Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1444547495091

Komentarz

  • edytowano October 2022
    Polacy narzekają na wysoką inflację ale dzięki niej spłacają dług państwowy. Więc jak wam jakiś kolo w jednym zdaniu będzie zarzucał pisowską inflację i pisowski dług to pokażcie mu te obrazki:

    image
    image

  • dyzio napisal(a):
    Polacy narzekają na wysoką inflację ale dzięki niej spłacają dług państwowy. Więc jak wam jakiś kolo w jednym zdaniu będzie zarzucał pisowską inflację i pisowski dług to pokażcie mu te obrazki:

    image
    image

    Takich rozmów już nie ma.
  • fajnie i ciekawie, że po pandęmii się wszystkim poprawiło
    patrzta na koniec tabeli
    Łotwa, Węgry, Rumunia , Bułgaria
  • FENOMENALNY SUKCES z 500+.

    Proste, tanie, niewiarygodnie skuteczne.

    Nawet to sranje na wydmach można odżałować.
  • Ktoś naprawdę srał na wydmach?
  • No, np. ja, nie chwalący się.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No, np. ja, nie chwalący się.
    Rispekt. No ja jednak wolałem schować się w pasie drzew przy wydmach...
  • Przemko napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    W sumie straszne są te czipy. Wspomniałem o tem niewiarygodnem suckcesie znajomej, to mi od razu odpaliła, że Kaczyński świnia i przez niego i tak dziednoś spada, nadto te pińcet to dzięki inflasją i tak niewiele warte.

    Ech.

    Po co komu faktyczne fakty, skoro i tak wiadomo, że Kaczor wuj, a PiS rozpieprzył polską hospodarkę.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No, np. ja, nie chwalący się.
    No utrapienie z tymi prawnikami

  • loslos
    edytowano November 2022
    Z kim ja postuję...

    image
  • edytowano November 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W sumie straszne są te czipy. Wspomniałem o tem niewiarygodnem suckcesie znajomej, to mi od razu odpaliła, że Kaczyński świnia i przez niego i tak dziednoś spada, nadto te pińcet to dzięki inflasją i tak niewiele warte.

    Ech.

    Po co komu faktyczne fakty, skoro i tak wiadomo, że Kaczor wuj, a PiS rozpieprzył polską hospodarkę.
    Oł ryli, chcesz żeby Tutsi przekonywali Hutu argumentami ? Może jeszcze jakąś ciekawą lekturę poleć ? Chociaż czasami nawet ciebie rozumiem, jesteś człowiekiem dobrej woli i nadziei, wierzysz że to wszystko da się jeszcze odkręcić ....

    Nie da się Ignac. To są Hutu. Niewiele lepsi od nich są różnego rodzaju prawicowcy, prawdziwi katolicy itp. Czy ktoś z nich jeszcze pamięta co zrobił Kaczyński w sprawie aborcji ? Doskonale wiedział co się w Polsce może wydarzyć, a pomimo to przeforsował tą ustawę. Środowiska, które najgłośniej szczekały o aborcyjnym PiSie znalazły inny argument. Powiem tak, wg mnie nie warto było. Bo Kaczor stracił wielu ludzi. Nie dla PiSu, dla Polski. Ja byłem autentycznie wstrząśnięty wydarzeniami w 2020 roku i pomimo, że spodziewałem się, że tak będzie, to zostaną mi na całe życie. Byłem pod kościołem, obserwowałem też w mediach co się działo. Nie chce mieć nic wspólnego z tym motłochem, z tymi kurwami, z tą zjebaną młodzieżą, a to oni są dzisiejszą Polską. Więc mi nie po drodze. I nie tylko mi, dużo ludzi się wycofało, straciło serce, przestało wierzyć w perspektywy.

  • loslos
    edytowano November 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W sumie straszne są te czipy. Wspomniałem o tem niewiarygodnem suckcesie znajomej, to mi od razu odpaliła, że Kaczyński świnia i przez niego i tak dziednoś spada, nadto te pińcet to dzięki inflasją i tak niewiele warte.

    Ech.

    Po co komu faktyczne fakty, skoro i tak wiadomo, że Kaczor wuj, a PiS rozpieprzył polską hospodarkę.
    I ta poczciwa pierdołowatość po tzw. naszej stronie najbardziej mnie wkurwia. Obdarzamy szacunkiem wszystkich a są tacy, którzy na szacunek nie zasługują. I jeśli im ten szacunek okażemy, obrazimy wszystkich, którzy naprawdę są godni szacunku. Przykładem jest twoja wspomniana znajoma. Należy ona do ludzkiej rasy biologicznie a także w jakiś metafizyczny niemożliwy do zrozumienia sposób, że niby ma duszę nieśmiertelną. I w żadnym innym znaczeniu, więc według ziemskich praw nie należy jej traktować jak człowieka. Tamci to wiedzą, więc nakręcili ją przeciw Kaczyńskiemu, ale przecież kukiełkę można nakręcić w każdą stronę, także przeciw Tuskowi. My tego nie robimy, bo tak nie należy ludzi traktować. Jakby doszło do prawdziwej wojny, pewnie byśmy nie strzelali do wrogów, bo nie należy ludzi kaleczyć.

    To nie są Hutu. To są kukiełki.
  • edytowano November 2022
    image
    Już wiecie po co nam najsilniejsza armia?
  • Ciekawe, że Romania, Czechicja i Madziarorszag tak odstają od Tenkraju.

    A Bułgarię to nawet Mexyk wyprzedził!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawe, że Romania, Czechicja i Madziarorszag tak odstają od Tenkraju.

