Skip to content

Wojna

16869717374296

Komentarz


  • Ukraińska reklama Nestle
    Nie pamiętam czy to wrzuciłem. Jak już wrzuciłem to można mnie rozstrzelać.
    2. Ponoć kotła kijowskiego jednak nie ma.
  • Czy z tego artykułu można wnioskować, że bratankowie współpracują z rosją w cwelu ubicie prezydenta Zielińśkiego?

    https://www.wprost.pl/swiat/10663465/nieudana-proba-zamachu-na-prezydenta-zelenskiego-zatrzymano-25-osob.html
  • edytowano March 2022
    Ci Bratankowie coraz mniej mi się podobają.

    Nie lubię takiego janoszowatego cfaniakowania...a może za mało ich okrojono przy okazji poprzednich wojen?
  • trep napisal(a):
    Czy z tego artykułu można wnioskować, że bratankowie współpracują z rosją w cwelu ubicie prezydenta Zielińśkiego?

    https://www.wprost.pl/swiat/10663465/nieudana-proba-zamachu-na-prezydenta-zelenskiego-zatrzymano-25-osob.html
    Możliwe że zamachowcy podzielili się na mniejsze grupy i przeszli na Ukrainę ze strony Słowackiej i Węgierskiej.
  • edytowano March 2022
    Bardzo chcemy wierzyć, że Węgrzy o tym oczywiście nic nie wiedzieli...

    Rosja zawsze wykorzystuje swoich dobrowolnych sojuszników do brudnej roboty. Z paktu z diabłem nie da się wyjść nieumoczonym w bagnie.

    Takwięc tak.



  • Mogli iść z Naddniestrza, dajcie spokój.
  • A nie ma szanowne koleżeństwo wrażenia, że rozmawiacie o cudownym ocaleniu kamienicy w Leżajsku?
  • Też tak może bydź.
  • Nie wiem o co chodzi więc nie wiem.

    https://www.facebook.com/anton.kolumbet/posts/10221729417646772

    "W obwodzie kijowskim znajduje się pełnoprawne Dzikie Pole. Tylko w jednym małym lesie w pobliżu wioski, o którą toczy się walka, policzył - Siły Zbrojne, Służbę Bezpieczeństwa Narodowego, Siły Obronne, policję, kilka znanych osób, GUR, SBU, jakieś tajemnicze siły specjalne z dziwnymi kałaszmatami i tylko zabłoceni faceci z bronią.
    Cały ten ruch nieustannie się porusza, wchodzi i wychodzi z bitwy, ktoś jest wprowadzany, ktoś jest brany, a każdy okresowo próbuje zmęczyć się bronią od wrogów lub sojuszników.
    Nie ma żadnego związku z nikim ani nikim, jedyne dowództwo Miszpuhy, jeśli gdzieś istnieje, to nadal niczego szczególnego nie dowodzi, koordynacja jest mało realna – warto uzgodnić z kimś wspólne działanie, jak za kilka godzin się znajdzie inny na jego miejscu.
    Las jest systematycznie poddawany histerycznemu ostrzałowi wroga o różnym natężeniu i powodzeniu, z którego wszyscy uciekają, a potem znów uciekają w nowych konfiguracjach.
    Gdy wróg próbuje wejść do wioski, zostaje zniszczony, a wtedy zabłoceni faceci biegną pod ostrzałem i zbierają umazane krwią trofea. Niektórzy noszą rosyjskie hełmy, niektórzy robią zdjęcia zwłokom, niektórzy piszą raporty bojowe.
    Czołg wyjechał na trzy rosyjskie beje, rozbił je i gdzieś pojechał. Niezidentyfikowana piechota została zmiażdżona z trzech stron przez niezidentyfikowane osoby. Czyj to był czołg, gdzie pojechał i dokąd pojechał, nikt nie potrafił odpowiedzieć.
    Jedynym pomysłem, który łączy wszystkich jak kamień węgielny, jest zabijanie.
    To są Kozacy. To ten sam wiatr z Zimnego Jaru, któremu brakuje centrum koordynacji i zasilania – skąd pochodzą, skąd się uzbrajają i dokąd idą, nawet nie wiedzą.
    Żadna akademia wojskowa na świecie nie nauczyła się, jak temu przeciwdziałać.
    Witaj w piekle. "

    https://24tv.ua/ru/ukrainskie-zashhitniki-sovershenstvovali-navyki-vedenija-boja_n1909713
  • edytowano March 2022
    Inż napisal(a):
    Tymczasem w Rosji u katechona...

