Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1161719212291

Komentarz

  • Powiedzmy ze moje zapytanie jakoś wpisuje sie w tematyke tego watku...
    BTW. Admini czy jest jakis oddzielny wątek poświęcony Prezesowi?
    Otóz z jedynego dla mnie srednio wiarygodnego zrodla - wp.pl- dowiaduję sie o wqlkach frakcyjnych i usadzaniu jakis tam mlodych wilków w PiS.
    Tu link:
    https://wiadomosci.wp.pl/spisek-na-jaroslawa-kaczynskiego-prezes-pis-go-wykryl-mlode-wilki-rozbite-6706428529867552a
    Stąd pytanie moje:
    - gdzie moge znaleść informacje uzupełniajace i bardziej wiarygodne?
  • loslos
    edytowano November 2021
    Z całą pewnością nie w WP. Pani Plakwicz też nie została prezesem PKO. Jak komuchy coś ci podadzą w salaterce z hasłem, że to pyszna legumina, to też zajadasz ze smakiem?
  • margerytka napisal(a):
    BTW. Admini czy jest jakis oddzielny wątek poświęcony Prezesowi?
    w sumie, podwątkowo jest kilka, tak na szybko:

    w hejcieparku:
    → pa pa,
    → ucho prezesa
  • los napisal(a):
    Z całą pewnością nie w WP. Pani Plakwicz też nie została prezesem PKO. Jak komuchy coś ci podadzą w salaterce z hasłem, że to pyszna legumina, to też zajadasz ze smakiem?
    Kurde, nie zajadam. Pytam sie wszak o inne dania.
    Info z wp.pl bo tan od wieków mam poczte. Pytam oinne zródła.
  • PiS jest raczej szczelny, wszystkie wycieki informacji wykorzystywano przeciw nim, więc nauczyli się trzymać gęby na kłódkę.
  • Kurde, przez tę pisoską inflację gospodarka jest już tak rozpieprzona, że żal patrzeć!!!!!1

    image
  • Ło panie!
  • -Przecież to przepaść
  • Tymczasem: "Wskaźnik aktywności zawodowej ogółem sięgnął 58,2 proc., a w wieku produkcyjnym 79,9 proc. Oba najwyżej w historii - zauważył Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego"

    PiS, how dare you?
  • Tymczasem został obniżony vat i akcyza na paliwa. Od stycznia obniżony zostanie vat na energię. Wchodzi Polski Ład. A w perspektywie jeszcze wprowadzą 0% vat na żywność. Wieszczę załamanie finansów publicznych. Gdzie jest FOR? Gdzie Balcerowicz?
  • No ale z tym vatem i akcyzą to w sumie budżet chyba nie straci. Skoro cena ma gwałtownie wzrosnąć, to nawet z obniżonym procentem jakoś tam wyjdzie na swoje. Mydlę się?
  • FOR ze dwor!
  • Brzost napisal(a):
    No ale z tym vatem i akcyzą to w sumie budżet chyba nie straci. Skoro cena ma gwałtownie wzrosnąć, to nawet z obniżonym procentem jakoś tam wyjdzie na swoje. Mydlę się?
    Słuszna uwaga. Może to tak być.
  • Vincent!!!!!!
  • edytowano December 2021
    Kij od hokeja.

    Trochę sie złamał ale co kropelka sklei...
  • O Vincencie to nawet jest piosenka

  • Gospodarka CZ i SK opiera się mocno na automotivie. Jedna głównie na vice-Volksvagenie a druga na Trojaczkach z Kolin.
    A automotyw po Covidzie mocno słabuje.
  • edytowano December 2021
    A propos automotive - VW parę dni temu przedstawił informację prasową o silniku diesla tdi z 70-95% mniejszą emisją CO2 niż do tej pory. Napędzany mieszaniną olejów roślinnych i wodoru. Niższa emisja CO2 to zabieg księgowy, rośliny wychwytują CO2 w trakcie wzrostu tak więc zaliczono to na poczet paliw z nich produkowanych.

    To paliwo to HVO, w październiku Orlen ogłosił że za 600 milionów buduje instalację do produkcji tego paliwa, ma działać w 2024 i produkować 300 tysięcy ton rocznie, przy rocznym zużyciu w Polsce na poziomie 16 milionów ton.

    I teraz najlepsze - kiedy te zmodyfikowane silniki trafią do produkcji? Są po cichu montowane przez VW od czerwca 2021 roku.

