Skip to content

Wielki sukces Mateusza Morawieckiego- PAD rezygnuje z przewalutowania kredytów CHF

12467

Komentarz

  • polmisiek napisal(a):
    Przeciez mozna wskazywac bledy w rozumowaniu bez podawania rozumowania poprawnego. Fajnie by bylo gdyby ktos wkleil tez poprawne wyliczenia, ale "wezmy i zrobcie".
    Jak ktoś coś twierdzi, to niech to pokaże i udowodni. Przecież chyba matematyk potrafi pokazać co i jak jest nie tak z wyliczeniami, nie?
    Jak taka była argumentacja w sądach / przed prezydentem to co się dziwić, że ktoś nie zrozumiał / nie dał się przekonać / kopnął w dupę. Cieszcie się, że nie w mordę.
  • polmisiek napisal(a):
    Przeciez mozna wskazywac bledy w rozumowaniu bez podawania rozumowania poprawnego. Fajnie by bylo gdyby ktos wkleil tez sensowniejsze wyliczenia, ale "wezmy i zrobcie".
    Otuszto. Strasznie nie lubię, jak kto chce ze mnie zrobić nieopłacanego sekretarza.
  • los napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Przeciez mozna wskazywac bledy w rozumowaniu bez podawania rozumowania poprawnego. Fajnie by bylo gdyby ktos wkleil tez sensowniejsze wyliczenia, ale "wezmy i zrobcie".
    Otuszto. Strasznie nie lubię, jak kto chce ze mnie zrobić nieopłacanego sekretarza.
    No a przeciwnikom przewalutowania się chce i wygrywają dyskusję. W przestrzeni publicznej jak i przed sądem, samymi charknięciami dużo nie załatwimy. Jeśli oczywiście chodzi o załatwienie a nie pooburzanie się.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, a ja kupiłem se telefon za 700 zł, dostałem spis rat i jak je zsumowałem to mie wyjszło 1300 złoty, nożesz kruwa! Od tej pory tylko za kesz kupywam, bandyci, telekomsterzy.
    A co, myślał Kolega, że kredyty są za darmo? Frankowicze też tak myśleli? Jeśli naprawdę tak myśleli, to przyznaję, anulować kredyty, ale i od razu ubezwłasnowolnić. Ziobro niech wyjdzie i powie, że ten pan już nigdy żadnego kredytu nie weźmie ;)
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Przeciez mozna wskazywac bledy w rozumowaniu bez podawania rozumowania poprawnego. Fajnie by bylo gdyby ktos wkleil tez sensowniejsze wyliczenia, ale "wezmy i zrobcie".
    Otuszto. Strasznie nie lubię, jak kto chce ze mnie zrobić nieopłacanego sekretarza.
    No a przeciwnikom przewalutowania się chce i wygrywają dyskusję.
    Sie chce bo są na tłustych etatach. Najgorsi są ci co nie są.

  • Dlaczego w ogóle ktoś chce porównywać kredyty frankowe i kredyty złotówkowe?
  • Bo zobaczymy, jak bardzo biedni frankowicze są poszkodowani? Czy może niekoniecznie?
  • Dla mnie to szum odwracający uwagę od stosowania przez banki klauzul niedozwolonych. Istotą sprawy (może coś źle rozumiem) jest niesprawiedliwość (oszustwo, nieuczciwość) zapisów w umowach, a nie nierówność w odczuwaniu obciążeń gdy porównujemy frankowiczów ze złotówkowiczami.
  • Kuba_ napisal(a):
    Dla mnie to szum odwracający uwagę od stosowania przez banki klauzul niedozwolonych. Istotą sprawy (może coś źle rozumiem) jest niesprawiedliwość (oszustwo, nieuczciwość) zapisów w umowach, a nie nierówność w odczuwaniu obciążeń gdy porównujemy frankowiczów ze złotówkowiczami.
    Ale jeśli kto sobie pomyśli "mogli mieć więcej niż ja, jeśliby franek spadał", to już nie jest w stanie rozumować. Lewiatan wiedzie ludzkość ku Czeluści a przynajmniej jej znaczącą część.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    qiz napisal(a):
    oFerta tylko dla posiadaczy teflonów powyżej 1.2 koła?
    Ta czemuż? Godzina tysiąc dziewięćset w piwiarni w lochach Cepelii.
    Dzie to? Ale cheba nie dotrę...
  • W lochach Cepelii. Nie mydlić z Bastylią.
  • Gardła Wasze, zdrowie moje
  • Jejuniu, której???

