Skip to content

Centrolew (KOD) contra sanacja (PiS)

Mamy już na fali zawirowań wokół TK współczesny Centrolew, który wspólnie zamierza jutro demonstrować swój sprzeciw i oburzenie "wobec bezprecedensowego po 1989 r. faktu łamania Konstytucji i prawa" składający się z szerokiej koalicji: PełO, Nowoczesna, PSL, ZLew, KODziki. A czy mamy skrystalizowany obóz sanacyjny? Czy PiS rzeczywiście jest gotów do odegrania historycznej roli sanatorów? Z procesami brzeskimi i Berezą Kartuską włącznie, bo nie wystarczy tylko falandyzowanie prawem (historycznie nazywało się to "bartlowaniem" od nazwiska ówczesnego premiera sanatorów Kazimierza Bartela)? To są problematy nad którymi warto się już dzisiaj zastanowić. I jaką rolę historyczną ostatecznie chcą odegrać Qqizowcy? Przyłączą się do Centrolewu na fali przelewającego się przez Ojczyznę i wyrażanego przez Lud Pracujący Miast i WSI oburzenia z powodu "bezprecedensowego łamania praw obywatelskich i demokracji"? Czy też stanie po stronie kaczystowskich sanatorów?
#-o
«13456713

Komentarz

  • KOD-u jeszcze nie ma.
  • edytowano December 2015
    Robert Winnicki ‏@RobertWinnicki · 3 godz.3 godziny temu
    Numery z niepublikowaniem np.ustaw się w RP zdarzały. W II RP po V1926. Mam nadzieję tylko, że tym razem obejdzie się bez Berezy i września.

  • O! Tajsz Winnicki już siebie widzi oczami wyobraźni jako więźnia politycznego reżimu neosanatorow. Przed wojną ONRowcow sanacja wsadzała również do Berezy Kartuskiej. Niestety muszę zmartwić bidulka, wszystko wskazuje na to, że pisowcy to jednak miękkie faje są i ani żadnej neosanacji nie będzie, ani tym bardziej nowej Berezy. Pod rządami PiS wszystko będzie lege artis i zgodnie z Konstituta III RP. Chyba się zapłacze ten nasz Winniczek chlip chlip chlip :((
  • Tutaj mamy pełen skład kerownictwa współczesnego Centrolewu:
    image
  • Jaki tam Centrolew? Ruch Palikota 2.0.
  • Coś dużo ich tam naszło?
  • Bardzo dużo. Co najmniej kilkanaście tysięcy. A więc nie ma żartów, teraz się dopiero wszystko zaczyna tak naprawdę
  • Kilkanaście? Wszyscy piszą o ok. 5 tys.
    Realnie to nie jest żadna siła; chodzi mi o to tylko, że manifestacja nie jest totalną klapą, a zatem w mediach zostanie przedstawiona jako pokaz wielkiej siły.
  • Jak na lemingi to jest bardzo duża mobilizacja. Poza tym mniejsze zgromadzenia mają miejsce również w innych miastach polskich, z tego co TVP Info pokazuje: Wrocław, Lublin, Szczecin, Poznań. Jutro ma dołączyć jeszcze Gdańsk
  • Rafał A. Ziemkiewicz ‏@R_A_Ziemkiewicz · 21 sek.22 sekundy temu
    Generalnie podoba mi się. Prawica rządzi, a dotychczasowi właściciele III RP mogą tylko krzyczeć na ulicy. Przez ostatnie 8 lat marzyłem.

  • extraneus napisal(a):
    Kilkanaście? Wszyscy piszą o ok. 5 tys.
    Realnie to nie jest żadna siła; chodzi mi o to tylko, że manifestacja nie jest totalną klapą, a zatem w mediach zostanie przedstawiona jako pokaz wielkiej siły.
    Skoro piszą o 5, to jest 3 tys.
  • "Nasi" ;) piszą, więc zakładam, że ok. 5 tys. rzeczywiście jest.
  • Centrolew ma jeszcze kasę, więc stać na organizację autobusów (w radiu słyszałem gościa z Sosnowca!)
    Jak długo będą wydawać kasę na takie akcje?

