Skip to content

Dobre wieści spoza Agory na jesienne wieczory

edytowano April 2023 w Forum ogólne
Otwierając ten wątek rozplątuję węzeł gordyjski. Nie musimy już pouczać, że wpisywanie dobrych wiadomości w wątku z rana jest niekoszer. Oszczędzamy w ten sposób elektrony, klawiatury, pamięć serwera. To wszystko ma jakieś przełożenie na ślad węglowy a więc ratujemy planetę. Czyż to nie jest dobra wiadomość?
«1345678

Komentarz

  • No to proszę:
    W sobotę 19 listopada Marcin Meller ostatni raz poprowadzi magazyn „Drugie śniadanie mistrzów” w TVN24. - Po blisko czternastu latach zarwanych weekendów czas powiedzieć stop. Już nie daję rady, po prostu. - stwierdził dziennikarz.
    Źródło, tej miłej informacji.
    To nie ma nic z niczym wspólnego.
  • Ja rozuuuumiem. Wypalenie zawodowe i te sprawy. No ileż można, ileż można ...
  • edytowano November 2022
    @trep,
    proponuję zmienić - jednak - tytuł.
    Na przykład na:

    Dobra wiadomość z wieczora.


    (Serio :) )
  • JORGE napisal(a):
    Ja rozuuuumiem. Wypalenie zawodowe i te sprawy. No ileż można, ileż można ...
    Poleciał za symetryzm.

  • Funkcjonariusze obezwładnili i wynieśli z okolic ronda de Gaulle’a kilku mężczyzn z kontrmanifestacji. Mieli oni ze sobą banery z napisami, m.in. "nacjonalizm to nie patriotyzm".
  • "Złapaliście dobry kąt, chłopaki?"
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Ja rozuuuumiem. Wypalenie zawodowe i te sprawy. No ileż można, ileż można ...
    Poleciał za symetryzm.

    Nie oglądam i nie słucham go, lecz pamiętam szok "elit", kiedy w 2015 roku nie dołączył do wycia, że wygrał faszyzm (PiS), a zaproponował by dać szansę nowemu rozdaniu politycznemu.
    "Nie straszcie PiSem"
  • Kilka razy pozwalał sobie na (na tyle, na ile uważał za dopuszczalne) obiektywne opinie ale po drugiej stronie nie ma niuansowania.
  • edytowano November 2022
    romeck napisal(a):
    @trep, proponuję zmienić - jednak - tytuł.
    Na przykład na:
    Dobra wiadomość z wieczora.
    trep zmienił tytuł wątasa
    przez dodanie rymasa:

    Dobre wieści spoza Agory
    na jesienne wieczory
    :)
  • trep napisal(a):
    Kilka razy pozwalał sobie na (na tyle, na ile uważał za dopuszczalne) obiektywne opinie ale po drugiej stronie nie ma niuansowania.

  • Smok_Eustachy napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Ja rozuuuumiem. Wypalenie zawodowe i te sprawy. No ileż można, ileż można ...
    Poleciał za symetryzm.
    Tam nie byo symetryzmu, tam było legendowanie na 'samodzielnie myślącego'. Szukacie innego wzorca niż ja:
    - zmiana właściciela,
    - gorąca wojna na Ukrainie,
    - Miszczak,
    - Meller,
    że tak kamieniami milowymi pojadę.


