Skip to content

Wojna

1118119121123124296

Komentarz

  • Będziemy się martwić za 50 lat.
  • pantelej napisal(a):
    PNi napisal(a):
    Zdaje się, że ruska ofensywa się już wyjajiła i w sumie jest tej chwili rówaga a ruskie nie mają potencjału na większy atak. Ruskie wiele nie zdobyły, trochę sił stracili i może nawet więcej niż UA.
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    image

    Prediction for Russian troops movement during the summer campaign.
  • MarianoX napisal(a):
    W razie hołodomoru do Hiszpanii z Afryki uchodźcy doplyną nawet na dętce od traktora, wówczas kraj ten - już teraz słabujący gospodarczo - stanie się shitholem ojropy
    A winny będzie jankes, oczywiście.
  • Dlaczego wszystkie kraje romańskie, poza Romanią, maja tzw. zajoba antyamerykańskiego?
  • edytowano May 2022
    MarianoX napisal(a):
    Dlaczego wszystkie kraje romańskie, poza Romanią, maja tzw. zajoba antyamerykańskiego?
    Romania dostała szczepionkę od kacapów, pozostali marzą o pobiedanosnej krasnoj armii by wprowadziła ustrój sprawiedliwości społecznej: zabrać bogatym, dać biednym („bo im się należy”).
  • Zima napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Putin nie ustąpi, bo straciłby władzę.
    https://www.skai.gr/sites/default/files/styles/large/public/2022-05/putin-ygeia-dailymail.jpg?itok=c7_0gmUh

    Chodzi o tego chorego starca pod kocykiem?
    Aż mi się przepomniał stary szmonces: Czem się różni krokodił od politbiurka? Ovaj, krokodił ma cztery nogi i pięćdziesiąt zębów. A politbiurko -- na odwrót!
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Prediction for Russian troops movement during the summer campaign.
    E myślałem że ukraińskich.
  • MarianoX napisal(a):
    Dlaczego wszystkie kraje romańskie, poza Romanią, maja tzw. zajoba antyamerykańskiego?
    Bo z nimi przegrały wojnę o władzę nad muerzem. A Hiszpania to nawet Amerykłę Łacińską straciła przy okazji.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Prediction for Russian troops movement during the summer campaign.
    E myślałem że ukraińskich.
    Oni się razem trzymają.
  • pantelej napisal(a):
    Ros. mistrzowie improwizacji;

    image
    film;
    https://twitter.com/RALee85/status/1526187528868573184
    - Skończyła nam się amunicja!
    - To leć niżej! Będę pasem nap...ał!
  • MarianoX napisal(a):
    Bazując na tym co pisze red. Grażyna Wółczyk, to jeśli Hiszpanie z tamtejszej tzw. prawicy mieliby stać się jeszcze bardziej prorosyjscy, to w prorosyjskości prześcignęliby samych...Kacapów. :D
    Chodzi o panią Małgorzatę Wołczyk?
    Bo już mi wydawało, że jakaś znana iberystka mi umknęła.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Dlaczego wszystkie kraje romańskie, poza Romanią, maja tzw. zajoba antyamerykańskiego?
    Bo z nimi przegrały wojnę o władzę nad muerzem. A Hiszpania to nawet Amerykłę Łacińską straciła przy okazji.
    A także, a nawet przede wszystkim, hamerykańce kompletnie nie potrafią w wojnę informacyjną. Przegrali ją nawet we własnym kraju.
  • TecumSeh napisal(a):
    hamerykańce kompletnie nie potrafią w wojnę informacyjną. Przegrali ją nawet we własnym kraju.
    Dajcie spokój. Jeden mój znajojemek się mie zwierzył, że w Kalafiorni posyła dzieci do szkoły, ale nie normalnej, tylko katowickiej. W normalnej jest takie szaleństwo, że pacholętom robią kursa, jak przepraszać Maurzynów, jakie stosować zaimki w przypadkach wątpliwych etc. Powiada, że lewaki-dziadersy też nie ogarniają OCB. I to ludzie ludziom zgotowali ten los, nie trzeba było radzieckich bajonetów.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    hamerykańce kompletnie nie potrafią w wojnę informacyjną. Przegrali ją nawet we własnym kraju.
    Dajcie spokój. Jeden mój znajojemek się mie zwierzył, że w Kalafiorni posyła dzieci do szkoły, ale nie normalnej, tylko katowickiej. W normalnej jest takie szaleństwo, że pacholętom robią kursa, jak przepraszać Maurzynów, jakie stosować zaimki w przypadkach wątpliwych etc. Powiada, że lewaki-dziadersy też nie ogarniają OCB. I to ludzie ludziom zgotowali ten los, nie trzeba było radzieckich bajonetów.
    Amerykany nie robią Nietzschego na pół gwizdka - jak już skikać do szamba, to z czapką, teczką i butami.
  • edytowano May 2022
    TecumSeh napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Bazując na tym co pisze red. Grażyna Wółczyk, to jeśli Hiszpanie z tamtejszej tzw. prawicy mieliby stać się jeszcze bardziej prorosyjscy, to w prorosyjskości prześcignęliby samych...Kacapów.
    Mea felix culpa, nie wiem dlaczego pani Małgorzata zapamiętała mi się jako Grażyna

