Skip to content

Przegląd geopolityczny

11112141617

Komentarz

  • edytowano November 2016
    Tak czy siak brytyjski TK idzie w poprzek woli narodu.

    A jaki tam rozkład głosów za i przeciw?
  • marniok napisal(a):
    Ocb z tym sądem najwyższym w. GB?
    Ten ichniejszy sir Rzeplinsky nie chce wypuścić brytoli z Eu?
    A co ma być? Angole mają od paru lat sąd najwyższy, ale on ma jasno powiedziane, że nie wolno mu ustaw parlamentarnych badać, bo tam mają zasadę, że to parlament rządzi, a sąd się ma go słuchać.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Ocb z tym sądem najwyższym w. GB?
    Ten ichniejszy sir Rzeplinsky nie chce wypuścić brytoli z Eu?
    A co ma być? Angole mają od paru lat sąd najwyższy, ale on ma jasno powiedziane, że nie wolno mu ustaw parlamentarnych badać, bo tam mają zasadę, że to parlament rządzi, a sąd się ma go słuchać.
    No to nic dziwnego że musi być ten Brexit. Nie ma miejsca w UE dla kraju który tak jawnie i brutalnie gwałci państwo prawa !
  • Czy Moskwa chce podpalić Bałkany?
    Czy ma na to wystarczające środki?
  • Szwedzi zgodzili się wydzierżawić ruskom port na potrzeby NSII
  • extraneus napisal(a):
    http://www.nowakonfederacja.pl/polska-moze-wygrac-wojne-z-rosja/
    Ruskie trolle w komentarzach nawet się nie kryją.
  • Waski napisal(a):
    Ruskie trolle w komentarzach nawet się nie kryją.
    Nu nu, ja jeszo nie widiel, szoby ruskije troły pa ruski pisali! Obyczno ani piszut pa polski, no s miełkimi oszybkami.
  • Merkel w Warszawie. Zawsze powtarzałem (a mało kto to rozumiał), ze kapitał niemiecki na wschodzie pracuje dla nas i dla Miedzymorza. Generalnie trzeba jechac na unijnym koniu a teraz niemieckim dopóki się da (a da się jeszcze długo). Nawet fakt, ze Niemcy będą może rozbijać, korumpowac korzyściami mniejsze kraje, np. Czechy (albo Rosja Wegry)stosujace strategie szybkich korzyści- wchodzi do puli potencjału. Polityka Międzymorza ma wielką wartość na razie jako wojna hybrydowa wobec której nasi dwaj wielcy sasiedzi są w zasadzie bezradni
  • Wytłumacz bardziej- mi, tłumokowi.
  • dyzio napisal(a):
    Merkel w Warszawie. Zawsze powtarzałem (a mało kto to rozumiał), ze kapitał niemiecki na wschodzie pracuje dla nas i dla Miedzymorza. Generalnie trzeba jechac na unijnym koniu a teraz niemieckim dopóki się da (a da się jeszcze długo). Nawet fakt, ze Niemcy będą może rozbijać, korumpowac korzyściami mniejsze kraje, np. Czechy (albo Rosja Wegry)stosujace strategie szybkich korzyści- wchodzi do puli potencjału. Polityka Międzymorza ma wielką wartość na razie jako wojna hybrydowa wobec której nasi dwaj wielcy sasiedzi są w zasadzie bezradni
    ciekawe 123
    to jak z Łodzią za cara, fabryki pracowały przed i po obydwóch wojnach, kapitał wywieziesz, fabryki i ludzi już nie tak szybko
    dyzio na propsie
  • Czy ja wiem, czy nie tak szybko?
    Powiedzmy: ze 2 miesiące demontażu, miesiąc transportu, pół roku do roku montażu i uruchomienia na nowym miejscu. Małą, współczesną w miarę typową fabrykę, nawet samochodów, da się w ten sposób przenieść. Rafinerii, huty czy gazoportu - oczywiście - nie. Ale ile takich kolosów w ogóle jest?
  • edytowano February 2017
    krzychol66 napisal(a):
    Czy ja wiem, czy nie tak szybko?
    Powiedzmy: ze 2 miesiące demontażu, miesiąc transportu, pół roku do roku montażu i uruchomienia na nowym miejscu. Małą, współczesną w miarę typową fabrykę, nawet samochodów, da się w ten sposób przenieść. Rafinerii, huty czy gazoportu - oczywiście - nie. Ale ile takich kolosów w ogóle jest?
    Nie wiem dużo o rafineriach i innech wynalazkach. Ale wiem że nowoczesne hutem to się postawi i jak trza spakOOje w try-mi-ga.
    Nie jest to huta ala własna koksownia + wielki piec i proces BOS+slab caster (cont casting), ale taka ekologiczna i politpoprawna huta co to zasuwa na złomie i ma piec EAF plus slab caster w wersji basic.
  • Zasób ludzki łatwo wywieźć (jeśli wcześniej sam nie wyjedzie), a jak rozdrapać fabrykę do gołej ziemi dał nam przykład Cupiał, B.

