Skip to content

Wojna

1136137139141142296

Komentarz

  • Właśnie wyczytałem, że Mesko zajmuje się też produkcją kwiatową, zwłaszcza dla morskich skorupiaków. Nie wróży to dobrze Moskalom.
  • A tu legion międzynarodowy walczy w Siewierodoniecku. Widać polską flagę i polskie Groty :)

  • los napisal(a):
    Właśnie wyczytałem, że Mesko zajmuje się też produkcją kwiatową, zwłaszcza dla morskich skorupiaków. Nie wróży to dobrze Moskalom.
    Ja mam Męsko przez miedzę, robi pociski do armat 152, 155 i innych
  • Totalnych znowu popierniczyło do reszty przy okazji wizyty Macrona i Scholtza i 2 innych w Kijowie.
  • Od pewnego czasu są tak popierniczeni że nie widzę różnicy ;-)
  • już niektórzy z lewicy są bardziej przytomni
  • edytowano June 2022
    Temat wizyty w Kijowie partii nieupokarzania Rosji został właśnie zamknięty przez Johnsona.
  • Brzost napisal(a):
    Od pewnego czasu są tak popierniczeni że nie widzę różnicy ;-)
    To jest zestaw pacynki. Nie - toi jest jednak zespół pacynki. Chodzi o to, że jak się nie czują pacynką to się czują niekomfortowo. Vide Kowal na Tłiterze. Powinniśmy tam być! W sensie że z Macronem w Kijowie.
  • Zima napisal(a):
    Temat wizyty w Kijowie partii nieupokarzania Rosji został właśnie zamknięty przez Johnsona.
    Weźcie napiszcie wprost o co chodzi. :)
  • Przemko napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Temat wizyty w Kijowie partii nieupokarzania Rosji został właśnie zamknięty przez Johnsona.
    Weźcie napiszcie wprost o co chodzi. :)
    Boris przyjechał bez zapowiedzi do Kijowa, żeby zaoferować konkretną pomoc i dowiedzieć się, czym straszyli Zielińskiego fajansiarze z DE, FR i ITA.
  • peterman napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Temat wizyty w Kijowie partii nieupokarzania Rosji został właśnie zamknięty przez Johnsona.
    Weźcie napiszcie wprost o co chodzi. :)
    Boris przyjechał bez zapowiedzi do Kijowa, żeby zaoferować konkretną pomoc i dowiedzieć się, czym straszyli Zielińskiego fajansiarze z DE, FR i ITA.
    Dzieki, i wiadomo czym?
  • KTOŚ na pewno już wie...
  • Podejrzewam że wszyscy wiedzą. Z tych oczywiście, co wiedzieć powinni.
  • Nie wiem czemu się tak jaracie tym porównaniem, przecież jest nieprawdziwe, Macron nie zdradził Zełeńskiego bo nigdy nie był mu wierny.

    Co do wizyty Trzech Kumpli - czy Zeleński postraszył ich awarią Nord Stream?
  • Ale jest jakaś podwójna gra ze strony Niemiec i Francji, a przynajmiej pozory proukraińskości.
  • janosik napisal(a):
    Ale jest jakaś podwójna gra ze strony Niemiec i Francji, a przynajmiej pozory proukraińskości.
    Niech najpierw dostarczą Cezary...
  • janosik napisal(a):
    Ale jest jakaś podwójna gra ze strony Niemiec i Francji, a przynajmiej pozory proukraińskości.
    100 godzin rozmów z Putinem, pozostawienie francuskich firm w Rosji, dostawy broni do Rosji być może jeszcze w 2022 - jaka podwójna gra, to już Niemcy lepiej udają.
  • edytowano June 2022
    Przyjechał Johnson i zapowiedział, że UK będzie co 120 dni wyszkalać dwie nowe ukraińskie brygady (10 tys ludzi). Szkolenie odbywać się będzie w "dużo bezpieczniejszym miejscu niż np. Jaworów koło Lwowa" (możecie się domyślać gdzie).
    Myślę, że również sprzęt będzie odpowiednio organizowany na potrzeby tych brygad.
  • Imperium pamięta. Pamięć trwa ponad 150 lat.
    Zażarci jak Ukraińcy.
    Skoro Brytyjczycy wspierają drugą siłę w Europie przeciw nr 1. to kto nim jest?
    Ci, co byli przed nim w Kijowie?
    Stawia na poprzestawianie UE od środka po wpuszczeniu UA?
  • DE FRA ITA nie zmieniłyby deklaracji (ale to wciąż tylko deklaracje) w sprawie kandydatury UKR do UE gdyby nie propozycje anglosaskie i działania polskie
  • Odpowiedzi pod wpisem godne.
  • edytowano June 2022
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Tu jest dowód na ostateczne popierniczenie:
    https://mobile.twitter.com/gazeta_wyborcza/status/1537770785506476034
    Brzost napisal(a):
    Odpowiedzi pod wpisem godne.
    → Bo byli już wcześniej kiedy Macron i Scholz uzgadniali przez telefon z Putinem czy mogą pojechać czy nie. Serio? Nie zauważyliście tych wizyt? Podobno jesteście taką zaangażowaną gazetą?