    Wpadnę na 2 kwadranse, na sucho.
  • Tej na rogu ulicy Marszałka i Nowej Jerozolimy.
  • qiz napisal(a):
    Wpadnę na ...
    Jako że wątek o sukcesie MM, znaczy - pić będziecie za sukces MM???? :)

  • Jak za flotę radziecką - do dna!
  • Kuba_ napisal(a):
    Dla mnie to szum odwracający uwagę od stosowania przez banki klauzul niedozwolonych. Istotą sprawy (może coś źle rozumiem) jest niesprawiedliwość (oszustwo, nieuczciwość) zapisów w umowach, a nie nierówność w odczuwaniu obciążeń gdy porównujemy frankowiczów ze złotówkowiczami.
    Skoro nieważna jest "nierówność w odczuwaniu obciążeń", to skąd potem bajanie o "kredytach nie do spłacenia", "tragicznej sytuacji", wymysły o tych rzekomych samobójstwach? Przecież takie argumenty wprost odwołują się do ciężaru obciążenia, a nie umowy jako takiej.
    A jak przejdziemy na umowę jako taką - co jest JAKO TAKIE (czyli bez kontekstu) niesprawiedliwego w takim ukształtowaniu umowy, że ostateczny wynik zależy od jakiegoś kursu? To jest normalny ekonomiczny instrument. A jeśli nie, cóż, czemu frankowicze nie proponują zabronić na przyszłość umów na tym opartym? Chodzi o sprawiedliwość czy jednak o własną kasię?
    Niesprawiedliwość jak rozumiem dotychczasowe argumenty zwolenników przewalutowania są takie - że banki wiedząc o spodziewanym wzroście kursu oferowały kredyty z taką klauzulą, bo liczyły na większy zarobek. Tyle że to uwzględnia już nie klauzulę jako taką a KONTEKST. A częścią tego kontekstu jest także przecież alternatywa, jaka była dla ówczesnych kredytów - czyli m. in. ile bank zarobił na kredycie złotowym, a ile na franciszkowym?
  • A tymczasem w tle pseudo-działalność pana Mateusza kwitnie w najlepsze: http://eska.salon24.pl/723449,res-publica-na-dzis-czyli-rzeczywistosc-obrazkowa
    Ciekawe123, kiedy temu Dyzmie podwinie się noga i ta bomba wybuchnie.
  • mmaria napisal(a):
    A tymczasem w tle pseudo-działalność pana Mateusza kwitnie w najlepsze: http://eska.salon24.pl/723449,res-publica-na-dzis-czyli-rzeczywistosc-obrazkowa
    Ciekawe123, kiedy temu Dyzmie podwinie się noga i ta bomba wybuchnie.
    Update 7.08. 15:30
    Na stronach MR własnie pokazała się Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli obrazki Pana Ministra/Premiera przełożone na tekst. Ogólnie rzecz biorąc wszyscy będziemy szczęśliwi, ale dopiero po roku 2020, szczegóły opiszę w nastepnej notce - o ile nie dostanę zawału czytając to jeszcze raz....
  • edytowano August 2016
    mmaria napisal(a):
    A tymczasem w tle pseudo-działalność pana Mateusza kwitnie w najlepsze: http://eska.salon24.pl/723449,res-publica-na-dzis-czyli-rzeczywistosc-obrazkowa
    Ciekawe123, kiedy temu Dyzmie podwinie się noga i ta bomba wybuchnie.
    a komentarze pod tekstem eski nie mniej ciekawe.
  • a jeśli nie plan Morawieckiego to co?
  • Jeden, który nie jest kompletnym idiotą między Odrą a Bugiem?

    Toż to nie Morawiecki, to Balcerowicz. Tak czytałem w gazetach.
  • nie pytam o przymioty osobiste, tylko o plan działania
  • Na plan "przejąć jak najwięcej władzy" w realu i kolorowe obrazki w Powerpoincie na ekranie to każdego stać.
  • a komu się chce?
  • Władzy? Jakoś się tak porobiło, że wielu.
  • kiedy patrzę na Morawieckiego przypomina mi się dowcip o agencie CIA w Rosji (ty pijesz jak nasz, ale ty nie nasz, mówili mu ludzie, ty śpiewasz jak nasz, ale ty nie nasz - podtrzymywali, a w końcu wyjaśnili - ty nie nasz, u nas niegrow niet). Zakładam, że Morawiecki ma wsparcie z zewnątrz. Ale wygląda na to, że ma narrację wpasowującą się w sen inteligenta - państwowca - wizję nowych Gdyni, COP, centralnych magistrali, Nowych Hut i czego tam jeszcze w jednym. Pytanie jest takie - kto jeszcze tworzy takie wizje?
  • Dobrze że jest wariat Grzegorz Braun, z jego celnymi bon motami- rządzi nami Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Sanacja". I właśnie MM ulepili pod plakatowe osiągnięcia sanacji, wymienione powyżej...
  • A facet w swym nowym przebraniu jest zupełnie sztuczny.
  • wlaśnie doczytano, ze ostatnia incjatywa PADa w sprawie kredytow frankowych nie tylko nie chroni frankowiczów a wręcz uniemożliwia im w tej chwili jakąkolwiek wygraną na drodze sądowej, taki myk
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.