Skip to content

Dobre wieści spoza Agory na jesienne wieczory

135678

Komentarz

  • Iger stoi za sukcesami Marvela, tj nie przeszkadzał. Chapek zaczął przeszkadzać wprowadzając korporacjonizm.
  • Iger to narcyz i gwiazdor z ambicjami politycznymi (teraz ostatnie odpadło), który przez ponad 20 lat szpikował Disneja lewackimi działaczami niczym indyka na święto Dziękczynienia.

    Czepek zawsze był tylko korporacyjnym specem od robienia pieniędzy za wszelką cenę (pracownicy parków mogą coś o tym powiedzieć). Zero finezji, o czym świadczyła choćby jego ostatnia wypowiedź na temat animacji. Gdy zaczął teraz wywalać także brużdżące biznesowi aktywiszcza, rada nadzorcza gracko zrobiła mu Idy Listopadowe.

    Disney kaputt.
  • peterman napisal(a):Disney kaputt.
    Obawiam się, że ta wiadomość jest przedwczesną.
  • edytowano November 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):Disney kaputt.
    Obawiam się, że ta wiadomość jest przedwczesną.
    Na filmowym poletku - zależy ile zarobi Avatar 2, jeśli w ogóle.

    Tak czy owak pacjent nie czuje się dobrze.

  • Aż się dziwię, że jeszcze nie ma burzy na "fejsiku" itp.
    Radziwiłł odwołał Strzępkę z funkcji dyrektora teatru. Nawet nie wiedziałem, że to podlega jemu a nie Trzaskosiowi.
    https://www.salon24.pl/newsroom/1266543,radziwill-odwolal-strzepke-to-ona-umiescila-rzezbe-zlotej-waginy-w-teatrze-dramatycznym
  • To długo trzymali tego upiora w teatrze.
  • Brzost napisal(a):
    Aż się dziwię, że jeszcze nie ma burzy na "fejsiku" itp.
    Radziwiłł odwołał Strzępkę z funkcji dyrektora teatru. Nawet nie wiedziałem, że to podlega jemu a nie Trzaskosiowi.
    https://www.salon24.pl/newsroom/1266543,radziwill-odwolal-strzepke-to-ona-umiescila-rzezbe-zlotej-waginy-w-teatrze-dramatycznym
    W czwartek, 24 listopada, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł - w trybie rozstrzygnięcia nadzorczego - unieważnił zarządzenie prezydenta stolicy o powołaniu Moniki Strzępki na stanowisko dyrektorki Teatru Dramatyczneg
  • Wyczytałam, że Teatr Dramatyczny to najwyżej dotowana warszawska scena.
  • Burzy jeszcze nie ma? Spoko, zacznie się kiedy skończy się im inne paliwo.
  • Może są tak zaskoczeni, że nie mają na podorędziu wystarczająco grzmiących wyrazów oburzenia ;-) a te co mieli, są już mocno zużyte.
    "Za nim przez pole gonił Anioł Stróż, żeby dać mu bodaj haka"
  • Jako że wieczór mamy, to podzielę się radością z tego, że Amazon Echo przynosi firmie straty idącą w dziesiątki miliardów.

    Jakoś, no, od początku nienawidziłem tego cholerstwa.

    https://arstechnica.com/gadgets/2022/11/amazon-alexa-is-a-colossal-failure-on-pace-to-lose-10-billion-this-year/?utm_medium=email&utm_source=pocket_hits&utm_campaign=POCKET_HITS-EN-DAILY-SPONSORED&RAKUTEN-2022_11_24&sponsored=0&position=6&scheduled_corpus_item_id=67279461-2311-4e6a-9694-12c07276430c

