Skip to content

Dla poprawy nastroju

17891012

Komentarz

  • Wracając do tematu, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia ma nowe organy:

    Aż trudno uwierzyć, że po pięciu latach intensywnych prac, konsultacji i dyskusji specjalistów różnych dziedzin, niezliczonych chwil niepewności i oczekiwania, mamy zaszczyt z ogromną radością zaprosić Was na uroczystą Inaugurację organów NOSPR 13 stycznia 2023!
    Organy NOSPR to instrument wyjątkowy – spajający niezwykle żywą, długoletnią tradycję organów na Śląsku z dorobkiem najlepszych francuskich organmistrzów przełomu XIX i XX wieku oraz z imponującymi zdobyczami współczesnej techniki.
    Specjalnie z okazji inauguracji instrumentu zaprosiliśmy do NOSPR jednego z najwybitniejszych dyrygentów, dyrektora muzycznego San Francisco Symphony, cenionego kompozytora – Esa-Pekka Salonen. Tego wieczoru po raz pierwszy zabrzmi jego najnowsza kompozycja, "Koncert na organy i orkiestrę", dzieło współzamówione przez NOSPR i zaprzyjaźnione, najlepsze sale koncertowe w Europie. Solową partię wykona Iveta Apkalna – charyzmatyczna łotewska organistka, która jako pierwsza wirtuozka tego instrumentu na świecie została uhonorowana prestiżową nagrodą ECHO Klassik.

    https://www.facebook.com/NarodowaOrkiestraSymfonicznaPolskiegoRadia/posts/pfbid02816mezw8ksktkLrG58QqW3fT3TydMsC6N3fAY7zRBu6obc6J1RTC13FnuegMR9Khl
  • rdrrdr
    edytowano December 2022
    Dla wielbicieli maszapów (wchodzić na własną odpowiedzialność)



  • edytowano December 2022
    Przepraszam, że prywata, ale może komuś poprawi nastrój, bo piosenka ładna ;)

    Jest to piosenka która swoją premierę miała w serialu animowanym, którego nie oglądałem :P , ale samą piosenkę bardzo lubię, i od dawna chciałem ją zrobić "po swojemu", ale brakowało mi wokalistki :)
    Wtem! Jakiś czas temu (internetowa) koleżanka - śpiewająca pianistka z Japonii zaproponowała, żebyśmy coś nagrali razem. A zatem zaproponowałem tą piosenkę - i oto rezultat :)

    Swoją drogą, to jak się poznaliśmy to też ciekawa historia - którą można zaliczyć do nielicznych zasług fejsika :P Pewnego dnia gdzieś na wiosnę 2020 roku siedziałem sobie w pracy słuchając przez internet jakiejś lokalnej japońskiej stacji radiowej. Akurat leciała audycja, w której Yoko była gościem - i zachwyciła mnie jedna z jej piosenek, którą tam wyemitowano. Shazam nie potrafił jej rozpoznać, ale udało mi się wygóglować po fragmentach tekstu, które wyłapałem. W ten sposób trafiłem na stronę, ze strony na fejsika - i gdzieś tam skomentowałem, że chętnie bym kupił płytę. No i tak od słowa do słowa jakoś poszło :) Kompletnie niespodziewany obrót sytuacji :D

  • Noji zrobiło się przytulnie i miło.
    ^:)^
  • edytowano December 2022
    ^:)^
    Brawo! I gratuluję fajnej koleżanki :-)

    A swoją drogą nastrój dziś lepszy, bo chyba po raz pierwszy od miesiąca choć na krótko wyjrzało słońce, w którego istnienie zaczynałem powątpiewać ;-)
  • Świat to mała wioska teraz. Często się ten slogan powtarza ale tu mamy potwierdzenie. Kolega z forumka nagrywa piosenkę z japońską wokalistką nie ruszając się (ani jej) zza konsoli.
  • Brzost napisal(a):
    na krótko wyjrzało słońce, w które istnienie zaczynałem powątpiewać ;-)
    Faktycznie :) U nas wczoraj pod sam koniec dnia też się przetarło na chwilę. Ale te kilka wcześniejszych mrocznych dni to była jakaś masakra...

