Skip to content

Humer

1389390392394395450

Komentarz

  • los napisal(a):
    trep napisal(a):
    Dzisiaj:

    Musimy w obiad dzieś pojechać a wracamy wieczorem. Jesteśmy po śniadaniu. Ja jadę po KM, po drodze tankuję na stacji narodowo-radykalnej, a płacąc (obsługuje mnie pani w weku między 30 a 40 lat) zagajam:
    - Czy jest jakaś jarska ciepła przekąska?
    - Słucham?
    - Ciepła jarska przekąska.
    - Jaka??
    - Jarska!
    - A co to znaczy?

    Godzinę później, pod fabryką KM wchodzę do żabki.
    - Czy jest jakaś jarska przekąska? Jakaś kanapka?
    - Jest hamburger i hot-dog.
    - Ale bez mięsa.
    - Aa, to kanapka wege.
    Druga pani miała pewnie nieco ponad 40.

    Oba dialogi są dowodem, że język jest żywy.

    Słowo "wege" wyparło wyraz "jarski". Znakiem tego posiłki bez mięsa je się już tylko jako wegetariańskie (wegańskie), czyli z powodów ideowych. Nawet, jeżeli ktoś nie jada mięsa z powodów zdrowotnych czy dla zdrowia (fitness). Dla formy to niedawna moda, młodsza od weganizmu, nie mówiąc o wegetaranizmie. A jednak przejęli słowo od ideologii (pseudoreligii), a nie naturalne, stare, powszechne polskie słowo. Idzie nowe a my do piachu.
    Przypomina mi to dialog mojego kolegi z panią sprzedawczynią:

    - Poproszę parówkę w bułce ale bez sosu pomidorowego.

    [chwila przerwy]

    - Aaaa, chce pan hotdoga bez keczupu?

    - A ty jaką część dostałeś?
  • Żadnej, nie uczestniczyłem w zdarzeniu, przytaczam opowiedzianą anegdotę.
  • edytowano December 2022
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Hot dog wegański na Orlenie w powiecie"limanoskim"
    Potwierdzam i polecam.

    Zapiekankę też.
  • los napisal(a):
    Żadnej, nie uczestniczyłem w zdarzeniu, przytaczam opowiedzianą anegdotę.
    Dwóch gości wyemigrowało za chlebem za Wielką Wodę. Wysiedli ze statku, byli strasznie głodni. Przy porcie była budka z tanim żarciem. Hot Dogs ktoś wymalował na szyldzie.
    - Ty zobacz, tu jedzą psy.
    - Słuchaj. Będziemy tu mieszkać wiele lat. Musimy przyjąć tutejsze obyczaje.
    Kupili więc dwa. Dostali zawinięte w papierek, usiedli na murku, rozwijają papierki i jeden (mocno skonfundowany) mówi do drugiego:
  • trep napisal(a):
    los napisal(a):
    Żadnej, nie uczestniczyłem w zdarzeniu, przytaczam opowiedzianą anegdotę.
    Dwóch gości wyemigrowało za chlebem za Wielką Wodę. Wysiedli ze statku, byli strasznie głodni. Przy porcie była budka z tanim żarciem. Hot Dogs ktoś wymalował na szyldzie.
    - Ty zobacz, tu jedzą psy.
    - Słuchaj. Będziemy tu mieszkać wiele lat. Musimy przyjąć tutejsze obyczaje.
    Kupili więc dwa. Dostali zawinięte w papierek, usiedli na murku, rozwijają papierki i jeden (mocno skonfundowany) mówi do drugiego:
    =))
  • No ale co mówi ten skonfundowany?
  • - Nie wiem jak ty, ale ja to chyba psiego tuska dostałem.

    👣

    🐾
    🐾

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No ale co mówi ten skonfundowany?
    - A ty jaką część dostałeś?
  • No i na każdym kroku hot pies. :o3


    image

    👣

    🐾
    🐾

  • Takiego mejla dostałem:

    Witam,

    Nazywam sie Warren E. Buffett, amerykanski magnat biznesowy, inwestor i filantrop. Twój adres e-mail zostal dostarczony przez firme Google Inc. losowo wybrana jako aktywny uzytkownik w sieci. W tym roku zdecydowalem sie przekazac 5 procent mojego majatku zarówno organizacjom charytatywnym, jak i osobom fizycznym z powodu pandemii koronawirusa, która sparalizowala caly swiat. Przekazuje ci 2 000 000,00 € i zachecam cie, abys pomógl komus w twoim otoczeniu, chocby odrobina, która mozesz.


    Skontaktuj sie ze mna na ten adres e-mail: warrenebuffett46@gmail.com, aby uzyskac wiecej informacji.
  • Oczywiście takie szczęście spotkało kol. losa- przedstawiciela warszawskiej elity finansów...

