Skip to content

Wojna

1282283284285286288»

Komentarz

  • O tym kiedy i dlaczego duzi wspierają małych przeciwko innym dużym ciekawie przeczytałem, w trochę leciwych, ale przystępnych pracach:

    "Zagadnienia czarnomorskie" https://pbc.gda.pl/dlibra/doccontent?id=42602

    "Walka Grecji o niepodległość w wieku XIX" https://pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=32619

  • Rozważania geopolityczne są tyleż ciekawe, co jałowe, natomiast ruskie szykują coś nowego i przystąpili do formowania linii frontu, co wskazuje na szykowanie czegoś dużego. Teraz będzie trochę nieefektywnych zapasów w błocie, ale to one będą kluczowe.
    Odpowiadam, nie mam wiedzy sztabowej, więc nie wiem gdzie...

  • A niejezdo aby tak, że półbogom równy Andżej kazał Trupu rzucić grosiwem i, jak to ujon klasyk:
    19284357-2d38-4aa1-af4a-ce8f0e2f501d

  • Odpowiadam, nie mam wiedzy sztabowej, więc nie wiem gdzie...

    akurat

  • Tsss...

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    A niejezdo aby tak, że półbogom równy Andżej kazał Trupu rzucić grosiwem i, jak to ujon klasyk:
    19284357-2d38-4aa1-af4a-ce8f0e2f501d

    Maciek Pietraszczyk we wpisie który wyżej przed chwilą linkowałem pisze o tezach pana profesora. Ogólnie wygląda na to że do Rosjan dotarło, że zostało im ze 3 miesiące, w lipcu mają latać już pierwsze F-16 i skończy się dominacja w powietrzu, w międzyczasie dojadą też dostawy zachodniej broni a to w połączeniu z zapasami które porobili Ukraińcy przez ostatnie pół roku sprawia, że czego ruscy nie zrobią tera to już raczej nie zrobią w ogóle. Ławrow zaczyna przebąkiwać o możliwych ustępstwach terytorialnych Rosji w zakresie regionów które nie zostały w całości opanowane przez Rosję - co daje bardzo duże pole do interpretacji.

  • Rosjanie się skarżą.

    A poza tym w tym roku marszu "Pułku nieśmiertelnych" nie będzie w ogóle.

  • Niestety nie jest dobrze:

    Źródło solidne. Rosjanie korzystają zarówno w braków amunicyjnych, ale przede wszystkim kadrowych Ukrainy.

  • Solidne źrodło spekulacji i domysłów, jak dokładnie wyglądają stany amunicji to nie jest wiedza z którą można się zapoznać w internecie, bądźmy poważni.

  • Zapoznać się nie można ale do mądrzenia się nic się lepiej nie nadaje. Jakby imć Rolce udostępnić któreś z narzędzi do zabijania, kaleczenia i sprawiania bólu, na temat których z takim smakiem się mądrzy, to by krew popłynęła. Ale nie byłaby to krew wrogów celnie trafionych pociskiem tylko krew samego Rolki z zerwanego paznokcia.

  • @Przemko powiedział(a):
    Solidne źrodło spekulacji i domysłów, jak dokładnie wyglądają stany amunicji to nie jest wiedza z którą można się zapoznać w internecie, bądźmy poważni.

    Powiedzmy, że lepsze niż przeciętne. Ponadto ostatnie wbicie się Rosjan wskazuje na braki - bo normalnie by ich przemielili.

  • Naprawdę uważa kolega, że jego spekulacje są lepsze niż przeciętne? Gratuluję samopoczucia.

  • Kolega przeczyta sam siebie. Nie będę podpowiadał.

  • A coż to kolega potrafi takiego napisać poza inwektywami?

  • @los powiedział(a):
    A coż to kolega potrafi takiego napisać poza inwektywami?

    W mojej ocenie, to wpisy niskiej jakości trola, więc nie napisze. Moja opinia powstała na podstawie wpisów w wątkach związanych z militariami.
    Co do meritum, to po ostatnim przełamaniu, też w bardzo niejasnych okolicznościach pod Oczeretynem, ruskie nie pchają się dalej, co nie jest zgodne z ich (ruskich) dotychczasowymi działaniami. W necie już się pojawiają hasła o 'pauzie operacyjnej' itp. dla mnie to kompletna bzdura, ruskie stosują 'pauzę operacyjną' kiedy nie są w stanie uzupełnić strat zarówno w ludziach jak i w sprzęcie.
    Druga sprawa, to roztopy, bo step jeszcze nie wysechł.
    Trzecia sprawa, to ruskie jakieś 6 do 12 miesięcy temu opanowali stosowne metody zagłuszania sygnałów GPS, więc na 'zachodzie' trwały usilne prace aby to zniwelować. Z ilości czasu wynika, że to się powinno udać. W tym aspekcie (RWE, zagłuszenia) bardzo ciekawe jest pytanie, po której stronie rzeki Ussuri znajdowały się instytuty badawcze?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.