Skip to content

Boga nie ma

12346»

Komentarz

  • edytowano January 2022
    Podstawowy bląd to uzurpowanie sobie przez scjentystów prawa do wypowiadania sie na temat życia pozagrobowego, które pozostaje poza zasięgiem poznawczym nauki, a jest podstawowym obszarem zainteresowania religii.
  • Ateiści to półmózgi. Szukałam stosownego cytatu z kard. Wyszyńskiego, ale nie znalazłam; wykasowali, albo co... ?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mie to się podobała ostatnia przysrywka Jordanu Pietersonu. Mianowicie, że takim koleżkom jak ten, no, Dawkins, to się zdaje, że odrzuciwszy pojęcie Boga Absolutnego, ludzie nie wkręcą się w jakieś bałwany i idolatrie, tylko zostaną racjonalnymi myślicielami jak taki Ajzyk Newton. Który był z zawodu alchemikiem.
    Njuton był z zawodu badaczem protestanckiej Biblii, na jej temat napisał więcej niż o fizyce. Nawet dla heretyków był heterodoksem.
  • Mania napisal(a):
    Ateiści to półmózgi. Szukałam stosownego cytatu z kard. Wyszyńskiego, ale nie znalazłam; wykasowali, albo co... ?
    Ideaa materializmu pojawila sie w mózgu marerialisty jako...niematerialny abstrakt.
  • `Materializm dialektyczny wywodzi się z cywilizacji żydowskiej. (Marks)
  • edytowano January 2022
    Smok_Eustachy napisal(a):
    `Materializm dialektyczny wywodzi się z cywilizacji żydowskiej. (Marks)
    Na pewno nie z Judaizmu Świątynnego lecz ewentualnie z Talmudycznego. Przymierze z tym pierwszym zostało wypełnione, ten drugi zaś trwa jako Synagoga Wiadomego Bytu.
  • MarianoX napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    `Materializm dialektyczny wywodzi się z cywilizacji żydowskiej. (Marks)
    Na pewno nie z Judaizmu Świątynnego lecz ewentualnie z Talmudycznego. Przymierze z tym pierwszym zostało wypełnione, ten drugi zaś trwa jako Synagoga Wiadomego Bytu.
    Lektura Cywilizacji Żydowskiej prof. Konecznego pozwala zrozumieć wiele aspektów współczesności.
    Aprioryczność, mechaniczność a nawet zmiana nazwisk. Kolektywizm.
  • MarianoX napisal(a):
    Podstawowy bląd to uzurpowanie sobie przez scjentystów prawa do wypowiadania sie na temat życia pozagrobowego, które pozostaje poza zasięgiem poznawczym nauki, a jest podstawowym obszarem zainteresowania religii.
    A nawet przedgrobowego, a niematerialistycznego. I redukcja tego to jakichś materialistycznych, acz może niedokrytych jeszcze zjawisk. (np Cud Słońca w Fatimie - nieznane zjawiska atmosferyczne)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.