    Dlaczego do mnie nie napisze Warren Buffet i nie da dwa milijony dolarów?
    Biednemu z prowincji to zawsze wiatr w oczy...
  • Ja tam się cieszę że mnie takie "szczęście" omija. Pomysłowość różnych "akcji" w sieci nie zna granic.
  • Co ranga to ranga. Do mnie piszo jedynie szantażyści, którzy "obserwują mnie od miesięcy" (przez zaklejoną kamerę w laptopie).
  • do mnie najwyżej z Nigerii
  • Wam to przynajmniej chcą coś dać, do mnie tylko piszą że mam zaległą płatność... :D;)
  • #meetoo
    Niedopłata 2.50 do paczki
  • „Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 0,50 złotych.” „Twoja paczka o numerze PL(...) wymaga dopłaty na sumę 0,87 złotych. Brak wpłaty oznacza zwrot przesyłki do nadawcy. Prosimy uregulować należność klikając w podany link https://(…).” Dostałeś SMS o takiej treści? Uważaj to oszustwo!
  • ethanol napisal(a):
    „Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 0,50 złotych.” „Twoja paczka o numerze PL(...) wymaga dopłaty na sumę 0,87 złotych. Brak wpłaty oznacza zwrot przesyłki do nadawcy. Prosimy uregulować należność klikając w podany link https://(…).” Dostałeś SMS o takiej treści? Uważaj to oszustwo!
    Takie smsy należy niezwłocznie wysłać do CERTu pod nr telefonu 799448084 a następnie wiadomość z linkiem usunąć.
  • More Anglican, Lutheran and Methodist churches jointly agree to incorporate drag queen performances into their liturgy and Sunday services as a way to make Christianity more #LGBTQ-friendly.
  • Nie znam się ale czy metodyści mają w ogóle jakieś liturgy?
  • loslos
    edytowano December 2022
    Tylko coś takiego znalazłem

    https://www.youtube.com/shorts/9W_cIHBkNY0
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Nie znam się ale czy metodyści mają w ogóle jakieś liturgy?
    Historycznie raczej tak, bo kolo który jeich zakładał, uważał że najważniejsze są metody.
  • Metodyści to nie jest kolejne jeszcze bardziej wariackie odszczepienie braci protestantów (Luther->Calvin->Knox->Penn) tylko niemal katolicka reakcja w Kościele Anglii. Do domu całkiem nie wrócili ale kilka kroków zrobili, np. odrzucili podwójną predestynację.
  • edytowano December 2022
    To "niemal" wydaje się bardzo duże (Artykuły Wiary Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego wzięte z https://pl.wikipedia.org/wiki/Metodyzm): sola scriptura (artykuł V), sola fide (artykuł IX) aczkolwiek trochę złagodzona, odrzucenie nauki o czyśćcu (artykuł XIV), niejasne podejście co do realnej obecności Chrystusa w postaciach eucharystycznych (artykuł XVIII).
  • Stwierdzenie "do domu całkiem nie wrócili ale kilka kroków zrobili" było chyba precyzyjne. Nie wiem jak kolegom ale mnie u braci odłączonych najbardziej odrażająca wydawała się zawsze ta podwójna predestynacja, która z miłosiernego Boga robiła jakiegoś sadystycznego demiurga. Solona skryptura jest przede wszystkim zabawna. To chyba chrześcijańskie podejście, pamiętam taką historyjkę o zagubionej monecie.
  • RZYM — Watykan poinformował o śmierci ostatniego papieża, który był katolikiem.
    "Ratzinger pozostanie we wdzięcznej pamięci tych, którzy naprawdę wierzyli w te katolickie gusła", powiedział papież Franciszek. "Trudno powiedzieć czy jeszcze się tacy w świecie, a tym bardziej w Rzymie uchowali, ale współczuję wszystkim, którzy go opłakujecie."
    Joseph Ratzinger, również jako papież Benedykt XVI, dał się poznać światu jako ten, który nie tylko był katolikiem, ale mówił otwarcie o dogmatach swojej wiary. "Ratzinger łączył w sobie kompetencje społeczne, żywą inteligencję i wiarę w to, co głosił Kościół," powiedział biskup Manfred Kurtz. "Naprawdę wierzył w dogmaty i doktrynę Kościoła katolickiego, czyli w zasadzie był przykładnym katolikiem. Taka wiara to rzadkość, ale mimo wszystko nie przeszkadzała mu być papieżem."
    Choć w Kościele katolickim wielu papieży było katolikami, to wraz ze śmiercią papieża Benedykta ich poczet się zamknął. "To był niezwykły człowiek," wspominał zmarłego ksiądz Georges d'Avarague. "Kiedy mówił o wierze, to zawsze zgadzało się to z Katechizmem. A kiedy podchodził do spraw politycznych, na przykład wojen, to nie po to, by obrazić słabszą stronę, a z wyrozumiałością podchodzić do oprawców i gwałcicieli".
    Choć wyznaczono już datę pogrzebu Watykan nadal poszukuje kogoś w kurii rzymskiej, kto by rozumiał o co chodzi w rytach pogrzebowych. Nikogo na razie nie znaleziono, dlatego podczas przenoszenia ciała do bazyliki świętego Piotra zapomniano o niesieniu krzyża przed trumną.

    https://babylonbee.com/news/pope-francis-announces-passing-of-final-catholic-pope

  • Ale że serio zapomniano?
  • trep napisal(a):
    Ale że serio zapomniano?
    Tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.