    https://www.tysol.pl/a80717-niech-sie-objawi-wielka-sila-rosji-wladimir-putin-ma-pomocnice-prezydenta-rosji-wspieraja-czarownice
    Aspekt rosyjski w historii nowoczesnego okultyzmu został dramatycznie przeoczony. Swego czasu byłem nieźle rozeznany w sprawach paranormal-ezoterycznych, ok gdzieś tam kiedyś protoplasta współczesnych czarownic Bławacka, ale to dawno. Jakieś szeptuchy u nas w regionie, ogólnie taka zabawa w Dziady słowiańskie, nic groźnego. Tyle do mnie docierało, a jeszcze raz podkreślam - byłem całkiem oblatany. Widziałem ewidentny wpływ sowiecki na rozwój fantastyki w Polsce, z promowaniem kosmicznego źródła życia na Ziemi itp. Po prostu chcieli dzieciakom w głowach namieszać, no taka walka z Bogiem na wielu poziomach.

    A tu, moi mili, mamy epicentrum praktyk szatańskiego pomiotu. Obrzydlistwo dzisiejszej Rosji dopiero się odsłania, spodziewajmy się bagna wykraczającego poza nasze wyobrażenia.
  • Pogański kraj, pogańskie obyczaje.
  • edytowano March 2022
    Jeszcze tylko dodam, że właściwie kiedy sobie staram się przypomnieć to informacje o odpale u Ruskich były, ale gdzieś wszyscy je bagatelizowali. Bo przecież cały paranormalny światek gloryfikował ruską naukę, która jako jedyna pochylała się nad "alternatywnymi wyjaśnieniami". Sporo było jasnowidzów ze światowym rozgłosem, mnóstwo książek, obłąkanych teorii, tak w Rosji czy w ZSRR tego produkowało się dużo. Ale New Age był kojarzony z Zachodem. A przecież ta zachodnia wersja okultyzmu to piaskownica przy tym co wyłania się z wnętrza Rosji ...
  • edytowano March 2022
    Rosja jest przeżarta jakąś potworną defomacją, gdzie kłamstwo staje się prawdą.
  • edytowano March 2022
    MarianoX napisal(a):
    Ci Bratankowie coraz mniej mi się podobają.
    Ale co? sankcji nie poparli. Są dużo bardziej przyzwoici niż Niemcy.
    Ja rozumiem, że oczekiwaliśmy entuzjazmu i wsparcia, a mamy sceptycyzm i ociąganie z opóźnianiem, tyle że to nie oznacza zerwania więzi, a jedynie pokazanie, że czasem się dość znacznie różnimy.

  • Pamiętajmy, że ameryckie wiedźmaki wielokrotnie rzucały klątwy na Trumpa.
  • 'postęp wojsk rosyjskich jest spowalniany przez tchórzostwo ukraińskich neonazistów'
    Jak to pięknie oddaje stan rosyjskiej duszy, co napisał Michaił Epstein cytowany przez Grzegorz Górnego.
  • Słodkie.

    Szkoła w III Rzeszy. Nauczyciel przepytuje uczniów: Dlaczego Niemcy przegrały wojnę w 1918 roku?
    Mały Hans odpowiada: Bo w jednostkach liniowych byli Żydzi. Żydzi są tchórzami i nie kochają Niemiec. Nie walczyli o Niemcy i dlatego Niemcy przegrały wojnę.
    - Sehr gut. A ty Hermann co powiesz?
    - Bo w intendenturze byli Żydzi. Żydzi są złodziejami i nie kochają Niemiec. Okradli niemiecką armię i dlatego Niemcy przegrały wojnę.
    - Sehr gut. A ty Mosiek co dodasz?
    - Bo w jednostkach liniowych...
    - Było!
    - Bo w intendenturze...
    - Było!
    - Bo w sztabie generalnym...
    - Łżesz wszarzu, w niemieckim sztabie generalnym nie było Żydów!
    - Nie było? Więc we francuskim musieli być. We francuskim sztabie generalnym byli Żydzi i dlatego Niemcy przegrali wojnę.
  • edytowano March 2022
    No, i mamy odpowiedź na aktualności!
    Moskale przegrywają, bo w ukraińskim sztabie są Żydzi...
  • edytowano March 2022
    JORGE napisal(a):
    Aspekt rosyjski w historii nowoczesnego okultyzmu został dramatycznie przeoczony. Swego czasu byłem nieźle rozeznany w sprawach paranormal-ezoterycznych, ok gdzieś tam kiedyś protoplasta współczesnych czarownic Bławacka, ale to dawno. Jakieś szeptuchy u nas w regionie, ogólnie taka zabawa w Dziady słowiańskie, nic groźnego. Tyle do mnie docierało, a jeszcze raz podkreślam - byłem całkiem oblatany. Widziałem ewidentny wpływ sowiecki na rozwój fantastyki w Polsce, z promowaniem kosmicznego źródła życia na Ziemi itp. Po prostu chcieli dzieciakom w głowach namieszać, no taka walka z Bogiem na wielu poziomach.

