Skip to content

Wojna

16566687071296

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Mam nadzieję, że Polska może liczyć na USA i Wielką Brytanię, jak Rosja na Niemcy i Francję?
    O !
    To jest zaoczna wojna USA (+WB+Pl) z EU (Rus+De+Fr).
    Wszystko zależy od Chin, bardzo dużo od Turcji.
  • Łukaszenka chyba się wygadał.

    "Lukashenko says "Putin is more alive than anyone else", "will survive us all", "in top shape", "never been more in his right mind", "will only catch a cold at our funerals"..."

  • "Ukraina: Rosyjski żołnierz: ukraińska babcia dała naszym głodnym chłopakom paszteciki, ośmiu wróciło do domu w trumnach"

    https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-rosyjski-zolnierz-ukrainska-babcia-dala-naszym-glodnym-chlopakom-paszteciki-osmiu-wrocilo-do-domu-w-trumnach,557258.html
  • Bełło.
  • Czy to bełły paszteciki z ukradkiem?
  • Blokada przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach.

    https://www.facebook.com/tuobywatele/videos/951734825509478/
  • edytowano March 2022
    Przemko napisal(a):
    Blokada przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach.

    https://www.facebook.com/tuobywatele/videos/951734825509478/
    Policja powinna coś z tym zrobić, np. przynieść kanapki blokującym
  • edytowano March 2022
    Podobno ludność, ze zdobytych miast jest deportowana w głąb rosji.

    Bardzo w ruskim stylu.
  • W tatarskim
  • A jaka różnica?
  • Nie ma to jak państwo doceniane przez własną elitę.

    https://www.facebook.com/photo?fbid=675889669187271&set=a.204699656306277

    "- Córka Stalina - żyła i umierała w USA przez dekady.
    - Syn Chruszczowa - obywatel Stanów Zjednoczonych.
    - Gdzie są córki Putina? W Rosji ich nie widać.
    - Zastępca Pehtin. Z moim synem w USA.
    - Minister Transportu regionu moskiewskiego - Katsyva. Z moim synem w USA.
    - Dzieci zastępcy Zhelesnyaka - mieszkają w Szwajcarii.
    - Dzieci Astachowa. Jeden we Francji, drugi w Anglii.
    - Dzieci i wnuki "głównego patrioty Rosji" szefa Federacji Rosyjskiej Władimira Jakunina mieszkają poza granicami kraju - w Anglii i Szwajc
    - Córka ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa Ekateriny mieszka i studiuje w USA.
    - Syn - wicemarszałek Dumy Państwowej A. Żukova długo mieszkała i studiowała w Londynie.
    - Córka wicemarszałka stanu. duma Siergieja Andenki studiuje i mieszka w Niemczech.
    - Najstarszy syn wicepremiera Dmitrija Kozaka - Aleksiej mieszka za granicą i prowadzi działalność budowlaną.
    — Młodszy brat Aleksieja Kozaka Alexander pracuje dla Credit Suisse
    - Najstarszy syn zastępcy Remezkowa, Stepana, niedawno ukończył Valley Forge Military College w Pensylwanii (rok edukacji kosztuje 1 milion 295 761 rubli ) . Jego najmłodsza córka mieszka w Wiedniu, gdzie ćwiczy gimnastykę. Masza Remezkowa reprezentowała reprezentację Austrii(!!! ), na zawodach dziecięcych w Lublanie.
    - Córka zastępcy V. Fetisova - Anastazja, dorastała i studiowała w USA. Nastia nigdy nie nauczyła się pisać i czytać po rosyjsku.
    - Córka Svetłany Nesterovej, zastępcy stanowej. duma z frakcji "Zjednoczona Rosja" - mieszka w Anglii.
    - Główny bojownik o "tradycyjne wartości prawosławne" E. Syn Nikoli Misuliny studiował w Oksfordzie, otrzymał dyplom i przeniósł się na stałe do tolerancyjnej Belgii, gdzie dopuszcza się małżeństwa osób tej samej płci.
    - Córka zastępcy Voroncowa Anny mieszka we Włoszech. Tam przeprowadziła się z Niemiec.
    - Jednorosyjska Elena Rakhova, słynąca z bycia mieszkanką Leningradu, która przebywała w blokadzie niecałe 120 dni, nazwała swoją córkę „niewierną” mieszkającą w USA.
    - Córka byłego mówcy GD, jednego z założycieli partii „Zjednoczona Rosja”, a obecnie członka Związku Radzieckiego Borisa Gryzłowa Eugenia mieszka w Tallinie. I nawet niedawno dostałam estońskie obywatelstwo.
    - Syn byłego ministra edukacji Andreja Fursenko mieszka na stałe w USA.
    - Syn V. Nikolova (wnuk Mołotowa), prezes Fundacji "Polityka" - obywatel USA."
  • No, nie wiem czy ta retoryka jest dobra?
    https://twitter.com/wszewko/status/1505553053830766597
    Zełenski (w CNN): Jestem gotowy do negocjacji z Putinem, ale jeśli się nie powiodą, wojna między Rosją a Ukrainą doprowadzi do trzeciej (wojny) światowej.
  • To nie retoryka.

