Skip to content

Wojna

1158159161163164296

Komentarz

  • A podobno Armenię chce Moskal sprzedać Turcji za dublonów garść.
  • edytowano August 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A podobno Armenię chce Moskal sprzedać Turcji za dublonów garść.
    Czy w ogóle istnieje jakikolwiek słabszy sojusznik, który nie został przez Kacapię oszukany i sprzedany?
  • Turas chyba jednak wolałby Gruzję...
  • Spoko, nie pali się.
  • Przecież Turek już ma Armenię?
  • Przemko napisal(a):
    Przecież Turek już ma Armenię?
    Azerbejdżan ma.
  • "Wybaczcie nam, bracia Polacy, za brak zrozumienia i milczenie w czasie, gdy byliście mordowani w naszym kraju."
    Pomnik ten stoi od maja pod Charkowem."

    image
  • Charków to ta część Ukrainy Słobodzkiej, co nie chce Moskwy? Rozsądni ludzie, nie biorą na kark zbrodni Wołyniaków. Nic z nimi nie mają wspólnego - ani język ani historia ani religia.
  • 1939-1940
  • Moja Małżonka opowiadała mi o tym pomniku. Była tam na początku zimy ubiegłego roku.
  • Brzost napisal(a):
    Moja Małżonka opowiadała mi o tym pomniku. Była tam na początku zimy ubiegłego roku.
    I już wtedy stał? Toszirski napisał że od maja tego roku.
  • Tak. Już wtedy stał. Wiadomość pewna.
  • Sekretarz stanu USA powiedział, dlaczego nie pozwolą Rosji na zajęcie Ukrainy: bo zrobi się sezon na takie wojny.
  • Przemko napisal(a):
    Sekretarz stanu USA powiedział, dlaczego nie pozwolą Rosji na zajęcie Ukrainy: bo zrobi się sezon na takie wojny.
    Późno się obudzili... Dobrze że w ogóle.
  • edytowano August 2022
    Mam nadzieję że to jednak nie prawda, a tylko dodatkowy sygnał dla innych, zwłaszcza Chin.
  • Chińcykowe manewry wokół Tajwanu wyglądają mocno niepokojąco.
  • Może jeszcze nie teraz, ale i oni - tak jak kacap - potrzebować będą jakiejś "ucieczki do przodu". Świat przyspieszył, wszystko psieje, nawet cykle hegemoniczne. Nim się hegemon in spe nacieszy wdrapaniem na ten prestiżowy stolec, już wchodzi w etap schyłkowy.
  • peterman napisal(a):
    Chińcykowe manewry wokół Tajwanu wyglądają mocno niepokojąco.
    Dobra okazja, więc próbują ile można. Bo może można więcej niż się wydaje.
  • edytowano August 2022
    Dwa fajne niusy, kolejny sukces Putina - wspolpraca służb ze sobą.

    "SBU zatrzymała rosyjskich zabójców. Mieli zlecenie na premiera i szefa wywiadu."

    https://belsat.eu/pl/news/08-08-2022-sbu-zatrzymala-rosyjskich-zabojcow-mieli-zlecenie-na-premiera-i-szefa-wywiadu/

    "Czescy detektywi, prowadzący śledztwo w sprawie eksplozji amunicji w Vrbieticach w 2014 r., utworzyli wspólną grupę z Brytyjczykami, badającymi próbę otrucia byłego oficera rosyjskich służb specjalnych Siergieja Skripala – poinformowała dziś Krajowa Centrala Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (NCOZ)."

    https://belsat.eu/pl/news/04-08-2022-czesi-i-brytyjczycy-polacza-sily-by-scigac-zamachowcow-z-gru/
  • peterman napisal(a):
    Chińcykowe manewry wokół Tajwanu wyglądają mocno niepokojąco.
    Przyjdzie po nich pora na kolejne stanowcze ostrzeżenie.

    Mam wrażenie, że tow. Xi za szybko zszedł że ścieżki nauk tow. Denga "Ciszej jedziesz dalsze budziesz".
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Chińcykowe manewry wokół Tajwanu wyglądają mocno niepokojąco.
    Przyjdzie po nich pora na kolejne stanowcze ostrzeżenie.

    Mam wrażenie, że tow. Xi za szybko zszedł że ścieżki nauk tow. Denga "Ciszej jedziesz dalsze budziesz".
    Nie mam pojęcia co się tam i na Ukrainie dzieje. Wiem tylko, że Ukraina negocjuje nowe pukawki, bo Antoniuk we WNET codziennie narzeka, że kacapy już-już zajmą Bachmut. HARMy ponoć już dotarły i koszą S300-ki.
  • Tak po prawdzie, to niczego się nie dowiemy, aż się któraś że stron — daj Boże Moskale — serio się rozsypie.
  • edytowano August 2022
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Chińcykowe manewry wokół Tajwanu wyglądają mocno niepokojąco.
    Przyjdzie po nich pora na kolejne stanowcze ostrzeżenie.

    Mam wrażenie, że tow. Xi za szybko zszedł że ścieżki nauk tow. Denga "Ciszej jedziesz dalsze budziesz".
    Bo może już nie budiesz. Tak jak natenczas pisze - cykl hegemoniczny się skończył zanim się zaczął. Czas dla nich niby pracował do tej pory ale to się skończyło, głównie przez demografię. Jechali na głodnej, młodej, nieobciążonej dziećmi populacji. Teraz przez politykę jednego dziecka będą mieli głodną, starą populację a na tym nie jedziesz.
  • Porywanie kobiet ujgurskich i innych dla rozpłodu chyba nie bardzo pomogło...
  • wildcatter1 napisal(a):
    Czas dla nich niby pracował do tej pory ale to się skończyło, głównie przez demografię. Jechali na głodnej, młodej, nieobciążonej dziećmi populacji. Teraz przez politykę jednego dziecka będą mieli głodną, starą populację a na tym nie jedziesz.
    Ło zabawne, to tak jak w Tenkraju!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    wildcatter1 napisal(a):
    Czas dla nich niby pracował do tej pory ale to się skończyło, głównie przez demografię. Jechali na głodnej, młodej, nieobciążonej dziećmi populacji. Teraz przez politykę jednego dziecka będą mieli głodną, starą populację a na tym nie jedziesz.
    Ło zabawne, to tak jak w Tenkraju!
    Dlaczego u nas mimo wszystko jest lepiej:
  • edytowano August 2022
    Do filmików dłuższych niż 15 10 5 minut obowiązkowe streszczenie.

    (Chyba że grają i śpiewają)
  • Streszczenie masz w tytule. Puść sobie z prędkością x2 i już.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.