Skip to content

Wojna

13738404243296

Komentarz

  • Wiecie co jest bardzo ważnego w takich dyskusjach ? Opanowywanie problemu. Niezależnie na ile te nasze dywagacje są sensowne tworzymy sobie w głowie różne rozwiązania, które mogą się wydarzyć. Widzimy ścieżki, szanse, zagrożenia, ogarniamy temat. Jest on nam bliższy, rozwiązywalny, właściwie to typowy. Dlatego mniej się boimy, zderzamy się z czymś nam znanym.

    Najbardziej boją się osoby, które totalnie odcinają się od wszelkich informacji, albo reagują na wszystkie impulsy nie próbując nawet zrozumieć mechanizmów, racjonalizować sobie pewnych spraw, wpadają w histerię. Znam takich. Rozpoznane strachy przestają być strachami. To bardzo ważne.
  • JORGE napisal(a):
    Wiecie co jest bardzo ważnego w takich dyskusjach ? Opanowywanie problemu. Niezależnie na ile te nasze dywagacje są sensowne tworzymy sobie w głowie różne rozwiązania, które mogą się wydarzyć. Widzimy ścieżki, szanse, zagrożenia, ogarniamy temat. Jest on nam bliższy, rozwiązywalny, właściwie to typowy. Dlatego mniej się boimy, zderzamy się z czymś nam znanym.

    Najbardziej boją się osoby, które totalnie odcinają się od wszelkich informacji, albo reagują na wszystkie impulsy nie próbując nawet zrozumieć mechanizmów, racjonalizować sobie pewnych spraw, wpadają w histerię. Znam takich.
    To pewnie ci co od dwóch tygodni ustawiają się o 5 rano w kolejce do urzędu żeby wyrobić paszport...
  • los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są?
    No jak nie ściągają jak ściągają? Były informacje na ten temat już bodaj dwa dni temu. Z Syberii, nie z Królewca - zostawić Królewca chyba się boją.

    Sądzę też że jakiegoś wielkiego przerzutu wojsk nie ma z tego samego powodu, dla którego w ogóle doszło do wojny - ruskim WYDAJE SIĘ że mają owszem pewne trudności, ale lada dzień Ukraina się załamie.

    Jak to możliwie? Tak samo jak możliwe było kompletne zlekceważenie ukraińskiej armii i niezrozumiałe przeszacowanie możliwości własnych oddziałów.
    W tym państwie chyba nikt tak naprawdę nie wie jak dokładnie jest - są tacy co wiedzą że jest źle, ale chyba nikt nie wiedział że aż tak źle.

  • A teraz wyobrażcie sobie Ukraine, Gruzje i Mołdawię w UE i próby wprowadzenia rezolucji o zgodzie na małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci.....
  • Ruski Min.Obr.Nar. wezwał na dywanik chorwackiego attache wojsk., żeby mu wręczyć notę protestacyjną, bo 200 chorwackich cywilów przyłączyło się do Legii w obronie Ukrainy. Attache odpowiedział, że noty nie przyjmie, ponieważ do nieprzyjęcia upoważnił go jego rząd. :-)
    https://www.o2.pl/informacje/rosja-chciala-zaprotestowac-tak-zareagowal-chorwacki-general-6744311826438720a
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są?
    No jak nie ściągają jak ściągają? Były informacje na ten temat już bodaj dwa dni temu. Z Syberii, nie z Królewca - zostawić Królewca chyba się boją.

    Sądzę też że jakiegoś wielkiego przerzutu wojsk nie ma z tego samego powodu, dla którego w ogóle doszło do wojny - ruskim WYDAJE SIĘ że mają owszem pewne trudności, ale lada dzień Ukraina się załamie.

    Jak to możliwie? Tak samo jak możliwe było kompletne zlekceważenie ukraińskiej armii i niezrozumiałe przeszacowanie możliwości własnych oddziałów.
    W tym państwie chyba nikt tak naprawdę nie wie jak dokładnie jest - są tacy co wiedzą że jest źle, ale chyba nikt nie wiedział że aż tak źle.

