Skip to content

Zdjęcie dnia

1168169171173174241

Komentarz

  • KazioToJa napisal(a):
    a gdzie dowody, że JPII nie był przebranym ufoludkiem?
    A jakie to ma znaczenie? Był bez wątpienia Papieżem i robił to, co Papież powinien.
  • los napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    dać się oszukać oszustowi to nie jest przewina
    Jeśli się jest nieomylnym w sprawach wiary i moralności, to warto włożyć odrobinę wysiłku, by się nie mylić. Kim są wdowy Szlezwig-Holsztajn i Tituszko-Zyglewska mógłby wiedzieć, gdyby się tylko zapytał.

    Na miłość Boską, biskup a zwłaszcza biskup Rzymu to nie jest poczciwa Julka kochająca ptaszki i kwiatki a Pasterz! A roztropność pasterza obowiązuje w stopniu większym niż owieczki.

    Biedny papież Grzegorz XVI też niby dał się ocyganić księciu Gagarinowi. Nie wiedział biedaczysko, że car jest schizmatykiem.
    ciekawe, z domu św. Marty Kościół nie wydaje się taki omnipotentny jak za JPII. Może poszukam innego wątku i się tam bardziej rozpiszę.
  • Do domu św. Marty nie dochodzi sygnał internetowy i telefoniczny?
  • image
    już było, ale ciekawy przykład świeckiej liturgii w świeckim pąństwie
    stary komunista Miloś Zeman, prezydent Czech, przyjmuje ślubowanie wstępującego na urząd premiera Republiki Czeskiej
    Klatka z powodu covida , na który zapadł p. prezydent
  • Koledzy na widzenie przyszli?
  • los napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    - Wyrzucono mnie z parafii jak psa, a po latach trzech sędziów uznało, że oskarżenia były fałszywe. Przetrwałem to wszystko dzięki wierze w Boga i rozmowom z parafianami, którzy podtrzymywali mnie na duchu - mówi WP ks. Zdzisław Witkowski. To jego oskarżał o molestowanie były prezes fundacji "Nie lękajcie się", który przez kilka lat podawał się za ofiarę nadużyć w Kościele. Niedawno Sąd Apelacyjny w Łodzi uznał, że molestowania nie było.

    W prawomocnym wyroku Marek Lisiński przegrał sprawę, w której domagał się miliona złotych zadośćuczynienia od księdza Zdzisława Witkowskiego, parafii pw. Świętego Floriana w Poniatowie oraz Diecezji Płockiej. Według sądu nie było molestowania. Relacja rzekomej ofiary zawierała niedające się wytłumaczyć rozbieżności, przez co stała się dla sądu niewiarygodna.

    Sąd uznał, że w aktach sądu kościelnego nie było "jakiegokolwiek dowodu potwierdzającego wersję powoda". Jeszcze w 2013 roku biskup diecezjalny Piotr Libera wymierzył księdzu karę, zakazując posługi kapłańskiej na trzy lata oraz dożywotnio pracy duszpasterskiej z młodzieżą. Co w tej sytuacji stanie się z ks. Witkowskim?

    - Niedużo lat zostało mi do emerytury, ale... tak, po poczyszczeniu z zarzutów chciałbym jeszcze stanąć przed parafianami i głosić ewangelię Chrystusa. Mam wprawdzie 67 lat, ale chciałbym jeszcze coś dać z siebie innym ludziom - mówi WP ks. Zdzisław Witkowski. - Przez te kilka lat wielu parafian utrzymywało ze mną kontakt. Przetrwałem te trudne chwile dzięki ich słowom otuchy, że prawda jeszcze zwycięży - dodaje.
  • No to za co bp. Libera wymierzył karę? Na jakiej podstawie (prawnej)?
  • z gorliwości
    żeby nie było, że kryje i współdziała
  • edytowano December 2021
    No to za co bp. Libera wymierzył karę? Na jakiej podstawie (prawnej)?
    christoph napisal(a):
    z gorliwości
    żeby nie było, że kryje i współdziała
    Czyli jak pisuje @los: pan i władca żyć swoich poddanych.