  • Amerykańska elektrownia atomowa w Polsce, której powstanie jest mocno wątpliwe, jeśli PO zdobędzie władzę. Dlatego Ameryka jest w mocnym rozkroku - z jednej strony amerykańskie biznesy są święte i wschodnio-europejscy podludzie nie będą Zaslavowi dyktować, co ma być w jego stacji telewizyjnej, ale z drugiej strony Zaslav może zarabiać na wszystkich treściach a jeśli niektóre z nich uniemożliwią jeszcze większy zarobek i rozszerzenie wpływów państwu amerykańskiemu, to niedobrze, niedobrze.
  • los napisal(a):
    Amerykańska elektrownia atomowa w Polsce, której powstanie jest mocno wątpliwe, jeśli PO zdobędzie władzę. Dlatego Ameryka jest w mocnym rozkroku - z jednej strony amerykańskie biznesy są święte i wschodnio-europejscy podludzie nie będą Zaslavowi dyktować, co ma być w jego stacji telewizyjnej, ale z drugiej strony Zaslav może zarabiać na wszystkich treściach a jeśli niektóre z nich uniemożliwią jeszcze większy zarobek i rozszerzenie wpływów państwu amerykańskiemu, to niedobrze, niedobrze.
    !!!
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Ja rozuuuumiem. Wypalenie zawodowe i te sprawy. No ileż można, ileż można ...
    Poleciał za symetryzm.
    Tam nie byo symetryzmu, tam było legendowanie na 'samodzielnie myślącego'. Szukacie innego wzorca niż ja:
    - zmiana właściciela,
    - gorąca wojna na Ukrainie,
    - Miszczak,
    - Meller,
    że tak kamieniami milowymi pojadę.




    !!!
  • edytowano November 2022
    TVN:
    -młodzi
    -wykształceni
    - z wielkich miast
    TVN24 chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. Wśród widowni stacji dominują osoby starsze, emeryci i mieszkańcy miast.
    (..)
    W okresie od 1 września do 27 października 2022 TVN24 oglądało średnio 54,60 proc. kobiet i 45,40 proc. mężczyzn. Struktura widowni stacji w podziale na płeć jest zbieżna z całym rynkiem telewizyjnym w naszym kraju - w analizowanym okresie wszystkie stacje śledziło średnio 53,59 proc. kobiet i 46,41 proc. mężczyzn - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.
    (..)
    TVN24 na tle całego rynku charakteryzuje się niskimi wynikami oglądalności wśród młodych widzów. Udziały widowni każdej z tych stacji w grupach wiekowych 4-9, 10-11, 13-15, 16-17, 18-19, 20-24 i 25-29 jesienią bieżącego roku wynoszą wyraźnie poniżej 1 proc.
    (..)
    Zdecydowanie najwyższe wyniki oglądalności TVN24 notuje w grupie 65+, w której widownia stanowi 54,66 proc. wszystkich oglądających. Dla porównania w całym rynku jest to 33,82 proc.
    (..)
    Ze względu na wykonywany zawód TVN24 najchętniej oglądane jest przez emerytów, którzy stanowią 58,98 proc. widowni stacji. Dla porównania, wszystkie stacje telewizyjne w Polsce w strukturze widowi średnio mają 43,76 proc. emerytów.

    Żródło oraz tabelka: image
    To wiele tłumaczy, prostota, jednostronność, przewidywalność.
  • Wskaźniki wszystkich telewizji naziemnych byłyby pewnie podobne. Staroświeckie medium.
  • @peterman,
    tam jest porównania dla "całego rynku", czyli właśnie innych telewizji. Wychodzi, że TVN ma widownię lepiej wykształconą, bogatszą, bardziej wielkomiejską i dużo starszą niż przeciętna.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    @peterman,
    tam jest porównania dla "całego rynku", czyli właśnie innych telewizji. Wychodzi, że TVN ma widownię lepiej wykształconą, bogatszą, bardziej wielkomiejską i dużo starszą niż przeciętna.
    W tekście pada odnośnik do artykułu o widowni TVP Info https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kto-oglada-tvp-info-profil-widza-jak-odbierac-mux-3-sieci-kablowe-dane-ogladalnosc-jesien-2022
  • Wiosną 2023 r. ruszą prace budowlane w ramach odtworzenia Odrzańskiej Drogi Wodnej - poinformowała Grupa Azoty. W wyniku prac powstanie ogólnodostępny terminal kontenerowy, infrastruktura kolejowa zostanie zmodernizowana, a basen portowy będzie przystosowany do realizacji przeładunków.

    Jak przekazała PAP Grupa Azoty, "w chwili obecnej trwają prace projektowe i poszukiwanie partnerów do realizacji poszczególnych zadań. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wiosnę 2023 roku, a zakończenie całego pakietu inicjatyw związanych z logistyką – do 2030 roku".