  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    hamerykańce kompletnie nie potrafią w wojnę informacyjną. Przegrali ją nawet we własnym kraju.
    Dajcie spokój. Jeden mój znajojemek się mie zwierzył, że w Kalafiorni posyła dzieci do szkoły, ale nie normalnej, tylko katowickiej. W normalnej jest takie szaleństwo, że pacholętom robią kursa, jak przepraszać Maurzynów, jakie stosować zaimki w przypadkach wątpliwych etc. Powiada, że lewaki-dziadersy też nie ogarniają OCB. I to ludzie ludziom zgotowali ten los, nie trzeba było radzieckich bajonetów.
    Amerykany nie robią Nietzschego na pół gwizdka - jak już skikać do szamba, to z czapką, teczką i butami.

    Kto będzie ich wyciągał z tego szamba?
  • Nikt. Jedyna nadzieja, że się przebiją na drugą stronę.

  • ' Sytuacja ze strategicznego punktu widzenia wygląda tak, że ukraińska armia może uzbroić milion osób. Jak sami mówią, to dla nich nie problem zmobilizować tyle ludzi. (…) Kiedy wsparcie ze strony Europy zacznie w pełni działać, to niedługo będziemy musieli zacząć rozpatrywać ten milion ukraińskich żołnierzy jako rzeczywistość. Musimy wkalkulować, że sytuacja dla nas wyraźnie się pogorszy....Cały świat jest przeciwko nam, nawet jeśli nie chcemy tego przyznać. (…) Sytuacja nie jest normalna "

    — powiedział analityk wojskowy i emerytowany pułkownik Michaił Khodarenok ( na antenie Rus Tv)

    https://wpolityce.pl/swiat/598814-dla-rosjan-to-szok-ekspert-caly-swiat-jest-przeciwko-nam
  • Ojtam ojtam, od razu "cały świat". Sytuacja może się i odrobinu wahnęła, ale już wraca do normatywu:

    image
  • - Dyplomaci Szwecji i Finlandii nie mają po co przyjeżdżać do Turcji - oświadczył w poniedziałek turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan, komentując kwestię wniosku o akcesję tych krajów do NATO.

  • • W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku Lwowa. Atak był wymierzony w infrastrukturę kolejową - poinformował szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.
    dobrze, że wielcy tego świata nie jechali akurat pociągiem
  • — powiedział analityk wojskowy i emerytowany pułkownik Michaił Khodarenok

    Dziś przeczytałem ( na translatorku ) artykuł tego pana z 3 lutego, łebski gość - wiele przewidział

    https://nvo.ng.ru/realty/2022-02-03/3_1175_donbass.html
  • pantelej napisal(a):
    — powiedział analityk wojskowy i emerytowany pułkownik Michaił Khodarenok

