Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1121315171891

Komentarz

  • ....koniunktura jest, ale czy na miarę aspiracji?

    Jest naszą ambicją być takimi lepszymi Ossi? Lepszymi do roboty, nie w sensie statusu oczywiście.
  • edytowano June 2021
    Chyba raczej wschodnie Niemcy po zjednoczeniu nie miały takiej funkcji zaplecza produkcyjnego dla NIemiec zachodnich jak ma Polska teraz.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Chyba raczej wschodnie Niemcy po zjednoczeniu nie miały takiej funkcji zaplecza produkcyjnego dla NIemiec zachodnich jak ma Polska teraz.
    ...to właśnie miałem na myśli, z NRD im nie wyszło, dopiero z nami
  • edytowano June 2021
    A to przepraszam. Źle zrozumiałem
  • romeck napisal(a):
    wpadł mi się post Racjonalisty na FB z lipca 2020 roku
    powtórzę ostatnie zdanie:

    "Tak wynika z danych niemieckiego GUS (Destatis) z maja 2020."
    Pandemia przemeblowuje korzystnie dla Polski. W wyniku pandemii Niemcy obniżyli skalę importu z innych krajów, lecz Polski dotknęło to w mniejszym stopniu w efekcie w Europie wyrastamy na głównego partnera handlowego Niemiec. Niemcy importują od nas już więcej niż z Francji i Włoch. Jesteśmy nawet czwartym na świecie krajem, z którego idzie do Niemiec największy import, po Chinach, USA i Niderlandach, a więc drugim największym w Europie. A jednocześnie ósmym krajem ich eksportu, po: Francji, Włochach, Niderlandach, Austrii, Szwajcarii, USA i Chinach. Tak wynika z danych niemieckiego GUS (Destatis) z maja.
    A co nabija tyle Niderlandom? Po prostu rzeczy, które przypływają do tamtejszych portów czy coś innego?
  • To przecież Niemcy. Dutch.
  • polmisiek napisal(a):
    romeck napisal(a):
    wpadł mi się post Racjonalisty na FB z lipca 2020 roku
    powtórzę ostatnie zdanie:

    "Tak wynika z danych niemieckiego GUS (Destatis) z maja 2020."
    Pandemia przemeblowuje korzystnie dla Polski. W wyniku pandemii Niemcy obniżyli skalę importu z innych krajów, lecz Polski dotknęło to w mniejszym stopniu w efekcie w Europie wyrastamy na głównego partnera handlowego Niemiec. Niemcy importują od nas już więcej niż z Francji i Włoch. Jesteśmy nawet czwartym na świecie krajem, z którego idzie do Niemiec największy import, po Chinach, USA i Niderlandach, a więc drugim największym w Europie. A jednocześnie ósmym krajem ich eksportu, po: Francji, Włochach, Niderlandach, Austrii, Szwajcarii, USA i Chinach. Tak wynika z danych niemieckiego GUS (Destatis) z maja.
    A co nabija tyle Niderlandom? Po prostu rzeczy, które przypływają do tamtejszych portów czy coś innego?

    tak, porty
  • edytowano June 2021
    los napisal(a):
    To przecież Niemcy. Dutch.
    No tak, Swamp Germans
  • polmisiek napisal(a):
    A co nabija tyle Niderlandom? Po prostu rzeczy, które przypływają do tamtejszych portów czy coś innego?
    Gaz, który się kończy, a na to miejsce Niemcy chcą wpompować swój rosyjski gaz.

  • Poseł Giżynski

    Byłem na ostatnim klubie parlamentarnym i była tam dwa wątki, które bardzo mnie zmartwiły. Pierwszy dotyczył kwestii sanitarnych. Jarosław Kaczyński powiedział, że może nadejść czwarta fala i zaznaczył, że państwo musi być na tę czwartą falę wreszcie porządnie przygotowane. Muszę powiedzieć, że się ucieszyłem, ale w drugim zdaniu, Kaczyński powiedział, że organy porządkowe będą musiały solidnie egzekwować obostrzenia, bo nie może być tak, że są jakieś demonstracje. Jestem przeciwnikiem takiego przygotowania państwa na pandemię. Zmroziło mnie określenie, że „państwo jest instytucją opresji”. Moim zdaniem, państwo powinno być instytucją troski. Każdy ma prawo do demonstrowania swoich przekonań. To powinna być realna walka z pandemią, a nie represje - powiedział Girzyński.

    Klub PiS bez większości w Sejmie. Odchodzący posłowie krytykują ostatnie decyzje rządu

    - Drugi obszar, który bardzo mnie zmartwił, to zapowiedź uderzenia w drobną przedsiębiorczość. Jeżeli czytam Nowy Ład, w którym podatek liniowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą będzie podwyższony do 28 proc., to jest to rzecz, która najbardziej uderza w ludzi aktywnych - stwierdził.
  • Nimom pojęcia co to znaczy.