    Dodano, że w ramach planowanych inwestycji powstanie ogólnodostępny terminal kontenerowy, a ponadto zrealizowana zostanie modernizacja infrastruktury kolejowej i basenu portowego wraz z przystosowaniem go do realizacji przeładunków.

    Inwestycje w żeglugę śródlądową
    Pod koniec września należąca do Grupy Azoty firma Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. (Grupa Azoty ZAK) poinformowała, że podpisała list intencyjny ze spółką Trans International Logistic Centrum dotyczący realizacji projektów logistycznych i odtworzenia transportu w obszarze żeglugi śródlądowej. Zapowiedziano też powstanie terminala intermodalnego na terenie kędzierzyńskich zakładów, a także odtworzenie żeglugi śródlądowej na Kanale Kędzierzyńskim i Gliwickim w ramach Odrzańskiej Drogi Wodnej.

    - Grupa Azoty jest predestynowana do przywrócenia funkcji gospodarczej Odry ze względu na lokalizację dwóch kluczowych spółek Grupy wzdłuż jej biegu, tj. Kędzierzyn i Police. Te działania wpisują się w kluczowy projekt strategii Grupy Azoty do 2030 roku, czyli "Zielone Azoty" , a co jest z tym związane - w ideę zrównoważonego, niskoemisyjnego transportu, stanowiącego składową zielonej logistyki" - powiedział członek zarządu Grupy Azoty ZAK Bolesław Goranczewski.
    Terminal kontenerowy
    Azoty planują budowę i uruchomienie terminala kontenerowego, realizowane etapowo, a także inwestycje w infrastrukturę kolejową i drogową Grupy Azoty ZAK, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru bocznicy kolejowej oraz przebudowy portu śródlądowego zlokalizowanego na terenie zakładów. Zaznaczono, że precyzyjne określenie wartości poszczególnych inwestycji będzie możliwe po zakończeniu prac związanych z projektowaniem.

    Spółka planuje na rzecz ich realizacji ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne, m.in. w ramach projektów unijnych oraz funduszy celowych. Podstawowym celem projektów jest wsparcie procesów logistycznych w zakresie dostaw surowców i dystrybucji produktów spółki, a także zmniejszanie śladu węglowego poprzez wykorzystywanie niskoemisyjnych rozwiązań (tzw. zrównoważony transport).

    https://polskieradio24.pl/42/259/artykul/3069431,grupa-azoty-chce-odtworzyc-odrzanska-droge-wodna-przedstawiamy-plany-spolki
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    @peterman,
    tam jest porównania dla "całego rynku", czyli właśnie innych telewizji. Wychodzi, że TVN ma widownię lepiej wykształconą, bogatszą, bardziej wielkomiejską i dużo starszą niż przeciętna.
    Grubo!
  • edytowano November 2022
    Typowy spotykany przeze mnie osobiście (dalsi znajomi, kolejne korpo w których pracowałem) fanatyczny zwolennik Tuska to kobieta 50+.
  • Rzekami, ciemnota, będzie towar wozić. Nabudowaliby porządnych autostrad, jak Niemcy i by było po problemie. Sto lat za Murzynami, zawsze tak było i będzie ...

    Fascynujące to jest. Ostatnio jeden idiota, na szkoleniu, przekonywał jacy to Niemcy wspaniali, bo ileś tam miliardów na pompy ciepła wydadzą. Wszyscy byli zachwyceni tym, że rząd niemiecki zobowiązał się, że to będą pompy niemieckiej produkcji ! Oni to mają łeb ! Szczególnie kiedy zamykali elektrownie atomowe, pomyślałem, ale temat olałem.

    Inny głąb, ale to już na saunie, przekonywał jakie to filmy Smarzowskiego są wspaniałe. Tak tylko mu burknąłem to co zwykle, że może są i dobrze zrobione, ale nie ma w nich niczego pozytywnego. Na to on - ale obnażają Polactwo, jak ja to uwielbiam ! Oho, pomyślałem, gdybyś tumanie wiedział co to znaczy Polactwo, wg autora, to być już taki zachwycony nie był. Ale (znowu) temat olałem.

