Skip to content

Wojna

1245246248250251288

Komentarz

  • Dlatego że mają głowę napakowaną pierdoletami o Ukrainie i Ukraińcach.

  • @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):

    Widełła nie oglądłem bo za długie ale daje "like" za opis.
    Kilka razy pisałem tutej o akcji "Ja chaczu żyć". Nie wiem jak bardzo jest popularna wśród kacapskich sołdatów ale nie obgarniam dlaczego mając takie możliwości oni wszyscy masowo się nie poddają?

    Pamiętacie taki kawał z prl-u:

    • "W jaki sposób odzyskać szybko wolność?''
    • "Wypowiedzieć wojnę Ameryce a na drugi dzień się poddać."

    Widziałem sam filmik drona na TT. To z dwie minuty. Przejmująca ta "rozmowa".

  • Ostatnio pojawiło się też nagranie gdy uciekających Rosjan zatrzymują inni Rosjanie, po czym zaczynają strzelać. Oddział zaporowy jakiś.

  • @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):

    Kilka razy pisałem tutej o akcji "Ja chaczu żyć". Nie wiem jak bardzo jest popularna wśród kacapskich sołdatów ale nie obgarniam dlaczego mając takie możliwości oni wszyscy masowo się nie poddają?

    Dlatego, że Rosjanin nie wierzy w to, co mu mówią. Ma rację, w Rosji generalnie się nie mówi prawdy, zwłaszcza jak mówi się w imieniu władz.

  • @dyzio powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Pojawiła się dzisiaj informacja że Izrael chce sprzedać 100-200 Merkav 1 i 2 dla jakiegoś państwa w Europie. Armata 105 mm jak w Leopardzie 1. Ukraina? Podlizują się USA?

    Podobno Cypr w zamian za T80 na Ukrainę Spekulacje

    który cypr? po primo
    merkava - rydwan podobne do Marhaba - cześć , witaj u arabów i Turków

    Merkava to czołg na tereny suche, , tak mówił mi stary żyd

  • @Przemko powiedział(a):
    Dlatego że mają głowę napakowaną pierdoletami o Ukrainie i Ukraińcach.

    No ale wybacz, przewybitne zjebanie wielkiego narada rosyjackiego to podatna gąbka na takie nazi- fantazi.
    Jak u nas, pod koniec czarnej nocy Tuska, w 2014-2015 postępaki-lewaki tłumaczyły plebsowi, że imigranci fajni, że inżyniery-doktory to samo dobro, a tak w ogóle to gwałt tak bardzo nie boli, a kiłę i hifa można wyleczyć... to mało kto się nabrał (tylko trochę studentek europejistyki, gender studies i równościologii).

  • @Przemko powiedział(a):
    "Niedawno w internecie pojawiło się wykonane 9 maja nagranie z drona pokazujące następują sytuację z frontu pod Bachmutem.

    Rosyjski żołnierz odkłada bron i sygnalizuje operatorowi drona że chce się poddać. Po chwili nadlatuje inny dron — żołnierz wskazuje na niego, potem na siebie, a potem przejeźdźa palcem po swojej szyi... Dron wykonując kilkukrotnie ruchy lewo-prawo odpowiada przecząco. Drugi dron podlatuje i poza okopem, ok 10m od żołnierza zrzuca... coś. Rosjanin patrząc w kamerę drona wskazuje w kierunku przesyłki i pokazuje palcem na siebie. Dron wykonuje kilkukrotne kiwnięcie odpowiadając twierdząco.

    Żołnierz bierze przesyłkę, otwiera i odczytuje napisane na kartce "Сдавайся. Следуй за мной и мы сохраним тебе жизнь" — „Poddaj się. Chodź za mną, a uratujemy ci życie”. Sygnalizuje że potrzebuje chwili do namysłu, po czym zadaje gestami dwa pytania: — palcem wskazującym pokazuje na siebie i patrząc w kamerę tym samym palcem przeciąga po szyi; operator drona odpowiada kiwaniem na boki — "nie" — palcem wskazującym pokazuje na siebie i patrząc w kamerę uderza się kilkukrotnie pięścią w szczękę; operator odpowiada manewrami — "nie". Po czym rosjanin idzie śladem nisko lecących dronów (w sumie trzech, ze względu na żywotność baterii zmieniały się, a jeden został zestrzelony).

