Skip to content

Zdjęcie dnia

199100102104105241

Komentarz

  • Brzost pisze ze to ekofile
  • Ja - ekoterroryści. Poza tym warto odróżniać oburzanko od szydery. (to do Jorge)
  • Jednak ekolodzy jakoś nie protestują gdy ekoterroryści czy ekofile podszywają się pod nich. Ciekawe dlaczego? Czy pod ekspertyza na temat oddziaływania na środowisko tego zamku nie podpisał się czasem jakiś profesor ekolog?

    Wszelcy ..-lodzy juz od kilku dziesiątków lat intensywnie pracują w komercji z całkowitym pogwałceniem warsztatu, wiedzy i etyki naukowej i stali się jako środowiska kompletnie niewiarygodni. Laik nie jest w stanie odróżnić naukowca od oszusta. Naukowcy jednak nie za bardzo protestują przeciw temu. Raczej bywają naukowcami, a zarabiają jak dziennikarze - jako wynajęci pijarowcy lub fighterzy w sprawach różnych.
  • Dlaczego zakryte? Czy zniszczyli? Nie byłem z rok tam już. Ostatnio nie schodziłem na dół.
  • H. Waniek mówił
    Historia jest silniejsza od kiepskiej farby

    A tu i od płyty osb
    Great story in two pics
  • edytowano July 2018
    Rafał napisal(a):
    Dlaczego zakryte? Czy zniszczyli? Nie byłem z rok tam już. Ostatnio nie schodziłem na dół.

    Lyczakowski ze lwami odbudowany przez Polaków. Lwy są zakryte od lat, po wzroście fali banderyzmu na Ukrainie.

    Teraz ktoś oderwal kawałek dykty I położył wiązankę.
  • Dzięki Modricowi i jego drużynie ten mundial warto było oglądać :-)
    image
  • christoph napisal(a):
    Brzost pisze ze to ekofile
    Od lat 80-tych ubiegłego wieku istnieje w języku polskim termin "ekologiści" będący tłumaczeniem angielskiego "environmentalists" wiec wymyślanie nowych terminów jest bez sensu. Tak samo jak nazywanie naszych ekologistów "ekoterrorytami". To pojecie też ma bardzo konkretne znaczenie - chodzi o zbrodniarzy popełniających akty terroru w imię ekologistycznych pomysłów. W Polsce na szczęście ich nie ma.
    Niestety wśród ekologistów zdarzają się też ekolodzy - w sensie naukowców z odpowiednią wiedzą i dorobkiem. Przykładem są np profesorowie Wesołowski i Tomiałojć...
  • ekologiści
    Nie znałam. Kupuję, ok.
    Chociaż wydaje mi się, że efekt ich (oczywiście nie tylko ich) działań w Puszczy Białowieskiej jednak wskazuje na działalność zbrodniczą, co już widać (np. przewracające się na drogi martwe drzewa). Szyszko prosi o powołanie komisji śledczej.
  • y7
    Mania napisal(a):
    Dzięki Modricowi i jego drużynie ten mundial warto było oglądać :-)
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    Amen
  • edytowano July 2018
    allium napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Brzost pisze ze to ekofile
    Od lat 80-tych ubiegłego wieku istnieje w języku polskim termin "ekologiści" będący tłumaczeniem angielskiego "environmentalists" wiec wymyślanie nowych terminów jest bez sensu. Tak samo jak nazywanie naszych ekologistów "ekoterrorytami". To pojecie też ma bardzo konkretne znaczenie - chodzi o zbrodniarzy popełniających akty terroru w imię ekologistycznych pomysłów. W Polsce na szczęście ich nie ma.
    Niestety wśród ekologistów zdarzają się też ekolodzy - w sensie naukowców z odpowiednią wiedzą i dorobkiem. Przykładem są np profesorowie Wesołowski i Tomiałojć...
    Jako bardzo doświadczony polonista, nauczyciel, korektor, adiustator, copywriter, ghostwriter i redaktor pragnę Panią poinformować, że w języku polskim takiego słowa jak ekologiści NIE MA.
  • Filologia zajmuje się opisem żywego jezyka, a nie jego kreacją. Winc kolega ma rację ale przedpiścy również.
  • loslos
    edytowano July 2018
    Terrorysta to ten, co posługuje się zastraszeniem (po angielsku terror) celem uzyskania swoich celów, nie musi zabijać. Ekoterroryści też OK.
  • edytowano July 2018
    Chyba w ogóle pojęcia "ekologia", "ekologiczny" itd. są w języku polskim nadużywane, jako że ekologia to nauka o wzajemnych powiązaniach w przyrodzie, natomiast nauka o ochronie środowiska nazywa się sozologia.
  • Od Keysera Soze?
  • vigilate napisal(a):
    (...)
    Jako bardzo doświadczony polonista, nauczyciel, korektor, adiustator, copywriter, ghostwriter i redaktor pragnę Panią poinformować, że w języku polskim takiego słowa jak ekologiści NIE MA.
    No to w ramach pogłębiania, jak widać dziurawej, wiedzy językowej proponuję na początek przeczytać:
    Zaręba S.. (2000). Status epistemiologiczno-metodyczny ekologii Kosmos, 49(1),287-291.
    To zresztą naprawdę fajne, syntetyczne opracowanie kwestii ekologicznych (jest w sieci http://kosmos.icm.edu.pl/PDF/2000/287.pdf).

