Skip to content

Co będzie PO PiS, droga eksplodującej pięści, w odcinkach

1262729313236

Komentarz

  • edytowano 18 March

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    • usłużne presstytutki będą powielać narrację o tym, jak Kaczyński został zmiażdżony, miotał się itp.

    Zapewne, ale kto w to uwierzy. Za to w to, że zwolnić wicepremiera z tajemnicy państwowej można w trybie wpisu na soszjalach uwierzą bez problemu.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    A co do kolejnego wezwania Jarosława Kaczyńskiego przez pegasusową komisję, to obstawiam, że:

    • posiedzenie będzie niejawne, bo będą pytać o informacje niejawne
    • przedstawiciele PiS zostaną wykluczeni już na starcie
    • usłużne presstytutki będą powielać narrację o tym, jak Kaczyński został zmiażdżony, miotał się itp.

    Pytanie brzmi: czy takie zachowanie ZiS jest kompletnym zaskoczeniem dla PiS i samego Kaczyńskiego, czy też mogli się czegoś podobnego wcześniej spodziewać?

  • Od kiedy to tvn jest medium rządowym i narzędziem zgodnym z kpa?

  • nawet tvp sie nie łapie

  • Dlaczego trzeba było odbudowywać Pionki?

    Bo poprzednie rządy go zaorały. Kolega sprawdzi w którym roku upadł Pronit i jakie partie wtedy tworzyły rząd. Oczywiście swoją cegiełkę dołożyło PO olewając temat w czasie swojej kadencji.

    Które konkretnie rządy doprowadziły do likwidacji (faktycznej) elementów wydzielonej linii produkcyjnej, bo prehistoria z 2000 roku nie ma znaczenia?

    Jaki 2000? Pronit upadł w 2005. A kolega może przypomni okoliczności tej likwidacji. To będzie pouczające skądinąd jak wyglądał stan Pionek w okolicach 2005 i później.

    @Rolka powiedział(a):
    Dlaczego to się tak ślimaczy?

    Bo ludzie jacy mieli go odbudować to partacze albo sabotażyści.

    Pomagam ponownie, jakich kluczowych elementów zabrakło do wznowienia produkcji?

    A jakie elementy zostały przez te lata zostały wdrożone? Bo aby produkować potrzeba:

    • budynków
    • maszyn
    • instalacji linii produkcyjnej
    • ludzi.

    Kolega może wskazać co zostało wdrożone....

    Tu źródło: https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/mial-byc-wlasny-proch-a-wciaz-go-nie-ma-i-nie-wiadomo-kiedy-bedzie,727562.html

    Teza o partaczach może być prawdziwa, a działania lobbystów były mocno komentowane swego czasu, ale nie to było rdzeniem mojego pytania.

    A teraz kolega może zacząć się prezentować swoją wersję

    Mnie nie interesuje interpretacja, a fakty.

    Dla niezorientowanych, to ta sama ekipa która zlikwidowała ZM Wola (tak wiem, nie ta nazwa i nie zlikwidowała, no z tym że nie mieści się i nie świeci a PT Twardy nie ma producenta silników, bo ten znikł był)

    Może wprost -z datami, kto gdzie kiedy był.

    Po prostu jesteśmy w kwestia przemysłu zbrojeniowego i w ogóle armii w bardzo słabej sytuacji. Zasługami można obdzielić równo zdecydowaną większość (jeśli nie wszystkich) polityków po 1989 roku - jednak ze szczególnie ciepłym słowem tym co rządzili po 2014. Mam jednak bardzo złe przeczucie, że my wojnę z Rosją właśnie przegrywamy - bo teraz powinniśmy dostarczać Ukrainie dużo więcej aby oni walczyli na swojej ziemi. Tylko, że nie bardzo mamy już co. A prawie wszystkie projekty zbrojeniowe - zarówno te nasze lokalne jak i "na zamówienie" za granicą są w realizacji jaka przyniesie efekty w istotnej skali dopiero za kilka lat. O ile (te lokalne) wypalą - bo te zagraniczne to pewnie dotrą. O ile zdążą.

    A co będzie po PO PiS? Jak tak dalej pójdzie to nowa mutacja PZPR - oficjalnie zarządzana z Moskwy.

  • loslos
    edytowano 18 March

    Jednak darujemy? Bo ja źle znoszę ten poziom braku kultury.

  • mój kolega miał zwyczaj przy oglądaniu Westernów (takie filmy o kombojach i Indianach) krzyczeć

    no strzelaj! dlaczego nie strzelasz!?

  • "Szpieg a agent wpływu?
    Szpieg zbiera informacje. AW nie zbiera ale rozpowszechnia info-mix: prawdziwe + sfabrykowane + niszcząca narracja. AW sączy jad dyskretnie w środowiskach decyzyjnych i opiniotwórczych, sterując je w kierunku samozniszczenia lub zniszczenia struktur państwa
    "

  • @los powiedział(a):
    Jednak darujemy? Bo ja źle znoszę ten poziom braku kultury.

