Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1192022242591

Komentarz

  • Raczej nie, zwłaszcza że (z pamięci) Kwaśniewski zawetował tylko zmiany w PIT, zostawił w VAT i drogowym. Też z pamięci to te zmiany bardziej przypominały zapomnianą już nieco reformę z czasów pierwszego PiS, jak zniesiono trzeci próg i lekko obniżono pierwszą stawkę (z 19 do 18%).
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Większą kasę na służbę zdrowia sfinansowaną ze zwiększenia progresji podatkowej, ale w ten sposób, żeby wszyscy myśleli, że obniża im się podatki (biedni - że kwota wolna, bogaci - że wyższy drugi próg).
    Znacznie prościej można to było osiągnąć po prostu podwyższając nieco stopę wolną i podwyższając stawki podatku dla najbogatszych. Przy tej okazji trochę najbogatszych zaczęłoby znieważać biedniejszych od nierobów, jak było przy 500+. Ale nie, ktoś postanowił przedobrzyć.
    Ano jeśli faktycznie takie były cele, to w sumie po co zrobić prosto, skoro skomplikowane też działa.
    No chyba że średnio działa, ale po co ma działać dobrze, skoro może średnio.
    I po co wkurwiać niewielu jak można mnóstwo.
    Wataha napisal(a):
    Natomiast podniesienie składki zdrowotnej było konieczne - najpierw trzeba zapewnić finansowanie a potem brać się za resztę.
    A ktoś się w ogóle bierze za jakąś resztę? Zamierza.. kiedyś?
  • Przemko napisal(a):
    PiS rozpieprza niemiecką gospodarkę.
    No właśnie - szkoda że do tej beczki miodu wpakowano łyżkę dziegciu.
    Ja w ogóle uważam że póki co PiS radził sobie doskonale na polu gospodarczym - acz z jakiegoś powodu postanowił to utopić. I bajzlu jaki przy tym powstał nawet nie ma jak bronić.
  • znowu Unia wpędza ludzi w koszty, zmieniają standard nadawania TV

    We wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów zapadła decyzja, że dofinansowanie wyniesie 100 zł. "Pozwoli to w całości lub w części na pokrycie kosztu zakupu urządzenia" - czytamy w rządowym komunikacie.

    Jak złożyć wniosek?

    Wniosek o przyznanie świadczenia będzie mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Będzie musiała przy tym oświadczyć, że bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu odbiorczego do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego ze względu na trudną sytuację materialną gospodarstwa domowego.

    Wniosek będzie można składać elektronicznie z wykorzystaniem platformy gov.pl, ale też za pośrednictwem pracowników Poczty Polskiej. W odpowiedzi osoba uprawniona dostanie specjalny kod na podany we wniosku adres e-mail lub w postaci wydruku, jeśli składała wniosek za pośrednictwem pracownika poczty.

    Przyznany kod będzie można realizować w sklepach stacjonarnych, internetowych i przez internetowe platformy sprzedażowe. Program będzie realizowany do końca 2022 r.
  • Przemko napisal(a):
    PiS rozpieprza niemiecką gospodarkę.

    "– Moi koledzy dzwonią do mnie, są zrozpaczeni, bo nie wiedzą, co robić – mówi właściciel stacji benzynowej w Berlinie cytowany przez niemieckie media zaledwie kilkanaście godzin po obniżce VAT – i tym samym cen paliw – w Polsce. Stacje benzynowe przy granicy z Polską notują nawet 70-procentowy spadek zainteresowania."

    https://www.tvp.info/58267293/tarcza-antyinflacyjna-obnizka-vat-na-paliwa-klienci-z-przygranicznych-rejonow-niemiec-jezdza-do-polski-po-paliwo
    Jeżeli to prawda, to za chwilę usłyszymy, że zmniejszenie podatku VAT było chybione, bo zmniejszą się wpływy do budżetu, a ceny spadły tylko na tydzień.
    Tak działają Niemcy.

  • Tak działają wszyscy. Ostrzał propagandowy jest najtańszy i pewnym sensie najbardziej humanitarny. Nie należy zabijać ludzi, należy sprawić, by sami się pozabijali.
  • edytowano February 2022
    los napisal(a):
    Tak działają wszyscy. Ostrzał propagandowy jest najtańszy i pewnym sensie najbardziej humanitarny. Nie należy zabijać ludzi, należy sprawić, by sami się pozabijali.
    To wg SunTzu, którego założenia tak ochoczo wykorzystywali bolszewicy (naziści tylko trochę, wbrew pozorom). Tylko prymitywna i maksymalnie zdegenerowana cywilizacja mogła taką doktrynę stworzyć i ją stosować. Dlatego nie mam złudzeń co do Chińczyków.

    W chrześcijańskiej Europie tego nie znaliśmy. Dopiero azjatyckie naleciałości dały nam to narzędzie.
  • Protestanci stosowali ochoczo. Kłamstwa na temat Karola Stuarta to nawet Ignac tutaj wklejał.
  • los napisal(a):
    Protestanci stosowali ochoczo. Kłamstwa na temat Karola Stuarta to nawet Ignac tutaj wklejał.
    Luter był pierwszy odnośnie pewnej dyskusji, którą sromotnie przegrał.

  • Jak byłem mały, to w okolicach blisko Słowenii, Włosi dawali lokalsom kartki na benzynę, żeby nie musieli się po tanią wachę fatygować za granicę.
  • los napisal(a):
    Protestanci stosowali ochoczo. Kłamstwa na temat Karola Stuarta to nawet Ignac tutaj wklejał.
    A przypomni mi Kolega, gdyż przepomniałem?
  • Tu jest oryginał https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Edward_Stuart

    Boją się go nawet 240 lat po śmierci i ciągle strzelają z kłamstw.
  • edytowano February 2022
    Kula i Krzyż?

