Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1141517192091

Komentarz

  • Sadowski nie ma pojęcia o ekonomii, warto o tym pamiętać.
  • No właśnie, do końca roku mamy mieć 7% inflacji, tak słyszałem. :)
  • los napisal(a):
    Sadowski nie ma pojęcia o ekonomii, warto o tym pamiętać.
    To ten instytut starych Angoli, to taki Pitz większy od BCC? Loży sp.z o.o.?
  • Przepraszam, nie zrozumiałem.
  • instytut Smitha , starego Angola i jego czcicieli
    BCC, - niby loża, a tak naprawdę spzoo
  • loslos
    edytowano October 2021
    Andrzej Sadowski ma tyle wspólnego z Adamem Smithem co Janusz Mikke z herbem Korwin. Pomijając już zupełnie nieistotny fakt, że Adam Smith nie był Anglikiem i jego stosunek do Anglii i Anglików był wrogi a przynajmniej niechętny. To tak jakby Słowackiego nazwać rosyjskim poetą.
  • Czytałem kiedyś taki artykuł, gdzie wyjaśniano, że dlatego Adam Smith tak pomstował na państwo, bo za jego czasów działalność państwa służyła w gruncie rzeczy oligarchicznym interesom
  • loslos
    edytowano October 2021
    Adam Smith nie pomstował na państwo.
  • Jawohl, to tylko zabieg retoryczny
  • Co do cen paliw, to cena może sobie być w Polsce najniższa w Europie, ale należałoby jeszcze to zestawić np. z przeciętnymi zarobkami. Chciałem zrobić takie porównanie dla Polski, cen aktualnych do lat 2011-2012, ale jednak mi się nie chce. Zarobiony jestem.

    A jeszcze ciekawostka, byłem na Litwie ze dwa miesiące temu i tam najtańszą stacją jest Orlen. Zwykle mają dobre kilka centów taniej.
  • edytowano October 2021
    celnik.mateusz napisal(a):
    jeszcze to zestawić np. z przeciętnymi zarobkami. Chciałem zrobić takie porównanie dla Polski, cen aktualnych do lat 2011-2012, ale jednak mi się nie chce. Zarobiony jestem.
    Widziałem coś takiego w TVP jakiś czas temu. Było na plus dla PiSu mocno ;-)
  • edytowano October 2021
    posix napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    jeszcze to zestawić np. z przeciętnymi zarobkami. Chciałem zrobić takie porównanie dla Polski, cen aktualnych do lat 2011-2012, ale jednak mi się nie chce. Zarobiony jestem.
    Widziałem coś takiego w TVP jakiś czas temu. Było na plus dla PiSu mocno ;-)
    No nie wiem, w Niemczech paliwo najdroższe od 10 lat, ponad 7 złotych. Wolałbym ich cenę i ich zarobki niż nasze i paliwo nawet po 5.
  • edytowano October 2021
    A ja myślałem, że pytanie dotyczy:
    Ceny paliwa - zarobki 2012 Polska
    Ceny paliwa - zarobki 2021 Polska

    Porównania z niemcami nie pokazywali.
  • A to jasne, głupki mówią że paliwo po 6 złotych jak w 2012 i że to skandal. W 2012 zarabialiśmy dużo mniej.
  • Wie ktoś, gdzie można znaleźć dane nt. inflacji zakumulowanej? GUS daje tylko dane rdr.
  • A jakby Excela użyć?
  • los napisal(a):
    Andrzej Sadowski ma tyle wspólnego z Adamem Smithem co Janusz Mikke z herbem Korwin. Pomijając już zupełnie nieistotny fakt, że Adam Smith nie był Anglikiem i jego stosunek do Anglii i Anglików był wrogi a przynajmniej niechętny. To tak jakby Słowackiego nazwać rosyjskim poetą.
    ExC jak i fR uczy.
    Zajrzałem i okazało się, że to Szkot!
    I to do tego empatyczny i współczujący!
    I doszło do mnie, że te pany Gwiazdowskie i konsorci to se nim gębę wycierają, bo ani empatji ani współczucia u nich niet.
    Ani dla rządu, ani dla mas
  • Porównanie danych z Biuletynu Statystycznego GUS z IX 2015 i IX 2021

