak a na każdej trumnie powiększona odbitka zdjęcia żołnierza, komuś się chciało i postarał się.
  • urzędnicy administracji twierdzą, że da się wykorzystać dążenie talibów do uzyskania międzynarodowej legitymizacji jako element nacisku, by trzymali grupy terrorystyczne w ryzach.

    – Talibowie mają w tym pewien własny interes. Wiedzą, co się stało ostatnim razem, gdy ukryli grupę terrorystyczną, która zaatakowała Stany Zjednoczone i nie jest w ich interesie, by pozwolić na powtórkę – powiedział sekretarz stanu Antony Blinken w wywiadzie telewizyjnym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.