    Fajna rozmowa z generałem o obronności.

  • Ta wojna już trwa.
  • Tak, wojna trwa. Tylko, że Żełeński widzi drugą jej odsłonę. Oczywiście on, jako rządzący Ukrainą, ma prawo do tego
  • My też powinniśmy to widzieć szerzej, jeżeli Ukraina ma paść (na co się nie zanosi na szczęście) to i w interesie Polski jest podpalić świat, Rosja musi zostać pognębiona najbardziej jak się da, skoro świat nie chce jej zniszczenia to tym gorzej dla świata.
  • Tak. To dokładnie ta sama kalkulacja której dokonali nasi w 1939.
  • Pierwsze jednostki rozmieszczające system obrony przeciwlotniczej Patriot są już na Słowacji - poinformował minister obrony Jaroslav Nad’.

    "Żołnierze z Niemiec i Holandii będą przewozić sprzęt i instalować go przez najbliższe dni" - napisał w mediach społecznościowych szef słowackiego resortu obrony, informując o instalacji systemu Patriot w swoim kraju.

    Elementy systemu tymczasowo trafiają do bazy sił powietrznych Silacz w środkowej Słowacji.

    Eksperci konsultują wybór innych lokalizacji, które pozwolą, aby parasol obronny obejmował jak największy obszar kraju. Władze w Bratysławie mają także wskazać cele, których ochronę traktują priorytetowo.

    Nad’ podziękował Niemcom i Holendrom za sojusznicze działania, które oznaczają wzmocnienie obronności Słowacji.
    Nieoficjalne informacje wywiadu. To on może zostać następcą Putina

    Jednocześnie minister podkreślił, że system Patriot nie zastąpi starego systemu S-300, który posiada Bratysława, ale jest dodatkowym elementem obrony przestrzeni powietrznej. Dodał, że w przyszłości postsowiecki system ma zostać zastąpiony innym, nowoczesnym i kompatybilnym z systemami NATO uzbrojeniem.

    btw
    Nad' to fonetyczny zapys węgierskiego Nagy
  • edytowano March 2022
    Temczasem Dziołbajden przylatuje w piątek (sobotę?) do Polski.
  • MarianoX napisal(a):
    Cytata z Mysiora:

    "Z jednej strony jest propaganda kremlowska, z drugiej...propaganda globalistów - obie te propagandy to propagandy szatańskie"

