Skip to content

Sędziowie rozgrzani jak nigdy dotąd!

18911131430

Komentarz

  • Rozumiem że SN ma 125 sędziów. Pani Prezes była łaskawa dobrać sobie 60-ciu do uchwały. Z tego 60-ciu zgłosiło zdania odrębne . Jak rozumiem 54 było za. To dużo i to rzeczywiście problem ze tylu jest w SN sędziów reprezentujących kastę i stawiających ja ponad państwem z jego Konstytucją. Polacy to łagodny naród więc latania nie jest może jeszcze potrzebna, ale taczki już chyba tak.
  • edytowano January 2020
    Przyznam, że zatchło mię spofodu bezczelność tego towarzystwa, zanarchizowanych działaczy antyrządowych poprzebieranych w togi. Bym batożył, a postawił pod pręgierzem na pl. Krasińskich, a jeszcze lepiej na rondzie Dmowskiego, bo tam większy ruch.
  • Mam nadzieje, że rządzący uświadamiają sobie, że jeśli się cofną, to za jakiś czas sądy ich zniszczą bez litości, a może i powsadzają, bo kto im zabroni? Mają motywację do pokazania choć raz jaj.
  • Na co to zaprzaństwo liczy? Co jeszcze chcą zyskać?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przyznam, że zatchło mię spofodu bezczelność tego towarzystwa, zanarchizowanych działaczy antyrządowych poprzebieranych w togi. Bym batożył, a postawił pod pręgierzem na pl. Krasińskich, a jeszcze lepiej na rondzie Dmowskiego, bo tam większy ruch.
    To jest trochę niepoważne a zdrada jest aktem bardzo poważnym. Optowałbym za demonstracją bardziej treściwą.
  • Moim zdaniem wpakowali się w szambo. Sami.
    Teraz idą wybory Pierwszego Prezesa SN, czyli kogoś na miejsce Gersdorf.
    Wg ustawy ktoś tam ma zgłaszać Prezydentowi kandydatury. Więc nasi zgłoszą, kasta zgłosi, Prezydent mianuje kogo chce.
    Oni mogą już tylko toczyć pianę i tokować, tak to widzę.
  • Czas się liczy. Kiedy ten wybór Prezesa SN? Gersdorf odchodzi w kwietniu - jaka data? Wszystko przed wyborami prezydenckimi.
  • O to chodzi. Będą wybory: godnościowy Duda v. zanarchizowana kasta
  • Jeśli Gersdorf zrezygnuje wcześniej, to może jeszcze zgłosić się do konkursu na prezia.
    Swędziowie zdążą zebrać podpisy w tydzień.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Moim zdaniem wpakowali się w szambo. Sami.
    Teraz idą wybory Pierwszego Prezesa SN, czyli kogoś na miejsce Gersdorf.
    Wg ustawy ktoś tam ma zgłaszać Prezydentowi kandydatury. Więc nasi zgłoszą, kasta zgłosi, Prezydent mianuje kogo chce.
    Oni mogą już tylko toczyć pianę i tokować, tak to widzę.
    Moze tak, może nie. Ile zlego narobili, tyle narobili. Moim zdaniem juz powinni siedziec w areszcie. Skoro nie siedzą, są silni.

    Autor!Autor! Autor! Duda! Duda Duda!
  • Nie oni są silni, tylko s*tosunek siły Polski do Europy jeszcze nie jest taki wysoki, by ich cisnąć do lochów. Ale jest już na tyle wysoki, by sobie bimbać na jakieś świstki Komwen czy TSUE. Wszystko w swoim czasie.
  • uhrr napisal(a):
    Moze tak, może nie. Ile zlego narobili, tyle narobili. Moim zdaniem juz powinni siedziec w areszcie.
    Nie, areszt jest za kradzież kury albo uczestnictwo w bójce. Co jest za próbę anarchizacji państwa, poczytajcie sobie w książkach do historii. Bez rycin, jeśli kto zanadto wrażliwy.

