Skip to content

Wojna

16364666869296

Komentarz

  • Chyba, że chodzi o niewielką napaść zbrojną
  • edytowano March 2022
    TecumSeh napisal(a):
    Jak to było w jakimś satyrycznym filmiku, którego już niestety nie mogę odnaleźć, opublikowanym ze 3 lata temu - kraje prowadzą dialog na fejsbuku czy innym ćwiterze:

    Russia: Hi @USA, @UK, @Germany, @France, I would like to invade @Ukraine, what do you guys think?
    USA: Sanctions!
    UK: Sanctions!
    France: Sanctions!
    Germany: Sanctions!
    Russia: Ok, so nobody has any objections, great!

    wuala! 2min 15sek

    → do działu Humor dałem.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Ale w ostatnich dniach?
    Szturm Groznego też był dawno...
    No właśnie.
    Ja nie mam pretensji do 20letnich chłopaków że Groznego nie pamiętają.
    Ja się zastanawiam jak to możliwe, że oni nie wiedzą co było wczoraj. Albo (jeszcze lepiej) nie wiedzą o tym te 30letnie chłopaki co ich w jednym czołgu w miasto posłali.

    Nie wiem - dużo głupoty rozumiem ale jest taka która przechodzi moje pojęcie.

    A samobójstwo, jeśli ktoś bardzo chce, można sobie lepiej zorganizować... no chyba że (taka myśl mnie teraz naszła) jest to naprawdę forma samobójstwa (wuj wie co się tam dzieje między żołnierzami, ruskie wojsko to od zawsze siedlisko patologii, a wojna zaczepna ją raczej nasila), które można ubrać w bohaterską śmierć na froncie walki za Ojczyznę.

    I rodzina zyska rentę, i będą chwalić w rocznicę, itp itd - no tak, takie samobójstwo ma sens.
  • KAnia napisal(a):
    każdy to zna przecież
    ruskie też
    No właśnie, więc art 5 NATO nie poszed tam gdzie ruskij wojennyj karabl.
    Cyberataków było dużo - Estonia, samo USA, itp, i nigdy to nie był powód do wszczęcia działań zbrojnych.

    Tak czy inaczej - cyberwojsko potrzebne od przedwczoraj. Od dzisiaj można cyberWOTowcem nawet zostać - poważnie.
  • TecumSeh napisal(a):
    A to jest porównywalne - ok, jeszcze rozumiem że na fali haseł o witaniu kwiatami i zdemoralizowanej pozbawionej woli walki ukraińskiej armii, można było jeszcze taki numer od biedy wywinąć. Ale w ostatnich dniach?

    Tak, wiemy, znamy, itp, a mimo wszystko nadal się w pale nie mieści.
    "Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara
    Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara."

  • edytowano March 2022
    NATO powinno odpowiedzieć i w ramach retorsji choćby (choć wątpie czy zdecydujecie na tak ryzykowny krok) wyłączyć Putinowi konto na Playstation
  • "Takie cuda się odbywają. Egipt ma, podobnie jak Indonezja, nie kupić ostatecznie zamówionych (za pieniądze naftowych wujków) Su-35, których zresztą i tak nie odbierał, stały u producenta. Podobno Egipt jest jednym ze źródeł S-300 dla Ukrainy — a kupił sobie 4 baterie nowoczesnej wersji WM w 2014, to nie to, co stare S-300 z Bułgarii czy Słowacji. W razie czego zdążył odebrać MiGi-29, też nowoczesne. Ale cała ta akcja byłaby chyba równoznaczna z odwróceniem silnie prorosyjskiej orientacji, jaką Kair obrał po obaleniu rządów Bractwa Muzułmańskiego, co bardzo nie spodobało się administracji Obamy. Wskutek tego Rosja weszła tam praktycznie jak za czasów Nasera... I teraz idzie to z dymem fanfaronady Władimira Władimirowicza?"