    A tu, moi mili, mamy epicentrum praktyk szatańskiego pomiotu. Obrzydlistwo dzisiejszej Rosji dopiero się odsłania, spodziewajmy się bagna wykraczającego poza nasze wyobrażenia.
    JORGE napisal(a):
    Jeszcze tylko dodam, że właściwie kiedy sobie staram się przypomnieć to informacje o odpale u Ruskich były, ale gdzieś wszyscy je bagatelizowali. Bo przecież cały paranormalny światek gloryfikował ruską naukę, która jako jedyna pochylała się nad "alternatywnymi wyjaśnieniami". Sporo było jasnowidzów ze światowym rozgłosem, mnóstwo książek, obłąkanych teorii, tak w Rosji czy w ZSRR tego produkowało się dużo. Ale New Age był kojarzony z Zachodem. A przecież ta zachodnia wersja okultyzmu to piaskownica przy tym co wyłania się z wnętrza Rosji ...
    No więc Polskę, polskie elity (w sensie stany (wyższo-) wykształcone: inżynierowie, lekarze, profesorowie itp) także dotknął satanizm/ wiedźminizm bławatkowy. I był - nie wiem jak szeroko i raczej "promowany" "marketingiem szeptanym" niż wierzony? - obecny w PRL-u.

    I pisałem już tu o dwa razy przeze mnie wysłuchanej książce prawnuczki, wnuczki i córce takiego czarownikowego rodu. Bohaterka biografio-wywiadu (przelała wspomnienia dzięki o. Posackiemu) postanowiła się wyrwać z tego "kościoła", a Zły wtedy upomniał się o nią z trojoną siłą.
    Rocznik ok. przed 1970. Wiele wątków w książce bardzo ogólnych, bo część ludzi, o których opowiada, wciąż żyje...

    Satanizm "stoliczkowy" bardzo serio traktowany, czysty okultyzm, a w zasadzie gnoza.

    → kanał Ku Bogu na YT, "Nie krocz za mną"
    https://youtube.com/
    playlist?list=PL19zCYWowYWfApyogsXL-_5f3_GHBrlvL
  • janosik napisal(a):
    Rosja jest przeżarta jakąś potworną defomacją, gdzie kłamstwo staje się prawdą.
    Nie no, kłamstwo nie staje się prawdą, tylko oni mają inną definicję prawdy i kłamstwa.

    Prawda = to co nam pasuje
    Kłamstwo = to co nam nie pasuje.

    I tyle, i wsio.
    ms.wygnaniec napisal(a):
    'postęp wojsk rosyjskich jest spowalniany przez tchórzostwo ukraińskich neonazistów'
    Jak to pięknie oddaje stan rosyjskiej duszy, co napisał Michaił Epstein cytowany przez Grzegorz Górnego.
    Ano.
    Ale dla mnie najlepsze podsumowanie czym jest Rosja zrobił sam Putin na Łużnikach mówiąc w ten deseń:
    "nasi chłopcy tam giną dla wyzwolenia Ukraińców. A jak mówi Pismo - nie ma większej miłości niż ta kiedy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich".

    To jest właśnie Rosja.
  • JORGE ma rację, wojna psychotroniczna, Kashpirowskij, amulety, wysyłanie dobrej energii, to kiedyś
    w zeszłym roku byłem u znajomej Ukrainki i coś leciało na RT, jakiś film młodzieżowy, a właściwie serial o wróżbach, urokach,i powodowanych przez nie nieszczęściach, które jednak można odwrócić odp. zabiegami.
    na koniec mały przepis DIY na rytuał odczyniający przedstawioną w filmie sytuację.
    to wyjaśniło mi jej opór przed przyjęciem świecy w prezencie, "wy życzycie mi śmierci, mam sie wypalić jak ta świeca" usłyszałem po miesiącu od podarowania

    btw
    i u nasz podobnie nie daje sie ostrych przedmiotów, zwłaszcza noży, bo może przeciąć przyjażń
    nie daje się krzyży, bo życzysz boleści
    można zapobiec, przyjmując małą monetę, bo wtedy sprzedajesz, a nie źle życzysz
  • Rosja pali papiery w ambasadzie w Warszawie.
  • edytowano March 2022
    KAnia napisal(a):
    Rosja pali papiery w ambasadzie w Warszawie.
    Przez komin wydobywa się czarny dym. Kiedy pokaże się biały, znaczit, że wybrano nowego papieża, cara! :)
  • TecumSeh napisal(a):
    Ano.
    Ale dla mnie najlepsze podsumowanie czym jest Rosja zrobił sam Putin na Łużnikach mówiąc w ten deseń:
    "nasi chłopcy tam giną dla wyzwolenia Ukraińców. A jak mówi Pismo - nie ma większej miłości niż ta kiedy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich".