    Kilka dni temu pojawiło się nagranie rosyjskiego dziennikarza śledczego Władimira Osieczkina (gulagu.net), który skontaktował się z wojskiem ukraińskim aby móc porozmawiać z operatorem drona i z uratowanym rosjaninem — zidentyfikowanym jako Rusłan Anitin z Pskowa, zmobilizowany 25 września 2022. Jak pisze Osieczkin "Ewakuacja trwała około 2 godzin, w tym czasie do Rusłana oddano ponad 10 strzałów z moździerzy i artylerii z pozycji "Wagnera" i armii rosyjskiej, dwóch wojskowych ostrzelało go z karabinów maszynowych, ale pilotom dronów udało się doprowadzić go na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy i umożliwić poddanie się, ratując mu życie i zdrowie.

    Ta historia zasługuje na sfilmowanie i szerokie nagłośnienie, dobitnie pokazuje, gdzie jest człowieczeństwo i miłosierdzie wobec wrogów, a gdzie okrucieństwo i zbrodnie wojenne nawet w stosunku do współobywateli. Dlatego postanowiliśmy dać Wam możliwość usłyszenia prawdy zarówno od samego Rusłana Anitina, jak i od jego wybawcy Andrieja N., który brał udział w tej misji.

    Ten film — 2 godziny i 20 minut — przedstawia prawdę o wojnie i pokoju, dobru i złu oraz o tym, jak pozostać człowiekiem w brutalnej wojnie." Link do wywiadu: "

    To jest chyba najmocniejszy materiał tej wojny.
    Trzeba oglądać w ciszy,
    w zimnie
    i po ciemku.

  • @Przemko powiedział(a):
    Pojawiła się dzisiaj informacja że Izrael chce sprzedać 100-200 Merkav 1 i 2 dla jakiegoś państwa w Europie. Armata 105 mm jak w Leopardzie 1. Ukraina? Podlizują się USA?

    https://defence24.pl/sily-zbrojne/izraelska-strzala-obroni-niemcy-przed-rakietam

  • edytowano June 2023

    @KAnia powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Pojawiła się dzisiaj informacja że Izrael chce sprzedać 100-200 Merkav 1 i 2 dla jakiegoś państwa w Europie. Armata 105 mm jak w Leopardzie 1. Ukraina? Podlizują się USA?

    https://defence24.pl/sily-zbrojne/izraelska-strzala-obroni-niemcy-przed-rakietam

    No proszę jaka ofensywa, albo telefon z USA albo Izraelici pokapowali się że sprawy idą w złym kierunku.

    A w Rosji to dopiero idą w złym kierunku - przeczytajcie cały wpis, nie ma sensu go ciąć. https://ekonomiarosji.pl/2023/06/16/trupy-wypadaja-z-szafy-potwierdzaja-sie-nasze-przypuszczenia/

    Szukając sposobów na cięcie kosztów pojawiają się też pomysły, aby prywatyzować państwowe firmy (w 2022 1/3 państwowych firm przyniosła straty) ale również aby wszystkie zachodnie firmy obecne jeszcze w Rosji znacjonalizować a majątek sprzedać oligarchom czyli taka powtórka z początku lat 90-tych. To są naprawdę cudowne wiadomości, rozpad Rosji coraz bliżej.

  • @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):

    Widełła nie oglądłem bo za długie ale daje "like" za opis.
    Kilka razy pisałem tutej o akcji "Ja chaczu żyć". Nie wiem jak bardzo jest popularna wśród kacapskich sołdatów ale nie obgarniam dlaczego mając takie możliwości oni wszyscy masowo się nie poddają?