    Czas.

    Wyjaśniająco, w 2000 roku rządziło AWS i UW, czyli protoplaści PO i wtedy został złożony wniosek o upadłość (czy cuś, dawno i słabo pamiętam). W 2001 władzę przejęli tow z SLD i PSL, czyli częściowi protoplaści obecnej KO oraz jej wierni sojusznicy. Przez 4 lata stan się pogarszał, zakład został rozkawałkowany, a produkcja 'specjalna' wydzielona. Zakład miał utrzymywać zdolność produkcją prochu i na papierze nawet ją miał, więc w 2005 pozostałą część ostatecznie zbankrutowano (czyli wydzielenie części zakładu oraz zaoranie pozostałej, patologia lat dziewięćdziesiątych w całej krasie, choć 5 lat później). No z tym, że to była odpowiedzialność protoplastów PO w 100%.
    W artykule opisano offset przy karakalach, ale to było pozyskanie 'nowej' technologii aby zastąpić starą, podobno posiadaną przez Polskę.
    Dopiero audyt zarządzony przez min. Macierewicza wykazał, że choć deklarowana zdolność do produkcji prochu istnieje, to brak części parku maszynowego oraz kompetentnych pracowników, sprawia że jest to zdolność teoretyczna.
    Pozyskanie nowej linii technologicznej oraz usiłowanie wznowienia produkcji, to już inna bajka, choć dobitnie pokazująca, że w przypadku produkcji specjalnej opcja 'zero' jest chyba optymalna, bo postWSIokowe kadry działają w niepodrabialnym stylu, gdzie ciężko odróżnić świadome sabotowanie od 'Gangu Olsena' połączonego z 'Sąsiadami'.
    Odnośnie lobbystów, to może warto wspomnieć, że fabryka w Pionkach stanowiłaby konkurencję dla pewnej znanej i ostatnio dofinansowanej 125 mln euro firmy mającej siedzibę za Odrą.

  • loslos
    edytowano 18 March

    I tak dalej i tak dalej. Forum dyskusyjne nie jest odpowiednim medium dla Rolki (czyli pewnie delwina z ivrp.pl, styl to człowiek), bo on nie dyskutuje - wstawia tylko swoje manipulacje a dyskusji na ich temat nie podejmuje. A jaki ma sens obecność na forum dyskusyjnym kogoś, kto w ogóle nie podejmuje rozmowy? Platformy blogowe i Twitter są przecież idealne do tego celu.

  • Dopiero audyt zarządzony przez min. Macierewicza wykazał, że choć deklarowana zdolność do produkcji prochu istnieje, to brak części parku maszynowego oraz kompetentnych pracowników, sprawia że jest to zdolność teoretyczna.
    Pozyskanie nowej linii technologicznej oraz usiłowanie wznowienia produkcji, to już inna bajka, choć dobitnie pokazująca, że w przypadku produkcji specjalnej opcja 'zero' jest chyba optymalna, bo postWSIokowe kadry działają w niepodrabialnym stylu, gdzie ciężko odróżnić świadome sabotowanie od 'Gangu Olsena' połączonego z 'Sąsiadami'.
    Odnośnie lobbystów, to może warto wspomnieć, że fabryka w Pionkach stanowiłaby konkurencję dla pewnej znanej i ostatnio dofinansowanej 125 mln euro firmy mającej siedzibę za Odrą.

    Tak. Z tego audytu wyszło, że trzeba robić wszystko od nowa bo fabryka po prostu do niczego się nie nadaje - technologia i maszyny były zasadniczo sprzed 1939. Pomysły z 2011 bodajże nie przeszły bo PO wszystko chciała robić "bezkosztowo". Problem w tym, że ze słusznej diagnozy nic nie wyszło a tylko była karuzela prezesów w Mesko. A dlaczego? Ja nie wiem, ale podejrzewam źródło: w takim Nitrochemie prezesem mianowano akwarystę jakiego po 6 latach zatrzymało CBA. Ja wiem, że "nasi to nasi", ale nie można znaleźć jakichś kumatych "naszych"?

    A co do AWS jako protoplasty PO - protoplastą PO było UW.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_Wyborcza_Solidarność

    Zaś co do nawoływań kolegów forumowiczów: "Towarzysze, nie strzelajcie". Jeśli dyskusja zaś polega na tym, że zasadniczo wszyscy się ze sobą zgadzamy to ja faktycznie tak średnio pasuję. A to, że z niektórymi dyskusji prowadzić nie będę - cóż, od tego jest funkcja "ig(n)or".

