Skip to content

Wojna

1137138140142143296

Komentarz

  • edytowano June 2022
    To bardzo duża pomoc, np. Arestowicz stwierdził że to odciąży ich system , który nie jest tak sprawny.
    Jeszcze było w wywiadzie wiele smaczków dotyczących ostatnich wizyt. Zdanie o kandydaturze do UE, które państwa mają szerszą ppektywę
  • dyzio napisal(a):
    To bardzo duża pomoc, np. Arestowicz stwierdził że to odciąży ich system , który nie jest tak sprawny.
    Jeszcze było w wywiadzie wiele smaczków dotyczących ostatnich wizyt. Zdanie o kandydaturze do UE, które państwa mają szerszą ppektywę

    O! Nie jestem jedynym fanem Arestowicza na formumku!

    Wczorajszy Arest był smakowity. Ukraina przechodzi szybką lekcje na temat parszywieńkości zachodu, co jest niezbędnym wstępem do Międzymorza. I bardzo dobrze.
  • Gdzie był ten wywiad? Ma ktoś linka?
  • edytowano June 2022
    Co wieczór Fejgin (albo Feygin) Live na youtubce. Najpierw 15 minut o tym co na froncie, potem o polityce

  • edytowano June 2022
    jest jeszcze kanał który codziennie tłumaczy na żywo na polski materiały ukraińskie. ten Arestowicz ok.2h28minuty

  • Straty Ros tygodniowo;

    image
  • Zima napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    To bardzo duża pomoc, np. Arestowicz stwierdził że to odciąży ich system , który nie jest tak sprawny.
    Jeszcze było w wywiadzie wiele smaczków dotyczących ostatnich wizyt. Zdanie o kandydaturze do UE, które państwa mają szerszą ppektywę
    O! Nie jestem jedynym fanem Arestowicza na formumku!

    Wczorajszy Arest był smakowity. Ukraina przechodzi szybką lekcje na temat parszywieńkości zachodu, co jest niezbędnym wstępem do Międzymorza. I bardzo dobrze.
    Zobacz to: zwłaszcza 39 minuta.

    Arestowicz i jego rozmówcy szukają podstaw dla przyszłości Ukrainy.
    Bankructwo trzech wyborów: Ruskiego Mira, UE, i państwa nacjonalistycznego Ukrainy
    Podstawą powinna być : WOLNOŚĆ (wypowiedziana dosłownie po polsku z podkresleniem , że ta polska nazwa najlepiej oddaje istotę)
    Straszne dla Ar. to państwo narodowe uwięzione w Unii Europejskiej (czyli coś jak teraz Polska)

  • edytowano June 2022
    na boku
    dyzio napisal(a):
    Podstawą powinna być : WOLNOŚĆ (wypowiedziana dosłownie po polsku z podkresleniem , że ta polska nazwa najlepiej oddaje istotę)

    Ciekawe, czy w słowniku ukraińskim - papierowym, formalnym - jest oprócz свобода,
    także ta "polska" вольность?
  • W rosyjskim jest, z kategorią "przestarzale". Puszkin nawet odę o takim tytule zmachał.
  • Jestem zachwycony dyplomacja amb Melnyka w Berlinie
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    W rosyjskim jest, z kategorią "przestarzale".
    Logiczne ;-)

  • christoph napisal(a):
    Jestem zachwycony dyplomacja amb Melnyka w Berlinie
    image
    O czym? Bo ja szwargotu nie rozumiem, ni w ząb?
  • edytowano June 2022
    Na pytanie czy klęska Ukrainy zostanie przypisana Niemcom odpowiedział, że teraz właśnie Niemcy dostają szansę, żeby być dobrze zapamiętanymi i teraz pracują na dobrą opinię

    To nie jest pisanie listu do sultana
  • Doczytałem o Krabach, no więc to to pisał los wygląda następująco:
    - Krab zwykła amunicja zasięg ok 30 km
    - Msta zwykła amunicja zasięg około 24 km
    - Krab amunicja z gazogeneratorem zasięg około 40 km
    - Msta amunicja z gazogeneratorem zasięg około 30 km
    więc różnica w zasięgu jest dość znaczna.
  • Te trzy milimetry w kalibrze przekłada się na kilka kilometrów w zasięgu. Stąd zresztą ten kaliber 155 się wziął.

    Pruscy kirasjerzy przegrywali z austriackimi, bo austriackie pałasze były o cal dłuższe. Stary Fryc z właściwym mu poczuciem humoru zaproponował, by wobec tego podjeżdżali o cal bliżej, ale to nie załatwiło sprawy, Prusy musiały wymienić uzbrojenie.