  • Rozwalają sądownictwo, a sądy- procesy i orzeczenia w rozsądnym terminie są niezbędne do funkcjonowania państwa. Czyli rozwalają państwo. Tym razem dość skutecznie bo to sprawa pilna. Wystarczy ze będą kwestionowane wyroki i już problem narasta lawinowo. A będą kwestionowane jeśli będą orzekać "nowi" sędziowie. Alternatywa to wyłączenie nowych sędziów - do kiedy? do wyborów prezydenckich? To za długo - państwo popadnie w anarchię. Czyli musi być szybka i ostra reakcja lub kapitulacja. Jeśli reakcja to wojna z KE i TSUE albo tamci skapitulują. Zapewne są jakieś rozwiązania pośrednie z KE i TSUE ale jakie to nie moja domena. To dyplomacja i propaganda. Totalni sędziowie poszli na konfrontację bo każde inne rozwiązanie nie daje im żadnych szans a to jakieś. Koszt poniesiemy my, ale wiadomo ze oni nas maja w dupie i w pogardzie.
  • uhrr napisal(a):

    Moze tak, może nie. Ile zlego narobili, tyle narobili. Moim zdaniem juz powinni siedziec w areszcie. Skoro nie siedzą, są silni.

    Autor!Autor! Autor! Duda! Duda Duda!
    Nawet RAZ mówi, że to co zrobił Duda nie ma żadnego znaczenia. ŻADNEGO. Dlaczego znajdź sobie sama. Ile można ?
  • Mądrze, wszystko trzeba robić mądrze. Z mojego punktu widzenia najlepiej by było gdyby odbył się zbiorowy lincz na sędziach, ale wiem że to będzie błędem. Nienawidzę sędziów. Chodzące gówna, byli po mojej stronie, byli i przeciwko (nikt nigdy tak mnie nie upokorzył).
  • edytowano January 2020
    Sędzia jechała też i po moim koledze radcy jak po łysej kobyle. Traktowała go jak uczniaka, tylko dlatego że uważała, że wszystko zbyt mało konkretnie. Zapytałem, kurwa Krzysiek, nikt mnie tak nie dojechał, jak ty to wszystko znosisz ? Etam przyzwyczaiłem się, dla niego faktycznie nic się nie stało, ja się czułem brudny przez tydzień.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Moim zdaniem wpakowali się w szambo.
    Jastrzębowski na TT wskazuje iż sędzi Juszczyszyn, na mocy tej uchwały, już nie jest sędzią.
    Prosta analiza logiczna tej uchwały wskazuje iż ona jest nie do zastosowania.
    Ja rozumiem, że cała akcja była odreagowaniem tego, co się stało w Sejmie (patrz chronologię zdarzeń) ale zamiast jakiejkolwiek finezji mamy rympała.

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Moim zdaniem wpakowali się w szambo.
    Jastrzębowski na TT wskazuje iż sędzi Juszczyszyn, na mocy tej uchwały, już nie jest sędzią.
    Prosta analiza logiczna tej uchwały wskazuje iż ona jest nie do zastosowania.
    Ja rozumiem, że cała akcja była odreagowaniem tego, co się stało w Sejmie (patrz chronologię zdarzeń) ale zamiast jakiejkolwiek finezji mamy rympała.

    Chto, ja sze pitam, chto dał SN-owi prawo decydować, chtóren jest, a chtóren nie jest sędzią?

    To jest tak chamskie uroszczenie, że wymaga nie polemiki, a wygnania miotłą z gmachu przy pl. Krasińskich.
  • edytowano January 2020
    Niestety jest do zastosowania. Oczywiście liczyć się realnie będzie statystyka: ilu sędziów się ugnie i nie będzie orzekać bo kasta ich wykluczyła, a najpierw ilu Prezesów Sadów (bo to chyba oni?) wyłączy ich z losowania do składów. No bo w SN nie będą wyznaczani przez szefów Izb z totalnych. Co w związku z tym zrobi Izba Dyscyplinarna i Kontroli Nadzwyczajnej? A politycznie niestety wystarczy aby kilka składów czy wyroków było zakwestionowanych. Skład zdaniem totalnych nielegalny coś orzeknie i Sąd Apelacyjny w trybie przyspieszonym wróci sprawę do sądu właściwego z żądaniem "legalnego" składu itp. Wyroki nie będą wykonywane i tytuły egzekucyjne nieważne. Te przypadki będą wałkowane przez media głównego nurtu w Polsce i będą natychmiast zgłaszane do TSUE, KE, PE, Komisji Weneckiej i oczywiście mediów "demokratycznych" na Zachodzie. O to idzie gra i wcale nie będzie łatwo ją wygrać.