    Dziś przeczytałem ( na translatorku ) artykuł tego pana z 3 lutego, łebski gość - wiele przewidział

    https://nvo.ng.ru/realty/2022-02-03/3_1175_donbass.html
    Об авторе: Михаил Михайлович Ходаренок – экс-начальник группы 1-го направления 1-го управления Главного оперативного управления Генштаба ВС РФ, полковник
    Nu nu, skoro pan pałkownik był kerownikiem pierwszego naprawienia pierwszego uprawienia i to głównego gensztaba, to znaczy, nie byle szmondaque.
  • edytowano May 2022
    Wydarzenia na południowo-wschodniej Ukrainie w 2014 roku najwyraźniej nikogo niczego nie nauczyły. Wtedy też spodziewano się, że cała lewobrzeżna Ukraina w jednym zrywie i w ciągu kilku sekund przejdzie na stronę Noworosji. Już wtedy rysowali mapy, szacowali obsadę personalną przyszłej administracji miejskiej i regionalnej, projektowali flagi państwowe.

    Jednak nawet rosyjskojęzyczna ludność tej części Ukrainy (w tym takich miast, jak Charków, Zaporoże, Dniepropietrowsk i Mariupol) w zdecydowanej większości nie poparła tych planów. Projekt Noworosja jakoś cicho się rozmył i po cichu umarł.

    Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
    Niezsamowitem jest dla mnie to, że Moskal nowe przysłowie sobie kupił. Jakby, mieli próbkę. Pół roku walczyli o lotnisko imieniem Sergiusza Prokofiewa. I myśleli, że dostaną lepszy chleb i sól niż sławne pierożki od babuszki. Podobnież braki w paliwku też stąd, że założenie było takie, że chłopstwo podolskie rzuci się z bańkami, ale nie w celu polewania nimi czołgów, a wlewania paliwka do ich baków.

    Bandyta spod Bezdan:
    Panowie, ja widzę rzeczywistość taką, jaka ona jest. Wśród was kogoś takiego nie ma. Jeśli taki ktoś nie znajdzie się, Polski za 10 lat może nie być.
    A teraz pod "Polska" podstawiamy "Rosja".
  • Znaczy rację miała Rosja że cały świat na nią dybie!
  • christoph napisal(a):
    • W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku Lwowa. Atak był wymierzony w infrastrukturę kolejową - poinformował szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.
    dobrze, że wielcy tego świata nie jechali akurat pociągiem
    ... że wystrzelili, to nie jest news. Pytanie: w co trafiły rakiety i jakie są straty.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niezsamowitem jest dla mnie to, że Moskal nowe przysłowie sobie kupił. Jakby, mieli próbkę. Pół roku walczyli o lotnisko imieniem Sergiusza Prokofiewa. I myśleli, że dostaną lepszy chleb i sól niż sławne pierożki od babuszki. Podobnież braki w paliwku też stąd, że założenie było takie, że chłopstwo podolskie rzuci się z bańkami, ale nie w celu polewania nimi czołgów, a wlewania paliwka do ich baków.
    Ludzie nie postępują zgodnie ze swoim interesem, ale ze swoją naturą - mawia się na forumku. Do tego niestety jest tak, że wszelkie dane itp - filtrujemy przez swoją naturę. Sowiecka jaka jest - wiadomo. Oni nie tyle filtrują dane co je wypierają, jeśli nie pasują do koncepcji.
    W sumie.. czy to źle? ;)
  • Przemko napisal(a):
    Znaczy rację miała Rosja że cały świat na nią dybie!
    Nobo po co Rosja? Wiadomo po co Rosja - jako trzeci do Świętego Przymierza. Ale jak dostaje po ryju od Ukrainy, której ponoć nie ma, to już się nie liczy i jest konfuzja.
  • A to nieświęte przymierze to teraz kogo z kim?

    Kitaj-hitlerowo-kacapia?

    I dlatego żaby i Orban tak podskakują jak osioł w Shreku? (Pick me! Pick me!) żeby się załapać?
  • Święte Przymierze to oczywiście Prusy, Austria i Rosja. Prus już nie ma, Austria zrobiła się powiatem a nie mocarstwem ale Niemcy sobie pomyśleli, że mogą Prusy i Austrię zastąpić. Wszystko szło dobrze a tu taki zonk z Rosją. No niedobrze, niedobrze.

    A Żaby to sobie robiły Ententę, też z Rosją. I też zonk. Niemal im współczuję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.