Skip to content

Dla poprawy nastroju

edytowano March 2015 w Kultura
Takiego wątasa założyłam kiedyś na fR. I właśnie go tu wykopuję, bo zawiera niezłą listę lektury dobrej i odprężającej zarazem.
Wszystkich chętnym- polecam:
http://rebelya.pl/forum/watek/24573/

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
«13456713

Komentarz

  • Watek z takimi oto wpisami:
    "Od czytania to się oczy psują.
    Ja nie czytam i żyję.
    Lepiej sobie piwko strzelić. Taniej, lżej i humor się poprawia.O takie z pianką, pachnące chmielem. Na ławeczce se siąść, przed nami zieleń i wiosenne dziewczyny chodzą a my sączymy owinięte w papierek piweczko. A nie tam jakieś te ksiunżeczki pindolić."
    :)
  • Taki wpis był tylko jeden...

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Hm, niedługo, niedługo.... "Mumia Lenina" zbliża się....

    W jedności siła!

    "by logika i trzeźwość sądu nie stawała się pożywką dla rozpaczy udającej realizm" - Wróg Ludu
  • O! Kto by pomyślał że Sąsiadów (czeska animacja) da się sfilmować! :)
  • edytowano October 2015
    Tak wieczorem





    Wygra?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • W rocznicę



    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano January 2016
    Też w rocznicę :)



    Mało?






    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Piękna dziewczyna i piosenka tysz
    =D>

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2016
    Ojciec Simona cierpi na Alzheimera. Stracił pamięć, nie poznaje bliskich, czasem jest agresywny. Simonowi udzielono wsparcia w telefonie zaufania dla rodzin chorych na Alzheimera i Simon spłaca dług wdzięczności nagrywając piosenki śpiewane wspólnie z chorym ojcem w czasie samochodowych wycieczek. Zbiera też w ten sposób pieniądze na fundację pomocy dla chorych na Alzh. Co się dzieje w czasie wspólnych rajdów - zobaczcie sami. Starszy pan, pod wpływem muzyki, odzyskuje pamięć i znów - na chwilę- jest tym uroczym człowiekiem, którym był kiedyś.



  • AnnaE napisal(a):
    Piękna dziewczyna i piosenka tysz
    =D>
    image
    cudowna

    a ta?

  • Wam się podobają dziewczyny, a mnie Simon McDermott ;;)
  • Mania napisal(a):
    Wam się podobają dziewczyny, a mnie Simon McDermott
    Mnie też! Starszy pan rewelacyjnie śpiewa, a ponadto świetnie bawi się całą sytuacją. Gdyby nie opis, w ogóle nie podejrzewałabym go o jakąkolwiek starczą demencję.
    No i brawa dla syna ^:)^
  • edytowano August 2016
    80-latek chory na Alzheimera stał się gwiazdą dzięki synowi; wspólnie - śpiewając - uzbierali już 100 000 funtów na fundację.


  • To prawda, również po udarze mózgu muzyka poprawia szanse rehabilitacyjne, bo zwiększa obszary aktywne w mózgu, zwłaszcza ośrodek mowy. No i zapobiega otępieniu, jest bardzo wskazana dla pacjentów neurologicznych.
    Kiedyś byłam świadkiem, jak pacjent po udarze (ksiądz), który całkowicie stracił mowę, uczył się zupełnie od nowa pisać, czytać, liczyć, za to umiał śpiewać (długimi godzinami śpiewał teksty liturgiczne, w szpitalu :) - i dzięki temu szybko wracał do zdrowia.
  • edytowano August 2016
    Uwielbiam ich. Tu można o nich poczytać więcej: http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/son-carpool-karaoke-pensioner-alzheimers-8633544
    Ted McDermott przez całe życie pracował w fabryce, jednocześnie śpiewał amatorsko w klubach. Syn, Simon jest dziennikarzem. Ostatnio zorganizował tacie zespół muzyczny :-)

    Edit; coś pochrzaniłam, nie pracował w fabryce; był artystą estradowym (entertainer)
  • Cuuuuudowne!
    (o Tedzie i Simonie)
  • ze swoim, dwuosobowym zespołem


  • KAnia napisal(a):
    To prawda, również po udarze mózgu muzyka poprawia szanse rehabilitacyjne, bo zwiększa obszary aktywne w mózgu, zwłaszcza ośrodek mowy. No i zapobiega otępieniu, jest bardzo wskazana dla pacjentów neurologicznych.
    Kiedyś byłam świadkiem, jak pacjent po udarze (ksiądz), który całkowicie stracił mowę, uczył się zupełnie od nowa pisać, czytać, liczyć, za to umiał śpiewać (długimi godzinami śpiewał teksty liturgiczne, w szpitalu :) - i dzięki temu szybko wracał do zdrowia.
    Ciekawe czy sam odkrył, że to potrafi.
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jest to jedna ze standardowych technik terapii, sprawdza się takie rzeczy.
  • edytowano August 2016
    Pochłaniam zakazany mi deser "Pavlova" i tak se myślę, że stosowne na dziś od rana:


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2016
    A miało być o czytaniu.
    :)


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @Anno - chyba tylko dwie artystki umiały tak zatańczyć tę miniaturę Saint-Saensa. Tu ta druga, w zupełnie innej choreografii.
  • A przy okazji trafiłam na perełkę - Barysznikow tańczy Wysockiego:

    Może ktoś podpowie z jakiego filmu pochodzi ta scena?
  • "Białe noce"
  • Białe noce to najlepsze dyzio były w NOCie
  • dyzio napisal(a):
    "Białe noce"
    Z piękną Izabellą Rosselini.

    Nie mylić z Białymi nocami
    http://www.filmweb.pl/film/Białe+noce-1957-34308
    pięknym filmem, bo jednak ten Hackforda to zbyt wysokich lotów nie był. Cytowana scena najlepsza w całym filmie.
  • edytowano August 2016
    Te spiewy w samochodzie to ostatnia moda; nazywa się toto carpool caraoke i biorą w tym udział największe gwiazdy y celebryci, np. Michelle Obama




    ale wychodzi na to, że nikomu wcześniej nieznany Ted McDermott i jego syn zostawili wszystkich w tyle :-) I faktycznie- przy tych dwóch uroczych panach blakną największe gwiazdy.
    Volare!


  • edytowano August 2016
    Aaa, to stąd pomysł na reklamę podpasek
    ;))
    >


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2016
    Carpool caraoke z Adelką - nuuuuuuda. Dużo gadania, mało śpiewu, mało radości. A u Dermottow- naturalny uśmiech szczęścia, śmiech i radość, bo Ojciec wraca do realu i jest szczęśliwy, że pamięta słowa, że głos wciąż mu dopisuje - a szczera radość w oczach kochającego syna jest nie do podrobienia. Gwiazdy nie mają takiej radości ze śpiewania.



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.