    → Jak widać nikt nie chciał dołączyć do tej prorosyjskiej grupy.
    Tylko GW zawsze wiernie przeciwko Polsce

    → Ponieważ byli wcześniej, kilkukrotnie, a ze sprzedawczykami i proputinowskimi, użytecznymi idiotami, nie staną do zdjęcia na Ukrainie, bo wstyd!


    →To bardzo proste. Bo chcą pomóc Ukrainie a nie Rosji. Dlaczego nie było tez nikogo z USA, z GB, z krajów bałtyckich? Myślcie lewacy.

    → Dlaczego Macron i Scholtz nie stali u boku Prezydenta Dudy gdy był w Kijowie? Namiętnie wtedy ucinali sobie pogawędki z Putinem

    → Bo Morawiecki nie proponował aby Ukraina oddała cześć terytorium, dla koleszki Putina.

    → A mieli być? W tym towarzystwie, po co?

    → Żeby naciskać na niepodległy rząd Ukrainy, by wymusić kapitulację? Po to pojechali tam panowie Scholz i Macron. Całe szczęście, że żaden z polskich polityków tam nie pojechał.

    → Nie łazimy z byle kim!
    A serio - prowadzimy razem z Ameryką i Anglią oraz kilkami mniejszymi państwami działania wspierające Ukrainę od samego początku na skalę, która jest nie osiągalna dla tych 'mocarzy' ełropy! Pojechali poklepywać i być poklepywanymi.

    → „...u boku Macrona i Scholza??
    Czy PAD lub PMM to jakieś pętaki, żeby mieli być U BOKU politycznych pajaców ws. Ukrainy?

    → Bo prawdziwi Polscy politycy nie spiskują z pieskami putina.

    →Pan Cezary Krysztopa @cezarykrysztopa

    Bo nie są tak głupi jak Wy

    → bez czytania, odpowiadam na zadane pytanie: pokazywanie się u boku przyjaciół Putina to hańba

    Pominąłem wulgarne (wulgaryzujące).
    Jednak sporo tweetów pro-gazetowyborczych. Oraz parę anty-wszystko ("Polacy już rzygają Ukrainą.")

    Ot, "wojenka" internetowa.

    Ale
    warto poczytać Gazetę (i Onet i itp) by znać bieżącą narrację Obywateli Unii
  • Ale
    warto poczytać Gazetę (i Onet i itp) by znać bieżącą narrację Obywateli Unii
  • Ja odpowiadałem, że do pilnowania hybrydowych sojuszników był oddelegowany Prezydent Rumunii.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ja odpowiadałem, że do pilnowania hybrydowych sojuszników był oddelegowany Prezydent Rumunii.
    !!!
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ja odpowiadałem, że do pilnowania hybrydowych sojuszników był oddelegowany Prezydent Rumunii.
    Yess!
    Sas wg starego sznytu
  • Normalny podział obowiązków między sojusznikami ;)
  • dyzio napisal(a):
    Przyjechał Johnson i zapowiedział, że UK będzie co 120 dni wyszkalać dwie nowe ukraińskie brygady (10 tys ludzi). Szkolenie odbywać się będzie w "dużo bezpieczniejszym miejscu niż np. Jaworów koło Lwowa" (możecie się domyślać gdzie).
    Myślę, że również sprzęt będzie odpowiednio organizowany na potrzeby tych brygad.
    10 tysięcy żołnierzy co 120 dni, 30 tysięcy rocznie wydaje się niedużo ale jeśli uwzględnimy że każdy może przeszkolić kolejnych 10 to w półtora roku całe USZ będą przeszkolone na standard NATO.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.