Skip to content

Wojna

16465676970296

Komentarz

  • Brzost napisal(a):
    Skąd wychodzą?
    odsłuchaj
  • Trwa ofensywa dyplomatyczna polskiego rządu, w poniedziałek premier Morawiecki spotka się z prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej i premierem Holandii. Prawdopodobna data wizyty prezydenta Bidena to 25 marca.
  • KAnia napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Skąd wychodzą?
    odsłuchaj
    Odsłuchałem. Skąd niby wychodzą ?
  • Na forum min. Czaputowicz nie cieszył się uznaniem, jednak polecam wywiad


    - Użył pan publicystycznego sformułowania. Warto jednak przypomnieć, że w latach 2011-2014 Niemcy zrealizowały ważny projekt dla modernizacji rosyjskich sił zbrojnych. Wybudowały nowoczesne centrum szkolenia bojowego na największym poligonie w Europie w Mulino pod Niżnym Nowogrodem. Zdolności bojowe Rosji rzeczywiście wzrosły, co widzieliśmy w jej działaniach na Ukrainie, w Syrii i kilku państwach w Afryce. Podczas tych operacji Rosja przekonała się też, że siła militarna jest skutecznym instrumentem realizacji polityki zagranicznej. Można do niej odnieść słowa: gdy mamy młotek, wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe.


    We współpracy z Rosją widzi szansę na realizację interesów Francji, geopolitycznych i ekonomicznych. W Polsce często krytykuje się prorosyjskość jego konkurentki w wyborach prezydenckich, jednak ona nigdy we Francji władzy nie sprawowała. Niedawno mogliśmy przeczytać wywiad z szefem francuskich organizacji pracodawców, który mówił, że firmy francuskie zgodnie z zaleceniami rządu pozostają w Rosji, bowiem ich pracownicy muszą coś jeść i zarabiać. Ukraińcy dostają brutalną lekcję na temat tego, na czym polega europejska solidarność i wartości.Biden będzie musiał zdyscyplinować Niemcy i Francję, które nastawiają się na podtrzymywanie Rosji. Moment ku temu jest sprzyjający, opinia publiczna jest jeszcze po stronie Ukrainy i politycy muszą się z nią liczyć. Polska oczywiście będzie popierać Stany Zjednoczone, bo leży to w naszym interesie i jest zgodne z wyznawanymi przez nas wartościami.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-czaputowicz-zachod-rozumie-ze-ukraina-moze-przestac-istniec-,nId,5901236#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


  • "HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY
    Rosyjscy wyzwoliciele mogą pochwalić się kolejną udaną operacją wojskową: oswobodzili Majątek Popowa w Wasilewce – XIX-wieczny zespół zamkowy, jedyny taki na Zaporożu. A samo muzeum oswobodzili ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość. Zrabowali m.in. zabytkowy, marmurowy sedes z epoki.
    – Należy podkreślić, że ten sedes już raz ukradli bolszewicy – przypomniała dyrektorka placówki Anna Hołowko.
    Potem unikalny eksponat jednak zwrócono do placówki i znajdował się tam do teraz. Dopóki historia nie zatoczyła kręgu..."
  • To stara tradycja... Jak ruskie okradały Bibliotekę Załuskich w XVIII wieku i im się książki do skrzyń nie mieściły to po prostu przycinali je, maladcy.
  • Przemko napisal(a):
    "HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY
    Rosyjscy wyzwoliciele mogą pochwalić się kolejną udaną operacją wojskową: oswobodzili Majątek Popowa w Wasilewce – XIX-wieczny zespół zamkowy, jedyny taki na Zaporożu. A samo muzeum oswobodzili ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość. Zrabowali m.in. zabytkowy, marmurowy sedes z epoki.
    – Należy podkreślić, że ten sedes już raz ukradli bolszewicy – przypomniała dyrektorka placówki Anna Hołowko.
    Potem unikalny eksponat jednak zwrócono do placówki i znajdował się tam do teraz. Dopóki historia nie zatoczyła kręgu..."
    pewnikiem na ścianie powieszą w salonie - przecież kacapia to kultura bezsedesowa
  • Upcycling
  • Sowieci to faktycznie siła natury. Jak fala za falą...
  • Przeczytałem se wywiad Górnego z Duginem
    Motzne
  • Z twittera Jarosław Wolski

    image
    image



  • edytowano March 2022
    ciekawostka
    filmik z rosyjskiego śmigłowca szturmowca Ka52, który ostrzeliwał lotnisko Hostomel jako wsparcie desantu.

