Skip to content

Zdjęcie dnia

1144145147149150241

Komentarz

  • Mania napisal(a):
    Te białe pasma na polach to cio to może być?
    Pszenica/żyto?

  • Ja bym strzelał że zaorana ziemia, a kontrast na zdjęciu wysoko podniesiony więc z pylistego koloru zrobiło się "białe".
  • MarianoX napisal(a):
    Mnie kiedyś uczono, że onegdaj bodaj w miejscowościach posadowionych na jakimś prawie hitlerowskim opodatkowywano mieszkańców stosownie do liczby wykuszów dających się policzyć z zewnątrz, czyli widocznych od ulicy.

    Stąd też domostwa i działki wyglądające jak tramwaje, z podobnych powodów do dziś w pewnych krajach śródziemnomorskich straszą zamieszkałe domostwa z ozdobnymi kikutami prętów zbrojeniowych, gdyż okłada się podatkami wymagalnymi jedynie zakończone budowle.

    Takwięc plan zagospodarowania przestrzennego pochylił czoło przed Mamoną.

    Spróbuj pan kunia zaprząc w radło i robić orkę raz na polu 10x100, a raz na np. 25x40.
    Przyczyny dzielenia biedy w wąskie paski dla spadkobierców miały często prozaiczne przyczyny.
  • natenczas napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Mnie kiedyś uczono, że onegdaj bodaj w miejscowościach posadowionych na jakimś prawie hitlerowskim opodatkowywano mieszkańców stosownie do liczby wykuszów dających się policzyć z zewnątrz, czyli widocznych od ulicy.

    Stąd też domostwa i działki wyglądające jak tramwaje, z podobnych powodów do dziś w pewnych krajach śródziemnomorskich straszą zamieszkałe domostwa z ozdobnymi kikutami prętów zbrojeniowych, gdyż okłada się podatkami wymagalnymi jedynie zakończone budowle.

    Takwięc plan zagospodarowania przestrzennego pochylił czoło przed Mamoną.

    Spróbuj pan kunia zaprząc w radło i robić orkę raz na polu 10x100, a raz na np. 25x40.
    Przyczyny dzielenia biedy w wąskie paski dla spadkobierców miały często prozaiczne przyczyny.
    Nie sądzem. Dostęp do łana był od drogi. Podział na szersze ale na długości odcinałby części od drogi. Przyczyną było więc rozdrobnienie i do dziś mamy jego skutki. Przy orce koniem to jeszcze uszło chociaż powstał problem miedz i walk o nie. Pół metra na 10 metrów to jednak coś - nie to co na 50 merów albo 100 a jakiś odstęp musiał być. Uprawa pługiem wieloskibowym, operowanie kombajnem, opryski na takich tasiemcach to męka. A intensywność upraw i plony nie są takie jak w Japonii na tarasach.
  • Nie wiem jak koleżeństwo ale ja dzieckiem będąc to koniem orałem i najtrudniej było nawracać ...
  • afropolak napisal(a):
    Nie wiem jak koleżeństwo ale ja dzieckiem będąc to koniem orałem i najtrudniej było nawracać ...
    A tuś mi brat!
    Dopiero wtedy zrozumialem
    Kto rękę do pluga przykłada, a wstecz się ogląda.....
  • W Afryce koniem?
  • Wtedy byłem jeszcze tylko Polakiem, afryczaczość odkryłem w sobie później
  • ...dzieckiem będąc to koniem orałem...",
    Podorywkę płużkiem takim z kółkiem i dwóch skibach.
  • Niektórym to bycie koniem do dziś pozostało. Ale z zawracaniem nie mają problemów

    image

  • przy pierwszym zdjęciu myślałem, że chodzi szwajcarskich żołnierzy w gotowości do obrony wieczystej neutralności
  • Szwajcaria wywalczyła dostęp do morza?
  • Norwegia. Szwajcaria pisze o tem
  • Szkoda
  • Najbliżej do moża ma Gwardja Szwajcarska
  • Rabarbarzyńca jest najprzecudniejszy.
  • edytowano May 2020
    .
  • Notto napisal(a):
    Rabarbarzyńca jest najprzecudniejszy.
    Akceptujemy odchylenia warzywnokukulinarne.
    A nowe słowo Twoje smakowite wielce
  • christoph napisal(a):
    Norwegia. Szwajcaria pisze o tem
    Coś mi tu nie pasowało w tym co kolega napisał, przecież w Norwegii nie ma zwykle takich trawiastych nabrzeży (jakieś krzaki rosną) i sprawdziłem. Choć w artykule coś tam o Norwegii jest i jakieś fotki też stamtąd są,
    to te zalinkowane są z Owczych Wysp, tak że prosze nam nie wmawiać że Norwegia tak brzydka jak jakaś Szkocja jest :P
  • susznie!
    pierwsze zdjęcia były z Norwegji, jak np to image
    a pozostałe już niekoniecznie
    a dla Notto jeszcze dołożę Rabarbarzyńcęimage
  • Fajne! Załączam do kolekcji mój selfik z Dębek!
    image
  • fajne!
    @Szturmowiec. jak żywy!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajne! Załączam do kolekcji mój selfik z Dębek!
    image
    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajne! Załączam do kolekcji mój selfik z Dębek!
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Kolega handluje fotkami na stocku?
  • Maria napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Jaka przepływność? Ile litrów na minutę przerabia?
  • edytowano May 2020
    kulawy_greg napisal(a):
    Jaka przepływność? Ile litrów na minutę przerabia?
    Długo się wahałam, czy wrzucić to zdjęcie.
    To młoda aktorka kanadyjska, z cudnym poczuciem humoru, zrobiła sobie tę fotkę, gdy jej synek miał ok. 5 m-cy, umieściła na TT i powstał szlagier.
    Pozyskiwanie mleka od matek (to nie dotyczy akurat tego zdjęcia) to ogromny problem, chociaż dzięki córce A. Macierewicza (i tylko jej to zawdzięczamy!), mamy w Polsce zbudowaną sieć profesjonalnych banków kobiecego mleka. Na najwyższym światowym poziomie.
    Takim mlekiem ratuje się życie noworodków - to nie żart, ani przesada - oczywiście w niektórych, ale wcale nie rzadkich przypadkach.

    Kobiecego mleka nie wolno marnować. To nad wyraz cenny skarb. Radzę to wziąć pod uwagę, nawet jeśli zdjęcie ciut bulwersujące ;)
  • Nie mam zamiaru się śmiać. Moja córka Ula po obu porodach miała nadprodukcję mleka i nadwyżki oddawała do banku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.