    PS: Wydaje się że to jest najpoważniejsza gra o suwerenność, sprawiedliwość , demokrację i wolność Polaków i Polski od 1989-go. Tamta wtedy zakończyła się upokarzającym pokojem i statusem półkolonii.
  • Teraz pojawia się jeszcze aspekt zagranicy z finansowymi retorsjami. Tu nie będzie merytorycznej dyskusji, tu jest siła w wojnie nominalistycznej.
    Propozycja kolegi, aby zastosować drobne przedefiniowanie obszaru prowadzonego sporu ze sfery nominalistycznej do sfery realnej budzi moja sympatię.
  • Rafał napisal(a):
    PS: Wydaje się że to jest najpoważniejsza gra o suwerenność, sprawiedliwość , demokracje i wolność Polaków i Polski od 1989-go. Tamta wtedy zakończyła się upokarzającym pokojem i statusem półkolonii.
    Ale to wiemy już od jesieni 2015 roku!
    Dlatego tak zabolało uwalenie ustawy przez PADa.

  • Też uważam że można żałować tego weta. Teraz jest większy bałagan niż byłby po tamtych ustawach. Wystarczył telefon od Angeli i jakieś marne protesty a prezydentowi ugięły się nóżki. Ech stracone okazje mszczą się podwójnie.
  • edytowano January 2020
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Moim zdaniem wpakowali się w szambo.
    Jastrzębowski na TT wskazuje iż sędzi Juszczyszyn, na mocy tej uchwały, już nie jest sędzią.
    Prosta analiza logiczna tej uchwały wskazuje iż ona jest nie do zastosowania.
    Ja rozumiem, że cała akcja była odreagowaniem tego, co się stało w Sejmie (patrz chronologię zdarzeń) ale zamiast jakiejkolwiek finezji mamy rympała.

    Szefowa Kancelarii Sejmu została ukarana dwiema grzywnami po 3 tysiące złotych za nieudostępnienie list poparcia do nowej KRS - ogłosił sędzia Paweł Juszczyszyn na rozprawie Sądu Okręgowego w Olsztynie. Agnieszka Kaczmarska z Kancelarii Sejmu, która została wezwana na przesłuchanie, nie stawiła się przed sądem.

    Gubię się.
  • Skarb Państwa chyba tych pieniędzy nie zobaczy
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Chto, ja sze pitam, chto dał SN-owi prawo decydować, chtóren jest, a chtóren nie jest sędzią?

    To jest tak chamskie uroszczenie, że wymaga nie polemiki, a wygnania miotłą z gmachu przy pl. Krasińskich.
    Ignac na Prezydenta!

  • Ale koniecznie z miotłą.
  • urealnijmy, Ignac na prezia SN
  • Eee
    Ignatz ładny, to częściej bym go jako POtPLa widział
  • janosik napisal(a):
    Też uważam że można żałować tego weta. Teraz jest większy bałagan niż byłby po tamtych ustawach. Wystarczył telefon od Angeli i jakieś marne protesty a prezydentowi ugięły się nóżki. Ech stracone okazje mszczą się podwójnie.
    Gwoli prawdzie, to takie marne te protesty nie były. Mz. zapał protestantów jest teraz słabszy niż wtedy, a SN strzelił sobie takiego samobója, że właśnie teraz jest idealny czas na miotłę. Lepszego nie będzie, albo teraz, albo nigdy.
  • No dopsze i co należy zrobić jak już TK orzeknie oczywistość, że SN nie może wyłączać żadnego sędziego z sądzenia? No i stąd uchwała stanowi złamanie Konstytucji. Jak skutecznie zabronić sędziom SN działań bezprawnych i orzekania niezgodnie z prawem skoro są nieusuwalni? Rozumiem że Izba Dyscyplinarna, ale przecież oni ją "zdelegalizowali" więc nie zastosują się do jej orzeczeń. Czy sędziego można aresztować?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.