    Pas startowy był zastawiony ukraińskimi ciężarówkami, blokującymi możliwość lądowania.

    A śmigłowiec sam dostał i lądował awaryjnie.

    https://fb.watch/bQymagYViK/
  • Słyszałem w rozmowie z gen. Skrzypczakiem na YT, że Kacapstwo niszczy z dużą zaciekłością również sprzęt i infrastrukturę rolniczą na Ukrainie
  • Zgodnie ze swoją naturą wbrew interesowi.
  • romeck napisal(a):
    A śmigłowiec sam dostał i lądował awaryjnie.

    https://fb.watch/bQymagYViK/
    Przeżyli, bo się nie katapultowali.

  • Mam nadzieję, że Polska może liczyć na USA i Wielką Brytanię, jak Rosja na Niemcy i Francję?
  • MarianoX napisal(a):
    Słyszałem w rozmowie z gen. Skrzypczakiem na YT, że Kacapstwo niszczy z dużą zaciekłością również sprzęt i infrastrukturę rolniczą na Ukrainie
    Oczywiście. Jak to szarańcza.
  • edytowano March 2022
    Cytata z Mysiora:

    "Z jednej strony jest propaganda kremlowska, z drugiej...propaganda globalistów - obie te propagandy to propagandy szatańskie"

    Niby racja, ale ten tajming...zwłaszcza, że zdecydowana wiekszoac czasu antenowego pan Mysior dalej poświęca śmiercionkom.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Mam nadzieję, że Polska może liczyć na USA i Wielką Brytanię, jak Rosja na Niemcy i Francję?
    O !
  • "Wielcy wyzwoliciele od czegokolwiek, włącznie z niepodległością i wolnością, dają dyla, po tym jak padł pierwszy strzał. Tak to ten elitnyj specnaz, z tej śmiesznej piosenki tego pajaca w berecie WDW. [mg]"

    https://www.facebook.com/118991193288596/videos/946298719405234/

  • loslos
    edytowano March 2022
    Przyjemnie patrzeć na spierdalający (przed jedną kulką) specnaz. A jakby jeszcze psem poszczuć?
  • los napisal(a):
    Przyjemnie patrzeć na spierdalający (przed jedną kulką) specnaz. A jakby jeszcze psem poszczuć?
    Dobrze, że nie przyszedł leśniczy :((
  • Przemko napisal(a):
    "Wielcy wyzwoliciele od czegokolwiek, włącznie z niepodległością i wolnością, dają dyla, po tym jak padł pierwszy strzał. Tak to ten elitnyj specnaz, z tej śmiesznej piosenki tego pajaca w berecie WDW. [mg]"

    https://www.facebook.com/118991193288596/videos/946298719405234/

    Kto jest kto na tym filmie i kto filmuje?
  • edytowano March 2022
    Punkt dowodzenia Ros 8 armii z wkładką;

    image

    Piszą, że Ukr ruszyli w stronę Chersonia.
  • edytowano March 2022
    MarianoX napisal(a):
    Słyszałem w rozmowie z gen. Skrzypczakiem na YT, że Kacapstwo niszczy z dużą zaciekłością również sprzęt i infrastrukturę rolniczą na Ukrainie
    A w tv już przedwczoraj nabijał się z tego (niby że to śmieszne, że gamonie moskale ze złości że nie wygrywają potyczek, wyżywają się na maszynach rolniczych)
    polityk PO, Poncyljusz.
    A to przecież zaplanowane "kasowanie" letnio-jesiennych dożynek. Niszczenie infrastruktury spiżarni Europy.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Mam nadzieję, że Polska może liczyć na USA i Wielką Brytanię, jak Rosja na Niemcy i Francję?
    Ty, ty, ty nienawistniku! ;)
  • trep napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    "Wielcy wyzwoliciele od czegokolwiek, włącznie z niepodległością i wolnością, dają dyla, po tym jak padł pierwszy strzał. Tak to ten elitnyj specnaz, z tej śmiesznej piosenki tego pajaca w berecie WDW. [mg]"

    https://www.facebook.com/118991193288596/videos/946298719405234/

    Kto jest kto na tym filmie i kto filmuje?
    Specnaz, nagranie z kamery jednego z żołnierzy specnazu.

  • Ukraińska reklama Nestle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.