Skip to content

Zdjęcie dnia

1186187189191192241

Komentarz

  • Ja ich często widzę w Czytelniku, Sikorski, Kierwiński czy Sienkiewicz to wyglądają na wiecznie pijanych.
  • co to jest ZiS?
  • Zdrajcy i Sprzedawczyki.
  • Jako autor skrótu muszę sprostować, bo to byłaby jednak tautologia.

    * Złodzieje i Sprzedawczyki
  • OK, przyjmuję krytykę :-) Choć na usprawiedliwienie mam, że od tautologia ta zakodowała się we mnie pod wpływem lektury Trylogii a zwłaszcza "Potopu".
  • Przemko napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Cóż to za towarzystwo obok Pierwszego Mudżahedina Rzplitej?
  • Kierwa i jakaś pani.
  • Jestto Okła-Drewnowicz znana z tego, że jej mąż wystawił ileś tam fałszywych faktur na miliony, zaoszczędził dzięki temu małą bańkę i został za to skazany na 25k kary.

    Ona sama zasłynęła w takim cyklicznym programie Polsatu - jakieś wywiady robili w pociągu? Zadawali przy tym pytania z wiedzy ogólnej? - nie wiedziała, kto napisał trylogię Sienkiewicza (mogę się mylić, ale to było coś równie kompromitującego).
  • edytowano June 2022
    Jagienka
  • edytowano June 2022
    Jeśli nie ustawka to kawał baby. Przypomina mi się herstoria pana Turka, co to w stanie wzmożenia przenosił pociski po 200 kg, a po wojnie jak chcieli zrobić zdjęcie nie mógł podźwignąć. Ale za to ukuł spiżowe słowa.
  • Dajesz!
  • Gallipoli.
    W 1915 Seyit Ali Çabuk (weteran wojen bałkańskich 1912 i 1913) obsługiwał działo w obronie cieśniny Dardanelskiej przed Anglikami. Bombardowanie z okrętów Royal Navy uszkodziło żurawia - podajnik amunicji. Powiadają, że Seyit sam przydźwigał 3 pociski, ważące po 276 kg, z których ostatni poważnie uszkodził HMS "Ocean". Okręt zdryfował na minę i ostatecznie odwrócił się do góry dnem.
    Seyit został bohaterem i otrzymał awans na kaprala. Przy próbie odtworzenia sceny na potrzeby fotografii, okazało się że nie jest w stanie podnieść pocisku.
    Kapral Seyit powiedział: "Jeśli ponownie wybuchnie wojna, ponownie go podniosę."
    image
    Zdjęcie wykonano z drewnianą atrapą. Zmarł w 1939 roku.
  • Bez przesady . Wysportowana i wysoka. 42 kg w wygodnym uchwycie to nie dużo .
  • image
    miesięczne mamuciątko sprzed 30 ooo lat wydobyte pz wiecznej zmarzliny przez złotokopów w Kanadzie
    https://www.tagesanzeiger.ch/goldgraeber-entdecken-eingefrorenes-mammutbaby-in-kanada-757703029607
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Bez przesady . Wysportowana i wysoka. 42 kg w wygodnym uchwycie to nie dużo .
    Dokładnie. Acz zależy na jaką odległość i ile razy tego niesie. No i na zdjęciu to raczej optymalny sposób noszenia nie jest - pewnie właśnie zrzuca pocisk na ziemię.
  • Chwyt rozczapierzonymi paliczkami (prawa dłoń) jest zdecydowanie niewygodny i nieoptymalny siłowo - ale ludzie są różni, może jest inaczej zbudowana.
  • Jak jest coś cięższego do przeniesienia, dobrze posłużyć się technologią. Najlepsze są pasy a jak ich nie ma, to choć stolarz od plecaka. Na stolarzu zwiewne dziewczę spokojnie dźwignie kilkadziesiąt kilo.
  • image" />

    Rękawica samoobrony dla pań z 1850 roku :p Pewnie z uwagi na mały wybór kolorystyczny nie przetrwała :D Chyba, że wszyscy mają, a ja tylko nie mam i nie wiem o tym
  • Udało mi się wkleić to zdjęcie? Bo milion lat nie wklejałam na żadne forum zdjęć.
  • los napisal(a):
    Jak jest coś cięższego do przeniesienia, dobrze posłużyć się technologią. Najlepsze są pasy a jak ich nie ma, to choć stolarz od plecaka. Na stolarzu zwiewne dziewczę spokojnie dźwignie kilkadziesiąt kilo.
    I sama technika . Ja jestem chudy 73 kg ważę . Przenosiłem ostatnio obciążniki ( ok 60kg ) bez problemu .Ważne żeby plecy proste , a nogi pracowały .
  • Przemko napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    image
  • za fb/ @margerytka

    image

    W Anglii odsłonięto pomnik Jana Kochanowskiego. Rzeźba stanęła na terenie posiadłości rodzinnej żony Williama Szekspira - w ogrodach Anne Hathaway's Cottage w Stratford-upon-Avon.

    Nieduży posąg Jana Kochanowskiego wykonał artysta Andrew Lilley. Rzeźbiarz podkreśla, że zawsze stara się opowiadać historie poprzez swoje prace. Kiedy więc dowiedział się o tym, że Kochanowski stracił swoją córkę, postanowił „wyrazić posągiem jego emocjonalny stan”, jakby poeta stał nad grobem Urszuli, „trzymając jej lalkę jak krucyfiks”.

    Jak się Wam podoba pomnik?
  • Klawy jak cholera!
  • Podoba
  • Barokowy z ducha. W tamtych czasach głośny ryk na całe gardło był w dobrym tonie. Powszechnie ryczano np. podczas kazań mszalnych. Nie to co teraz
  • Ta plama w kroku to od wody którą przemywano mu oczy, zabawne że cala Polska myśli że się chojrak zejszczał.
  • A kto go tam wie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.