    Pamiętacie taki kawał z prl-u:

    • "W jaki sposób odzyskać szybko wolność?''
    • "Wypowiedzieć wojnę Ameryce a na drugi dzień się poddać."

    Video z tej sytuacji to sam początek tego filmu z jutuba tak od początku do 6:50 minuty. Można spokojnie tylko to obejrzeć. Potem zaczyna się wywiad.

  • kacap miał trochę szczęścia, że operator drona nie był Bułgarem.

  • edytowano June 2023

    Czarna Sotnia Arymana zaorała step wybuchami, gwiazdy sobie beznamiętnie wiszą na niebie prawa moralne i człowieczeństwo manifestuje się ruchami dronów, oglądam te relacje jak misterium tremendus fascinatis na urządzeniu które noszę w kieszeni.
    Tego się nie da odzobaczyć.
    Miałam bardzo nieprzyjemne sny i żałuję, że to obejrzałam.

  • edytowano June 2023

    Kaczmarski na dziś

    Błogosławię zło na ekranie niebieskim
    Mój intymny kontakt z istotą gatunku.
    Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
    Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku.
    W naturalnych barwach, w dowolnym języku,
    Z dźwiękiem tak klarownym, jak klarnet Mozarta
    Sięgam po wieczorną porcję krwi i krzyku
    Stamtąd, gdzie akurat ginie trzystu Spartan.
    Nie brak mi współczucia. Wzburzam się i wzruszam,
    Stwierdzam z satysfakcją, że doznałem szoku;
    Niby balon szlochu kształt zyskuje dusza
    Łzawią mi paprochy uczuć w chłodnym oku.
    A w życiu, na codzień - przydarza się rzadko
    Żeby rzecz, co wstrząsa - ujrzeć jak na dłoni.
    A gdy już się uda być świadkiem wypadku -
    To dźwięk ktoś zagłuszy lub widok przysłoni.
    Ekran zaś niebieski szczegóły powtarza
    Krwiście bezlitosne zbliżenia w zwolnieniach,
    Chociaż w każdej chwili może je wymazać
    Palcem tknięty pilot - podczerwień sumienia...

  • @Przemko powiedział(a):

    @KAnia powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Pojawiła się dzisiaj informacja że Izrael chce sprzedać 100-200 Merkav 1 i 2 dla jakiegoś państwa w Europie. Armata 105 mm jak w Leopardzie 1. Ukraina? Podlizują się USA?

    https://defence24.pl/sily-zbrojne/izraelska-strzala-obroni-niemcy-przed-rakietam

    No proszę jaka ofensywa, albo telefon z USA albo Izraelici pokapowali się że sprawy idą w złym kierunku.

    A w Rosji to dopiero idą w złym kierunku - przeczytajcie cały wpis, nie ma sensu go ciąć. https://ekonomiarosji.pl/2023/06/16/trupy-wypadaja-z-szafy-potwierdzaja-sie-nasze-przypuszczenia/

    Szukając sposobów na cięcie kosztów pojawiają się też pomysły, aby prywatyzować państwowe firmy (w 2022 1/3 państwowych firm przyniosła straty) ale również aby wszystkie zachodnie firmy obecne jeszcze w Rosji znacjonalizować a majątek sprzedać oligarchom czyli taka powtórka z początku lat 90-tych. To są naprawdę cudowne wiadomości, rozpad Rosji coraz bliżej.

    Związek Oligarchistycznych Republik Moskiewskich.

  • Zobaczcie jakiej krwawej sraczki dostali Rosjanie na słowa Dudy o Perejasławiu.

  • nie arpopopo

    Sky Sonic to opracowany przez izraelski koncern Rafael system przeznaczony do zwalczania celów hipersonicznych. To obiekty poruszające się z bardzo dużymi prędkościami, przekraczającymi Mach 5, których zestrzelenie za pomocą używanych dotychczas środków jest bardzo trudne, lub w ogóle niemożliwe.

