Skip to content

Zdjęcie dnia

1217218220222223235

Komentarz

  • U mnie w klasie wisiały portrety Gomułki i Cyrankiewicza. Kiedyś po lekcjach dorysowałam im kredą grzywki i warkoczyki. Była afera, ale nie przyznałam się przecież.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • U mnie w klasie wisiały portrety Gomułki i Cyrankiewicza" i jescze jeden z włosami ale on się zmieniał to nie pamiętam

  • Na początku podstawówki przeżyłem zmianę portretu z Gomułki na Gierka.

    A na studiach (lata 80. XX w.) miałem narwanego wykładowcę filozofii, który był zagorzałym nietzscheanistą. Nad biurkiem miał zawieszony portret swojego idola, którego nazywał "prorokiem Zachodu". I miał z tego powodu kłopoty, bo ktoś usłużny doniósł organom władzy że pan doktor P. powiesił nad biurkiem portret... Piłsudskiego.

  • Nie mógł się wymówić Stalinem? Też miał wąsy.

  • @Mania powiedział(a):

    >

    Że słońce wolności nad Polską dziś świeci
    Jego to zasługa - wiedzcie o tym dzieci.

    W każdej klasie wisiał nad tablicą Jego portret.

    To akurat z obyczajów tamtej Polski podoba mi się tak średnio.

  • edytowano October 2023

    Kolega mam nadzieję nie uwierzył dyfamacjom Józefa Piłsudskiego ze strony Mikkizmu-Ziemkiewiczyzmu? Dodam, że rewelacje o rzekomej rejteradzie z dowodzenia w wojnie polsko-bolszewickiej w ramiona kochanki były nieznane w Przedwojniu, a zaczął je kolportować dużo później pewien osobnik o nazwisku...Giertych.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Kolega mam nadzieję nie uwierzył dyfamacjom Józefa Piłsudskiego ze strony Mikkizmu-Ziemkiewiczyzmu? Dodam, że rewelacje o rzekomej rejteradzie z dowodzenia w wojnie polsko-bolszewickiej w ramiona kochanki były nieznane w Przedwojniu, a zaczął je kolportować dużo później pewien osobnik o nazwisku...Giertych.

    Ależ Kolega poleciał... Z czego te wnioski? Że podoba mi się średnio?

    A podoba mi się średnio, bo to łatwe i jak pokazują wspomnienia innych Kolegów pierwsze w kolejce do kopiowania.

  • @Tomek powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    Kolega mam nadzieję nie uwierzył dyfamacjom Józefa Piłsudskiego ze strony Mikkizmu-Ziemkiewiczyzmu? Dodam, że rewelacje o rzekomej rejteradzie z dowodzenia w wojnie polsko-bolszewickiej w ramiona kochanki były nieznane w Przedwojniu, a zaczął je kolportować dużo później pewien osobnik o nazwisku...Giertych.

    Ależ Kolega poleciał... Z czego te wnioski? Że podoba mi się średnio?

    A podoba mi się średnio, bo to łatwe i jak pokazują wspomnienia innych Kolegów pierwsze w kolejce do kopiowania.

    Wróg kopiuje/kradnie silne symbole, wzorce postępowania. Mamy się ich pozbywać z obawy przed kradzieżą?
    Nie rozumiem.

  • @Mania powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    Kolega mam nadzieję nie uwierzył dyfamacjom Józefa Piłsudskiego ze strony Mikkizmu-Ziemkiewiczyzmu? Dodam, że rewelacje o rzekomej rejteradzie z dowodzenia w wojnie polsko-bolszewickiej w ramiona kochanki były nieznane w Przedwojniu, a zaczął je kolportować dużo później pewien osobnik o nazwisku...Giertych.

    Ależ Kolega poleciał... Z czego te wnioski? Że podoba mi się średnio?

    A podoba mi się średnio, bo to łatwe i jak pokazują wspomnienia innych Kolegów pierwsze w kolejce do kopiowania.

    Wróg kopiuje/kradnie silne symbole, wzorce postępowania. Mamy się ich pozbywać z obawy przed kradzieżą?
    Nie rozumiem.

    Jeśli wzorzec da się łatwo ukraść, to moim zdaniem nie jest przesadnie silny. To jak z filmami albo książkami. Najlepszych nie da się tak splagiatować, żeby plagiat natychmiast nie był widoczny jak na dłoni i nie odrzucał.

  • edytowano October 2023

    Kosiński był plagiatorem Dołęgi Mostowicza. Jego plagiat (Wystarczy być) nie tylko był niewidoczny (w USA), ale zapewnił mu uznanie.
    Plagiaty mają się dobrze, niektórzy twierdzą, że wszystko już było.

