Skip to content

Grzegorz Braun, Coryllus, Toyah. Co sądzić o ich działalności?

1235

Komentarz

  • Jest taka anegdota z prof. Kazimierzem Nitschem, który przyłapany na używaniu "co" w znaczeniu "który" zacytował Mickiewicza: "Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy". Studentów dobrze kształcił więc usłyszał w odpowiedzi: "co wolno Mickiewiczu to nie tobie Nitschu".
  • ella
    Rymon nie. W tym przykładzie
    "bo były przecież i inne po temu powody" jest wtrąceniem. Wstawiono je pomiędzy "także dlatego" i "że".
    No dobra, to zamiast Rymona mam Lema: "
    Przejęły ją zaś od nich ich narzędzia, myślące dlatego, bo właśnie takie były potrzebne w pewnej fazie przemysłowego rozwoju.
    "
    I to z czasów PRLu, kiedy w wydawnictwach podobno siedzieli jeszcze sami porządni redaktorzy.
    I jeszcze św. Maksymiliana Kolbego znalazłem: "
    Mówię Wam to dlatego, bo uważam, że jestem obowiązany pod grzechem ciężkim, aby się żadna dusza nie zaraziła tymigrzechami
    "
    I Jana Pawła II: "
    jesteście Ludem Bożym dlatego, bo ten Syn, stawszy się Człowiekiem, Synem Maryi Dziewicy, odkupił Was za cenę hańbiącej śmierci na krzyżu
    "
    Z tym, że oprócz tych wielkich ludzi są jeszcze dziesiątki mniejszych i setki małych. Te prawie 9000 znalezionych przykładów najbardziej mnie zastanawia.
  • Nie lubię Brauna w polityce. Uważam go za polityka szkodliwego prowadzącego słabe prawicowe umysły w kierunku antypolitycznym. Dlatego prezentuję wpis z bloga Chehelmuta

    Gie[t]rzwałd-Grunwald czyli ''ułani rakowieccy'' bis.

    http://stanczyk1.blogspot.com/2019/01/gietrzwad-grunwald-czyli-uani.html
  • No nie ma Grzesiu szczęścia do kompanów. Zupełnie jak Naczelnik.
  • Rzchanym napisal(a):
    Aha, mam jeszcze jedno takie spostrzeżenie odnośnie Brauna. Nawet gdybym nie wiedział, kto to jest, zwróciłby moją uwagę jego sposób bycia i wysławiania się. Zawsze bije z niego jakaś taka sztuczność, nienaturalność, jakiś taki sztucznie wyniosły, kabotyński ton, jakby się oglądało występ jakiegoś kiepskiego aktora.
    Ściśle. Ostatnio we Wnecie słyszę, że jakiś kolo wyraźnie lubi słuchać swojego głosu. Jakoś tak dziwnie mówi. I nie zawiodłem się! To był pan Werner von.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Nie lubię Brauna w polityce. Uważam go za polityka szkodliwego prowadzącego słabe prawicowe umysły w kierunku antypolitycznym. Dlatego prezentuję wpis z bloga Chehelmuta

    Gie[t]rzwałd-Grunwald czyli ''ułani rakowieccy'' bis.

    http://stanczyk1.blogspot.com/2019/01/gietrzwad-grunwald-czyli-uani.html
    Kłerde, kolo cięższy w odbiorze niż całe FF razem wzięte.
  • edytowano February 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Nie lubię Brauna w polityce. Uważam go za polityka szkodliwego prowadzącego słabe prawicowe umysły w kierunku antypolitycznym. Dlatego prezentuję wpis z bloga Chehelmuta

    Gie[t]rzwałd-Grunwald czyli ''ułani rakowieccy'' bis.

    http://stanczyk1.blogspot.com/2019/01/gietrzwad-grunwald-czyli-uani.html
    Kłerde, kolo cięższy w odbiorze niż całe FF razem wzięte.
    Nie narzekać! Tekst rzuca raz w miesiącu albo rzadziej, to musi być ciężko!
  • sláinte napisal(a):
    No nie ma Grzesiu szczęścia do kompanów. Zupełnie jak Naczelnik.
    A co się stało się?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    sláinte napisal(a):
    No nie ma Grzesiu szczęścia do kompanów. Zupełnie jak Naczelnik.
    A co się stało się?
    Ano. To raczej kompani nie mają szczęścia do Grzesia.
  • Braun to teraz poza polityką, robieniem dzieci (nadrabianiem na stare lata w tej robocie) , modleniem się ostentacyjnie na ulicach stolicy, silnie propaguje działaność dochodową - 3DOM
  • margerytka napisal(a):
    silnie propaguje działaność dochodową
    To dobrze czy źle?
  • edytowano February 2019
    Własną?
  • Koszulki z facjatą Brauna to jak na mój gust nieco żenująca forma autopromocji. Jeśli to rzeczywiście jego biznes, a nie jakaś współpraca.
  • Ejno, podłożenie świni w PKW tej wspólniczce błogosławionego Pawła Ambergolda to majstersztyk. Niechże Braun z całą tą drużyną robią akcje, których PiS by się wstydził.

