Skip to content

dlaczego Bartłomiej Misiewicz był tak zajadle atakowany przez internetowe trole

1235»

Komentarz

  • loslos
    edytowano October 2016
    Co zresztą obserwujemy na przykładzie samego Prezesa i prezydenta też. Pani premier jest zdaje się najbardziej trzeźwa z tego towarzystwa.
  • Znajomy wyborca Nowoczerskich, pałającfszy świętym oburzeniem, przysłał mi dzisiaj ten linek:

    http://praca.wnp.pl/prezydent-zdecydowal-o-zniesieniu-konkursow-na-kierownicze-stanowiska-w-amw,284035_1_0_0.html
  • los napisal(a):
    To uściślę. "PiS ma" rozumiem jako "utrzymuje w sposób ciągły kontakty, obdarza zaufaniem i korzysta z ekspertyz." Na PiS glosowało prawie sześć milionów ludzi, więc pewnie wielu z nich wpada w kategorię "przez lata publicznie wspierał PiS swoim autorytetem, świadomie godząc się na związane z tym mniejsze lub większe nieprzyjemności." W zasięgu mego wzroku zbiory "PiS ma" oraz "jest kompetentny i lojalny" są rozłączne.
    Zważywszy powyższe uściślenie oraz dalsze posty mamy dwie wiadomości : dobra i złą. Zła jest taka, że PiS jest nadal mocno hermetyczny, co uniemożliwia mu korzystanie z wiedzy i doświadczenia swoich 6 milionów aktywnych zwolenników, a tym zwolennikom czynne, twórcze i pożyteczne dla Polski działanie z wykorzystaniem ich doświadczenia i wiedzy. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje 6 milionów aktywnych zwolenników PiS gotowych do pracy dla Polski. Jest bardzo prawdopodobne, w zasadzie pewne, że wśród nich znajdują się fachowcy z każdej bez wyjątku dziedziny, w tym od obronności i produkcji uzbrojenia. Równocześnie jest zupełnie nieprawdopodobne aby ci zwolennicy byli, wszyscy bez wyjątku, zupełnymi ignorantami w jakiejkolwiek dziedzinie.
    Jaki pożytek z tych wiadomości ? Taki że zidentyfikowaliśmy (kolejny raz) problem: jest nim polityka kadrowa PiS oraz komunikacja wewnętrzna w PiS i komunikacja PiS z aktywnymi zwolennikami. Gdzie leży rozwiązanie, znaczy u kogo ? Chyba głównie w samym PiS, ściślej w jego kręgach kierowniczych, w szczególności u Prezesa. To jest wciąż do poprawy chociaż jest znacznie lepiej niż bywało w przeszłości. Ostatnie tygodnie to jakaś recydywa błędów. Aktywni zwolennicy też muszą dalej próbować dotrzeć ze swoimi propozycjami i ocenami do gremiów kierowniczych PiS i Prezesa. Nie wydaje się aby ten pogląd był podzielany przez istotną część uczestników tego forum. Świadczą o tym niezmiennie gwałtowne reakcje i potępienie dla jakichkolwiek krytycznych komentarzy czy sugestii zmiany postępowania pod adresem najważniejszych działaczy, w tym ministrów rządu, PiS.
  • robert.gorgon napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    Cała wymiana zdań da się streścić w krótkich sformułowaniach. Dla osób nieczytających GWna
    1. Misiewicz to nieudany desant ministra Macierewicza na terenie zdominowanym przez ruską agenturę i międzynarodowe grupy przestępcze. Zarzuty o korupcję witane są salwą śmiechu
    2. Odrzucenie projektu OI to chytra zagrywka
    Ciekawe jest tylko, dlaczego Misiewicz czuł się na tyle osamotniony że postanowiono z niego zrezygnować
    Nikt tu tego nie napisał, chodzi tylko o to aby nie występować w GWnianym chórze wujów w sprawach całkowicie nieistotnych, a to że Pawłowicz je sałatkę, a to Kaczyński ma rozwiązane buty, a to Misiewicz otrzymał pamiątkową blaszkę.
    Najzupełniej się nie rozumiemy. Nie chodzi o blaszkę, tylko o wściekłość ludu, że Misiewicz swojego stanowiska nie utrzymał. Wściekłość, którą i ja podzielam.

    Kolega, załóżmy wypowiadające się niektóre osoby z forum (część przypuszczam i gdzieś jeszcze można zobaczyć tę wściekłość ludu? I w czym ona się przejawia - w wyzywaniu od chujków i satanistów 3 osób, które na niszowym forum dyskusyjnym mają inne zdanie?
  • pawel.adamski napisal(a):
    @los
    No bez przesady. Pan Misiewicz nie jest bynajmniej "zaszczuwany" - jedyna realna przykrość jaka go spotkała to konieczność rezygnacji z synekury, do której nie miał formalnych uprawnień, a bardzo możliwe, że i kwalifikacji. Plus szeregu wrednych komentarzy prasowych.
    Ja nawet nie muszę teraz z budynku wychodzić, żeby zobaczyć 3 osoby, które z powodu "PiS-owskich poglądów" zostały bardziej konkretnie przeczołganie i poszczute.

    Jeżeli taki raban miałby pana Misiewicza "zaszczuć" to znaczy, że ma on za miękką skórę do zajmowania się polityką.