    I jeszcze dodam, że wszystkie te "asystenty głosiowe" gupie są jak kilo gwoździ. A czasem i jak pół kilo.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    I jeszcze dodam, że wszystkie te "asystenty głosiowe" gupie są jak kilo gwoździ. A czasem i jak pół kilo.
    Jak to jest, że w telefonie Nokia E52 wprowadzonym w 2009 r. miałem wybieranie głosowe, które działało niezawodnie bez połączenia z internatem korzystając tylko z niezbyt mocnego procesora telefonu, a dzisiaj na andronowym telefonie ze średniej półki gdzie analiza mowy wykonywana jest przez ZETO w potężnej chmurze telefon zawsze myli się przy konkretnych zbitkach głosek?
  • - Siri! I'm bleeding really badly! Can you call me an ambulance?
    - Ok, from now on I will call you an ambulance.

    Sprawdziłem i tak jest. Byłem też niedawno na kolacji w domu, w którym była aleksa i też ca z połowę poleceń rozumiała.
  • edytowano November 2022
    trep napisal(a):
    - Siri! I'm bleeding really badly! Can you call me an ambulance?
    - Ok, from now on I will call you an ambulance.

    Sprawdziłem i tak jest. Byłem też niedawno na kolacji w domu, w którym była aleksa i też ca z połowę poleceń rozumiała.
    Te cyfrowe babiszony zapewne nastawione są na specyficzne słowa kluczowe - by tropić rasiz i inne -izmy.
  • Inż napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    I jeszcze dodam, że wszystkie te "asystenty głosiowe" gupie są jak kilo gwoździ. A czasem i jak pół kilo.
    Jak to jest, że w telefonie Nokia E52 wprowadzonym w 2009 r. miałem wybieranie głosowe, które działało niezawodnie bez połączenia z internatem korzystając tylko z niezbyt mocnego procesora telefonu, a dzisiaj na andronowym telefonie ze średniej półki gdzie analiza mowy wykonywana jest przez ZETO w potężnej chmurze telefon zawsze myli się przy konkretnych zbitkach głosek?
    Taaak, kedyś to działało w prostych sprawach. Mówiło się np. "Call Dżaroslo mobajl" i dzwonił. A teraz wymaga ode mnie, ażebym palcem odblokował urządzenie. Jakby, nu, ok, ale nie o to chodziło mi.
  • Ustawienia-> siri -> zezwalaj na hey siri
  • Chrystus się nam narodził.
  • - Zarząd Telewizji Polskiej polecił dyrektorom w TVP, aby zaprzestali organizacji spotkań świątecznych poza siedzibą Spółki. Zakaz dotyczy także spożywania alkoholu podczas świątecznych spotkań w firmie. Decyzja ta dotyczy zarówno oddziałów, jak i centrali. Oczekuje się od Spółki skromności i racjonalności – można przeczytać w komunikacie Centrum Informacji TVP.
  • Ech, ta asceza Karla Marxa... Zwłaszcza, że to asceza w cudzym imieniu.
  • Spółka jako byt prawny ma być skromna i racjonalna
  • los napisal(a):
    Ech, ta asceza Karla Marxa... Zwłaszcza, że to asceza w cudzym imieniu.
    Może przejrzeli faktury za te spotkania.
  • Kogoś powaliło. Każda duża telewizja to kurwidołek, taka to branża. Jeżeli się to nowemu prezesowi nie podoba to niech zmieni pracę, bo go i tak ludzie w końcu wyrzucą. Ale naprawdę, rok przed wyborami gmerać przy najlepszym narzędziu ?
  • JORGE napisal(a):
    Kogoś powaliło. Każda duża telewizja to kurwidołek, taka to branża. Jeżeli się to nowemu prezesowi nie podoba to niech zmieni pracę, bo go i tak ludzie w końcu wyrzucą. Ale naprawdę, rok przed wyborami gmerać przy najlepszym narzędziu ?
    Mówiłem że to się tak skończy, przegramy wybory ale koledzy będą zadowoleni bo w TVP (której nie oglądają) nie będzie już disco polo.
  • edytowano December 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jako że wieczór mamy, to podzielę się radością z tego, że Amazon Echo przynosi firmie straty idącą w dziesiątki miliardów.

