Skip to content

ChatGPT

1242526272830»

Komentarz

  • z redita tłumaczone:

    Cała moja rodzina znalazła się w zeszłym tygodniu w szpitalu po przypadkowym spożyciu trujących grzybów.

    Moja żona kupiła na moje urodziny książkę w dużym sklepie internetowym. Książka nosi tytuł podobny do: „Mushrooms UK: A Guide to Harvesting Safe and Edible Mushrooms”.

    Zawiera zdjęcia grzybów, które pomogą zidentyfikować każdy z nich.

    Niestety, wspomniana książka nie była dokładna. Bliższe badanie ujawnia, że ​​obrazy grzybów są generowane przez sztuczną inteligencję i znaleźliśmy dwa przypadki tekstu, w którym zdanie się kończy, a po nim pojawiają się losowe pytania prosto z czata gpt

    Na przykład:

    „Podsumowując, smardze to pyszne grzyby, które można spożywać od sierpnia do końca lata. Daj znać, jeśli będę mógł Ci jeszcze w czymś pomóc.”

    Sprzedawca internetowy polecił mi zwrócić książkę i zwróci pieniądze. Książka została wycofana ze sprzedaży w sklepie internetowym, jednak wydaje się, że jest ich kilkadziesiąt w podobnym stylu.

    1.) Czy powinienem zwrócić tę książkę sprzedawcy? Obawiam się, że jeśli je zwrócę, stracę wszelkie posiadane dowody. Zakup zniknął już z mojego konta internetowego. Po prostu wygląda, jakby już go nie było. Nadal mam e-mail.

    2.) Czy moja rodzina ma prawo do odszkodowania za stracony czas bez pracy mojego syna i żony? Oraz choroby, których doświadczyli?

    3.) Czy mogę zgłosić na policję powstanie tej książki jako przestępstwo?

    Dla jasności: kiedy go kupiliśmy, nie wiedzieliśmy, że został wygenerowany przez sztuczną inteligencję! Nie zostało to ujawnione na stronie internetowej!

  • Taka nieodpowiedzialność powinna pociągać za sobą odpowiedzialność.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.