    Tak że Niemcy już się kapnęli że transport towarów elektrykami jest niemożliwy, to muszą być diesle. Jak mówiłem - będą kombinować z paliwami syntetycznymi, Niemcy duże pieniądze w to inwestują, chyba wszystkie niemieckie koncerny motoryzacyjne, każdy w innej działce.
  • Przemko napisal(a):
    A propos automotive - VW parę dni temu przedstawił informację prasową o silniku diesla tdi z 70-95% mniejszą emisją CO2 niż do tej pory. Napędzany mieszaniną olejów roślinnych i wodoru. Niższa emisja CO2 to zabieg księgowy, rośliny wychwytują CO2 w trakcie wzrostu tak więc zaliczono to na poczet paliw z nich produkowanych.
    Jakie to proste! Przy* każdej kopalni trzeba było zasadzić las! A tak zamyka/ wygasza się kopalnie.
    *"przy" w nazwie lasku, który może rosną i 100 km dalej :)
  • Przemko napisal(a):
    A propos automotive - VW parę dni temu przedstawił informację prasową o silniku diesla tdi z 70-95% mniejszą emisją CO2 niż do tej pory. Napędzany mieszaniną olejów roślinnych i wodoru. Niższa emisja CO2 to zabieg księgowy, rośliny wychwytują CO2 w trakcie wzrostu tak więc zaliczono to na poczet paliw z nich produkowanych.

    To paliwo to HVO, w październiku Orlen ogłosił że za 600 milionów buduje instalację do produkcji tego paliwa, ma działać w 2024 i produkować 300 tysięcy ton rocznie, przy rocznym zużyciu w Polsce na poziomie 16 milionów ton.

    I teraz najlepsze - kiedy te zmodyfikowane silniki trafią do produkcji? Są po cichu montowane przez VW od czerwca 2021 roku.

    Tak że Niemcy już się kapnęli że transport towarów elektrykami jest niemożliwy, to muszą być diesle. Jak mówiłem - będą kombinować z paliwami syntetycznymi, Niemcy duże pieniądze w to inwestują, chyba wszystkie niemieckie koncerny motoryzacyjne, każdy w innej działce.
    ciekawe
    muszą mieć przełożenie na politykę światową
  • Pytanie, czy mają na niemiecką, bo Zieloni pierwsi do rozpieprzania niemieckiej gospodarki, zwłaszcza branży automobilowej.
  • zieloni to jemioła i obcy nostromo
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Pytanie, czy mają na niemiecką, bo Zieloni pierwsi do rozpieprzania niemieckiej gospodarki, zwłaszcza branży automobilowej.
    No ciekawe, jak dotąd to zawsze wychodziło na chwałę wielkich Niemiec, czego kto by nie robił.
  • Bo Niemcy w pierwszej kolejności są patriotami. Podobnie jak Amerykanie, Francuzi i wszyscy pozostali, oczywiście z jednym wyjątkiem.
  • los napisal(a):
    Bo Niemcy w pierwszej kolejności są patriotami. Podobnie jak Amerykanie, Francuzi i wszyscy pozostali, oczywiście z jednym wyjątkiem.
    +1
  • przesadzone
  • christoph napisal(a):
    przesadzone
    To być może odrobinę:
    los napisal(a):
    Bo Niemcy w pierwszej kolejności są patriotami. Podobnie jak Amerykanie, Francuzi i wszyscy pozostali
    To niestety już nie:
    los napisal(a):
    oczywiście z jednym wyjątkiem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, przez tę pisoską inflację gospodarka jest już tak rozpieprzona, że żal patrzeć!!!!!1

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    Oj tam, inflacja, ceny paliwa, prądu, gazu itp. Wszystko wina PiS, czego nie rozumiesz?
    A co mnie obchodzi jakaś tam produkcja skoro co miesiąc mam mniej pieniędzy w portfelu?
    A "polski wał" mi zabierze kolejne, i co mnie jakaś produkcja obchodzi?
    celnik.mateusz napisal(a):
    Wieszczę załamanie finansów publicznych.
    No właśnie. Co roku wszyscy eksperci wieszczą, więc chyba muszą mieć rację, nie?
  • edytowano December 2021
    Niejaki kolega Dostatni, najtwardszy korwinista na wschód od linii Wisły, wieszczył był całkowity krach gospodarczy w ramach socyalizmu pisoskiego juz w 2015-tym, a upadek szwecjalizmu jeszcze wcześniej
  • Nieee no, Szwecja upada już od co najmniej 30 lat, gdyż tak długo wychodzi Czasik.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.