    P. S. Tzn. W tej powieści Chestertona jeden z dwoch głownych bohaterow byl zdaje się jakobitą, a dynastię saską uważał za uzurpatorów
  • Coś takiego.
  • PiS rozpieprza gospodarkę!

    Tym razem litewską:

    Kuodis nazywa decyzję Polski o obniżeniu VAT nielegalną: kraje nie powinny się nawzajem zubażać takimi sztuczkami Wzywa Nausėdę do zabrania głosu (724) Lrytas.lt biznes Puls Rynku Ekonomista Raimondas Kuodis krytycznie ocenia decyzję Polski o czasowym zawieszeniu stosowania podatku od wartości dodanej (VAT) na artykuły spożywcze i obniżeniu stawki VAT na paliwa od 1 lutego. Uważa on, że takie decyzje są nielegalne i naruszają dyrektywę Unii Europejskiej (UE) w sprawie podatku VAT, a ich legalność powinna zostać zakwestionowana przez prezydenta Gitanasa Nausėdę w Europejskiej Radzie Ministrów (ECM).

    Czytaj więcej: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2022/01/31/news/r-kuodis-lenkijos-sprendima-mazinti-pvm-vadina-nelegaliu-salys-neturetu-skurdinti-viena-kitos-tokiais-triukais-22231776

    Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
  • A to owe Litwiny nie mogą sobie podatku obniżać?
  • Nie bardzo, bo mają ojro i ECB im tak ochoczo gotówki nie dodrukuje, muszą dbać o każdego ojrocenta.
  • A tak swoją szosą to:
    - obniżane są podatki,
    - nie ma kasy z UE,
    - gospodarka rośnie,
    więc jak nie będzie wzrostu deficytu, a inflację uda się przyciąć do 5% bez schładzania gospodarki to czeka Polskę ciężki ostrzał medialno-międzynarodowy, bo tak przecież być nie może...
  • edytowano February 2022
    No właśnie. Spojrzałem na mapę gdzie jest ojro, a gdzie nie. Właściwie to fakt, że nie ma go u nas i w Czechach nie ma sensu. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ?
  • JORGE napisal(a):
    No właśnie. Spojrzałem na mapę gdzie jest ojro, a gdzie nie. Właściwie to fakt, że nie ma go u nas i w Czechach nie ma sensu. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ?
    Chodzi Ci o to, że wprowadzono Euro w krajach, gdzie taki ruch był pozbawiony sensu?
    Bo wprowadzenie Euro w Polsce by było takim samym samobójczym krokiem.

  • JORGE napisal(a):
    No właśnie. Spojrzałem na mapę gdzie jest ojro, a gdzie nie. Właściwie to fakt, że nie ma go u nas i w Czechach nie ma sensu. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ?
    Chorwaci sobie zafundowali w tym roku Ojro zamiast Kuny,..jak jest po chorwacku strzelić sobie w odnóże?
  • Upucaj se iz koljena.
  • edytowano February 2022
    świadom ciężkiej zimy ich prezydent , tzn Chorwacji, stanął i stoi po stronie WWP i Rosji
  • christoph napisal(a):
    świadom ciężkiej zimy ich prezydent , tzn Chorwacji, stanął i stoi po stronie WWP i Rosji
    Zima jak zima...lato będą mieli ciężkie z monogospodarką nastawioną na turystykę...Włodymir i Olaf pomogą?
  • najbardziej pomoże Makłowicz
    serio serio
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    No właśnie. Spojrzałem na mapę gdzie jest ojro, a gdzie nie. Właściwie to fakt, że nie ma go u nas i w Czechach nie ma sensu. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ?
    Chodzi Ci o to, że wprowadzono Euro w krajach, gdzie taki ruch był pozbawiony sensu?
    Bo wprowadzenie Euro w Polsce by było takim samym samobójczym krokiem.

    Chodzi o to, że poza ostatnią transzą, wszystkie kraje mają Euro (Szwecję zostawmy). Żeby Unia mała sens, tak czy inaczej w każdym państwie członkowskim Euro być musi, taki z resztą jest target. Dlaczego więc nie ma tej waluty w Polsce i Czechach ? Opór wewnętrzny bym pominął, Niemcy za rządów PO mogły zrobić wszystko. Dlaczego więc u swoich największych podwykonawców Euro nie wprowadzili ?
  • A to że w Szwecji i Danii nie ma euro, ma sens? Ma, gdyż są to dumne narody, które nie lubią jak im dmuchać w kaszę.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A to że w Szwecji i Danii nie ma euro, ma sens? Ma, gdyż są to dumne narody, które nie lubią jak im dmuchać w kaszę.
    Czy powiązanie gospodarek Danii i Szwecji z Niemcami jest tak silne jak w przypadku Polski i Czech ?
  • W Polsce to wiem dlaczego nie ma euro, bo PO nie zdążyła wprowadzić, ale Czechy to rzeczywiście ciekawy1 przypadek. Babiś raczej jakimś patriotą nie był i raczej z Niemcami się nie wadził, więc ciekawe1 dlaczego nie pchnął kraju w stronę euro?
  • JORGE napisal(a):
    Opór wewnętrzny bym pominął, Niemcy za rządów PO mogły zrobić wszystko. Dlaczego więc u swoich największych podwykonawców Euro nie wprowadzili ?
    Nie mogli zrobić wszystkiego do 2010 roku, a później to nie wiem.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.