Skip to content

Zdjęcie dnia

1130131133135136241

Komentarz

  • Z perspektywy dobrych warszawskich osiedli albo bogatych przedmieść ci kulturalni i mili Ukraińcy problemem zapewne nie są...
  • Rzeczy należy widzieć w kontekście. Na tle otoczenia, co jakaś policzalna mniejszość jeszcze potrafi, i na tle alternatyw, co umiem tylko ja i może jeszcze kilku.
  • edytowano August 2019
    Oczywista oczywistość że Ukraińcy to nie są w masie potulni i kulturalni pracusie zafascynowani polską kulturą i tradycją, marzący o asymilacji. Napiszę jednak złośliwie że w tej materii rokują lepiej niż mieszkańcy miasteczka Wilanów. Czy rokują lepiej niż Afgańczycy, Syryjczycy, Erytejczycy lub Senegalczycy wiary muzułmańskiej odpowiedzcie sobie sami. A Uzbecy, Tadżycy, Kazachowie, Rosjanie, Tatarzy, Mołdawianie, Gruzini wyznań różnych, w tym chrześcijanie odłączeni od KK, jak się w oczach Koleżeństwa prezentują? A Wietnamczycy, Chińczycy, Hindusi, Afrykanie ze wschodu i zachodu Afryki wyznań chrześcijańskich jak? Czy są gorsi od wyznawców voodoo z Karaibów, marksistów z Wenezueli i Ekwadoru albo Nikaragui, żołnierzy mafii narkotykowych z Meksyku albo lewaków z Brazylii i Argentyny? Bo proszę Koleżeństwa to bliskość kulturowa, w miarę możliwości językowa i dziejowa, się liczy. Równolegle światopogląd, w tym wiara się liczy. Jak jest katolicka to różnicę obyczajową łatwiej pokonać bo podstawowa kulturowa jest.
  • Nu, nie wię. Wiózł mię ostatnio uberarz imieniem bodaj Profor i ja go pytam, czy to zdrobnienie od Prochor, a on że nie, że to takie inne imię, gdyż on jest z Azerbejdżanu. Kulturalny starszy pan w średnim wieku, buty nosił z godnością, a nawet z kerownikiem sobie radził. Też może być jako immigrant.
  • Też nie wiem ale zalecam nadzwyczajną ostrożność z muslimami. Azer może być muslimem, może prawosławnym a może też być ateistą. W końcu to ważna republika radziecka była, a Baku zbudowali Rosjanie za caratu z wydatną pomocą Polaków zresztą. Część z nich to byli zesłańcy, a część zwykli międzynarodowi specjaliści na kontraktach jakbyśmy ich dziś nazwali. A jeśli muzułmanin to warto pamiętać że większość muzułmanów tamże to szyici. I warto pamiętać że więcej Azerów mieszka w Iranie niż w Azerbejdżanie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, nie wię. Wiózł mię ostatnio uberarz imieniem bodaj Profor i ja go pytam, czy to zdrobnienie od Prochor, a on że nie, że to takie inne imię, gdyż on jest z Azerbejdżanu. Kulturalny starszy pan w średnim wieku, buty nosił z godnością, a nawet z kerownikiem sobie radził. Też może być jako immigrant.
    A ja jechałem kiedyś na lotnisko uberem z szoferem, rdzennym Polakiem który butów w ogóle nie nosił :D
  • Brzoscie!
    A toście
    Mnie ubawili
  • marniok napisal(a):
    Śmieszne, owszem ale niestety marsz gejozy był legalny a Policja raczej chłopaka obroniła przed lgbt niż na odwrót....
    Czolo marszu gejozy to trzy rzedy uzbrojonej po zęby policji.
    Nawet gejoza nie zdazyla tolerancyjnie wykrzywic mordy ani strzyknąć śliną w kierunku małego Rejtana, bo go zwinął policyjny taran.
    A tak by to ładnie wygladalo w nagraniach wrzucanach na yt, zdjeciach itp: niemy protest i policja ratujaca dzieciaka przed rozwcieczonymi tolerastami.
    Reżim jak reżimn ale głupi.

