Skip to content

Zdjęcie dnia

1145146148150151241

Komentarz

  • Stolnica o zachodzie dziś.
    Fot. Anka Kobierska/FB
    image
  • Brawo!
    O ile wiem, nie jest to żaden kłopot, bo chyba przyjeżdżają i odbierają.
  • edytowano May 2020
    Chyba tak, zresztą nie wiem, nie byłem przy tym.
    A Ola swoją drogą bardzo OK. Jak i wszyscy nasi znajomi z tej rodziny.
  • To wynalazki ze stolicy, w Krakowie się przykłada liści kapusty.
  • Notto napisal(a):
    Stolnica o zachodzie dziś.
    Fot. Anka Kobierska/FB
    image
    Zaślubiny z morzem?
  • kulawy_greg napisal(a):
    To wynalazki ze stolicy, w Krakowie się przykłada liści kapusty.
    Przy zapaleniu piersi - sposób stary jak świat, w Warszawie również stosowany. Zatem - do czego innego służy, drogi Kolego.
    Tyle.
  • Maria napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    To wynalazki ze stolicy, w Krakowie się przykłada liści kapusty.
    Przy zapaleniu piersi - sposób stary jak świat, w Warszawie również stosowany. Zatem - do czego innego służy, drogi Kolego.
    Tyle.
    Ja tam sie nie znam czy zapalenie było czy nie było, ale kapuste stosowałem przy "nawale", tak jak tu piszą: https://www.mjakmama24.pl/porod/polog/oklady-z-kapusty-inne-sposoby-na-problemy-z-karmieniem-piersia-aa-4ffg-7MV5-ZbxC.html
  • Ech...
    No, ale co innego nawał w 2-3 dobę po porodzie, o czym dokładnie mowa w cytowanym artykule, a co innego nadmiar pokarmu w 2-3 miesiącu życia dziecka, prawda?
    Zwłaszcza, jeśli się ma świadomość, że ten pokarm może uratować życie innemu dziecku. Takiemu, które żadnych odżywek nie przyswaja, a własna matka pokarmu nie ma.
  • Skomplikowane te wywody, ja jestem prosty człowiek, żona mówi, kup kapustę, to kupuję.
  • Też kupiłem dziś kapustę (kiszoną) ale do bardziej konwencjonalnego celu. Zrobiłem z niej kapuśniak.
  • edytowano May 2020
    los.
    Ymmd!
  • image
    ostatni matriarchat Europy
    estonskie wyspy, jeszcze z ludźmi
    https://blog.tagesanzeiger.ch/zoom/index.php/125925/ein-matriarchat-in-europa/
  • zdjęcia pikne, ale takie społeczności kobiet są w całym byłym ZSRR. Matriachaty mimo woli.
  • Koneczny pisał, że matriarchat to ściema.
  • A matriarchat na to: Konieczny to ściana.
  • koprowy napisal(a):
    A matriarchat na to: Konieczny to ściema
  • koprowy napisal(a):
    A matriarchat na to: Konieczny to ściana.
    Koneczny badał matriarchat. Matriarchat nie badał Konecznego.
  • I dlatego umarł.
  • los napisal(a):
    I dlatego umarł.
    Ale zanim umarł zbadał formowanie się wspólnot na różnych kontynentach, w różnych okresach. Znajdując wiele podobieństw, wspólnych mianowników, ale też i różnic. I te badania doprowadziły go do wniosku (ale pobocznego, przy okazji), że istnienie matriarchatu (w rozumieniu dzisiejszym) jest mocno dyskusyjne.

