Skip to content

Cytat dnia

1212224262759

Komentarz

  • romeck napisal(a):
    Antoni Macierewicz, 12.01.2017
    Dzisiaj skończyła się Jałta.
    Ło, Szczepkowską pojechał! A co się stało się, a?
  • Wojsko amerykańskie zawitało. Sądzę.
  • Ło jeden nawet z pasem szahida przybył!
  • Nie mogę teraz znaleźć tej fotki, pyszna - dwóch polskich "military police" takich 185 wzrostu i 90 kilo wagi a obok dwóch amerykańskich MP chuchrów takich. I komentarze "pojedzą kartofli to podrosną!"
  • edytowano January 2017
    Przemko napisal(a):
    Nie mogę teraz znaleźć tej fotki, pyszna - dwóch polskich "military police" takich 185 wzrostu i 90 kilo wagi a obok dwóch amerykańskich MP chuchrów takich. I komentarze "pojedzą kartofli to podrosną!"
    Podpis inny
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • O to właśnie to zdjęcie, dziękuję! :D
  • romeck napisal(a):
    Antoni Macierewicz, 12.01.2017
    Dzisiaj skończyła się Jałta.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ło, Szczepkowską pojechał! A co się stało się, a?
    mmaria napisal(a):
    Wojsko amerykańskie zawitało. Sądzę.
  • edytowano January 2017

    Polska powinna zgłosić postulat zmiany charakteru rosyjskiej eksklawy.

    Nadzieje na obronę ze strony naszych sprzymierzeńców nie mogą w niczym uchylać naszej narodowej odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju i naszej samodzielnej inicjatywy na forum NATO. Polska musi mieć agendę interesów i postulatów zarówno na wypadek rosnącego napięcia między Zachodem a Rosją, jak i na wypadek powtórki z obamowskiego odprężenia.

    Wsparcie za wsparcie
    Solidny fundament naszej pozycji wobec Amerykanów stanowi ciągle nasze zaangażowanie w Iraku i w Afganistanie, jak i fakt, że należymy do niewielu państw sojuszu wywiązujących się z obowiązku nakładów 2 proc. dochodu narodowego na obronę. Tym bardziej mamy prawo być współkonstruktorem, a nie jedynie konsumentem bezpieczeństwa.

    Przyjęcie państw bałtyckich do NATO odsunęło na wschód polityczne granice Zachodu, zwiększając tym samym nasze bezpieczeństwo. Zaangażowanie w Iraku (mimo wszystkich konsekwencji tej wojny, których dziś jesteśmy świadomi) było zrozumiałą odpowiedzią na podtrzymanie amerykańskiej solidarności z bezpieczeństwem Europy Środkowej, mimo rozpoczynającej się wojny z terroryzmem. Wsparcie powinno być odpowiedzią na wsparcie.

    Niezrozumiała obojętność
    Biorąc pod uwagę, że zasadniczym nakazem polskiej racji stanu jest utrwalenie zmian, które na wschodzie Europy nastąpiły po rozpadzie Związku Sowieckiego, Polska powinna była działać na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa Ukrainy (popierając np. apele o europejską rozejmową „misję implementacyjną" na obszarach objętych konfliktem), a szczególnie Łotwy i Estonii, najbardziej zagrożonych państw NATO. Dotyczy to również drogi Gruzji do paktu, która stała się o wiele trudniejsza po odsunięciu od władzy prezydenta Saakaszwilego.

    To dlatego Prawica Rzeczypospolitej postulowała, by właśnie te działania stały się bezpośrednią odpowiedzią na rosyjską agresję na Gruzję, a potem na Krym.

    Polityka utrwalania na Wschodzie niepodległości nowych państw powinna mieć zawsze na celu uczynienie jak najmniej prawdopodobną bezpośredniej inwazji rosyjskiej na terytorium Polski.

    Czynnikiem stałej presji na nasze bezpieczeństwo pozostaje rosyjska eksklawa wokół Królewca, najbardziej zmilitaryzowany obszar w Europie. Rozlokowanie w tym rejonie wyrzutni rakiet Iskander, umożliwiających szybki atak na centrum naszego kraju, stanowi dla nas najpoważniejsze zagrożenie i wyzwanie.

