Skip to content

Dla poprawy nastroju

1235713

Komentarz

  • życie ciekawe, sowietskie
  • "Jam do kóńca dołorał" ten tydzień w robocie
  • podrzucić Naczelnikowi?

    Szukalski oprócz licznych rzeźb, projektów pomników i kilku albumów dokumentujących jego pracę twórczą, opracował też koncepcje sztuki i idealnego państwa Polskiego, odwołujące się do koncepcji pogańskich, nacjonalistycznych i prawicowych. Jego idee zawierały między innymi, utworzenie "Twórcowni", czyli czegoś na kształt Akademii Plastycznej pod swoim przywództwem, w instytucji tej mieli pobierać nauki młodzi utalentowani artyści, tworzący dzieła o tematyce nawiązującej do słowiańskiej przeszłości Polski. Szukalski proponował utworzenie Polski II, odmiennej on dotychczasowej Polski I, której przywódcą powinien zostać naczelnik Piłsudski, godłem winien być nowy symbol, tak zwany "Toporzeł", powstały z połączenia orła z ciesielsko- wojennym toporem. Na Wawelu powinna powstać "Duchtynia", miejsce kultu dawnych bohaterów, bogów i przeszłości słowiańskiej. Szukalski proponował też powstanie "Neuropy", której kulturalnym i artystycznym centrum byłaby Polska II, a terytorium współczesna Europa, z wyłączeniem Anglii, Francji, Niemiec i Włoch. Działalność Szukalskiego i "Szczepu Rogate Serce" związana była z ugrupowaniem nacjonalistów polskich o nazwie "Zadruga". Szukalski po wybuchu wojny wyemigrował do USA, gdzie kontynuował działalność artystyczną i teoretyczną, aż do śmierci: 19 maja 1987 roku.
  • rdrrdr
    edytowano October 2019
  • Moje wczorajsze odkrycie na tt. Są ludzie, którzy działają na mnie jak poprawiacz nastroju. Niezwykły urok w połączeniu z walecznością; istny młot na czerwonych :-) Wczoraj pokazała jak śpiewa, dziś przejechała rowerem 108 km. dla Polski.
    Obserwujcie ją, warto!
  • Nie mogę przestać słuchać.




    Leszek Aleksander Moczulski
    Ta wędrówka nasza
    =======================
    Ta wędrówka nasza
    aż po życia kres,
    co spotkasz, to spotkasz
    nie ma stałych miejsc.
    Miasta nie twoje,
    kraje nie twoje
    ani twój szum rzek,
    jak ty żyje drzewo
    i ptak żyje
    też tak samo
    jak ty żyje liść.
    Ty musisz wytrzymać
    i ciągle i co dzień iść.
    Niezbadane losy
    lecz nie ślepy los
    milczenia jest więcej
    więc ty ucisz głos.
    Białe samotne
    żagle żeglują
    im wiadomy rejs
    i niebieskie ciała
    po swych drogach
    lśnią i płyną
    rejs nie skończył się.
    Kotwicą jest niebo
    i dobrze przeżyty dzień.
    Wędrowanie nasze
    nie donikąd bieg
    bo zawsze przed nami
    cel i drugi brzeg.
    Twarze dalekie
    tak jak planety
    nie brak dziwnych miejsc,
    czy je zobaczymy
    to zależy
    od wysiłku
    od bijących serc.
    Nie pustka kosmosu,
    lecz serce co bije, jest.
  • Cudne. Nie pamiętałam tego.
  • Cyrylica napisal(a):
    Cudne. Nie pamiętałam tego.</blockquo

  • rdrrdr
    edytowano October 2019

  • edytowano November 2019

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano November 2019
    Damian Kordas, 26-latek, najmłodszy Master Chef w historii programu, student 5 roku weterynarii, chory na cukrzycę, vloger, czego nie dotknie- wygrywa. Zobaczyłam w Polsacie ten taniec i stałam się jego fanką. Oczywiście wygrał i Taniec z Gwiazdami. Przykładny syn, prymus, podziwiający Miśka Koterskiego za to, że codziennie się modli. Kulturalny. Z łatwością zjednuje sobie przyjaciół i fanów. Urok jak u Idy Nowakowskiej. Chce otworzyć własną restaurację, zgromadził już spory kapitał, do wszystkiego doszedł mrówczą pracą. Takich idoli młodzieżowych lubię :-)


    Cała ta trójka, czyli Damian, Janja Lesar ( Słowenka) i Dawid Kwiatkowski przyznają się do wiary w Boga. Pogodni, sympatyczni, radośni.
  • O nie, to pozamałżeński taniec damsko-męski!
  • Dziś wpadła mi w ucho piosenka "Driving home for Christmas" i pomyślałam o moich dopiero co zmarłych braciach, że oni razem podążyli na Boże Narodzenie do Domu. I jest mi mniej smutno. Im dedykuję ten kawałek.
  • Na odsmutnienie proponywam transmisję na żywo z kotów leżących pod stołem pod tzw. kotatsu.
    Jedna transmisja ma zazwyczaj około 15h.

  • Kot pod kotatsu - jak sama nazwa wskazuje :D
  • Koty leżą pokotem pod kotatsu.
  • koty kładsu pokotem pod kotatsu
  • koty pokotem kładsu
    pode mokka kotatsu

    kkk tt p m d s
    kkk tt p m d s

    !!!! :)
  • Co Kolega zażył?
  • :D

    Ponieważ transmisja spod stołu się skóńczyła, proponywam alternatywy:

    Kot jako masażer pleców babci, która dokłada do pieca:


    Koty asystują babci przy ubijaniu, jak mniemam, orzechów:


    Groza dla sanepidu:
  • edytowano January 2020


    Lubię ten metaliczny głos Węgiel
  • A to Polka jest?
    Jak chce śpiewać po angielsku to musi popracować nad wymową.
    Klikłem na Youtube, żeby komęty poczytać a wtedy te napisy znikły. NIC nie szło zrozumić. Bełkot.

    👣

    🐾
    🐾

  • No i jeszcze:
    WTF "I'm still on my height" znaczy?
    Co to „tryina”? Wiem, wiem miało być "trynna".
    Czepiam się.

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano January 2020
    No, ale to czarne złoto. Polak - Węgiel dwa bratanki.
  • edytowano January 2020
    15 latka z Jasła
    jeszcze doszlifuje wymowę- ma czas
  • edytowano January 2020
    Ta druga młodsza( z polskich zwycieżczyń Eurowizji ma lepszy angielski- chociaż ja nie słyszę błedów Roksany jako laik:



    ma lepszy angielski ale Roksana ma wyjątkowy głos.


    Obie są wypromowane przez TVP Kurskiego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.