Skip to content

Wojna

13536384041296

Komentarz

  • edytowano March 2022
    W kościołach przeważają modlitwy "o pokój i i wzajemne zrozumienienie" na Ukrainie, a jaka jest najszybsza droga do owego "pokoju" pokazują Kacapy za pomocą swojej nowej strategii.
  • los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Bym powiedział że może być stricte narzędziem Rosji, raz że chrześcijanom potrzebna jest powszechna katechizacja bo kompletnie nie rozumieją Dekalogu i Ewangelii, są one uzasadnieniem postawy ulegania, konformizmu i płynięciu z prądem.
    W tym rozumieniu nie pomagają ci, którzy formalnie są do tego zobowiązani. Duchowni wszystkich szczebli najchętniej zrobiliby by z nas przedszkolaków, którzy myją uszy, nie używają bzidkich słów i nie biją się z kolegami.

    "nie obchodzi mnie kto z was zaczął macie się natychmiast pogodzić!"
  • Przemko napisal(a):
    "nie obchodzi mnie kto z was zaczął macie się natychmiast pogodzić!"
    Dokładnie - i to nawet jak ósmoklasista leje pierwszaka.
  • MarianoX napisal(a):
    W kościołach przeważają modlitwy "o pokój i i wzajemne zrozumienienie" na Ukrainie, a jaka jest najszybsza droga do owego "pokoju" pokazują Kacapy za pomocą swojej nowej strategii.
    Nie przesadzajmy. Pan Bóg jest wszechwiedzący, doskonale wie, jaki pokój jest najlepszy. Zapewne lepiej od nasz.

    Przecież nie możemy modlić się na głoś o wyrżnięcie wszystkich rosjan.
  • MarianoX napisal(a):
    W kościołach przeważają modlitwy "o pokój i i wzajemne zrozumienienie" na Ukrainie, a jaka jest najszybsza droga do owego "pokoju" pokazują Kacapy za pomocą swojej nowej strategii.
    Nigdy dość cytatów z Clausewitza
    Clausewitz napisal(a):
    Zdobywca zawsze jest usposobiony pokojowo , chętnie wkroczyłby do naszego państwa jak najspokojniej. Aby nie mógł tego zrobić, musimy sami pragnąć wojny, a więc ją też przygotować, czyli innymi słowy: sztuka wojenna wymaga, aby właśnie słabi, skazani na obronę byli zawsze uzbrojeni, aby nie ulec napadowi.
  • W tym rozumieniu nie pomagają ci, którzy formalnie są do tego zobowiązani. Duchowni wszystkich szczebli najchętniej zrobiliby by z nas przedszkolaków, którzy myją uszy, nie używają bzidkich słów i nie biją się z kolegami.
    + 1000

    Zauważyliście, jak bardzo zinfantylizowane są teraz kazania? Okrutnie trudno trafić na dobrego kaznodzieję. Mnie trzepie, jak słyszę o Jezusie przyjętym do serca itd. Niby prawda, ale to proste przełożenie pogadanek dla przedszkolaczków tylko bez zdrobnień. "Miej Jezuska w serduszku".

    Pamiętam jak nawet dość taki, hm, nowoczesny ksiądz jakim był ks. Pawlukiewicz kiedyś wkurzony opowiadał jak go przy ołtarzu napadła jakaś szalona baba, próbując dokonać profanacji Hostii - on się z nią szamotał, próbując do tego nie dopuścić, a w kościele pełno młodych facetów (i kobit) którzy patrzyli z przejęciem i nikomu, dosłownie nikomu do łba nie przyszło żeby mu pomóc. Dopiero jak zaczął krzyczeć i prosić bezpośrednio o pomoc to paru dobrokatolików ruszyło niechętnie zadki.

    Mamy już pokolenie wychowane, bardzo przepraszam, przez oazowiczów i innych aktywistów - tralalala, zaśpiewamy sobie Barkę i pokiwamy się, na gitarach pogramy, i każdy z nas opowie co myśli o Piśmie Świętym, i grunt to być miłym człowiekiem i uśmiechać się do świata a on uśmiechnie się do nas.