    Mimo chwilowych przypływów zainteresowania opinii publicznej, szczególnie przy okazji ruchów wojsk rosyjskich, do kwestii Królewca odnosiliśmy się jednak do tej pory w sposób niezrozumiale obojętny. Zmieniał się status międzynarodowy państw bałtyckich i Ukrainy, a sytuację Królewca traktowaliśmy jako niezmienną.

    Czego chcemy od USA
    Nowy amerykański prezydent zapowiada nowe, oparte na pragmatyzmie (zarówno militarnym, jak i dyplomatycznym) podejście do Rosji. W to wpisuje się ostatnia deklaracja Donalda Trumpa o powiązaniu obecnych sankcji wobec Rosji z nową umową o ograniczeniu broni jądrowej.

    Tym bardziej w planie dłuższym niż nadchodzące czterolecie musimy mieć świadomość, że w relacjach amerykańsko-rosyjskich będą się przeplatać okresy napięć i odprężenia. W obu wariantach powinniśmy wiedzieć, czego oczekiwać od Ameryki i sprzymierzeńców w NATO. Musimy mieć jasno zdefiniowane interesy, z całą świadomością szczególnych wymogów bezpieczeństwa naszego kraju.

    USA nie są zagrożone hybrydową wojną w swoich granicach, my, niestety, tak. Dlatego powinniśmy traktować zamiennie postulaty wzmocnienia przez sojusznicze wojska bezpieczeństwa naszej północno-wschodniej granicy albo – w wypadku odprężenia amerykańsko-rosyjskiego – demilitaryzacji Królewca i realnego zmniejszenia zagrożenia Polski.

    Oczywiście nie chodzi o status państwowy tego terytorium. Mieszka w nim drugie pokolenie urodzonych tam Rosjan i suwerenność Rosji nad tym terenem nie budzi kontrowersji. Mogłaby ona – w wypadku demilitaryzacji tego regionu – stać się nawet przedmiotem specjalnych gwarancji międzynarodowych.

    Polityka kreatywna i konstruktywna
    Postulaty zmian w polityce międzynarodowej często trzeba długo forsować i utrwalać. To rzecz wymagająca wytrwałości i konsekwencji, należąca do innej kategorii niż wyborcze fajerwerki. Trudno, żeby było inaczej w wypadku statusu regionu, który Stalin stworzył jako rodzaj terytorialnej cytadeli pilnującej sowieckiego panowania nad Polską i nad anektowaną Litwą.

    Niemniej w świecie, w którym wszyscy się odżegnują od zimnowojennych intencji, polska dyplomacja powinna systematycznie wskazywać na niezrozumiały charakter podtrzymywania roli okręgu królewieckiego jako jednej wielkiej wojennej bazy wypadowej. A postulat demilitaryzacji tego regionu można też wykorzystać jako manifestację konstruktywnego, zdecydowanego i kreatywnego charakteru naszej polityki w dziedzinie bezpieczeństwa Europy Środkowej i Wschodniej.

    Polska dyplomacja nie doprowadzi samodzielnie do demilitaryzacji Królewca. Może jednak postawić problem, do którego inni będą musieli się odnosić. I działać tak, by w rozmowach dotyczących nowego uregulowania stosunków Zachód – Rosja był to temat nie do ominięcia. Tak jak kwestia polskich granic była tematem nie do ominięcia w trakcie zjednoczenia Niemiec.

    Wszystkim musimy uświadamiać realne zagrożenie, jakie hipermilitaryzacja Królewca stanowi dla bezpieczeństwa Europy. I fakt, że to Królewiec jest barometrem europejskiego bezpieczeństwa.

    Skorzystaliby wszyscy
    Polska musi brać pod uwagę ryzyko najazdu i wojny. Ale właśnie ze względu na tę ewentualność powinniśmy działać tak, by nasz kraj przed tą najgorszą ewentualnością ochronić. A taka polityka wymaga i odwagi, i wyobraźni.