    I teraz pytanie ogólne. Czy Jarosław Kaczyński, z rezerwą odnoszący się do umieszczenia Misiewicza w Radzie Nadzorczej PGZ (i to co najmniej dwukrotnie) też "szczuje"?
    Cóż, posty pewnej osoby trudno czytać literalnie. A jeśli tak, to cóż, gnojonych w Polsce jest 99,999% (wszyscy lub prawie wszyscy) dwudziestoparolatków bez wyższego wykształcenia, bo nie słyszałem, żeby ktoś taki zasiadał w radzie nadzorczej spółki SP.
  • KAnia napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    No ten wątek, przynajmniej w zamiarze, jest monotematyczny. Jeżeli się komuś chce przywalić to można go oskarżyć o rozwalanie wątku poprzez wypowiadanie się w temacie wątku.
    raczej obok tematu, temat wątku jest inny
    Nu, tematem wątku było, że przyczyną nagonki na Misiewicza w sierpniu i wrześniu 2016 r. było mianowanie w październiku 2016 r. Misiewicza na określone stanowisko.
  • Rafał napisal(a):
    Dobra wiadomość jest taka, że istnieje 6 milionów aktywnych zwolenników PiS gotowych do pracy dla Polski. Jest bardzo prawdopodobne, w zasadzie pewne, że wśród nich znajdują się fachowcy z każdej bez wyjątku dziedziny.
    Obawiam się, że nie ma tak dobrze. Te 6mln to liczba oddanych głosów. Ile z tych osób gotowych jest na wysiłek większy niż wrzucenie kartki? 10%? A z tych z kolei ilu ma rzeczywiście przydatne kompetencje?

  • Jak to Kolega obliczył te 10%? Jak się to robi, proszę mnie nauczyć...
  • pawel.adamski napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Dobra wiadomość jest taka, że istnieje 6 milionów aktywnych zwolenników PiS gotowych do pracy dla Polski. Jest bardzo prawdopodobne, w zasadzie pewne, że wśród nich znajdują się fachowcy z każdej bez wyjątku dziedziny.
    Obawiam się, że nie ma tak dobrze. Te 6mln to liczba oddanych głosów. Ile z tych osób gotowych jest na wysiłek większy niż wrzucenie kartki? 10%? A z tych z kolei ilu ma rzeczywiście przydatne kompetencje?

    Jeżeli minister obrony ma NAPRAWDĘ zaufanego tylko jednego człowieka i to jest dwudziestokilkulatek bez studiów, to tak się rządzić na dłuższą metę nie da. Jeśli o to chodzi, to jest dużo poważniejszy problem niż jakaś PR-owa wtopa.
  • Naciągane przesłanki często dają kuriozalne wnioski. Z pojedynczej informacji, że Antuan promował Misiewicza, normalnemu człowiekowi trudno byłoby wywnioskować, że to jego jedyny zaufany człowiek.
    Kolega - kiedy chce - z gracją i elegancją potrafi operować żelazną logiką.
  • Nie da się tego już czytać.
    Czy mogę prosić o przepis na plonka - nie mogę go znaleźć. Może go jakoś umieścić w poradniku , w widocznym miejscu, tzn., pod takim właśnie tytułem.
  • randolph napisal(a):
    Naciągane przesłanki często dają kuriozalne wnioski. Z pojedynczej informacji, że Antuan promował Misiewicza, normalnemu człowiekowi trudno byłoby wywnioskować, że to jego jedyny zaufany człowiek.
    Kolega - kiedy chce - z gracją i elegancją potrafi operować żelazną logiką.
    No to jeśli Macierewicz ma innych zaufanych ludzi, to z PR-owego punktu widzenia lepiej jest dać do rady nadzorczej państwowej dużej spółki kogoś też zaufanego, ale 10 lat starszego i ze studiami, możliwie kierunkowymi.
  • mmaria napisal(a):
    Nie da się tego już czytać.
    Czy mogę prosić o przepis na plonka - nie mogę go znaleźć. Może go jakoś umieścić w poradniku , w widocznym miejscu, tzn., pod takim właśnie tytułem.
    To proste. Trzeba kliknąć w nick osoby plonkowanej, a jak się otworzy okienko nowe - kliknąć "Ignoruj".
  • Ignac - faktycznie!!! Działa. Dzięki ^:)^ :D

  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    i ze studiami, możliwie kierunkowymi.
    Np. szkoła cyrkowców w Julinku.

  • pantelej napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    i ze studiami, możliwie kierunkowymi.
    Np. szkoła cyrkowców w Julinku.

    Przyleci Los z potępieniem szydery jako satanizmu czy nie, ciekawe1.
  • A kto skończył Julinek? Suski?
  • Wszystkim wrogom wiceAntuana pluję w leberalne twarze tym filmem:
    https://www.facebook.com/Lemingopedia/videos/899031316894577/
  • qiz napisal(a):
    Wszystkim wrogom wiceAntuana pluję w leberalne twarze tym filmem:
    https://www.facebook.com/Lemingopedia/videos/899031316894577/
    Ja nie jestem jego wrogiem, jak zaznaczyłem wcześniej, ale jako żywo nie wiem czego dowodzi ten film w stosunku do jego wrogów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.