    Bardzo to pasuje do aktów w drugą stronę, np. wobec krakowskiego prezbitera Sowy. Biskup ma władzę. Nie ma, że ks. Sowa robi co sam sobie chce.
  • edytowano December 2021
    A tak w ogóle muszę powiedzieć, że nie jest dziś łatwo być księdzem. Pokazanie się w miejscu publicznym choćby w koloratce niesie wysokie prawdopodobieństwo spotkania się z agresją (jak na razie głównie słowną). I to nie tylko w zblazowanej Stolycy, ale i w poczciwym Lublinie.
  • romeck napisal(a):
    No to za co bp. Libera wymierzył karę? Na jakiej podstawie (prawnej)?
    ????
    Możesz zrobić wszystko z przedmiotem, który do ciebie należy, prawda? I się z tego nikomu nie tłumaczyć. Otóż taka jest relacja między prezbiterem a biskupem.

    Wybór kapłaństwa jest decyzją heroiczną i należy podziwiać wszystkich, którzy się na to decydują.
  • Już to kiedyś tutaj pisałam, ale przypomnę. Leciało to mniej wincej tak:
    Moja znajoma z Gdańska, wysłuchawszy w kolejce przy sklepowej kasie pyskowania jakiegoś gostka na katolików i kościół poprosiła, żeby przestał.
    Nie przestał, więc rzuciła: - Zamknij się pan. Ja na pańskiego rabina nie szczekam.
    Zamknął się w try miga.
    Za bardzo trzęsiemy du... przed takimi, z durną tu pokorą pochylając głowy. No i doczekaliśmy się. Każda franca mordę wydziera, wiedząc, że nie odpalimy żadnej rakiety.
    Odwagi dziewczęta i chłopcy! Za nami stoi 2000 lat. A za nimi co?
    Ot, takie sobie wieczorne refluksy...
    Tego gościa oszusta trza by zatargać przed oblicze sądu, by kapłana przeprosił. Chociaż te nasze sądy...
  • A co z biskupem?
    Mam zagwozdkę
  • christoph napisal(a):
    A co z biskupem?
    Mam zagwozdkę
    Chciałem coś skomentować ale nieładnie szydzić z nazwisk ;-)
  • Ja chyba wiem, kogo pan papież powinien teraz ucałować. W stopy.
  • Zazu napisal(a):
    Już to kiedyś tutaj pisałam, ale przypomnę. Leciało to mniej wincej tak:
    Moja znajoma z Gdańska, wysłuchawszy w kolejce przy sklepowej kasie pyskowania jakiegoś gostka na katolików i kościół poprosiła, żeby przestał.
    Nie przestał, więc rzuciła: - Zamknij się pan. Ja na pańskiego rabina nie szczekam.
    Zamknął się w try miga.
    Za bardzo trzęsiemy du... przed takimi, z durną tu pokorą pochylając głowy. No i doczekaliśmy się. Każda franca mordę wydziera, wiedząc, że nie odpalimy żadnej rakiety.
    Odwagi dziewczęta i chłopcy! Za nami stoi 2000 lat. A za nimi co?
    Ot, takie sobie wieczorne refluksy...
    Tego gościa oszusta trza by zatargać przed oblicze sądu, by kapłana przeprosił. Chociaż te nasze sądy...
    Znakomite z tym rabinem :D

    Ziemkiewicz pisał, że zdarza mu się mówić na głos do wrzaskliwych PO-KODziarzy:

    - Pozdrawiam zwolennika Romana Giertycha!
  • A spróbuj pojechać czarnym podniebieniom po popach czy cerkwi. Święte oburzenie, jak można ! A parę minut wcześniej pluli na Kościół. Ale po prostu trzeba to przetrzymać. Po ostrej ripoście nigdy już się w towarzystwie danej osoby źle nie odezwą. Ale tak obsmarują, że nagle zostaje się wypchniętym poza towarzystwo.