    Demilitaryzacja Królewca nie tylko zwiększyłaby radykalnie bezpieczeństwo Polski i pozwoliła w większym stopniu na skoncentrowanie wysiłku na rozwoju wewnętrznym, ale także przyczyniłaby się do budowy międzynarodowego wizerunku Polski jako państwa zdolnego do długofalowego myślenia w kategoriach bezpieczeństwa zbiorowego. Na zmniejszeniu napięcia skorzystałyby wszystkie kraje regionu, również – w dłuższym planie – Rosja. Świadomi tego powinni być wszyscy nasi partnerzy, a przede wszystkim powinna być tego świadoma polska opinia publiczna.
    Jurek i Ujazdowski
    http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/301179894-Ujazdowski-Jurek-Zdemilitaryzowac-Krolewiec.html#ap-3
  • A niech oba idą i demilitaryzują. Żełajem uspiechow.
  • Warunkiem demilitaryzacji Królewca byłaby demilitaryzacja Polski i państw bałtyckich, czyli bez sensu. Swoją drogą lepiej jakiekolwiek postulaty zgłaszać będąc członkiem partii rządzącej, a nie po jej opuszczeniu.
  • randolph napisal(a):
    A niech oba idą i demilitaryzują. Żełajem uspiechow.
    Piłkę niech zabiorą.
  • edytowano January 2017
    przećwierkane przez Terlikowskiego
    znany profesor medycyny
    jeśli aborcja jest tylko przerwaniem ciąży, to eutanazja jest tylko przerwaniem emerytury.
  • edytowano January 2017
    Zdaniem Emitela, grudniowe zakłócenie sygnału TVPInfo to "nietypowe zdarzenie o trudnych do ustalenie przyczynach i zakresie"
  • Po prostu niezręczność.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Sygnał ma to do siebie, że niewiadomo dlaczego pojawia się i znika
  • Prawodpodobnie ktos wpisał "telegazeta" w telegazecie i zawiesił system. Dobrze że nikt nie wpadł by wpisać google w google.
  • romeck napisal(a):
    przećwierkane przez Terlikowskiego
    znany profesor medycyny
    jeśli aborcja jest tylko przerwaniem ciąży, to eutanazja jest tylko przerwaniem emerytury.
    Niebezpieczne są takie żarty.

  • Aaron Bird ‏@abird06 50 min.50 minut temu

    @CNN u know why Dems don't care about the rights of the unborn? The unborn can't vote. #prolife

  • Krzysztof Berenda na Twitterze
    Hehe. Widzę, że to @CBAgovPL wygrało przetarg na ten długo zapowiadany przez @WitoldPahl audyt ratusza ;)
  • mmaria napisal(a):
    Krzysztof Berenda na Twitterze
    Hehe. Widzę, że to @CBAgovPL wygrało przetarg na ten długo zapowiadany przez @WitoldPahl audyt ratusza ;)
    :))
  • edytowano February 2017
    "Chciałbym państwa poinformować, że w związku z działaniami, które mają w sposób oczywisty znamiona przestępstwa, podjąłem decyzję o skierowaniu sprawy do służb specjalnych i prokuratury, celem wyjaśnienia jakie osoby, jakie środowiska podejmują działania przestępcze na szkodę MON i urzędników MON. Chodzi m.in. o takie działanie, jak sfałszowanie konta facebookowego urzędnika ministerstwa, upowszechnianie informacji o popełnieniu przestępstwa czy realizowaniu działań prowokacyjnych, prowokacji"
  • To zdanie powinno się znaleźć na plakatach wyborczych Schetyny:

    P.Schetyna zapowiedział że na spotkaniu z A.Merkel w Ambasadzie Niemieckiej poruszy temat zagrożonych inwestycji niemieckich w Polsce.
  • Smutne to jak cholera...

    " Irena Szafrańska
    Twitter
    ·
    PL plantatorzy mają problem z dostarczaniem buraków do niemieckich cukrowni. Kosiniak dostał obietnice życzliwego zainteresowania Makreli "
  • przecie cukier to zuoooo!
    można siać soję, lepsza wydajność z ha niz produkcja mięsa
  • christoph napisal(a):
    przecie cukier to zuoooo!
    można siać soję, lepsza wydajność z ha niz produkcja mięsa
    nuale burak to samo dobro!
  • A jeszcze polski burak... Choćby ten z ul. Polanki - piękny swojski okaz.
  • Ona jest trochę Eskimoską, prawda?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.