    Ale pół-Spodka to nie jest wyczyn! Choć w TV z piętanstu osób robiono już tłum...
  • edytowano December 2015
    Oglądając teraz obrazki w TVP Info sądzę, że jest jednak kilkanaście tysięcy. Tłum cały czas przewala się przez Krakowskie Przedmieście. Być może nawet i jest ich te 20 tys. jak podali organizatorzy.
    Dlatego jutro konieczna jest maksymalna mobilizacja z naszej strony. Musimy przebić kilkakrotnie tę liczbę. Inaczej to oni nabiorą wiatru w żagle i zaczną się mobilizować jeszcze bardziej. Mają finanse i będą je mieć (jak nie z Polski, to wsparcie zagraniczne), mają mainstreamowe meRdia, mają wymiar (nie)sprawiedliwości i korporacje po swojej stronie. To będzie bardzo niebezpieczne dla nowej władzy
  • wp.pl- kilka tysięcy sama GazWyB zatrudnia 4tys
  • Wg TVN "władze Warszawy" podają 50tys.
  • jak tu jest 50 tys to na MN było milion
  • dyzio napisal(a):
    jak tu jest 50 tys to na MN było milion
    Hehe :)

    Trza by pilnować na przyszłość, by budżety takich marszów były znane publicznie, do wglądu obywatelskiego.
  • Oni liczą razem z mendami
  • image

    15 tysięcy na dzisiejszej demonstracji Centrolewu jest całkiem prawdopodobną wielkością. Pisałem, że sądzę, że było kilkanaście tysięcy
  • Swoją drogą warto zachować materiały wraz z komentarzami publicznej TV wygenerowane dziś i jutro, by wykorzystać je gdy przyjdzie pora wielkiej czystki: "mówicie, że jesteście niezależną obiektywą telewizją? A TO co jest?"
  • Mam nadzieję, że nikt nie będzie się bawił w uzasadnienia tylko się ich wszystkich na zbity pysk wyleje i już.

    Ale interesuje mnie, na co liczą ci ludzie? Przecież wszystkim im roboty Niemcy i Żydzi nie załatwią, parę osób, jakieś Lisy, Lewickie czy Kraśki, załapią się albo w dotychczasowych tytułach albo w czymś nowym i tyle. A reszta? Liczą, że jeszcze przed likwidacją "publicznej" w dotychczasowym bandyckim kształcie dojdzie do zmiany władzy?! Przecież gdyby zaczęli grać na nowych, mieliby jakieś szanse pozostania? Debile?
  • Zwierzęcy strach. Lubię to.
  • Eden napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    15 tysięcy na dzisiejszej demonstracji Centrolewu jest całkiem prawdopodobną wielkością. Pisałem, że sądzę, że było kilkanaście tysięcy
    Ten obrazek z góry to ( cała )dzisiejsza manifestacja?

  • Może być extraneusie, że liczą oni na takie zdestabilizowanie państwa (kryterium uliczne jest tego elementem, więc najpierw podgrzewali atmosferę z rzekomym zagrożeniem dla demokracji i Konstituty, a dzisiaj cały dzień grzali news dnia z demonstracją Centrolewu w tle), żeby doprowadzić do szybkiego przesilenia w parlamencie, utraty przez PiS większości sejmowej i przedterminowych wyborów, w których już wiemy, że startowali by zblokowani w jednej liście pod nazwą "KOD" właśnie

  • Ten obrazek z góry to ( cała )dzisiejsza manifestacja?



    Nie no bez przesady. To jeden z pierwszych dzisiejszych widoków z lotu ptaka, kiedy gromadzili się pod TK ;)
  • edytowano December 2015
    No to mamy front antypisowski. Ujawnili się w pełnej krasie.
    http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/polska-jest-dobrem-wspolnym,1490300.html?playlist_id=19232


    Nowacka popełniła ZiZowy błąd. Skrzeczała. Kamysz tysz. Do mikrofonu nie trzeba krzyczeć.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • pantelej napisal(a):
    http://www.tvn24.pl/wideo/marsz-kod-z-lotu-ptaka,1490299.html

    3 tys góra.
    Kolega raczy żartować teraz. Kilkanaście tysięcy jak nic. O ile nie kilkadziesiąt
  • I co z tego?
    Byli już oddać hołd Jaruzelowi?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.