  • edytowano March 2022
    MarianoX napisal(a):
    W kościołach przeważają modlitwy "o pokój i i wzajemne zrozumienienie" na Ukrainie, a jaka jest najszybsza droga do owego "pokoju" pokazują Kacapy za pomocą swojej nowej strategii.
    W moim kościele, aż sam się zdziwiłem, kazali modlić się o pokój na Ukrainie, o wytrwałość dla Ukraińców i o opamiętanie dla zbrodniarzy, więc chyba ok.
  • Berek napisal(a):
    W tym rozumieniu nie pomagają ci, którzy formalnie są do tego zobowiązani. Duchowni wszystkich szczebli najchętniej zrobiliby by z nas przedszkolaków, którzy myją uszy, nie używają bzidkich słów i nie biją się z kolegami.
    + 1000

    Zauważyliście, jak bardzo zinfantylizowane są teraz kazania?
    Tak, ale to jest od lat.
    Trudno mi się przyznać do tego, ale prawdą jest że księża na kazaniach, rozmaite katolickie książki, itp - trochę wykastrowały mnie mentalnie w wieku nastoletnim i dwudziestoparoletnim, co potem musiałem mozolnie odbudowywać.
    Nie to że chcę zwalić z siebie winę, no ale... noż kurdens zabrakło kogoś, kto by pokazał że "ogień i miecz", oraz "niech sprzeda płaszcz i kupi miecz" itp - to też część Jezusowego przesłania. I nie wyklucza to "błogosławieni którzy wprowadzają pokój" tylko uzupełnia.

    Ja się otrząsnąłem tylko dlatego że spotkałem w życiu odpowiednich ludzi na swojej drodze, ale ile ludzi wierzy że "Jezus nigdy nikomu nic niemiłego nie powiedział" (bo jak wiemy "gnijące od środka trupy" to jest miłe, sympatyczne i od tego człowiek ma humor i ochotę na życie)
    Berek napisal(a):
    Okrutnie trudno trafić na dobrego kaznodzieję.
    Youtub pomaga. Chmielewski jest dobry, choć mam do niego uwagi ale to jest pikuś, natomiast cenię go za to że się nie pierdzieli. Śp Pawlukiewicz też miał jaja.
    Berek napisal(a):
    Mamy już pokolenie wychowane, bardzo przepraszam, przez oazowiczów i innych aktywistów - tralalala, zaśpiewamy sobie Barkę i pokiwamy się, na gitarach pogramy, i każdy z nas opowie co myśli o Piśmie Świętym, i grunt to być miłym człowiekiem i uśmiechać się do świata a on uśmiechnie się do nas.
    Ano.
    Oaza sama w sobie może być spoko, pod warunkiem właściwej formacji. A z taką mamy spory problem.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    W kościołach przeważają modlitwy "o pokój i i wzajemne zrozumienienie" na Ukrainie, a jaka jest najszybsza droga do owego "pokoju" pokazują Kacapy za pomocą swojej nowej strategii.
    W moim kościele, aż sam się zdziwiłem, kazali modlić się o pokój na Ukrainie, o wytrwałość dla Ukraińców i o opamiętanie dla zbrodniarzy, więc chyba ok.
    Nadspodziewanie ok.
  • TecumSeh napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    W kościołach przeważają modlitwy "o pokój i i wzajemne zrozumienienie" na Ukrainie, a jaka jest najszybsza droga do owego "pokoju" pokazują Kacapy za pomocą swojej nowej strategii.
    W moim kościele, aż sam się zdziwiłem, kazali modlić się o pokój na Ukrainie, o wytrwałość dla Ukraińców i o opamiętanie dla zbrodniarzy, więc chyba ok.
    Nadspodziewanie ok.

    Komunikat abpa Gądeckiego w zeszłym tygodniu też był OK.
  • Wywiad z byłym przyjacielem Putina. Mz. intieriesnyj.
  • edytowano March 2022
    Tecumseh napisał:

    Ano.
    Oaza sama w sobie może być spoko, pod warunkiem właściwej formacji. A z taką mamy spory problem.
    Sama prawda - wśród moich bliższych i dalszych znajomych Ci, którzy przeszli z młodzieżowej Oazy do jej "dorosłej" kontynuacji czyli Kościoła Domowego trzymają się raczej mocno.

    Najgorzej z tymi, co to zaczęli jeździć na ekumaniakalne spotkania Taize - niejeden i niejedną to już obecnie "wierzący niepraktykujący".