    Też słyszałem o Dalekim Wschodzie i jednostkach z wyposażeniem z lat 60-tych
  • Ruski generał Witalij Gierasimow został zabity w czasie walk pod Charkowem.
    https://www.tysol.pl/a80269-ukraincy-gen-gierasimow-zabity#.YiaEcGPtBF4.twitter
  • Amerykanie ogłosili (ustami Psakówny), że decyzja o przekazaniu/wymianie/ Ukrainie samolotów zależy od Polski.
    Q...a!
  • Joan Rowling przekazała 1 000 000 funtów na pomoc ukraińskim dzieciom. Sporo. ^:)^
  • To już najgłębsze rezerwy Armii Czerwonej.
  • los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są? W wojskach lądowych i powietrznych zostało im koło 600 000 ludzi.
    Większość odwodów, które mogą walczyć, została ściągnięta. Pozostała część nadaje się do terroryzowania podbitego terytorium, o ile nie działa na nim partyzantka. Tak to działa, na potrzeby statystyki liczymy wszystkich 'sierżantów gaciowych' , a do walki ...

  • koprowy napisal(a):
    To już najgłębsze rezerwy Armii Czerwonej.
    :D
  • Mania napisal(a):
    Amerykanie ogłosili (ustami Psakówny), że decyzja o przekazaniu/wymianie/ Ukrainie samolotów zależy od Polski.
    Q...a!
    A nie zależy?
  • edytowano March 2022
    Te wrzutki o rzekomych planach przekazania MiGów to jakaś dywersja jest.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Te wrzutki o rzekomych planach przekazania MiGów to jakaś dywersja jest.
    CNN i reszta merdiów prowadzą grę swoich patronów.
  • Mania napisal(a):
    Kurzeja się uaktywniła: https://twitter.com/BartKurzeja/status/1500709123314364420
    Powrót rzeźbiarza priwislańskiego
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Te wrzutki o rzekomych planach przekazania MiGów to jakaś dywersja jest.
    Cały czas , planowo i systematycznie prowadzona.
    Nasze działania winny być całkiem dyskretne. I na pewno są, ale takie wrzuty pokazują kto jest kim.
  • MarianoX napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Kurzeja się uaktywniła: https://twitter.com/BartKurzeja/status/1500709123314364420
    Powrót rzeźbiarza priwislańskiego
    A Genio jakoś mało widoczny?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są? W wojskach lądowych i powietrznych zostało im koło 600 000 ludzi.
    Większość odwodów, które mogą walczyć, została ściągnięta. Pozostała część nadaje się do terroryzowania podbitego terytorium, o ile nie działa na nim partyzantka. Tak to działa, na potrzeby statystyki liczymy wszystkich 'sierżantów gaciowych' , a do walki ...

    A ja mam inną hipotezę - nie ma tych 600 000. Rosjanie publikują statystyki, że jest ich 146 milionów, nikt ich nie sprawdza bo jak i są tych statystykach pewnie równie prawdomówni jak we wszystkim innym. Skoro w latach 1991-2021 ludność Ukrainy zmalała z 52 do 42 milionów, to u Moskali było pewnie podobnie i dziś jest ich góra 120 milionów, z czego przynajmniej 30 milionów to nienawidzący Moskwy muzułmanie. Tych 800 000 wojsk lądowych i lotniczych po prostu nie było, na Ukrainę rzucili wszystkich, co byli w stanie utrzymać broń.
  • Oczywiście, cześć musi pilnować granic itd. Mówiłem że armia czerwona istnieje w naszych głowach oraz na wikipedii.
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są? W wojskach lądowych i powietrznych zostało im koło 600 000 ludzi.
    Większość odwodów, które mogą walczyć, została ściągnięta. Pozostała część nadaje się do terroryzowania podbitego terytorium, o ile nie działa na nim partyzantka. Tak to działa, na potrzeby statystyki liczymy wszystkich 'sierżantów gaciowych' , a do walki ...

    A ja mam inną hipotezę - nie ma tych 600 000. Rosjanie publikują statystyki, że jest ich 146 milionów, nikt ich nie sprawdza bo jak i są tych statystykach pewnie równie prawdomówni jak we wszystkim innym. Skoro w latach 1991-2021 ludność Ukrainy zmalała z 52 do 42 milionów, to u Moskali było pewnie podobnie i dziś jest ich góra 120 milionów, z czego przynajmniej 30 milionów to nienawidzący Moskwy muzułmanie. Tych 800 000 wojsk lądowych i lotniczych po prostu nie było, na Ukrainę rzucili wszystkich, co byli w stanie utrzymać broń.