    Co nie zmienia postaci rzeczy - nie należy się bać, nie należy się wycofywać.
  • Tak jest, nie możemy zejść ze swoimi poglądami do katakumb.
  • edytowano December 2021
    trep napisal(a):
    Tak jest, nie możemy zejść ze swoimi poglądami do katakumb.
    Ale też i nie ma co wdawać się w dyskusję, przekonywać, dawać się prowokować. Niechcący trafiłem na sytuację ? Reaguję z odpowiednią siłą. Ale sam nie włażę w tego typu spory, nie szukam, omijam. A jak znalazłem się gdzieś z kimś przez pomyłkę (nawet wieloletnią) ? Strzepuję proch z sandałów. Nie na to się narodziliśmy, żeby tracić czas na tak dramatyczne marnowanie sił i nerwów. Szczególnie, że to nic nie da.
  • Oczywiście. Trzeba nawracać tam gdzie widzimy szanse na nawrócenie.
  • trep napisal(a):
    Oczywiście. Trzeba nawracać tam gdzie widzimy szanse na nawrócenie.
    Dokładnie.
  • edytowano December 2021
    Jak dany osobnik jest zatwardziały w sensie biblijnym, np. formalny (wypis z KK) lub materialny apostata, to prędzej dogadamy sie z buddystą lub hinduistą.

    Biega też na wolności sporo ekskomunikowanych z automatu (latae sententiae) za aborcję i wszelkie w niej tzw. pomocnictwo (nakłanianie, doradzanie, nawet podwózka do rzeźni)

    Tylko post&modlitwa.
  • edytowano December 2021
    .

  • edytowano December 2021
    dziś premiera filmu MATRIX 4

    IKEA na to
    image
  • film dnia

    Filipiny, tajfun
    ksiądz nie przerywa mszy (od połowy filmiku leje w poprzek!)




    za stacja7.pl
    Z powodu tajfunu, który w połowie grudnia nawiedził Filipiny zginęło co najmniej 401 osób. 662 tysiące osób zostało ewakuowanych ze swoich domów, a tragedia dotknęła łącznie około 1,8 milionów mieszkańców.

    W czasie uderzenia tajfunu z kościoła Niepokalanego Serca Maryi w mieście Tagbilaran na wyspie Bohol transmitowano mszę świętą, której przewodniczył ks. Virgilio Salas. Kapłan nie przerwał sprawowania Eucharystii mimo ogromnych podmuchów wiatru wdzierających się do świątyni.
  • Parę refleksji.
    1.Ksiądz nie przerywał Mszy bo transmisja była live. Chałwy mu!!!
    2.Pokazałem żonie i pytam się dlaczego nie ma ludzi i czy kościoły są puste ze względu na pandemię? Więc, nie ze względu na pandemię a ze względu na pogodę (tajfun) nie było ludzi, chociaż w ostatniej ławce, po prawej dwie osoby widać.
    3.Nie dziwcie się, że wiatr / deszcz wali poziomo przez okna. Na Filipinach jest tak gorąco, że w wielu kościołach nie ma szyb lub witraży w oknach i są całkowicie otwarte, żeby powietrze mogło swobodnie cyrkulować. Przez te dziury ptaki sobie przechodzą i podczas Mszy Świętej po kościele bezczelnie latają. Sam widziałem wiele razy.
    4.Byłem tam w 2005r.! Tzn. w Tagbilaran City, w tym kościele nie byłem. Wyspa Bohol to jedna z większych atrakcji turystycznych na Filipinach ze względu na piękne plaże, czystą wodę, warunki do nurkowania i Czekoladowe Wzgórza.

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Parę refleksji.
    !!! 100+
  • edytowano January 2022
    TT @ US_Stormwatch
    Tonga's Hunga Tonga volcano just had one of the most violent volcano eruptions ever captured on satellite. https://t.co/M2D2j52gNn

    image

    https://skrzynia.files.wordpress.com/2022/01/fjhvhr9vgauypes.mp4

    (ja nie widzę nic, prócz 'image' więc dodałem odnośnik, plus w tweecie
  • Ciekawe co ten satelita tam robił ;)
  • edytowano January 2022
    Przemko napisal(a):
    Ciekawe co ten satelita tam robił ;)
    pewnie czaił się...

    A poziom oceanów (gdzieś tam) podniósł się o 70 cm!!! małe tsunami:




    → NZHerald
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.