    Inflacja +14,5%
    Bezrobocie -39,2%
    Zatrudnienie +13,5%
    Aktywność zawodowa +7%
    Wynagrodzenia +43,9%
    Dochód rozporządzalny +44,7%
    Renta socjalna +83%
    Emerytury +33,4%
    Eksport +82,5%

    Ależ PiS nam Polskę rozwalił

  • No właśnie. I kto teraz będzie zbierać szparagi?
  • los napisal(a):
    No właśnie. I kto teraz będzie zbierać szparagi?
    Syn Balcerowicza?

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    No właśnie. I kto teraz będzie zbierać szparagi?
    Syn Balcerowicza?

    Proszę o wytłomaczenie żartu.
  • Widzę ścisłą korelację ataków unii z naszym sukcesem gospodarczym.
  • janosik napisal(a):
    Widzę ścisłą korelację ataków unii z naszym sukcesem gospodarczym.
    O tem bełło w wątku obok, o pułapce tego tam Greczyna co herstorię wojny peloponewskiej opisywał.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    No właśnie. I kto teraz będzie zbierać szparagi?
    Syn Balcerowicza?

    Proszę o wytłomaczenie żartu. Podła fama głosiła, ze pewnego razu, wiele lat temu na zad, trafił do szpitala brudnowskiego syn pewnego oficjela, kompletnie naćpany na ostry detoks, więc jeżeli taki tryb życie utrzymywał dalej, to obecnie nadaje się do owego zbierania szparagów.

  • edytowano October 2021
    Rozpieprzanie gospodarki nabiera rozpędu. Wśród najbardziej rozpieprzonych -- tradycyjnie -- dziennikarze:
    W 2020 r. liczba Polaków przebywających na emigracji (ponad 3 miesiące) zmniejszyła się o nawet 176 tys. – podają szacunki Głównego Urzędu Statystycznego. W ciągu ostatnich trzech lat do Polski mogło powrócić nawet 300 tys. osób. Reemigracja Polaków wzrasta od 2018 r.

    W swoich szacunkach GUS informuje, że pod koniec 2020 r. poza granicami Polski przebywało ok. 2 239 tys. stałych mieszkańców Polski, co jest liczbą o 176 tys. większą od danych za 2019 r.
    (...)
    Dane GUS – obejmujące lata 2004-2020 – wskazują, że do 2017 r. liczba polskich emigrantów wzrastała, natomiast w latach 2017-2020 malała. W 2020 r. odnotowano najwyższą liczbę reemigracji. Jak wskazuje raport, głównym powodem wyjazdów za granicę jest wciąż chęć podjęcia pracy
    https://najwazniejsze24.pl/raport-gus-polacy-w-2020-r-czesciej-powracali-z-emigracji/
  • edytowano October 2021
    Wzrasta też gwałtownie ilości szaleńców obcojęzycznych gotowych przybyć z zagramanicy do naszego kraju. Obłęd!
  • By walczyć z kaczyzmem oczywiście.
  • edytowano October 2021
    los napisal(a):
    By walczyć z kaczyzmem oczywiście.
    Mam na myśli przede wszystkiem liczne panie i panów "o urodzie kurierów Ubera" (kopirajt RAZ) pracujących w rozmaitych branżach całkiem na legalu.

    Na przeciwko mojego domu we biurowcu całe piętro call centre zajęte jest przez kilkadziesiąt osób o urodzie z kręgu Emanuela Olisadebe. Czy oni nie wiedzą o szalejącym faszyzmie?
  • 10-15 lat temu to może by wiedzieli, ale skąd mają się dowiedzieć dziś, w epoce nieustannych "dobrych wiadomości z rana" o spadku znaczenia wiadomego redachtora?
  • Stowarzyszenie Walki z Faszyzmem poszukuje faszysty - tylko poważne propozycje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.