    Potem można jeszcze rzucić okiem na:
    Błazej, B. (2008). Ekologizm i jego nurty. Ochrona Środowiska. Prawo i Polityka, 2.
    Kwidziński, E. (2015). Ekologizm jako ideologia polityczna–na przykładzie Niemiec i Francji. Ogrody Nauk i Sztuk, (5), 125-132.
    Czajkowska, M. (1992). Ekologizm a chrześcijaństwo: zbieżności i rozbieżności (fragmenty). Miscellanea Anthropologica et Sociologica, 1.
    Bonenberg, K. (2015). Istota ekologizmu i jego społeczne znaczenie. Aura, 8.
    Lonc, E. (2004). Ekologia a ochrona środowiska. Ochrona Środowiska. Prawo i Polityka, (2 [36]).
    los napisal(a):
    Terrorysta to ten, co posługuje się zastraszeniem (po angielsku terror) celem uzyskania swoich celów, nie musi zabijać. Ekoterroryści też OK.
    Ekoterroryzm ma swoją jasną definicję - obejmuje to działania przeciw mieniu a także zdrowiu i życiu innych osób poejmowane w imię "walki o środowisko". Nasi "ekoterroryści" stosują głownie działania administracyjne (donosy, oprotestowania, ipt) to jednak coś innego. Oczywiście można sobie tworzyć włąsne definicje na użytek własnej grupy, ale to najlepsza droga do nieporozumień. Dobrym przykładem jest kwestia "rozwoju zrównoważonego". Ten polski termin jest używany jako tłumaczenie dwu różnych koncepcji nazywanych po angielsku "Balanced development" lub "sustainable development". I jak spotkają się osoby przywiązane do różnych definicji to będą się spierać faktycznie mówiąc o innych rzeczach...
  • Eh te babcie zza firanki
  • Ulżyć pod kolumną sobie człowiek spokojnie nie może.
  • los napisal(a):
    Od Keysera Soze?
    od σώζω - ochraniam
  • oberek hrvatski :)
  • Refleks fotoreportera! =D>
  • Mania napisal(a):
    Refleks fotoreportera! =D>
    lecą seriami - mój semiprofi pentax robi 7 ujęć na sekundę i zapycha się bufor przy 23. zdjęciu
    taki film poklatkowy...

    np. syn2 skacze z góry, naciskam spust i jest! jedno super! reszta do wyrzucenia....

  • romeck napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Refleks fotoreportera! =D>
    lecą seriami - mój semiprofi pentax robi 7 ujęć na sekundę i zapycha się bufor przy 23. zdjęciu
    taki film poklatkowy...

    np. syn2 skacze z góry, naciskam spust i jest! jedno super! reszta do wyrzucenia....

    Jak to ujął mój śp. Ojciec, im więcej zdjęć wyrzucisz, tym masz lepsze zdjęcia!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    im więcej zdjęć wyrzucisz, tym masz lepsze zdjęcia!
    Bardzo Dobra Zasada! :)

  • chce przywalić, ale jeszcze nie wie w jakim trybie. Agresywna szumowina, poszedł na wojnę zamiast zeznawać toczy bitwę. Na złodzieju czapka gore, a jego pełnomocnik cierpi na różne przypadłości.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.