    "Poland's Purchasing Managers' Index (PMI) climbed 2.2 points to 59.4 in June, the new all-time high after the preceding month, the economic research company IHS Markit said on July 1."

    https://www.intellinews.com/polish-pmi-surges-to-a-new-all-time-high-in-june-214636
  • Martwi mnie wolne tempo pracy nad energią atomową w Polsce. Elektrownia atomowa powinna już być w budowie
  • Polski imposybilizm.
  • Z atomem jesteśmy spoznieni minimum o 3 lata, ponieważ ruszyć ma w 2033 a ceny prądu
    z węgla wtedy będą już dużo wyższe niż obecnie. Już w tej chwili powinniśmy mieć elektrownie w budowie bo jak PiS przegra to żadnej elektrowni nie będzie, to jasne.
  • Przemko napisal(a):
    Nimom pojęcia co to znaczy.

    "Poland's Purchasing Managers' Index (PMI) climbed 2.2 points to 59.4 in June, the new all-time high after the preceding month, the economic research company IHS Markit said on July 1."

    https://www.intellinews.com/polish-pmi-surges-to-a-new-all-time-high-in-june-214636
    Znaczy to tyle, że menedżerowie firm „chcą kupować”. Niby prognostyk na wyższy wzrost gospodarczy, ale naprawdę to nic szczególnego.
  • los napisal(a):
    Polski imposybilizm.
    ...a nie prywaciarstwo i jurgieltnictwo?
  • jak zwał...
  • benzyna po 5.89
  • christoph napisal(a):
    benzyna po 5.89
    to OPEC, a nie PiS.
  • Przebijemy 6 zł?
    Godze się, że ropa passe i trza przebudować Orlen
    Ale avia ma po 5,14
  • Ponoć mamy 25 mld nadwyżki budżetowej i pół roku za nami. Brzmi dobrze. Będzie z czego dawać podwyżki budżetówce, bo widzę i czytam, że wk*rw niesamowity na głodowe pensje w wielu urzędach
  • edytowano July 2021
    W jednym z ministerstw, szef resortu wszelkie prośby o podwyżki, czy o nagrody dla pracowników, którzy zrobili coś naprawdę ekstra, zbywa odpowiedzią że "u nas pracuje się nie dla pieniędzy tylko dla idei".
  • ....to budujące, że są jeszcze jacyś pracownicy w resortach, którzy robią coś ekstra
  • Ale nie jest budujące, że minister ich do tego zniechęca.
  • Brzost napisal(a):
    W jednym z ministerstw, szef resortu wszelkie prośby o podwyżki, czy o nagrody dla pracowników, którzy zrobili coś naprawdę ekstra, zbywa odpowiedzią że "u nas pracuje się nie dla pieniędzy tylko dla idei".
    To by wyjaśniało, dlaczego to ministerstwo jest tak niewydolne. Każdy pracuje dla (swojej) idei a idee nie umieją współpracować.
  • Brzost napisal(a):
    W jednym z ministerstw, szef resortu wszelkie prośby o podwyżki, czy o nagrody dla pracowników, którzy zrobili coś naprawdę ekstra, zbywa odpowiedzią że "u nas pracuje się nie dla pieniędzy tylko dla idei".
    Zupełnie jak w korpo.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    W jednym z ministerstw, szef resortu wszelkie prośby o podwyżki, czy o nagrody dla pracowników, którzy zrobili coś naprawdę ekstra, zbywa odpowiedzią że "u nas pracuje się nie dla pieniędzy tylko dla idei".
    Zupełnie jak w korpo.
    I pewnie jak w korpo szef dostaje premie kwartalne i roczne.
  • W korpo nie dla idei tylko dla "rozwoju"
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    W jednym z ministerstw, szef resortu wszelkie prośby o podwyżki, czy o nagrody dla pracowników, którzy zrobili coś naprawdę ekstra, zbywa odpowiedzią że "u nas pracuje się nie dla pieniędzy tylko dla idei".
    Zupełnie jak w korpo.
    W pionach IT, takie potraktowanie pracownika* najczęściej kończy się tym, że wybiera on zewnętrzną ścieżkę rozwoju, gdzie za takie umiejętności dostaje dodatkowe wynagrodzenie.
    * Czasem młodych poddaje się psychomanipulacji aby im do głowy nie przyszło, że to nie cyferki w arkuszach managerów, a ich kreatywność i praca przynosi zysk firmie

  • Coś takiego naprawdę jest? To to korporacyjne pranie mózgów osiągnęło już wyższy poziom. Za moich czasów takiemu małolatowi najwyżej mówiono: Wiesz, dziś jesteśmy na etapie rozwoju, więc WSZYSCY zarabiamy mniej niż powinniśmy, ale zobacz jak się rozwijamy - za rok, dwa, to już nikt nam nie podskoczy i kasy będzie jak lodu.

    Ale przedstawiać korporację jako wyższą wartość i nie oczekiwać rechotu w odpowiedzi? Niebywałe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.