    image
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    - jak pozbawić armię paliwa? wysłać ją tuż przed wojną na 2 miesiące na poligon, gdzie ludność miejscowa umie pędzić bimber
    Stare dane. Teraz nie bimber jest produktem najbardziej pożądanym przez dzielnych moskiewskich bojców a ukraińska amunicja. Zgadnie kto, co się z nią robi?
  • Było na to niemieckie okreslenie ( ktore zapomniałem) _ żeby nie zrobić sobie wielkiej krzywdy a jechać do domu.
  • 15:17
    Liczący 40 osób kontyngent ukraiński, stacjonujący w Kosowie w ramach międzynarodowych sił pokojowych NATO (KFOR), wróci do kraju, by bronić go przed rosyjską agresją - poinformowała prezydent Kosowa Vjosa Osmani.
    Międzynarodowe siły pokojowe NATO...
    dostaly w twarz
  • edytowano March 2022
    los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    - jak pozbawić armię paliwa? wysłać ją tuż przed wojną na 2 miesiące na poligon, gdzie ludność miejscowa umie pędzić bimber
    Stare dane. Teraz nie bimber jest produktem najbardziej pożądanym przez dzielnych moskiewskich bojców a ukraińska amunicja. Zgadnie kto, co się z nią robi?
    Podobno pozoruje postrzał niby przez nieprzyjaciela by z ulgą zostać przewiezionym do lazaretu na tyłach.
  • edytowano March 2022
    Uciekają też najemnicy. Myśleli że będą "gwałcić rabować sycić wszelkie pożądania" a wysłano ich na front.
    Podczas rekrutacji najemnikom obiecano, że będą oni pełnić wyłącznie funkcje policyjne w celu przywrócenia porządku na okupowanych terytoriach.
    Jednak później wśród najemników zaczęły krążyć informacje, że wezmą oni udział w działaniach bojowych przeciwko armii ukraińskiej, co znacznie obniżyło „ducha walki” Syryjczyków.

    https://kresy24.pl/wywiad-ua-syryjscy-najemnicy-werbowani-przez-putina-na-wojne-z-ukraina-uciekaja-do-ue/?fbclid=IwAR2gZkkgwyHQtIHGOgEoukKAFrv80NtIoMBUbrn63-NZGFWRnSpvmis_ePw
    Nie jest to mimo wszystko dobra wiadomość dla nas.
  • Ciężko zrozumieć jaki pozytyw dla Rosji ma posługiwanie się Syryjczykami?
  • pantelej napisal(a):
    Ciężko zrozumieć jaki pozytyw dla Rosji ma posługiwanie się Syryjczykami?
    Zastraszenie ludności cywilnej, jedyne co mi przychodzi do głowy (tak jak za Czeczenami wlecze się za nimi odpowiednia opinia).
  • Sié
    pantelej napisal(a):
    Ciężko zrozumieć jaki pozytyw dla Rosji ma posługiwanie się Syryjczykami?
    Ludzik (chyba Paweł Rakowski) we WNET mówił, że Assad ma cały tłum bojców którym zawdzięcza ratunek, a teraz chętnie by się ich pozbył. Czyli armia na kompost.
  • To ostatnie to pozytyw tylko dla Asada.
  • Brzost napisal(a):
    To ostatnie to pozytyw tylko dla Asada.
    Pewnie w promocji ich opylił.
  • terror?
    likwidacja zaplecza dla partyzantki
    przećwiczone w Czeczenii
  • edytowano March 2022
    Rakowski o tym właśnie na żywo. Będą pchani do Unii jako 'uchodźcy'.

    https://sluchaj.wnet.fm
  • Matko z curko cały materiał o tym czy było poświęcenie czy nie, tabelka 6 (warunków) x 7 (podejść), maks 3 punkty się udało spełnić w 1952 roku.
  • Gdybym był inkwizytorem to chętnie bym zastosował tą samą metodę wobec autorów takich filmików ;)
  • Czy ten filmik ma związek z tematem???

  • Nie
  • edytowano March 2022
    Chciałbym podziękować za aktywną role Niemiec w wdrażaniu sankcji międzynarodowych. Niemcy wychodzą, aby chronić i bronić wszystkich członków sojuszu

    i to by było tyle w kwestii NATO
  • Skąd wychodzą?
  • KAnia napisal(a):
    Chciałbym podziękować za aktywną role Niemiec w wdrażaniu sankcji międzynarodowych. Niemcy wychodzą, aby chronić i bronić wszystkich członków sojuszu
    https://twitter.com/tvp_info/status/1504528171084963843
    i to by było tyle w kwestii NATO
    Czy ty w obecnym stanie rozumiesz co słuchasz i czytasz ?
  • Brzost napisal(a):
    Skąd wychodzą?
    Albercik wychodzimy !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.