Skip to content

Modernizacja armii, zakupy uzbrojenia .

1246731

Komentarz

  • przecież te hale sportowe też powstaną, bo taka hala to poręczne narzędzie - ogrzewane pomieszczenie pod dachem z węzłem sanitarnym. Na co dzień finansowane ze sportu i utrzymywane przez kierownika hali sportowej, w razie potrzeby zmienione na szpital na przykład.
  • edytowano June 2022
    Oczywiście, to samo pomyślałem, to będą tanie hale z dachami łukiwymi, i jeśli do brze zrozumiałem to w 2023 ma ich powstać już 500, łącznie 1000.
  • MarianoX napisal(a):
    Tamtym pomaga cały legion potęg ziemskich i pozaziemskich.
    W kwestii potęg pozaziemskich jestem optymistą. Bo jeśli Bóg z nami...
  • Ciekawe kto pierwszy wprowadzi drony myśliwskie, przeznaczone do zwalczania innych dronów.
    Z. Rafał Trzaskowski:

    https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/2988127,namierzy-i-zlikwiduje-wrogie-drony-polacy-stworzyli-nowa-bron
  • Rydygier napisal(a):
    Ciekawe kto pierwszy wprowadzi drony myśliwskie, przeznaczone do zwalczania innych dronów.
    Z. Rafał Trzaskowski:

    https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/2988127,namierzy-i-zlikwiduje-wrogie-drony-polacy-stworzyli-nowa-bron
    !

    Widziałem je już kilka lat temu w jakiejś relacji z targów. Wyglądają jak wielkie pistolety na wodę. Wymierza się toto w drona, wraża spust i ponoć drony lądują.
  • Ten Wolski to też Wam się nie podoba? 8-| Moim zdaniem mówi do rzeczy, ale też w sumie którego "specjalisty" nie posłuchać, to każdy mówi inaczej.
  • Wokulski lepszy
  • christoph napisal(a):
    Wokulski lepszy
    Zdecydowanie :D Tyle, że zaślepiony miłością, co się panom tu zapewne nie podoba :D
  • Jak się zaczął konflikt Rosji z Ukrainą, to pamiętam dr Bartosiaka opowiadającego, że sprawa wyjaśni się w ciągu chyba kilku - kilkunastu dni. Jak się zdziwił, że to całkiem inaczej się zadziało i mimo sympatii do osób analizujących stale wszystko, co tego konfliktu dotyczy, bo to jednak sporo czasu z życia poświęcono, nie pokryło się to z teorią głoszoną w jego książce. I właśnie coś, czego nie spodziewanoby się, czyli realizacja okropnego scenariusza, miało miejsce. I co teraz z książką? Przewalona sprawa, takie obalenie hipotezy :/ Już nie wspominając o okrutnych skutkach, które liter nie dotyczą.
  • edytowano June 2022
    Wolski mi się podobał jak masowo kasował swoje co głupsze wypociny (debilne analizy w stylu Sikorskiego, Giertycha czy nawet Tomasza Piątka) po wybuchu wojny na wschodzie.
    Teraz -trzeba przyznać- pilnuje się. Z powodu monetyzacji nagłej popularności wojennej.

    Ja obserwuję Wolskiego od lat, razem bywaliśmy na ruskich militarnych forach gdzie był wyjątkowo usłużny.

    Całkiem ostatnio nazywa siebie "apolitycznym" i podał dalej parę twittów przypominających zwijanie armii i wręcz agenturalne szkodnictwo z czasów Tuska, Komorowskiego i Kozieja. Za co został okrzyknięty pisowcem.
  • Michaszka napisal(a):
    Ten Wolski to też Wam się nie podoba?
    Zasadniczo wolę dziewczyny, jeśli o podobanie się chodzi.
    A co do Wolskiego:

    image
  • Nie da się przewidzieć przyszłości. W niczym. Można tylko określić kierunki.
  • Będą F35 oraz amerykańskie samoloty przewagi powietrznej .
    ok 42 minuty https://www.facebook.com/pisorgpl/videos/4915883918523020/
  • edytowano July 2022
    dyzio napisal(a):
    Wolski mi się podobał jak masowo kasował swoje co głupsze wypociny (debilne analizy w stylu Sikorskiego, Giertycha czy nawet Tomasza Piątka) po wybuchu wojny na wschodzie.
    Teraz -trzeba przyznać- pilnuje się. Z powodu monetyzacji nagłej popularności wojennej.
    To znaczy, że wiedział, które to były te głupsze. O czym to świadczy?
  • O kilku rzeczach. Nie wszystkie dobrze o nim świadczą.
  • Ktoś go powinien o to zapytać. A czy zmądrzal dowiemy się gdy zacznie znowu o polityce mówić.
  • edytowano July 2022
    .
  • Przewagi powietrznej, czyli F15 pewnie, bo Raptorów Amerykanie nie eksportują nigdzie.
    Przyda się oczywiście bardzo, mam nadzieję że będzie ich stosunkowo dużo, i to wszystko udźwigniemy finansowo.
  • TecumSeh napisal(a):
    Przewagi powietrznej, czyli F15 pewnie, bo Raptorów Amerykanie nie eksportują nigdzie.
    Przyda się oczywiście bardzo, mam nadzieję że będzie ich stosunkowo dużo, i to wszystko udźwigniemy finansowo.
    zakup to jedno
    koszty stałe to drugie, baza, ludzie, części, przeglądy tu czy tam?
  • Dlatego napisałem "to wszystko".
    Kolejny typ samolotu (potrzebny jak najbardziej) będzie trzecim, nie licząc posowieckich - a każdy nowy typ to dodatkowe koszty (pomijając te wynikające z liczby).

    Problem w tym, że jak ludzie odczują na własnej skórze, że im się pogorszyło finansowo (jeśli, to nie przez zbrojenia, no, ale mimo wszystko) - to przyjdzie totalna i przy zbiorowym aplauzie wytłumaczy, że bronić się warto, ale przez zbrodniczy PiS nie mamy kasy i trzeba anulować. A z Rosją się dogadać.

    Myślicie że ciemny lud tego nie kupi? Są tacy, co już kupują.
  • TecumSeh napisal(a):
    Przewagi powietrznej, czyli F15 pewnie, bo Raptorów Amerykanie nie eksportują nigdzie.
    Przyda się oczywiście bardzo, mam nadzieję że będzie ich stosunkowo dużo, i to wszystko udźwigniemy finansowo.
    A nie nowy koreanski KF-21?

  • https://www.tagesanzeiger.ch/bundesraetin-viola-amherd-erlebt-einen-schwarzen-freitag-215900307581
    szwajcarski NIK zakwestionował projekt umowy zakupu F-35 .
    czy Fix price to ryczałt ? czy 6 mln SFR to za wszystko?
    44 pozycje z 51 zostało oszacowanych przez piszącego projekt, nie uzgodniono tego z USA
    nie zawarto sposobu rozwiązywania ew. sporów - będą musiały się rządy dogadywać
    a to min Błaszczak ze Szwajcarii
    image
    pani minister po prawej
  • Przemko napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Przewagi powietrznej, czyli F15 pewnie, bo Raptorów Amerykanie nie eksportują nigdzie.
    Przyda się oczywiście bardzo, mam nadzieję że będzie ich stosunkowo dużo, i to wszystko udźwigniemy finansowo.
    A nie nowy koreanski KF-21?
    A na ten temat to nic nie wiem. Skąd info?
  • Chodzą słuchy że Polska ma przekazać wszystkie 232 PT91 a w zamian dostać 300 używanych Abramsów.

    Tym samym upada argument że będziemy mieli 4 typy czołgów (T72, PT91, Leopard, Abrams), wkrótce pewnie i Leopardy pojadą na Ukrainę.
  • Leonardy
  • Przemko napisal(a):
    wkrótce pewnie i Leopardy pojadą na Ukrainę.
    Oby nie.
  • edytowano July 2022
    Wydaje mi się, że dopóki nie będziemy mieli odpowiedniej liczby K2 (do czego bardzo długa droga) to pozostanie układ Leopard+Abrams.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Wydaje mi się, że dopóki nie będziemy mieli odpowiedniej liczby K2 (do czego bardzo długa droga) to pozostanie układ Leopard+Abrams.
    TO UKŁAD nato
  • Tak mnie ino migło na pasku.

    Polska kupi 116 używanych Abramów z USA
    Ale to chyba obok tych 250 ogłoszonych wcześniej czy zamiast?
  • marniok napisal(a):
    Tak mnie ino migło na pasku.

    Polska kupi 116 używanych Abramów z USA
    Ale to chyba obok tych 250 ogłoszonych wcześniej czy zamiast?
    To jako rekompensata za T72 przekazane Ukrainie.1 za 2 to dość dobra wymiana, (zakładam, że chodzi o A1M2 w dobrej wersji)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.