Skip to content

Wojna

14041434546296

Komentarz

  • edytowano March 2022
    Taka scenka z Salvinim w Przemyślu. Pada stwierdzenie:
    - Masz szansę potępić putina - i faktycznie, jest taka szansa, ale Mati z niej nie korzysta.
    I refluksja. Goś nosi kurtkę z lekramami wielu różnych firm, m.in. audi. Na wielę potrafię rozeznać, nie jest to jakiś kupiony w markecie wzór, lecz leguralne lekramy. Co jes warty polityk zmuszony lekramować jakeś firmy? Przecież on nie jest (nawet deklaratywnie) samodzielny. Audi mu powie:
    - Zrób to!
    i on zrobi.
    Audi mu powie:
    - Idź tam!
    I on pójdzie.


  • Michał5 napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Kataw Zar pisal kilkanascie lat temu w NCz, że ci Nowi Żydzi z ZSRR to w ogromnej większości po prostu stuprocentowi Sowieci, mentalnie i nawet z wyglądu mało semiccy
    I to jest prawda, z tym, że soviet nie ma narodowości
    No nie wiem.
  • edytowano March 2022
    Kilka dni temu pod Charkowem elitarni kadyrowcy znowu dostali od Ukraińców, same trupy na nagraniu to nie będę wrzucał, jeden dostał strzał w sam środek czoła.
  • Przemko napisal(a):
    Kilka dni temu pod Charkowem elitarni kadyrowcy znowu dostali od Ukraińców, same trupy na nagraniu to nie będę wrzucał, jeden dostał strzał w sam środek czoła.
    Pojechał w transporterze - wrócił w kontenerze
  • edytowano March 2022
    O, sensowna reakcja polskiego MSZ w "sprawie MiGów".

    https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-ministra-spraw-zagranicznych-rzeczypospolitej-polskiej-w-zwiazku-z-wypowiedzia-sekretarza-stanu-usa-w-sprawie-przekazania-samolotow-ukrainie

    "Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

    Jednocześnie Polska zwraca się do Stanów Zjednoczonych Ameryki o dostarczenie jej używanych samolotów o analogicznych zdolnościach operacyjnych. Polska jest gotowa do natychmiastowego ustalenia warunków zakupu tych maszyn.

    Rząd Polski zwraca się też do innych państw NATO – posiadaczy samolotów MIG-29 – o podobne działanie."


  • edytowano March 2022
    .
  • TecumSeh napisal(a):
    A tu bohaterska armia radziecka stawia czoła wrogiemu pojazdowi przeciwnika:

    https://twitter.com/ArmedForcesUkr/status/1501162662369103872
    Bo tej akcji gdy Ukraińcy z samochodu ( w momencie wyprzedzania) obrzucili transporter koktajlem Mołotowa ruskie będą traktować każdy inny samochód jako potencjalne zagrożenie.
    Będzie tego więcej.
  • Aleśmy się zgrali
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    O, sensowna reakcja polskiego MSZ w "sprawie MiGów".

    https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-ministra-spraw-zagranicznych-rzeczypospolitej-polskiej-w-zwiazku-z-wypowiedzia-sekretarza-stanu-usa-w-sprawie-przekazania-samolotow-ukrainie

    "Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

    Jednocześnie Polska zwraca się do Stanów Zjednoczonych Ameryki o dostarczenie jej używanych samolotów o analogicznych zdolnościach operacyjnych. Polska jest gotowa do natychmiastowego ustalenia warunków zakupu tych maszyn.

    Rząd Polski zwraca się też do innych państw NATO – posiadaczy samolotów MIG-29 – o podobne działanie."


    Gdzie będą serwisowane te Migi i Suche po przekazaniu ich Ukrainie?
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Aleśmy się zgrali
    ?
  • My (czyli ja i Pantelej) w tym samym czasie opublikowaliśmy posty o niemal identycznej treści
  • Teraz czekamy na reakcję Joe'go. Po drugie, czy te Migi polecą bezpośrednio z Rammstein na Ukrainę? To naprawdę jest szach dla Amerykanów.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    My (czyli ja i Pantelej) w tym samym czasie opublikowaliśmy posty o niemal identycznej treści
    A, ok. Myślałem że to polska dyplomacja doszczętnie zgrała się takim oświadczeniem.
  • Nie, ruch jest moim zdaniem świetny

  • W połowie cytata z Chaszczynskiego. Tego jeszcze nie rozważaliśmy tu
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Nie, ruch jest moim zdaniem świetny
    +1
  • pantelej napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Nie, ruch jest moim zdaniem świetny
    +1
    +2
  • Michał5 napisal(a):
    pantelej napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Nie, ruch jest moim zdaniem świetny
    +1
    +2

    +3
  • edytowano March 2022
    +4
  • christoph napisal(a):
    W połowie cytata z Chaszczynskiego.
    Haszczyńskiego.

