Skip to content

Zdjęcie dnia

17576788081241

Komentarz

  • kulawy_greg napisal(a):
    ...Na tych fotkach morze i ziemia w miejscach bezludzkich nie są idealnie czarne, choć dla ludzkiego oka takie normalnie się wydają (w bezksiężycową noc). ...
    Przecież dałem linki do opisów!
    To świecąca przyroda!
    W Australii np. (która w zasadzie jest ludzką pustynią) świecą... flamingi! :)
    Na oceanach jekieś żyjątka, lub gazy... (nie wczytywałem sie dokładnie, maj ynglisz ys poo)

  • qiz napisal(a):
    ALpy takie oświetlone? Od razu się patrzy na góry (Alpy i Karpaty) i weryfikuje ;)
    Tak jest. Alpy są poprzecinane autostradami. Te "światełka do nieba" to nie są światełka w domach, tylko oświetlenie wielopasmówek, iluminowane na wyścigi miasta i miasteczka (oświetlenie budynków od ziemi, te efektownie podświetlane ściany), stacje benzynowe i bary, wielkie powierzchnie handlowe z ogromnymi parkingami, wszędzie, gdzie jest obsługa ruchu turystycznego, jest iluminacja, także w najwyższych górach, rozdeptywanych i rozjeżdżanych na naszych oczach.
    W każdym razie obraz jest prawdziwy, nie ma się co obrażać na rzeczywistość - świeci nie tylko miasto sztucznych świateł nad Sekwaną, świeci cała zach. Europa, a zwłaszcza te rejony, które mają gęstą sieć dróg.

  • romeck napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    ...Na tych fotkach morze i ziemia w miejscach bezludzkich nie są idealnie czarne, choć dla ludzkiego oka takie normalnie się wydają (w bezksiężycową noc). ...
    Przecież dałem linki do opisów!
    To świecąca przyroda!
    W Australii np. (która w zasadzie jest ludzką pustynią) świecą... flamingi! :)
    Na oceanach jekieś żyjątka, lub gazy... (nie wczytywałem sie dokładnie, maj ynglisz ys poo)

    Nie neguję, ze przyroda jakieś tam światło wydziela, ale czy gołym okiem to się zobaczy (np lukając z ISS?). Wiadomo, że ludzkie oko też sie może adaptować i dostrzegać nawet malutkie natężenia światła, ale na tym obrazku widać światło bez adaptacji oka.
  • kulawy_greg napisal(a):
    romeck napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    ...Na tych fotkach morze i ziemia w miejscach bezludzkich nie są idealnie czarne, choć dla ludzkiego oka takie normalnie się wydają (w bezksiężycową noc). ...
    Przecież dałem linki do opisów!
    To świecąca przyroda!
    W Australii np. (która w zasadzie jest ludzką pustynią) świecą... flamingi! :)
    Na oceanach jekieś żyjątka, lub gazy... (nie wczytywałem sie dokładnie, maj ynglisz ys poo)

    Nie neguję, ze przyroda jakieś tam światło wydziela, ale czy gołym okiem to się zobaczy (np lukając z ISS?). Wiadomo, że ludzkie oko też sie może adaptować i dostrzegać nawet malutkie natężenia światła, ale na tym obrazku widać światło bez adaptacji oka.


    jeszcze raz:
    Visible Infrared Imaging Radiometer Suite (VIIRS), czyli nie dla ludzkiego oka.
  • edytowano August 2017
    image

    Policyjny radiowóz, jadący w kolumnie BOR, zderzył się z samochodem dostawczym.
    Do zdarzenia doszło około godz. 20 na skrzyżowaniu ul. Hynki z ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Kolumna BOR przewoziła Sekretarza Generalnego NATO - Jensa Stoltenberga, który wracał ze spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • a jako zajawka - stłuczka BOR-u wiozącego Wałęsę

    qui prodest?
  • Trudno to nawet skomentować...
  • co ciekawe, Niemcy mają już gotowe materiały (onet, interia wp - pierwsze wyniki w wyszukiwarce)

    tymczasem wpolityce milczy nt.
  • na niezaleznej już jest info
    w Radio Maryja też - powołują się na TVN 24

    treść komunikatu
    Radiowóz, jadący w kolumnie BOR, zderzył się z samochodem dostawczym – informuje TVN 24. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20 na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Hynka w Warszawie.