    A wieszanie portretów królów, głów państwa w instytucjach państwowych to bardzo stary zwyczaj i nikogo nie dziwi, że komuchi też go przestrzegali.

  • @Mania powiedział(a):
    Kosiński był plagiatorem Dołęgi Mostowicza. Jego plagiat (Wystarczy być) nie tylko był niewidoczny (w USA), ale zapewnił mu uznanie.

    Zaraz może niektórzy Koledzy zapytają niby z troską czy przypadkiem nie jestem ślepym fanem Kosińskiego. Ale akurat ten jego "plagiat" z "Kariery Nikodema Dyzmy", to taki plagiat jak plagiaty Szekspira. Bardzo ogólne przejęcie pomysłu. O ile wiem, historii Romea i Julii też Szekspir nie wymyślił. W sumie to nawet bohater jest całkiem inny. Nikodem to sprytny cwaniaczek, a u Kosińskiego to taki bardziej Forrest Gump.

    Poza tym ta powieść Dołęgi Mostowicza to jednak nie jest arcydzieło literatury. Jest po prostu niezła. Moim zdaniem serial z Wilhelmim dużo lepszy.

  • Szekspir to nawet, co zostało naukowo udowodnione, nie napisał wszystkich swoich sztuk. Zrobił to inny dramaturg noszący to samo imię i nazwisko.

  • @Mania powiedział(a):
    Kosiński był plagiatorem Dołęgi Mostowicza. Jego plagiat (Wystarczy być) nie tylko był niewidoczny (w USA), ale zapewnił mu uznanie.
    Plagiaty mają się dobrze, niektórzy twierdzą, że wszystko już było.

    A wieszanie portretów królów, głów państwa w instytucjach państwowych to bardzo stary zwyczaj i nikogo nie dziwi, że komuchi też go przestrzegali.

    https://fb.watch/nUN8wUhpQx/

  • @los powiedział(a):
    Nie mógł się wymówić Stalinem? Też miał wąsy.

    To już nie były te czasy.

  • u nas w podstawówce poza godłem nic nie wisiało, chociaż to były lata 70-te. Aż sobie sami powiesiliśmy Jana Pawła II.

  • Bo w 1970 Gierek na bank zlikwidował wieszanie portretów w szkołach. Ja zacząłem podstawówę wcześniej, pod kuniec sześćdziesiątych, ale za nic nie pamiętam ryjów gomuły i cyrana. Wisiał tylko orzeł. Ale może po prostu nie pamiętam albo w mojej szkole (nr 87 na Okęciu) zdjęli wcześniej. Możliwe toto?

    👣

    🐾
    🐾

  • Ja trafiłem do podstawówki w 1980 i żadnych portretów politycznych nie było.

    Był Kościuszko, Mickiewicz, takie tam

  • edytowano November 2023

    Dziś rano Gwiazda Poranna (zwana również Gwiazdą Wieczorną) utworzyła na niebie w koniugacji z księżycem flagę Pakistanu.

  • edytowano December 2023

  • Co to za stworzenie?

  • Był ostatnio zaobserwowany w RPA, choć naukowcy myśleli, że już dawno wyginą, znany także jako kryptochloris - skrytokret, zagrożony wyginięciem, skrytokret, najdziwniejszy kret na świecie.

    https://www.tvp.info/74453731/poszukiwacze-zaginionych-gatunkow-znalezli-w-rpa-skrytokreta

  • A co w nim dziwne?

  • Starałem się znaleźć ad hoc jakieś słowo pasujące do parafrazy tego szlagieru i takie mi akurat wpadło:

  • @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):
    Bo w 1970 Gierek na bank zlikwidował wieszanie portretów w szkołach. Ja zacząłem podstawówę wcześniej, pod kuniec sześćdziesiątych, ale za nic nie pamiętam ryjów gomuły i cyrana. Wisiał tylko orzeł. Ale może po prostu nie pamiętam albo w mojej szkole (nr 87 na Okęciu) zdjęli wcześniej. Możliwe toto?

    W 1989 w podstawówce zdjęliśmy orła. Koleżanka Klaudia <3 przetała z kurzu białą chusteczką do nosa, a ja przykleiłem koronę :)

  • Cesarską czy królewską?

  • @los powiedział(a):
    Cesarską czy królewską?

    Otwarta.
    Jednak to był 1990 r.

  • Fot. A.Małachowski. Willa Bajka w Radości.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.