    Moskale nie wymienią haubic, więc będą przegrywać.
  • Pierwsze potwierdzone zdjęcie Kraba w warunkach bojowych.

    image
  • edytowano June 2022
    Kraby mają dłuższe lufy niż ruskie a także amerykańskie haubice. Nawet brytyjski oryginał wieży różni się od krabowej długością lufy bo dodaliśmy centymetrów. Nawet czytałem żałosny wpis jakiegoś Angola z postulatem żeby zlecić Polakom rozwiązanie problemu przedłużenia lufy, z którym ich konstruktorzy nie mogą sobie poradzić od lat.
  • Na tym holowniku który na Wyspę Wężową dostarczał broń i żołnierzy prawdopodobnie zginelo 200 komandosów Alfa.
  • To aż tylu ich jeszcze zostało?
  • los napisal(a):
    To aż tylu ich jeszcze zostało?
    Zawodowych chętnych do zgonu? Chyba niewielu. Karać trudno, bo to nie wojna.
  • To mnie dość zdziwiło, bo miałem reżym Putina za bardziej zamordystyczny a tam za odmowę walki zwalniają ze służby, za karę odbierając co najwyżej przywileje z niej wynikające, np mieszkanie.
  • pantelej napisal(a):
    To mnie dość zdziwiło, bo miałem reżym Putina za bardziej zamordystyczny a tam za odmowę walki zwalniają ze służby, za karę odbierając co najwyżej przywileje z niej wynikające, np mieszkanie.
    Nie chcą siać paniki być może, po cichu mniej smrodu się robi.

    Natomiast co do Alfa to podobno to jakies popłuczyny, oficjalnie Alfa.
  • pantelej napisal(a):
    To mnie dość zdziwiło, bo miałem reżym Putina za bardziej zamordystyczny a tam za odmowę walki zwalniają ze służby, za karę odbierając co najwyżej przywileje z niej wynikające, np mieszkanie.
    A jak się nie odmówi, to przydzielają drugie o standardowych rozmiarach: sześć stóp na dwie.
  • edytowano June 2022
    "Zmarł". :)

    "17 czerwca, w wyniku uderzenia artyleryjskiego Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie charkowskim, zniszczono punkt dowodzenia 20. Armii" - napisał Cymbaliuk na swoim profilu na Facebooku. "Według informacji zmarł cały personel punktu kontroli (ponad 40 osób), w tym żołnierze najwyższego stopnia dowodzenia" - dodał.

    Poinformował też, że "tożsamości zmarłych nie można zidentyfikować ze względu na całkowite spalenie ciał i zawalenie się budynku".

    "Potwierdzam, że wczoraj stanowisko dowodzenia 20. Armii Federacji Rosyjskiej zostało zniszczone" - napisał w niedzielę na swoim profilu na Telegramie doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wiktor Andrusiw. Dodał, że nie było to jednak zwykłe centrum dowodzenia, lecz centrum dowodzenia i wywiadu."

    https://wiadomosci.wp.pl/rosjanie-poniesli-dotkliwy-cios-ukraincy-trafili-w-centrum-dowodzenia-i-wywiadu-6781547514198912a
  • Krab z kwietnikiem to prawie jak langusta na palmie.
  • Przemko napisal(a):
    pantelej napisal(a):
    To mnie dość zdziwiło, bo miałem reżym Putina za bardziej zamordystyczny a tam za odmowę walki zwalniają ze służby, za karę odbierając co najwyżej przywileje z niej wynikające, np mieszkanie.
    Nie chcą siać paniki być może, po cichu mniej smrodu się robi.

    Natomiast co do Alfa to podobno to jakies popłuczyny, oficjalnie Alfa.
    Beta
  • A propos - jakiś Alfa, Beta czy z kolejnych liter?
  • Przemko napisal(a):
    "Zmarł". :)

    "17 czerwca, w wyniku uderzenia artyleryjskiego Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie charkowskim, zniszczono punkt dowodzenia 20. Armii" - napisał Cymbaliuk na swoim profilu na Facebooku. "Według informacji zmarł cały personel punktu kontroli (ponad 40 osób), w tym żołnierze najwyższego stopnia dowodzenia" - dodał.

    Poinformował też, że "tożsamości zmarłych nie można zidentyfikować ze względu na całkowite spalenie ciał i zawalenie się budynku".

    "Potwierdzam, że wczoraj stanowisko dowodzenia 20. Armii Federacji Rosyjskiej zostało zniszczone" - napisał w niedzielę na swoim profilu na Telegramie doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wiktor Andrusiw. Dodał, że nie było to jednak zwykłe centrum dowodzenia, lecz centrum dowodzenia i wywiadu."

    https://wiadomosci.wp.pl/rosjanie-poniesli-dotkliwy-cios-ukraincy-trafili-w-centrum-dowodzenia-i-wywiadu-6781547514198912a
    To jednak straszne, co robi z ludzi kibicowanie w wojnie. Świeżo po mszy, w asystencji aniołów, czytam że sztab Moskali tak rozwalony, że nie da się ciał rozpoznać. I co? I śmiech zdrowy ludowy! Serio, nie tylko powietrze nosem puszczałem.
  • E myślałem, że stanowisko dowodzenia to wszyscy dowódcy danej armii. A najważniejsze jak zwykle w ostatnim zdaniu:

    Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy dodał, że nie ma jednak dokładnych danych o stratach. "Takie ośrodki zatrudniają z reguły od 200 do 300 osób, a dowodzi nimi oficer o randze nie niższej niż pułkownik" - dodał.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.