    Niby racja, ale ten tajming...zwłaszcza, że zdecydowana wiekszoac czasu antenowego pan Mysior dalej poświęca śmiercionkom.
    Na obecnym etapie przegrupowania światopoglądowego, gdy działania i narracje sowietów są czytelne i nie do obrony, zwraca uwagę próba przestawiania akcentów: ok, sowieci może i zło, ale za rogiem czai się NWO. A jedni i drudzy szykują nam dramat wojny światowej.
    Da się zauważyć rosnącą popularność tego podejścia w kręgach pobożnych, nie omijając duchownych.
  • Chyba większość elektoratu Trumpa z którym przez ostatnie lata zadawałem się na TT i YT święcie w to wierzy. I takie rzeczy mówiących im polityków spróbuje wybrać w listopadzie.
  • natenczas napisal(a):
    Na obecnym etapie przegrupowania światopoglądowego, gdy działania i narracje sowietów są czytelne i nie do obrony, zwraca uwagę próba przestawiania akcentów: ok, sowieci może i zło, ale za rogiem czai się NWO. A jedni i drudzy szykują nam dramat wojny światowej.
    Da się zauważyć rosnącą popularność tego podejścia w kręgach pobożnych, nie omijając duchownych.
    ...gdyż albowiem jak pisałem dawno temu, ruska agentura ostro penetruje nie tylko lewactwo ale i środowiska katolickie. Czego się naprawdę nie da nie zauważyć.
    Inna sprawa że takie stwierdzenie to w sumie prawda - i sowieci i zgniły zachód to zło. Tylko należy je odpowiednio uszeregować, a z tym są zdumiewające (choć jak się przyjrzeć bliżej to w sumie nic nie zdumiewa) kłopoty.
  • NWO to nowy porządek świata? Zieeew. Z tego co widzę, OWO dużo gorsze.

    Są dwa OWO - jedno to świat bipolarny: zła Moskwa i dobry Zachód, i mnie akurat taki porządek odpowiada. Ale jest jest starsze VOWO, w którym Europą rządzi pięć mocarstw: Anglia, Francja, Prusy, Austria i Rosja, i mnie to się nie podoba bardzo. Wolę masonów, reptilionów, LGBT++, big tech, big pharm i cokolwiek jeszcze tam wymyślą.
  • Mam tak samo, dla mnie najgorsze zło świata to Rosja i jej przydupasy.
  • Mania napisal(a):
    najgorsze zło świata to Rosja.
    +1
  • ...gdyż albowiem jak pisałem dawno temu, ruska agentura ostro penetruje nie tylko lewactwo ale i środowiska katolickie. Czego się naprawdę nie da nie zauważyć.
    No ba...! Wiele środowisk łyka tę narrację "jak karmny gąsior gałki". Wystarczy poczytać takie choćby forum wielodzietnych. Nosz kurczę, paru troskliwych tatuniów rodzin to leci taką ruską propagandą, że wierzyć się nie chce że ktoś może to wypisywać na poważnie.
  • Mania napisal(a):
    Mam tak samo, dla mnie najgorsze zło świata to Rosja i jej przydupasy.
    No właśnie.
    Tak wynika z logicznej konkluzji, jeśli ktoś zna podstawowe fakty i nie zamyka na nie uparcie oczu.

    Ale jeszcze coś - w kontekście katolików pieprzących o zgniłym zachodzie i mateczce rasiji dobrej bo tam pedauf goniom:

    Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Żeby temu zapobiec, przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju.


    W zasadzie to całkowicie zamyka i rozstrzyga sprawę - reszta to tylko zamykanie oczu, mechanizmy wyparcia i inne takie.
  • Berek napisal(a):
    No ba...! Wiele środowisk łyka tę narrację "jak karmny gąsior gałki". Wystarczy poczytać takie choćby forum wielodzietnych. Nosz kurczę, paru troskliwych tatuniów rodzin to leci taką ruską propagandą, że wierzyć się nie chce że ktoś może to wypisywać na poważnie.
    No ba.
    Jeden czyta namiętnie excathedrę i przekleja na owo forum (oczywiście wyłącznie to co mu pasuje do narracji, np pochwałę wielkiego Stalina), tak na marginesie :)
    Adverecundię takoż:) No ale był na Rebelce, to i nieprzypadkiem zna te miejsca.
    A na codzień jest ruską onucą i nic się ostatnio w tej sprawie nie zmieniło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.