    Tak na marginesie, zdjęcie z Estonii nie jest zupełnie dowodem na matriarchat. Po prostu baby płaczą na babą, chłopy na chłopem, a później wspólnie.
  • A jak on definiował matriarchat? Miał na myśli sformalizowany, z jakąś strukturą, czy nieformalny/zakulisowo-dyskretny (jak zwał tak zwał)?
  • Co prawda ramiona odsłonięte, ale...
    image
  • Piękne.
    Rozpoznaję : MB Częstochowska
  • christoph napisal(a):
    Piękne.
    Rozpoznaję : MB Częstochowska
    to chyba z okazji urodzin JPII
    stoją także przed jego pomnikiem
    trep napisal(a):
    Co prawda ramiona odsłonięte, ale...
    ...ale ze trzy razy więcej zasłonięć niż "tradycyjna" panna młoda na swoim ślubie, czy matka na I Komunii swojej córki!

  • Niesamowite! Biskupowi miejsca się nie spodobała wizyta prezydenta w kościele pw. JPII
    I find it baffling and reprehensible that any Catholic facility would allow itself to be so egregiously misused and manipulated in a fashion that violates our religious principles, which call us to defend the rights of all people even those with whom we might disagree. Saint Pope John Paul II was an ardent defender of the rights and dignity of human beings. His legacy bears vivid witness to that truth. He certainly would not condone the use of tear gas and other deterrents to silence, scatter or intimidate them for a photo opportunity in front of a place of worship and peace.
    tłum, google
    Arcybiskup Wilton Gregory wydaje oświadczenie w sprawie planowanej wizyty prezydenta
    Uważam za zdumiewające i naganne, że wszelkie katolickie udogodnienia pozwoliłyby sobie na tak rażące nadużycia i manipulacje w sposób naruszający nasze zasady religijne, które wzywają nas do obrony praw wszystkich ludzi, nawet tych, z którymi możemy się nie zgodzić. Święty Papież Jan Paweł II był gorącym obrońcą praw i godności ludzi. Jego spuścizna jest żywym świadectwem tej prawdy. Z pewnością nie zaakceptowałby użycia gazu łzawiącego i innych środków odstraszających, aby uciszyć je, rozproszyć lub zastraszyć w celu zrobienia zdjęcia przed miejscem kultu i pokoju.

    w komentarzach pod twittem - a czy to nie on bronił abp McCarricka?
  • image

    doczytałem, że w kościele prócz relikwii św. Jana Pawła II znajdują się jeszcze relikwie św. Faustyny i św. Marii Kolbe

    image

    image

    image

    ze TT @Flotus (Melania)
  • dawno wczoraj w Ameryce...
    image
    więcej na TT ABC News
  • romeck napisal(a):
    Niesamowite! Biskupowi miejsca się nie spodobała wizyta prezydenta w kościele pw. JPII
    I find it baffling and reprehensible that any Catholic facility would allow itself to be so egregiously misused and manipulated in a fashion that violates our religious principles, which call us to defend the rights of all people even those with whom we might disagree. Saint Pope John Paul II was an ardent defender of the rights and dignity of human beings. His legacy bears vivid witness to that truth. He certainly would not condone the use of tear gas and other deterrents to silence, scatter or intimidate them for a photo opportunity in front of a place of worship and peace.
    tłum, google
    Arcybiskup Wilton Gregory wydaje oświadczenie w sprawie planowanej wizyty prezydenta
    Uważam za zdumiewające i naganne, że wszelkie katolickie udogodnienia pozwoliłyby sobie na tak rażące nadużycia i manipulacje w sposób naruszający nasze zasady religijne, które wzywają nas do obrony praw wszystkich ludzi, nawet tych, z którymi możemy się nie zgodzić. Święty Papież Jan Paweł II był gorącym obrońcą praw i godności ludzi. Jego spuścizna jest żywym świadectwem tej prawdy. Z pewnością nie zaakceptowałby użycia gazu łzawiącego i innych środków odstraszających, aby uciszyć je, rozproszyć lub zastraszyć w celu zrobienia zdjęcia przed miejscem kultu i pokoju.

    w komentarzach pod twittem - a czy to nie on bronił abp McCarricka?
    Kurna, gdyby przylazł jakiś lewak aborcjonista, to by ten wstrętny klecha na wyprzódki Komunii mu udzielał.
  • Fejk!
    To ośrodek szkoleniowy
  • image


    Tymczasem w Krakowie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.