    Jakoś, no, od początku nienawidziłem tego cholerstwa.
    Minus taki, że to zdaje się było w dużej mierze rozwijane w Gdańsku (zaczęło się od przejęcia słynnej Ivony)
  • Paryżewianka napisal(a):
    Kaja ma jaja:
    https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8619214,fundacja-zycie-i-rodzina-projekt-aborcja-kaja-godek-przerwanie-ciazy.html
    Szczególnie tu pokazała, że ma jaja:

    "Jak dodała, w ciągu najbliższych trzech miesięcy ma się odbyć pierwsze czytanie projektu. - Będzie to pierwsza próba odpowiedzi na pytanie, czy za deklaracjami idą czyny - dodała."

    A jak projekt nie przejdzie to będzie Kaczyński miał krew na rękach ...

    Wchodzisz tu, pod kretyńskim nickiem (tak na marginesie, na prawdę was nie stać na minimum inwencji), wrzucasz takie gówno i liczysz, że co. Wywołasz ferment ? Zdenerwujesz nas ? Ty masz bana, zanim pomyślałeś żeby się tu zalogować.
  • AtaNazi, a ty nie masz nawet odrobiny autorefleksji? Nie dało ci nic a nic do myślenia, że jakbyś się nie przebrał, rozpoznawany jesteś po kilku wpisach? Wysil się i pomyśl sobie o tym.
  • edytowano December 2022
    Nawet nie zwróciłem uwagi, że w innych wątkach się udzielił. To idiota poza skalą. Tysiąc razy to samo robi i za każdym razem liczy, że inny efekt będzie.
  • Projekt grupy posłów PiS (chociaż na liście jest także poseł KO Cezary Grabarczyk, również startujący z Piotrkowa) dotyczy utworzenia 1 czerwca 2023 r. z Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach nowej uczelni publicznej – Akademii Piotrkowskiej z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

    W Sejmie pojawił się 6 lutego, a już dwa dni później trafił do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Reprezentantem wnioskodawców został Antoni Macierewicz, który od lat startuje z Piotrkowa Trybunalskiego.

    Jak posłowie uzasadniają potrzebę powstanie nowej uczelni? "Projektowana ustawa ma na celu wzmocnienie ośrodka akademickiego w Piotrkowie Trybunalskim. Filia funkcjonuje w Piotrkowie Trybunalskim od 1981 r. początkowo jako filia Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Przez ponad 40 lat budowano potencjał akademicki Piotrkowa Trybunalskiego, który zasługuje na samodzielną uczelnię" — można przeczytać w projekcie.

    "Rzeczpospolita" zauważa, że powołanie nowej uczelni nie będzie tanie. Uniwersytet w Kielcach zrzeknie się majątku na rzecz nowej uczelni, ale nie za darmo. Kwota rekompensaty to ok. 40 mln zł. Do akademii przejdą też pracownicy wykładający dziś w filii, podobnie jak studenci, uczestnicy kształcenia podyplomowego i w innych formach.

    Nowa uczelnia także w Kaliszu

    Od października tego roku w Kaliszu, również w efekcie inicjatywy dwóch posłów – ministrów PiS z regionu – Jana Dziedziczaka i Marleny Maląg (oboje są z kaliskiego okręgu wyborczego) – miałby powstać Uniwersytet Kaliski. Zastąpiłby Akademię Kaliską, która nieco ponad dwa lata temu, jesienią 2020 r., powstała z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

    Uczelnia od nowego roku akademickiego będzie prowadzić wydział lekarski i by to spełnić, musi być uniwersytetem, a nie akademią, chce również uruchomić wydział teologiczny i prawa.

    Odpowiedzialność za uniwersytety w Polsce ponosi Przemysław Czarnek. Minister edukacji wspiera obie inicjatywy posłów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.