    Tak że da się, niestety. I dawało się.
  • edytowano February 2017
    Chodziło mi generalnie o trudne wywożenie fabryki, która musi mieć solidny budynek z solidnym, ciężkim oprzyrządowaniem. Trudnym do ruszenia ze względu na gabaryty, ciężar i trwałe połączenie z budynkiem. I to, co mi przyszło do głowy, to właśnie była huta z wielkim piecem, rafineria ze zbiornikami i rurociągami, czy terminal gazowy z wylewanym z betonu zbiornikiem magazynowym. Mogę dołożyć jeszcze elektrownie, ze szczególnym uwzględnieniem wodnych (zapora!) i tu mi się koncepcja kończy.
    Natomiast typowa fabry(cz)ka czy to AGD, czy to motoryzacyjna, czy podobna, z halą bądź zespołem hal o konstrukcji lekkiej, nie stanowi żadnego problemu. Urządzenia się odkręca od fundamentów, wywozi, większe całości rozkręca na mniejsze zdatne do transportu. Kable się zwija. Halę się rozkręca, belki i panele na samochody i tyle je widzieli. Zostają fundamenty i trochę instalacji w ziemi, o ile nie opłaca się odkopać i zdemontować. Na nowym miejscu trzeba mieć komplet dokumentów, fundamenty, przyłącza mediów, a resztę śrubka w śrubkę się skręca tak jak się rozkręciło, włącza prąd i działa. No, może nie do końca, bo jak skręca się niedokładnie to są jakieś różnice wymiarowe do podregulowania, coś-tam się popsuje w transporcie i trzeba wymienić na nówki bądź naprawić i tyle.
  • edytowano February 2017
    Oczywizda oczywizdoźć z tym że akurat się tak składa iż sposób myślenia w ten sposób jest ciut "wczorajszy". OK jeszcze sie Hoover Dam nie spakOOje i nie zainstalOOje na Yang-Tze ale jutro??? Kto wie? :)
    Hutę juz da sie .....
    Najtęższe głowizny globalizacji kombinOOja jak mogą aby wprowadzić w rzycie scenariusz horroru w którym exportOOje się labour costs & dirty (poluting) jobs a importOOje sie clean hard cash w dowolnej niezobowiązującej nominacji. No i ten scenariusz ma miejsce na świecie w którym nic nie jest na stałe przytwierdzone do kawałka ziemi na którym stoi.
  • Legutko ujawnił dziś, że Jarosław Kaczyński spotkał się z Merkel latem u.r. w Niemczech. Ciekawe, że udało się tą wizytę utrzymać w tajemnicy, chyba niemieckie media w Polsce nie były zainteresowane tym tematem.
  • extraneus napisal(a):
    ...chyba niemieckie media w Polsce nie były zainteresowane tym tematem.
    A polskie to co? Napisały?
    Naprawdę nikt (redakcje, dziennikarze) nie wiedział???