  • Rolka, a możesz napisać prawdę?
    Zakład w Pionkach zaorało SLD, a produkcję prochu PO i PSL? to raz.
    A dwa, to nawet w zalinkowanej stronie jest wspomnienie, że polityce AWS przeszli do PO.
    W przypadku wojska i zdolności obronnych chyba nikt tyle szkód co różne odmiany PO nie zrobił

  • @Rolka powiedział(a):
    A to, że z niektórymi dyskusji prowadzić nie będę - cóż, od tego jest funkcja "ig(n)or".

    Nie kolego, od tego jest funkcja Twitter, Facebook albo platforma blogowa. Forum dtskusyjne jest po to aby dyskutować.

  • Że Wam się chce gadać z trollem.

  • edytowano 18 March

    Ovaj, a ja parę dni temu w Mieście Słonecznem zaoczyłem automobil, na którym naklejona była flaga wolnej Rodezji. Gdym przyjrzał się ściślej, stwierdziłem, że za kerownikiem siedział czarnoskóry Murzyn rasy negroidalnej i pochodzenia afrykańskiego. Takie to zdarzają się obserwacje.

    In unrelated news -- widziałem też plakat kandydata PiS imieniem Tobiasz.

  • edytowano 19 March

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Rolka, a możesz napisać prawdę?
    Zakład w Pionkach zaorało SLD, a produkcję prochu PO i PSL? to raz.

    Oranie Pionek trwało od 1989 bo nikt w nie inwestował. Aż do upadłości w 2005 - czyli wszystkie rządy po kolei.. Potem kolejne rządy w ogóle się tym nie interesowały- aż do 2017 - poza pomysłem (min. Szczygły podobno) aby dogadać sie z Niemcami na budowę nowoczesne fabryki amunicji. Tylko, że to był już 2007 i na tym się skończyło. Teza, że skoro na w czasie kadencji danego rządu ostatecznie upadł Pronit a potem rozsprzedano majątek po nim to jest "wina" tegoż rządu pozwala na uniknięcie dyskusji o ciągu przyczynowo-skutkowym.

    A dwa, to nawet w zalinkowanej stronie jest wspomnienie, że polityce AWS przeszli do PO.
    W przypadku wojska i zdolności obronnych chyba nikt tyle szkód co różne odmiany PO nie zrobił

    Jedni poszli do PO, inni poszli "gdzie indziej" - też będąc w tym rządzie. Co do szkód ze strony PO to pełni się zgadzam, że nic dobrego nie zrobili (poza pewnymi ruchami po 2014). Jednak jak wszyscy pamiętamy to jak np znoszono zasadniczą służbę wojskową to wszystkie partie były "za". Prezydent też zaakceptował - bynajmniej nie z PO. Zatem po prostu wszyscy to mieli równo gdzieś całą tę obronność.

    Zaś co do tego dlaczego nie zgłoszono więcej wniosków: PGZ twierdzi, że po prostu nie było pieniędzy na wkład własny.

    https://defence24.pl/polityka-obronna/pgz-ws-srodkow-z-ue-czekamy-na-narodowa-rezerwe-amunicyjna

    Co istotne - do tej pory (od marca 2023 kiedy program ogłoszono) pieniędzy z NRA nie przekazano do PGZ. Co jeszcze bardziej istotne - nie przekazał ani rząd PiS ani obecny. Brawo.

    @los powiedział(a):

    @Rolka powiedział(a):
    A to, że z niektórymi dyskusji prowadzić nie będę - cóż, od tego jest funkcja "ig(n)or".

    Nie kolego, od tego jest funkcja Twitter, Facebook albo platforma blogowa. Forum dtskusyjne jest po to aby dyskutować.

    Jeśli ktoś od początku operuje terminami prowokator/troll bo mu się tezy w dyskusji innej osoby nie podobają itd. to nie jest to dyskusja. Mnie tego rodzaju sport nie bawi.

  • Znowu źle - jeśli nie podoba się koledze określenie "troll", najlepszym na to sposobem jest nie zachowywać się jak troll. Nadal uważam, że jak kto lubi głosić swoje mądrości a bardzo nie lubi rozmawiać, Twitter, Facebook lub platforma blogowa są dla niego znakomitym medium. Forum dyskusyjne nie za bardzo.

  • Pronit to przecież płyty winyle produkował..
    tera je moda, może uruchomić nasze, narodowo - radykalne winyle ?

  • @christoph powiedział(a):
    Pronit to przecież płyty winyle produkował..
    tera je moda, może uruchomić nasze, narodowo - radykalne winyle ?

    Okazuje się, że to tenże sam Pronit ------------------> https://pl.wikipedia.org/wiki/Pronit

  • Idzie na to, że z tymi płytami, to można było zrobić wystrzałową imprezę. Przypomina się dowcip, jak robotnik sobie maszynę do szycia montował.