  • Ja bym jednak tu się zbytnim sprytem nie popisywał. Śmietankę czy podziw i wdzięczność naiwnych i napalonych i tak zgarnąłby młodzian i jego konfederaci. Cenę za efekciarski radykalizm zapłaciłby PiS. Wiadomo że konfederaci to szuria i onuce. Mało kto poza takimi i naiwniakami na nich zagłosuje. Sojusz szurów narodowych z lowelasem, rusofilem i nihilistą JKM jest tylko trochę mniej obrzydliwy niż antysystemowego Kukiza z pezetelem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Świr z parciem na szkło - a do tego jedyny, któremu chce się zrobić p-ko pedalskiej zarazie więcej niż z troską pokiwać palcem w bucie.
    Wywiad red. Sakiewiczu z młodym bohaterem. Bardzo inteligentny chłopiec z niezłą wiedzą. Żaden ze mnie teolog, ale wydaje misię, że nic koszernego nie powiedział, w przeciwięstwie do redaktora.

    https://twitter.com/Leszek_Zub/status/1161546792409993217?s=20

    Aż dwadzieścia minut, ale warto obejrzeć.

    A jednak (wybaczcie mi Drodzy mój sceptycys), jak na sytuację, czyli wywiad w telewizji, światła, kamery, jest jak na swój wiek nieco za dobry. Mam kąsumerowe poczucie dziwności.

    Jest też reklama wprot Konfederancji i Grzegorza Brązowego.
  • trep napisal(a):
    jak na sytuację, czyli wywiad w telewizji, światła, kamery, jest jak na swój wiek nieco za dobry. Mam kąsumerowe poczucie dziwności.

    Jest też reklama wprot Konfederancji i Grzegorza Brązowego.
    Wie pan, panie redaktorze, my tu mamy takie specjalne kursy.

    Zwracam też uwagę, że Brązowy Człowiek to reżyser; mógł chcieć się podzielić warstatem aktorskim z młodym zdolnym.
  • edytowano August 2019
    Dotychczas techniczno-medialna siermiężność i nieporadność była znakiem firmowym środowisk tzw. prawicowych, ale wraz z rozwojem mediów internetowych to się szybko zmienia. Szczególnie młodych kamera tak nie deprymuje jak nas kiedyś.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Dotychczas techniczno-medialna siermiężność i nieporadność była znakiem firmowym środowisk tzw. prawicowych, ale wraz z rozwojem mediów internetowych to się szybko zmienia. Szczególnie młodych kamera tak nie deprymuje jak nas kiedyś.
    Fronda, WC Kwadrans, Warto Rozmawiać to była nieporadność i siermiężność?
  • Nie, ale strona techniczna tych programów była zabezpieczana przez TVP, która jako żywo nie była, ani nawet teraz nie jest, prawicowym środowiskiem
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Nie, ale strona techniczna tych programów była zabezpieczana przez TVP, która jako żywo nie była, ani nawet teraz nie jest, prawicowym środowiskiem
    Myślałam, że chodzi o jakość, poziom przekazu, która jest mz istotna.
    Brejzie czy innemu Kierwińskiemu nie pomogą nawet najlepsze dekoracje.
  • Defilada Wierni Polsce widziana że strony wojskowych. Piękne zdjęcia.

    image

    image

  • Serce roście patrząc na te czasy... :)
  • Tak. Roześmiałam się, bo cały tłum robił fotki, a tu nagle rewanż! Z okienka pojazdu wojskowego wyciągnięta w naszą stronę łapka ze smartfonem.

    :D

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Braził, 16 sierpnia. Halo 22° zez kręgiem parhelicznem.
    image
  • Notto napisal(a):
    zez kręgiem parhelicznem.
    U nasz tegusz nima gdysz albowię zaposiadywamy deparchator.

  • Gdzie stoi? Pójdę zepsuć.
  • edytowano August 2019
    image


    Ile za to sędziowie dają?
  • Durczokowi? Niedługo zobaczymy.
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    image


    Ile za to sędziowie dają?
    co za leń z tego Durczoka
  • loslos
    edytowano August 2019
    C'nie? Ten sam krój liter. A czy ta jego żona to nie nazywa się jakoś inaczej?
  • Mnie intryguje inna sprawa. Chcesz cokolwiek uzyskać, jakiś np. kredyt, muszą się stawić wszystkie zainteresowane strony, żeby własnoręcznie złożyć podpisy, a tu wystarczyło dostarczyć jakąś karteczkę z podpisem?
  • Ja pierdykam. To autentyk? Zupełna bezczelność...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.