    Czekam na oficjalne zapytania do organów wszelakich, jaki status ma obywatel niepolski, Jonny Daniels, na wszelakich obchodach państwowych, stojąc na miejscu zaszczytniejszym niż członkowie rządu.
  • Normalny. Karczmarz zawsze był bliżej dziedzica niż fornale. Wraca tradycyjny układ społeczny.
  • edytowano February 2019
  • Dobry ten spot. GB nie jest moim fanem, ale życzę mu w Gdańsku wygranej.
  • mówi poniżej pół godziny!
  • christoph napisal(a):
    mówi poniżej pół godziny!
    W sensie, że na jednym wydechu?
  • edytowano February 2019
    GB to ciekawa postać - uważam że warto słuchac co ma do powiedzenia, niekoniecznie się od razu zgadzać.
    Nie jest to cżłowiek któremu powierzyłbym władzę (nie w kraju - w Gdańsku jak najbardziej:), ale jako komentator polityczny sprawdza się dobrze. Mówi o rzeczach o których innym nie wypada. Zwraca uwagę na wiele ważnych szczegółów z reguły pomijanych w dyskusjach i komentarzach przez wszystkich innych.

    Minus - zawsze zakłada najgorsze z możliwych opcji (które z reguły się nie sprawdzają). Drugi minus - mówi o rzeczach które "powinny być" - acz realia, które na to nie pozwalają, pomija. Tez bym chciał być młody, piękny, mądry, bogaty i mieć dużo czasu, acz z rozmaitych względów nie da się.
    Trzeci minus - nawalanka w PiS ale tu mówi jasno, że "obóz zdrady narodowej" jest jeszcze gorszy. Do tego jasno zadeklarował że głosował na PiS i Dudę, bo wybiera najmniejsze możliwe zło.

    Dla mnie najlepszy ze wszystkich z szuroprawicy, o kilka poziomów wyżej od Januszka, nie wspominając o pozostałych.
  • Stanisław Michalkiewicz dla wierzących.
  • Mnie nayprzedniey śmieszy, że zamiast Brauna mogliśmy mieć jakiegoś godnościowego kandydata PiS w danym Gdańsku. Ale nie, niedasie, niedasie. No to Braun uzyska życiowy wynik 30%, a do tego nie ja jeden będę trzymał kciuki aż do zbielenia kłykci za jego dandydaturę.
  • Nie będzie 30% bo to nie jedyny kandydat spoza układu.
  • Nie mam daru profetycznego ale nie daję mu więcej nad parę procent.
  • TecumSeh napisal(a):
    Nie będzie 30% bo to nie jedyny kandydat spoza układu.
    A kto normalny staje tamże w szranki?
  • Nie cierpię Brauna ale ten start może okazać sie korzystny dla polskiej polityki.

    - spot jest bardzo, bardzo dobry, PiS może "przećwiczyć " na Braunie pewne nie wykorzystane dotąd kanały komunikacji z ludożerką
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Nie będzie 30% bo to nie jedyny kandydat spoza układu.
    A kto normalny staje tamże w szranki?
    Jest 3 kandydatów - Aleksandra Dulkiewicz, czyli mainstream, układ gdański, itp - jakkolwiek to nazwiemy, Grzegorz Braun i niejaki Marek Skiba - "kandydat środowisk katolickich".
    Nie znam człowieka ale pozycjonuje się po tej samej stronie co Braun. Do tego zebrał niewiele mniej podpisów od Brauna. Na moje oko jeśli obaj dostaną 30% razem - to będzie sukces.
  • A to tej Dulkiewicz nie uwalili z przyczyn formalnych?
  • Trza wygrać wybory parlamentarne, podkręcić jeszcze idiotów Prezydentów wielkich miast aby połamali nieco ustaw i Konstytucję i wprowadzić tam zarządy komisaryczne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.