    Po drugiej stronie nie ma odbiorcy, który by był w stanie cokolwiek zrozumieć. Jakakolwiek polemika nie ma żadnego sensu.
  • Ale tresura ma sens. Co więcej - każdy z nich samym sobą znakomicie pokazuje, jak wspaniałe efekty daje tresura. Ale my tego nie robimy, bo nie można czegoś takiego ludziom robić. Na wojnie byśmy nie strzelali, bo jak się strzela, to można kogoś zranić a nawet zabić, a tego też nie można.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    @peterman,
    tam jest porównania dla "całego rynku", czyli właśnie innych telewizji. Wychodzi, że TVN ma widownię lepiej wykształconą, bogatszą, bardziej wielkomiejską i dużo starszą niż przeciętna.
    To 'bogatsze' jest bardzo specyficzne, bo to dochód w przeliczeniu na domownika, czyli mój znajomy z 3 dzieci i żoną na wychowawczym, zarabiający powyżej 20 tyś ma przeliczeniowo mniejszy dochód niż samotny junior z jego działu z pensją 6 tyś.
    Już kiedyś zwróciłem na to uwagę, mocno aprecjuje samotnych z przeciętnymi dochodami, jednocześnie deprecjuje wielodzietnych.
    Uczciwie by było używać dochodów gospodarstwa domowego, jako miernika siły nabywczej.

  • MarianoX napisal(a):
    Typowy spotykany przeze mnie osobiście (dalsi znajomi, kolejne korpo w których pracowałem) fanatyczny zwolennik Tuska to kobieta 50+.
    Platforma powstała w 2002 roku, to jest 20 lat temu, ówczesny 40-45-latek może być już emerytem.
  • edytowano November 2022
    Ale tresura ma sens. Co więcej - każdy z nich samym sobą znakomicie pokazuje, jak wspaniałe efekty daje tresura. Ale my tego nie robimy, bo nie można czegoś takiego ludziom robić.
    +100
    Z moich obserwacji, to raczej nasza troska o świętego Spokoja, motywowana oczywiście rozmaitymi wzniosłymi argumentami. Tym bardziej że taki nieszczęsny leming, dotknięty w swojej ciepłej głupocie, zaczyna się na ogół drzeć, twarz mu czerwienieje, oczy się wybałuszają, generalnie - awantura niemal pewna. A my Słowianie, my lubim sielanki.
  • los napisal(a):
    Ale tresura ma sens. Co więcej - każdy z nich samym sobą znakomicie pokazuje, jak wspaniałe efekty daje tresura. Ale my tego nie robimy, bo nie można czegoś takiego ludziom robić. Na wojnie byśmy nie strzelali, bo jak się strzela, to można kogoś zranić a nawet zabić, a tego też nie można.
    To ma taki efekt, że jakby zbiednieli pod Tuskiem to i tak kochaliby go nadal. Fanatyzm.
  • To niezupełnie o to chodzi (jeśli Los ma inne zdanie, to mnie poprawi) - osobiście uważam że to po prostu kwestia pewnej higieny życia. Dla nas, nie dla nich!

    Oni tak przywykli do tego wylewania żółci i jadu, ile tylko zechcą, w miejscach publicznych, że zioną tą swoją miłością przy każdej okazji. Ale głównie dlatego, że przyzwyczailiśmy ich, że nie spotkają się z żadnym odporem, żadną krytyką, ba, z żadnym niewygodnym pytaniem.

    To dodatkowo ich utwierdza w przekonaniu, że absolutnie wszyscy myślą i czują tak jak oni, zaś mityczni "wyborcy PiSu" czy tam szerzej "prawicowcy" to jakieś włochate Morloki żyjące pod ziemią i mające trzecie oko na czole.
    Dlatego się w ogóle nie pilnują. Nie mają hamulców, nie czują ich, bo nikt im wędzidła nie nałożył, nigdy. Co więcej, to poczucie że "można wszystko" się nasila.
    Dlatego taktyka "a ja tam nic nie mówię, a swoje myślę" jest moim zdaniem błędna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.