Skip to content

Zdjęcie dnia

1160161163165166241

Komentarz

  • los napisal(a):
    Niezły sum w sumie.
    Czy ja wiem, strasznie mułem pachnie, choć mięso ma dobrą teksturę jak na rybę. Dwa razy przygotowywałam porcje z takiego giganta do jedzenia. Do tych mulistych aromatów ponoć wytrawne białe wina z Austrii pasują. Nie spożywa się tego jednak z ekstazą.
    Sumy to takie do 6 kg.
  • edytowano June 2021
    W gastronomii kluczowa jest otoczka wizualna potrawy (wielki talerz, piramidki z serwetek, swiece itp.) oraz zalegendowanie na ekskluzywne, najlepiej egzotyczne danie o wyszukanie nazwie.

    Np. Poisson-chat en provençal

    Tak urobiony konsument jest w zasadzie nieawanturujący się.

  • edytowano June 2021
    Jadłam doradę w restauracji macedonskiej, i to bylo mistrzostwo świata.
    Nie udało mi sie wydobyć nigdy tamtego smaku.
    Oczywista, że nie mam mozliwosci wyjąć ryby z morza i sprawiwszy , rzyrzadzic.
    A w przypadku ryb, jest tylko jedna świeżość :)
    Dlatego zadajemy sobie trudu i mordujemy karpie , czego humanitaryści nam nie mogą darować ;)
  • Tak urobiony konsumenent jest w zasadzie nieawanturujący się.
    Warunek dodatkowy: musi być w krawacie!
  • 11 kilowy karp złowiony w Sanie trafił do nas jako prezent od sąsiada. Mama robiła co mogła, aby było jadalne, bo dzieci gromadka była okrutnie żarta. Ale i tak strasznie cuchnęło. Ileż wtedy było galaret z tego potwora - mieliśmy ich już po uszy.
  • Bo karpia trzeba kupować w sklepie. Wtedy jest (powinien być!) po miesięcznej kuracji polegającej na niejedzeniu mułu. Ergo mniej wali mułem.
  • Dobrze że nie karaś.
  • edytowano June 2021
    :D

  • UaU!
    gratulacje!
  • komentarz dobranockowo-muzyczny :)https://youtu.be/7WbLZTn9iK0
  • Ptaki super! Ja, ptakolub to mówię :-)
    Co zaś do żab, to pragnę zwrócić uwagę, że odgłosy "kum kum" i "rade rade rade" wydają zupełnie różne gatunki tych płazów. Pierwszy z nich to odgłos kumaka (nizinnego lub górskiego) a drugi - żab zielonych - wodnej, jeziorkowej i śmieszki.
  • loslos
    edytowano June 2021
    Brzost napisal(a):
    Ptaki super! Ja, ptakolub to mówię :-)
    Co zaś do żab, to pragnę zwrócić uwagę, że odgłosy "kum kum" i "rade rade rade" wydają zupełnie różne gatunki tych płazów. Pierwszy z nich to odgłos kumaka (nizinnego lub górskiego) a drugi - żab zielonych - wodnej, jeziorkowej i śmieszki.
    No i generalnie nie w chórze i bez akompaniamentu. I łapami sobie nie przytupują do rytmu.
  • Zaraz, a rybit-rybit?
  • A rebe rebe?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • los napisal(a):
    No i generalnie nie w chórze i bez akompaniamentu. I łapami sobie nie przytupują do rytmu.
    Dodajmy, że rzadko, lub nawet wcale nie śpiewają głosami Alibabek!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A brekekek?
    AnnaE napisal(a):
    A rebe rebe?
    Wszystko oprócz kumkania to żaby zielone :-)

    Chociaż
    Kuba_ napisal(a):
    Zaraz, a rybit-rybit?
    w ogóle nie pasuje mi na głos żaby tylko coś ptasiego, np. śpiew trzciniaka.

  • Ostatnio namówiona zostałam na wędzoną rybkę wabiącą się zębacz. Nie powiem, całkiem smaczna, soczysta, z małą ilością ości. Polecam.
    Nabyłam ze trzy czy cztery razy, po czym sprawdziłam, co to za źwierz.
    Łomatko!

    Wew konkursie na najbrzydszo gembe fauny ani chybi plasuje się w pierwszej dziesiątce.

    Podziwiajcie zwłaszcza czułą parkę zębo-żonków o 2.39. Żal, że kamera nie kadrowała ich dłużej :D
  • Co do ptaków to powstała fajna aplikacja na smartfona BirdNet, nagrywasz i ona rozpoznaje co to śpiewa.
  • O , Przemko, spadłeś mi z nieba :)
  • Przemko napisal(a):
    Co do ptaków to powstała fajna aplikacja na smartfona BirdNet, nagrywasz i ona rozpoznaje co to śpiewa.
    mam i używam, oraz BirdNerd
    a także encyklopedycznaPtaki Polski

  • przed snem
  • Można z tą listą dyskutować :-)
    Autor ewidentnie zapomniał o pokrzewkach:


    które jakością śpiewu niewiele ustępują słowikom.
    Ze swej strony dorzuciłbym jeszcze rudzika, który swoim śpiewem umila późne wieczory, gdy inne ptaki już umilkną:

    Nie wiem też dlaczego wstawił makolągwę i szczygła. Jeśli chodzi o rodzinę łuszczaków, to oprócz zięby wstawiłbym tam dzwońca:
  • O to mi chodziło , Brzoście.
    Zrobiłe to, na co liczyłam. Dzięki wielkie! :-*
  • (
    To były posty z wątku:
    "Dźwięki dnia."
    :)
    )
  • Wstaję o 4:45. (Od 25. września 2021, bez dnia wolnego, pn-sob).

    "Hałas" poranny ptakowy jest cudny...
  • Jako rze, czas mistrzostw piłkarskich, to wątek ze zdjęciami boisk:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.