  • Mania napisal(a):
    Wywiad z byłym przyjacielem Putina. Mz. intieriesnyj.
    image
    Fragmenty, całość tutaj (bez tłumaczenia):

    Przy czym sam „wywiadowany” zastrzega, że przyjacielem Putina nigdy nie był. Trochę nazbyt optymistyczny ten wywiad, szczególnie stwierdzenie o gospodarczym zniszczeniu ruskich.
  • @Motes; dzięki za wklejenie całości.
  • PS. Siergiej Pugaczow to miliarder zbiegły z Rosji, b. doradca Jelcyna. Dzięki kredytom zgromadził niesamowity majątek. Nazwany "bankierem Putina", potem- jego wróg. Życiorys do sfilmowania.
  • "Milka, Pepsi, McDonald's, Burger King czy KFC wciąż działają w Rosji. "Straty wizerunkowe mniejsze niż biznesowe""

    https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/milka-pepsi-mcdonald-s-burger-king-kfc-rosja-straty-wizerunkowe-mniejsze-niz-biznesowe
  • "Ukraińska artyleria najprawdopodobniej trafiła w nocy rosyjską, „niewidzialną" korwetę „Wasilij Bykow" projektu 22160. Atak był przeprowadzony przy pełnym zaciemnieniu. Może to oznaczać, że rosyjska technologia stealth nie jest efektywna, a radary brzegowe Ukrainy są w stanie bez problemu wykryć i śledzić nawet najnowsze, rosyjskie okręty nawodne."

    https://defence24.pl/sily-zbrojne/plonie-rosyjska-korweta-na-morzu-czarnym-blamaz-rosyjskiej-technologii-stealth
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    I kolejny Su-34 zestrzelony
    https://twitter.com/UAWeapons/status/1500808202635591682/photo/2
    A w komentach wytłumaczenie:
    nie posiadają inteligentych (smart) bomb, tylko zrzucają zwykłe (stupid bombs), zatem latają b. nisko i są łatwym celem.
  • Nie wiem czy już było. Artykuł z Bild z kwietnia 2021 roku. Partia wadliwych hełmów odrzucona przez Bundeswehre . Zgadnijcie ile było wadliwych hełmów ?
    https://m.bild.de/politik/inland/politik-inland/modell-bereitet-probleme-bundeswehr-droht-helm-notstand-76229132.bildMobile.html###wt_ref=https%3A%2F%2Ft.co%2F&wt_t=1645875648098
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Nie wiem czy już było. Artykuł z Bild z kwietnia 2021 roku. Partia wadliwych hełmów odrzucona przez Bundeswehre . Zgadnijcie ile było wadliwych hełmów ?
    https://m.bild.de/politik/inland/politik-inland/modell-bereitet-probleme-bundeswehr-droht-helm-notstand-76229132.bildMobile.html###wt_ref=https%3A%2F%2Ft.co%2F&wt_t=1645875648098
    Nie sądzę by Niemcy wysłali nowe hełmy, czytałem że ten wzór który mieli wysłać wykorzystywany był w armii od lat 90-tych, tak że pewnie jak z tymi wyrzutniami - przekazali coś co im zalegało w magazynie a czego utylizacja była zbyt droga. Kevlar też ma termin przydatności.
  • Pewnie dlatego tak długo ta "przesyłka" nie mogła dotrzeć do adresata. Pewnie liczyli na to, że dojedzie po zakończeniu działań wojennych i nie będzie wstydu.
  • edytowano March 2022
    Nie wiem czy na tenforumie jest właściwy wątek na przesiewanie, ale tutaj gość się obnażył stuprocentowo.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/viewtopic.php?p=220304#p220304
  • edytowano March 2022
    Ruskie zaczynają dawać coraz bardziej realne warunki końca wojny:
  • trep napisal(a):
    Nie wiem czy na tenforumie jest właściwy wątek na przesiewanie, ale tutaj gość się obnażył stuprocentowo.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/viewtopic.php?p=220304#p220304
    Chyba że to "ups" jest ironicznie?
  • Przemko napisal(a):
    trep napisal(a):
    Nie wiem czy na tenforumie jest właściwy wątek na przesiewanie, ale tutaj gość się obnażył stuprocentowo.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/viewtopic.php?p=220304#p220304
    Chyba że to "ups" jest ironicznie?
    Prawo Poego. Osoba, której sens istnienia znajduje się w SM musi je znać.
  • polmisiek napisal(a):
    Ruskie zaczynają dawać coraz bardziej realne warunki końca wojny: https://twitter.com/ALanoszka/status/1500819221705637892
    Realne? Niech idą w tusk.
  • edytowano March 2022
    Nie realne, tylko coraz bardziej realne. Albo: coraz mniej nierealne
  • Niemcy chcą nadal prowadzić interesy z Rosją - a więc powinny wybrać, albo z Rosją, albo z Polską. Niech się zdecydują.
  • KAnia napisal(a):
    Niemcy chcą nadal prowadzić interesy z Rosją - a więc powinny wybrać, albo z Rosją, albo z Polską. Niech się zdecydują.
    To oczywiste na co się zdecydują.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.