    I nie mają już sprzętu ciężkiego, dlatego ciopągami jadą na front cywilne gruzawiki i łady niva (nb. ponoć ceniona konstrukcja).
  • trep napisal(a):
    los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są? W wojskach lądowych i powietrznych zostało im koło 600 000 ludzi.
    Większość odwodów, które mogą walczyć, została ściągnięta. Pozostała część nadaje się do terroryzowania podbitego terytorium, o ile nie działa na nim partyzantka. Tak to działa, na potrzeby statystyki liczymy wszystkich 'sierżantów gaciowych' , a do walki ...

    A ja mam inną hipotezę - nie ma tych 600 000. Rosjanie publikują statystyki, że jest ich 146 milionów, nikt ich nie sprawdza bo jak i są tych statystykach pewnie równie prawdomówni jak we wszystkim innym. Skoro w latach 1991-2021 ludność Ukrainy zmalała z 52 do 42 milionów, to u Moskali było pewnie podobnie i dziś jest ich góra 120 milionów, z czego przynajmniej 30 milionów to nienawidzący Moskwy muzułmanie. Tych 800 000 wojsk lądowych i lotniczych po prostu nie było, na Ukrainę rzucili wszystkich, co byli w stanie utrzymać broń.
    I nie mają już sprzętu ciężkiego, dlatego ciopągami jadą na front cywilne gruzawiki i łady niva (nb. ponoć ceniona konstrukcja).

    To na co te miliardy z surowców poszły ja sze pytam a?
  • Wille, jachty, odrzutowce, potrzeb jest dużo. Majątek samego putina był parę lat temu wyceniany dzieś na 70G. A reszta? Chelsea wygrywające ChL samo się nie kupi.
  • edytowano March 2022
    @Sarmata1.2

    Coś tam na działanie państwa, a reszta pewnie w karman, jak zwykle. Budzisz rozkminiał ruski budżet parę lat temu o ile pamiętam.
  • los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są? W wojskach lądowych i powietrznych zostało im koło 600 000 ludzi. Ja wiem, że jest wbrew wszelkim zasadom militarnym całkowite rozbrojenie się, by tylko uderzyć na jednym kierunku, ale sytuacja jest wyjątkowa - przegrana z Ukrainą to katastrofa państwa rosyjskiego.
    Z Królewca to przepraszam którędy? Statkami na Morze Białe czy przez Giblartar i Bosfor?
  • No i Jadu Waszem kupili dużo!
  • Powiem wam jak to działa. Pewna bliska mi osoba z racji zawirowań zawodowych została kierownikiem państwowego żłobka. Rodzice płacili tam tzw. komitet rodzicielski. Były to środki nigdzie nie zaksięgowane i nie rozliczane. Z tych środków ta osoba:
    - wymieniła 50-letnie bure odrapane szafki na piękne, nowe, kolorwe.
    - kupiła piękne skórzane kanapy dla rodziców do szatni.
    - wymieniła 50-letnie łóżeczka na nowe
    - zrobiła remont wszystkich łazienek - od nowa. Mozaiki szklane nawet tam były.
    - starą komunistyczną balustradę z pochwytem z pcw wymieniła na taką ze stali szlachetnej, z bezpiecznymi szybami
    - nakupiła tony zabawek little tikes.
    - pomalowała pokoje dziecięce w piękne wzory, kwiatki, biedronki,
    - wymieniła instalację elektryczną
    W internetowych rankingach rodziców jej żłobek zajmował przez cały czas pierwsze miejsce. Ludzie wozili dzieci z drugego kąca miasta.

    W tym samym czasie inne żłobki nie robiły żadnych remontów, wymiany sprzętów, nic. A przychody miały take same.

    Wystarczy nie kraś.

    Dlatego nie ma co patrzeć na wysokoś przychodu. Zwłaszcza w ruskim bardaku.
  • qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    A ja mam pytanie do militarystów - dlaczego Moskale nie ściągają odwodów z Syberii, Królewca i gdziekolwiek one są? W wojskach lądowych i powietrznych zostało im koło 600 000 ludzi. Ja wiem, że jest wbrew wszelkim zasadom militarnym całkowite rozbrojenie się, by tylko uderzyć na jednym kierunku, ale sytuacja jest wyjątkowa - przegrana z Ukrainą to katastrofa państwa rosyjskiego.
    Z Królewca to przepraszam którędy? Statkami na Morze Białe czy przez Giblartar i Bosfor?
    Może podkop?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.