    To jest właśnie Rosja.
    To w sumie podobny kaliber bluźnierstwa, jak "Bóg z nami" na pasach hitlerowskich.
  • KAnia napisal(a):
    Rosja pali papiery w ambasadzie w Warszawie.
    "Nieoficjalnie: około 40 rosyjskich dyplomatów zostanie wyrzuconych z Polski za szpiegostwo
    Polskie władze podjęły decyzję o wydaleniu z Polski około 40 rosyjskich dyplomatów za ich działalność niezgodną ze statusem dyplomaty, co w języku dyplomacji oznacza szpiegostwo – dowiedział się nieoficjalnie Onet w źródłach rządowych."

    Rano w radiu powiedzieli że w warszawskim ratuszu ABW zatrzymała szpiega, w archiwum.
  • edytowano March 2022
    Przemko napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Rosja pali papiery w ambasadzie w Warszawie.
    "Nieoficjalnie: około 40 rosyjskich dyplomatów zostanie wyrzuconych z Polski za szpiegostwo
    Polskie władze podjęły decyzję o wydaleniu z Polski około 40 rosyjskich dyplomatów za ich działalność niezgodną ze statusem dyplomaty, co w języku dyplomacji oznacza szpiegostwo – dowiedział się nieoficjalnie Onet w źródłach rządowych."

    Rano w radiu powiedzieli że w warszawskim ratuszu ABW zatrzymała szpiega, w archiwum.
    odłożyli go ad acta?

    btw podobny wątek z czasów socjalizmu, polecam https://ksiazki.wp.pl/jerzy-kaczmarek-bond-z-prl-6709041900857984a
  • adamstan napisal(a):
    To w sumie podobny kaliber bluźnierstwa, jak "Bóg z nami" na pasach hitlerowskich.
    Zdecydowanie.
    Tyle że hitlersyny nie twierdziły że chcą wyzwolić biednych Polaków spod ich reżimowej władzy.

    Bluźnierstwo+totalne zakłamanie=satanizm=Rosja.
  • christoph napisal(a):
    JORGE ma rację, wojna psychotroniczna, Kashpirowskij, amulety, wysyłanie dobrej energii, to kiedyś
    w zeszłym roku byłem u znajomej Ukrainki i coś leciało na RT, jakiś film młodzieżowy, a właściwie serial o wróżbach, urokach,i powodowanych przez nie nieszczęściach, które jednak można odwrócić odp. zabiegami.
    na koniec mały przepis DIY na rytuał odczyniający przedstawioną w filmie sytuację.
    to wyjaśniło mi jej opór przed przyjęciem świecy w prezencie, "wy życzycie mi śmierci, mam sie wypalić jak ta świeca" usłyszałem po miesiącu od podarowania

    btw
    i u nasz podobnie nie daje sie ostrych przedmiotów, zwłaszcza noży, bo może przeciąć przyjażń
    nie daje się krzyży, bo życzysz boleści
    można zapobiec, przyjmując małą monetę, bo wtedy sprzedajesz, a nie źle życzysz
    Przecież w Polsce było i jest podobnie! Pewnie o kilka skal mniejsza intensywność. Lecz często / częściej ubrana w szaty chrześcijaństwa, między 1945 a 2003 było w Polsce ponad 50 różnych "cudów" i "objawień" (W ogródku działkowym w Oławie z tych najsłynniejszch.)

    A Ukraina niewiele się różni od Rosji w mentalności i wierze zateizowanych ludzi.
  • edytowano March 2022
    Przemko napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Rosja pali papiery w ambasadzie w Warszawie.
    "Nieoficjalnie: około 40 rosyjskich dyplomatów zostanie wyrzuconych z Polski za szpiegostwo
    Polskie władze podjęły decyzję o wydaleniu z Polski około 40 rosyjskich dyplomatów za ich działalność niezgodną ze statusem dyplomaty, co w języku dyplomacji oznacza szpiegostwo – dowiedział się nieoficjalnie Onet w źródłach rządowych."

    Rano w radiu powiedzieli że w warszawskim ratuszu ABW zatrzymała szpiega, w archiwum.
    Niesamowite - Polska zabrała się wreszcie za walkę z ruskimi szpionami. Cuda, panie, cuda.
    Ja wiem, że jedno nie wyklucza drugiego, ale od derusyfikacji gospodarki wolę wypieprzenie ruskiej agentury i ich pożytecznych idiotów. Naprawdę tyle tego, że po udanej operacji zmniejszą się korki w miastach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.