  • edytowano March 2022
    Aaa
    Jak tak, to przepraszam
  • TecumSeh napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    pantelej napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Nie, ruch jest moim zdaniem świetny
    +1
    +2
    +3


    Nuale, po polskim sprawdzam Amerykanie, rzesz ich mać, odpowiedzieli ze to my mamy nadstawiać dupy, a oni nie zrobią nic.

    Czyli w zasadzie właśnie powiedzieli Putinowi że NATOwskie gwarancje dla Europy środkowej są noc nie warte.

    Mamy krzepiącą wiedzę.

  • edytowano March 2022
    Zima napisal(a):
    <

    Nuale, po polskim sprawdzam Amerykanie, rzesz ich mać, odpowiedzieli ze to my mamy nadstawiać dupy, a oni nie zrobią nic.

    Czyli w zasadzie właśnie powiedzieli Putinowi że NATOwskie gwarancje dla Europy środkowej są noc nie warte.

    Mamy krzepiącą wiedzę.

    Wydaje mi się, że kolejność trochę inna była. Najpierw powiedzieli, że ok jesteśmy za, wysyłajcie, a później nasz pomysł że właściwie to oddajemy wam. I teraz czekamy co dalej. Czy się mylę ?

  • Nie odpowidzieli. : nie konsultowaliście, nie mamy dla was żadnych F16.

    Nie mamy pańskiego płaszcza …
  • Kolejność była taka, ze bodaj w 1994 to USA i GB zagwarantowały Ukrainie nienaruszalność granic.....kilka lat później ogłosiły w mediach, że nie mają nic przeciw, żeby te gwarancje wypełniła Polska.

  • Zima napisal(a):
    Nie odpowidzieli. : nie konsultowaliście, nie mamy dla was żadnych F16.

    Nie mamy pańskiego płaszcza …
    Wydaje mi się, że jednak powstrzymali się od komentarzy, mówiąc tylko, że nie było to z nimi konsultowane. Nie zauważyłem odpowiedzi na nie.
  • pantelej napisal(a):
    Kolejność była taka, ze bodaj w 1994 to USA i GB zagwarantowały Ukrainie nienaruszalność granic.....kilka lat później ogłosiły w mediach, że nie mają nic przeciw, żeby te gwarancje wypełniła Polska.

    Nie. Tak nie jest.
  • JORGE napisal(a):
    Wydaje mi się, że jednak powstrzymali się od komentarzy, mówiąc tylko, że nie było to z nimi konsultowane. Nie zauważyłem odpowiedzi na nie.
    Owszem ale w języku dyplomatycznym ów brak konsultacji to zgrzyt.
    Mogli powiedzieć "rozważamy propozycję" albo coś podobnego, ale wybrali komunikat mało rokujący.
    No ale zobaczymy.
  • TecumSeh napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Wydaje mi się, że jednak powstrzymali się od komentarzy, mówiąc tylko, że nie było to z nimi konsultowane. Nie zauważyłem odpowiedzi na nie.
    Owszem ale w języku dyplomatycznym ów brak konsultacji to zgrzyt.
    Mogli powiedzieć "rozważamy propozycję" albo coś podobnego, ale wybrali komunikat mało rokujący.
    No ale zobaczymy.
    No ale słuchajcie, to jest gra na to kto weźmie odpowiedzialność. I nikt nie chce, co jest zrozumiałe, Nie dziwmy się Amerykanom, ani oni nie będą do nas mieli pretensji o taką zagrywkę.

    Teraz śledzę w Info bieg wydarzeń, dobrze piszę, cała sytuacja wygląda tak jak opisałem. Czekamy na ruch Stanów.
  • edytowano March 2022
    https://www.breitbart.com/europe/2022/03/08/poland-u-turns-will-donate-fighter-jets-to-ukraine-via-u-s-immediately-and-free-of-charge/

    Poczytajcie sobie komentarze hamerykańskiej jbpp pod artykułem. Polska winna rozpętaniu trzeciej wojny światowej...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.