    Tydzień po deklaracji Iranu, który ogłosił, że dysponuje bronią hipersoniczną, izraelski koncern Rafael Advanced Defense Systems (producent m.in. tarczy antyrakietowej Żelazna Kopuła - Iron Dome, czy lasera Żelazny Promień - Iron Beam) ogłosił, że Izrael ma broń, która pozwala niszczyć cele hipersoniczne.

  • Kreml zaczął stosować nową taktykę wojenną. Rosjanie pochwalili się nią w mediach społecznościowych. Wypełniają czołg sześcioma tonami materiałów wybuchowych i podjeżdżają nim do ukraińskich żołnierzy. Jednak w czołgu nie ma żołnierzy. Ma on być wysyłany "zdalnie" - informuje "Daily Mail". Celem jest detonacja jak najbliżej ukraińskich okopów.
    Wojna w Ukrainie. Ogromna kula ognia

    W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z tych nowych, przerażających działań. Czołg w pewnym momencie stanął w ogromnej kuli ognia. Okazuje się, że rosyjski "zdalnie sterowany" T-54 najechał po drodze na minę, przez co eksplodował jeszcze przed dojechaniem do okopów Ukraińców.

    Niestety prawdopodobnie ogromna fala ciśnienia spowodowana eksplozją zabiła kilku ukraińskich żołnierzy. Rosja stosowała tę taktykę co najmniej dwukrotnie, ale po raz pierwszy eksplozja została uchwycona przez kamerę.

    Rosja zaminowuje działki

    W obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy rosyjskie wojsko zaminowuje grunty i działki osób, które odmówiły przyjęcia rosyjskiego obywatelstwa - poinformował w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

  • Na razie tylko przeczytałem, ale to jak spotkanie z inną cywilizacją, kontakt z obcymi.
    Zabijecie mnie?
    Będziecie mnie torturować?

  • @Kuba_ powiedział(a):
    Na razie tylko przeczytałem, ale to jak spotkanie z inną cywilizacją, kontakt z obcymi.
    Zabijecie mnie?
    Będziecie mnie torturować?

    To samo zobaczyłem! Film s-f. Na przykład "Niepamięć" Kosińskiego z Tomaszem Cruisem i Morganem Freemanem. Bo tam właśnie Tom "gadał" do dromów w podobny sposób (jak jeden dron chciał ubić prekrasną Olgę Kurylenko).

  • Trzeba mieć konto aby to zobaczyć - to jest film jak Ukraińcy wchodzą do rosyjskich okopów i strzelają do zaskoczonych Rosjan z bliska?

  • Tak.

    "Tak jak w kinieeee...."

  • Jak w grze komputerowej nawet.

  • "Ukraina oficjalnie przystąpiła do Banku Rozwoju Rady Europy

    „Dołączenie do Banku Rozwoju Rady Europy to kolejny krok na drodze do dalszej pełnej integracji Ukrainy z UE. Obie strony poczyniły znaczne wysiłki, aby osiągnąć ten cel. Jesteśmy przekonani, że członkostwo odegra ważną rolę w tym procesie uzdrowienia Ukrainy i pomóż nam przezwyciężyć istniejące wyzwania.” , - powiedział Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko."

    Zobaczymy.

  • Zdarzało się nieraz. Pismo Święte również wspomina o takich sytuacjach (Ps 57,7).

  • Zastawili sieć na moje kroki
    i zgnębili moje życie.
    Przede mną dół wykopali,
    sami wpadli do niego.

  • Podobno Ruskie bombardują Wagnerowców.

  • 3-minutowy materiał o dzisiejszych trafieniach w mosty i spodziewanych konsekwencjach.

    Widać, że dowcip o ruskich mostach będzie miał drugie życie:

  • @pantelej powiedział(a):
    Podobno Ruskie bombardują Wagnerowców.

    O, ale to nie pierwszy raz! Nie ostatni, miejmy nadzieję.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.