  • Oczywiście. To jest przecież bardzo sprawny i śmiertelnie niebezpieczny agent niemiecki. A właściwie agent niemcorosji.
    Nigdy nawet przez chwilę nie życzył Polsce dobrze, bo z jego punktu widzenia Polska jest przeszkodą w organizowaniu niemieckiej "przestrzeni życiowej".
    Ta jadowita żmija próbuje właśnie śmiertelnie ugodzić Polskę.
    Już raz próbowała w Smoleńsku i nie do końca - cudem - się udało. Ale dostała kolejną szansę.

  • edytowano 20 March

    69 konkretów (skojarzenie z kamasutrą wydaje się być zamierzone) na pierwsze 100 dni uśmiechniętej koalicji

  • Program PO, wyrażony za pomocą 8* jest realizowany, więc nie czepiajmy się.

  • Matka Kurka doliczył się 4 spełnionych konkretów z 100 obietnic DT

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    Pronit to przecież płyty winyle produkował..
    tera je moda, może uruchomić nasze, narodowo - radykalne winyle ?

    Okazuje się, że to tenże sam Pronit ------------------> https://pl.wikipedia.org/wiki/Pronit

    Ten sam. Za PRL zakłady zbrojeniowe miały "cywilną" część aby jakoś się utrzymywać, w celach maskowania oraz trzymania "jakby co" rezerwowych mocy produkcyjnych. Jak przychodziło do wojny, to były już hale, częściowo kadry i maszyny aby podnieść produkcję na wyższy poziom. Niestety debile po 1989 nie umieli łączyć kropek (plus niejeden chciał coś przytulić na boku) i sprzedawali te "cywilne" części nie rozumiejąc, że bez stałych zamówień do części wojskowej zakład padnie a nie ma już możliwości rozwoju "na wszelki wypadek". To było najlepiej widać po ostatnim (co się liczy poprzedniej ekipie na plus) odkupieniu sprywatyzowane części "cywilnej" HSW - aby móc rozwijać zakład.

    @los powiedział(a):
    Znowu źle - jeśli nie podoba się koledze określenie "troll", najlepszym na to sposobem jest nie zachowywać się jak troll. Nadal uważam, że jak kto lubi głosić swoje mądrości a bardzo nie lubi rozmawiać, Twitter, Facebook lub platforma blogowa są dla niego znakomitym medium. Forum dyskusyjne nie za bardzo.

    Temat do rozważenia, jeśli obie strony dyskusji będą się stosować to pewnych zasad. Jeśli nie - nie ma co kopać się z koniem.

  • Nie wiem czy nie pierwszy raz w historii nie byłem na wyborach. Nie było mnie akurat w Polsce, ale jakoś nigdy wcześniej nie zdarzało się. I tak bym na kolegę zagłosował. Inny, demon z lat młodości, strasznie dupę Tuskowi lizał i w końcu dano mu szczyty listy, jest ! Dostał się, największa kurwa w PO podlaskim ...

    A same wybory, wg przeznaczenia wątku - chyba zgodnie z przewidywaniami ? PiS ma się dobrze, bo tak właśnie jest. Obecna koalicja niezbyt jest szczęśliwa, ale na co oni liczyli ? Zdobyli większość w poprzednich wyborach dzięki celowej akcji mobilizacyjnej przygłupiej części polskiego społeczeństwa i to tyle. Partii władzy ta sztuka może się nie udać, jest to bardzo trudne, działają tu procesy niesterowalne w pewnych konfiguracjach (dlatego PiS przegrał wg mnie).

    Pierwsze co mi się rzuca w oczy, PiS idzie (na ten moment) na odzyskanie władzy. Premia za bycie w opozycji da im około 40%. Ale mówię o grze wg pewnych standardów. Donald może te standardy wywrócić.

  • A co nowej jakości w polskiej polityce ? Brak. Będziemy tak szczęśliwi, że jest ktoś kto odstawi obecnych degeneratów od władzy, że zapomnimy o tym kim jesteśmy i czego tak naprawdę chcemy ? Mam nadzieję, że nie.

  • @JORGE powiedział(a):
    A same wybory, wg przeznaczenia wątku - chyba zgodnie z przewidywaniami ? PiS ma się dobrze, bo tak właśnie jest. (...)
    Pierwsze co mi się rzuca w oczy, PiS idzie (na ten moment) na odzyskanie władzy. Premia za bycie w opozycji da im około 40%. Ale mówię o grze wg pewnych standardów. Donald może te standardy wywrócić.

    Początek wątku:

    Idzie nowe w polskiej polityce, bo musi nadejść. Nowe rozdanie, które w końcu zmieni polską politykę, ale i samą Polskę. Jest to proces nieunikniony

    No to albo idzie nowe, albo zostaje stare, czyli PO, PiS i jakieś przystawki.

  • edytowano 11 April

    Jeszcze się odmieni 500 razy, betonowa głowo.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.