  • Pamiętajcie, że lepsza taka pogoda, niż żadna.
  • edytowano December 2022
    trep napisal(a):
    Świat to mała wioska teraz. Często się ten slogan powtarza ale tu mamy potwierdzenie. Kolega z forumka nagrywa piosenkę z japońską wokalistką nie ruszając się (ani jej) zza konsoli.
    Próbowałem sobie wyobrazić, jak by to miało wyglądać "analogowo", bez udziału neciku. Wysyłanie taśm pocztą - paczka idzie około 2 tygodnie :P
  • Gratuluję znakomitej znajomości japońskiego.
  • Do znakomitej to mi jeszcze baaaaaardzo daleko ;) Póki co to jestem raczej na poziomie podstawowym - potrafię coś tam przeczytać i napisać (na komputerze ;) ), ogarnąłem podstawy gramatyki, z wymową też sobie jakoś tam radzę - ale mimo wszystko zdecydowanie więcej jest rzeczy, których nie wiem, i słów, których nie znam ;)
  • edytowano December 2022
    Dla kogoś (takiego jak ja) kto ma znajomość zerową tego języka, są to niedociągnięcia niezauważalne :-)
  • Gratulacje, bardzo miło to brzmi :-)
  • adamstan napisal(a):
    Do znakomitej to mi jeszcze baaaaaardzo daleko ;) Póki co to jestem raczej na poziomie podstawowym - potrafię coś tam przeczytać i napisać (na komputerze ;) ), ogarnąłem podstawy gramatyki, z wymową też sobie jakoś tam radzę - ale mimo wszystko zdecydowanie więcej jest rzeczy, których nie wiem, i słów, których nie znam ;)
    Jeszcze za mało Kolega krzyczy. Prawdziwy japoński artysta krzyczy.
  • dyzio napisal(a):
    Jeszcze za mało Kolega krzyczy. Prawdziwy japoński artysta krzyczy.
    Peemta - jestem świadomy istnienia takiego nurtu, oraz siły tego stereotypu, ale osobiście jednak preferuję tę bardziej liryczną stronę japońskiej kultury - którą być może w sporej części zaimportowali od nas w minionym wieku, ale fajnie im wyszło :)

  • Gratuluję, adamstan, i podziwiam. Wyszło coś całkiem fajnego i rzeczywiście poprawia nastrój. :)

  • edytowano December 2022


    Niemieckie a fajne
  • edytowano January 2023
    Lata '80 polska produkcja. Po prawie 40 latach brzmi doskonale:


  • "w piecu napalimy..."

  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Lata '80 polska produkcja. Po prawie 40 latach brzmi doskonale:

    image
    Ale pozostałe kawałki jednak się zestarzały nieładnie, te z wokalem.
  • Ano nie z dobrze, ramotki takie.
  • rdrrdr
    edytowano January 2023


    ech.... Wydawnictwo Agora...

    EDIT: .


  • Lekka chorwacka muzyka z wyspy Brac.
    Komu uda się zrozumieć tekst, ten dostrzeże dyskretny inteligentny humer, np.:
    Sve su izventali, odsvirli i otpivoli Branko Dragičević i Josip Radić, bez Briana Mayja
    Szczególnie rozczula mnie ostatni utwór na płycie: "Adio Trafikonte", czyli "Do widzenia Kioskarzu".
  • edytowano March 2023
    Się pochwale moją kuzynką, która miała w nosie karierę, ale dzięki swemu głosowi bardzo fajnie i dostatnio żyła występując w kabaretach w Turcji i w Paryżewie, oraz na Batorym. Najmilej wspomina Turcję; dnie na plaży, wieczorami praca, czyli śpiew. Co ciekawe, na załączonym filmiku jest już sporo po 70-tce, a głos wcale nie gorszy niż 30, 40 lat temu, bo mam jej nagrania i porównuję.

    La vie en roses
  • Ktoś może narzekać, że piosenka nie jest ładna, ale czy wojna jest ładna?

  • edytowano November 2023

    "Sokolove kridla"
    Dzięki
    <3
    Nastrój wybitnie poprawiony!

  • edytowano December 2023

    https://www.facebook.com/TheGesualdoSix/videos/here-is-the-opening-of-pulcherrima-rosa-an-anonymous-15th-century-piece-containe/513233683079990/

    Niestety, tylko niecała minuta z pięknego utworu. Tytuł to Najpiękniejsza Róża, autor nieznany, piosenka jest XV-wieczna. Pochodzi z Codex Specialnik, praskiego śpiewnika sakralnego.

    Nie mogę tylko rozgryś jednego: utwór został rozpropagowany przez słynny Hilliard Ensemble na płycie pt. właśnie Codex Specialnik. Ale jeśli wbijemy w YT taką frazę: Pulcherrima Rosa Codex Specialnik dostaniemy sporo wykonań innego utworu, bardzo popularnego, jak widać, o tym samym tytule, lecz nie tak pięknego.

    Tu mamy wykonanie Hilliard:

    https://open.spotify.com/track/1TMgDXJpxL84oLPz22aCsM

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.