    Jak podało TVN 24, samochód policyjny, który brał udział w eskorcie, zderzył się z samochodem dostawczym. Cztery osoby zostały ranne.
  • edytowano August 2017
    porównajcie, jak wygląda samochód policyjny, a jak dostawczy kurierski GLS
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wypadek-kolumny-bor-policja-jens-stoltenberg-byl-w-aucie/cml5md1#slajd-2
    image
    image
    przy okazji - wyjątkowo q..wski tytuł na der onecie:
    "Wypadek kolumny BOR. Policja: Jens Stoltenberg był w aucie"
  • Ze zdjęć raczej można wnioskować, że to samochód dostawczy pyknął w radiowóz.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Lotnisko w Houston po przejściu Harvey
    image
  • romeck napisal(a):
    image
    Zamordyzm zelżał. Na drugim zdjęciu są mnij jednolicie ubrane.
  • AnnaE napisal(a):
    Ze zdjęć raczej można wnioskować, że to samochód dostawczy pyknął w radiowóz.
    I to wymuszając pierwszeństwo na chamszczaka.

    Jak dla mnie to kolejny krok po incydencie oświęcimskim. Następnym razem w konwój na sygnale wjedzie centralnie TIR.
  • edytowano August 2017
    extraneus napisal(a):
    Sporo przybrało od 2013 ;)

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    http://www.climatecentral.org/news/coastal-us-airports-face-increasing-threat-from-sea-level-rise-16126

    Nic nie przybrało, w 2013 już mieli to zdjęcie (z podpisem "What LaGuardia could look like at high tide with 25 feet of sea level rise, an amount that would require a worst-case scenario involving melting of large parts of Greenland and Antarctica.")
    image
  • Para cesarska :)

    image
  • On ładniejszy od niej.
  • Profesor Sauer lekko skwaśniała
    Moze nr lubi chodzić po górach?
  • nieco spóźnione zdjęcie dnia
    image
    ale widok jest wstrząsający
    Jaruzelski wrócił stamtąd, dokąd poszedł, ubrał się w ornat i wali Polaków pastorałem
  • KAnia napisal(a):
    nieco spóźnione zdjęcie dnia
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    ale widok jest wstrząsający
    Jaruzelski wrócił stamtąd, dokąd poszedł, ubrał się w ornat i wali Polaków pastorałem
    Doskonały opis.
  • Nie wypada oceniać człowieka na podstawie zdjęcia. Nawet jeśli wygląda na cynicznego, bezwzględnego skurwysyna.
  • Jedni czytają Brewiarz, inni Bredziasz.
  • edytowano September 2017
    Kilkadziesiąt dużych zdjęć z powodzi wywołanej huraganem Harvey (części Teksasu i Luizjany)
    Spadło 132 cm słupa wody deszczu!
    image
  • Zawsze gdy patrzę na fotogramy powodzi, raduję się że mieszkam na czwartym piętrze!
  • jak mawiał pewien prof.
    to zależy
    od stanu wód

    we Wrocku było drugie na pewno, w starych kamienicach, nawet Niemcy i Czesi tego nie przewidzieli
  • christoph napisal(a):
    jak mawiał pewien prof.
    to zależy
    od stanu wód

    we Wrocku było drugie na pewno, w starych kamienicach, nawet Niemcy i Czesi tego nie przewidzieli
    Przewidzieli, dlatego Wrocław otoczony był polderami. Które III RP zabudowała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.