  • krzychol66 napisal(a):
    Chodziło mi generalnie o trudne wywożenie fabryki, która musi mieć solidny budynek z solidnym, ciężkim oprzyrządowaniem. Trudnym do ruszenia ze względu na gabaryty, ciężar i trwałe połączenie z budynkiem. I to, co mi przyszło do głowy, to właśnie była huta z wielkim piecem, rafineria ze zbiornikami i rurociągami, czy terminal gazowy z wylewanym z betonu zbiornikiem magazynowym. Mogę dołożyć jeszcze elektrownie, ze szczególnym uwzględnieniem wodnych (zapora!) i tu mi się koncepcja kończy.
    Natomiast typowa fabry(cz)ka czy to AGD, czy to motoryzacyjna, czy podobna, z halą bądź zespołem hal o konstrukcji lekkiej, nie stanowi żadnego problemu. Urządzenia się odkręca od fundamentów, wywozi, większe całości rozkręca na mniejsze zdatne do transportu. Kable się zwija. Halę się rozkręca, belki i panele na samochody i tyle je widzieli. Zostają fundamenty i trochę instalacji w ziemi, o ile nie opłaca się odkopać i zdemontować. Na nowym miejscu trzeba mieć komplet dokumentów, fundamenty, przyłącza mediów, a resztę śrubka w śrubkę się skręca tak jak się rozkręciło, włącza prąd i działa. No, może nie do końca, bo jak skręca się niedokładnie to są jakieś różnice wymiarowe do podregulowania, coś-tam się popsuje w transporcie i trzeba wymienić na nówki bądź naprawić i tyle.
    nie takie rzeczy się widziało. Maszyny do Reichu szły, a budynki zostały wysadzone w powietrze. Autentyk.
  • romeck napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    ...chyba niemieckie media w Polsce nie były zainteresowane tym tematem.
    A polskie to co? Napisały?
    Naprawdę nikt (redakcje, dziennikarze) nie wiedział???

    Nie napisali w internecie to skąd mieliby wiedzieć?
  • czyż byż w prapolskim Szczecinie i wieleckim Ahlbeck?
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=lUvXw8cWDi4
  • romeck napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    ...chyba niemieckie media w Polsce nie były zainteresowane tym tematem.
    A polskie to co? Napisały?
    Naprawdę nikt (redakcje, dziennikarze) nie wiedział???

    Racja.

  • DMCDMC
    edytowano July 2017
    7 lipca: Trump:
    Amerykański LNG dla Polski mamy w każdej chwili, wystarczy, że zadzwonicie i w 15 minut podpiszemy. Naimski: Amerykanie muszą nam zaoferować konkurencyjne warunki.
    14 lipca: kiedy Trump
    we Francji świętował rocznicę Rewolucji Francuskiej, w Pekinie podpisano porozumienie Polski i Chin o współpracy w zakresie energetyki jądrowej. Chiny mogą dostarczyć Polsce reaktory do produkcji gazu z węgla.
    21 lipca: Trump
    zaniepokojony stanem demokracji w Polsce.
    26 lipca: Kanclerz Austrii Christian Kern
    w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" chwali prezydenta Dudę za weto oraz nazywa Polskę i Węgry podpalaczami liberalnej demokracji. Timmermans daje Polsce ultimatum 30-dniowe.
    27 lipca: Adm. Scott Swift,
    dowódca amerykańskiej Floty Pacyfiku oświadczył, że w razie czego U.S. Navy jest gotowa do ataku nuklearnego na Chiny.
    Elmar Brok z CDU mówi, że Unia nie może wprawdzie wjechać do Polski czołgami (FAZ wrzuca to jako tytuł: „Die EU kann nicht einfach mit Panzern in Polen auffahren“), ale może obejść blokadę Węgier i zmienić traktaty, tak by dało się uderzyć w Polskę sankcjami.
    Polskie Radio podpisało umowę z Shanghai Media Group. Będą puszczać polską muzykę w Chinach. W sierpniu ma być "polski tydzień".
    Kurtyna!
    https://www.facebook.com/RacjonalistaPL/photos/a.145252439365.112973.114368419365/10154937802019366/?type=3
  • Lubię chińską kuchnię. Dlaczego nie?
  • los napisal(a):
    Lubię chińską kuchnię. Dlaczego nie?
    Tyle że to zestawienie to jakieś konfabulacje raczej, naciągnięte jak guma w majtach.
  • Co do fabryk to przenoszenie nie jest takie proste jakby się zdawało. Kadra, kadra! montownie itp da się przenosić myślenia i elastycznego reagowania nie da się.Wbrew pozorom mało da się zarządzić zdalnie w wirtualu.
  • Kondominium amerykańsko-chińskie? Zarząd powierniczy pewnie się nie zmieni ;)
  • Przypominam że USA było kiedyś kolonią UK. Trza się wzmocnić. Lepiej jak metropolia jest daleko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.