    A Bułgarię to nawet Mexyk wyprzedził!
    Akurat Mechiko jest tym dla USA czym my dla Niemiec - miejscem gdzie można tanio produkować bez konieczności transportu przez pół świata.
    Siedzi tam większość czarnej roboty w amerykańskim ałtomotiwie.
  • edytowano November 2022
    Inż napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawe, że Romania, Czechicja i Madziarorszag tak odstają od Tenkraju.

    A Bułgarię to nawet Mexyk wyprzedził!
    Akurat Mechiko jest tym dla USA czym my dla Niemiec - miejscem gdzie można tanio produkować bez konieczności transportu przez pół świata.
    Siedzi tam większość czarnej roboty w amerykańskim ałtomotiwie.
    To było pokazane nawet w ostatnim (gównianym) Terminatorze.

    Tekstylia zaś powstają na Haitiówku.
  • Pytany, jakie są największe atuty PiS w czasie kampanii i gdzie tkwią największe słabości, Terlecki odparł: - By wygrać potrzebujemy trzech rzeczy: pieniędzy, programu i ludzi". - Pieniędzy, mam nadzieję, wystarczy, a program ogłosimy wiosną. Trzeba dobrać ludzi, którzy sprawdzą się i w kampanii, i później w Sejmie.

    może wróci kataster?

    choć
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ferb napisal(a):
    Ad 1
    Ja to wiem, kolega to wie, ale jest duże grono uważające to za sukces.

    Ad 2
    Chodzi o skalę. Te 18-metrowe apartamenty to oczywiście przejaskrawienie z mojej strony. To jest problem, ale nie najważniejszy. Tu musi wjechać na pełnej Kapitan Państwo, który weźmie się patologie typu Bliska Tower i podobne. Jakiś katasterek od n-tej nieruchomości też by się przydał.
    Ad 1: Ale to będzie oczywisty sukces dla ludzi, którzy te mieszkania zdobędą!

    Ad 2: Nasza b. koleżanka umiłowana Szmulka została wygnana z Paryżewa właśnie dlatego, że zakazali zbyt małych mieszkanek. Powinny istnieć małe mieszkanka dla młodych-zdolnych, co się załapali w korpo i ciułają na wkład własny. Oczywiście wynajmowane.

    Ja nie mam pewności co do tego katastru. Z jednej strony, widzę jakiś sens w opodatkowaniu kapitału, z drugiej -- spowoduje to wzrost czynszów, więc wracamy do punktu a.
  • edytowano November 2022
    dla Węgier podano ceny dla obcych rejestacji, obcy mogą zatankować ca 20 litrów na raz
    tubylcy maja paliwo za pół ceny
    W Polsce musi być tak drogo, bo by strefa Euro nam wytankowała nasze stacje do sucha

    bęzyna pb95
    image

    Dyzel
    image
  • Nie rozumiem, dlaczego są dwa wykresy?
  • Przemko napisal(a):
    Nie rozumiem, dlaczego są dwa wykresy?
    poprawiłem, pierwsze to pb95 a drugie to dizel
  • No prosz. W Ugandzie bezołowiowa dziś 7,55, a w Senegalu 6,37.

    Drożej niż w Grecji jest tylko na Islandii, w RŚA i Hąkągu.

    Kogo ciekawi, to prosz: https://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/
  • Łech, na sąsiedniem forumku dowiedziałem się jak dramaticznie PiS rozpieprza polską hospodarkę, ażem przydechł:

    Inwestycję Mercedesa [6 mld zł] można nazwać rekordową. Dla porównania Volkswagen w fabrykę Craftera we Wrześni zainwestował 800 mln euro (3,8 mld zł). Nowy zakład Stellantis w Gliwicach to koszt na poziomie 280-300 mln euro (1,4 mld zł). Z kolei Polska Agencja Inwestycji i Handlu wyliczyła, że w 2021 roku zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce ponad 3,5 mld euro. To o 800 mln euro więcej niż przed rokiem i o 700 mln euro więcej niż w rekordowym dotąd 2019 r. Największymi inwestorami byli: Korea Południowa, Niemcy i USA.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8606816,mercedes-fabryka-samochodow-jawor-nowa-inwestycja-rivian-wideo.html
  • wespół z NIemcami....
  • edytowano December 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łech, na sąsiedniem forumku dowiedziałem się jak dramaticznie PiS rozpieprza polską hospodarkę, ażem przydechł:

    Inwestycję Mercedesa [6 mld zł] można nazwać rekordową. Dla porównania Volkswagen w fabrykę Craftera we Wrześni zainwestował 800 mln euro (3,8 mld zł). Nowy zakład Stellantis w Gliwicach to koszt na poziomie 280-300 mln euro (1,4 mld zł). Z kolei Polska Agencja Inwestycji i Handlu wyliczyła, że w 2021 roku zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce ponad 3,5 mld euro. To o 800 mln euro więcej niż przed rokiem i o 700 mln euro więcej niż w rekordowym dotąd 2019 r. Największymi inwestorami byli: Korea Południowa, Niemcy i USA.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8606816,mercedes-fabryka-samochodow-jawor-nowa-inwestycja-rivian-wideo.html
    Bo pracujemy za miskę ryżu! Nie ma się z czego cieszyć.
  • To się tak mówi. Ale kedy pan Mózg zaproponował zapiedralanie za miskę ryżu z dojazdem do NRD, to się okazało że już nie bałdzo.

    Sprawy są dynamiczne; niedługo okaże się że w tej misce musi być okrasa, a co bardziej bezczelni zaczną domagać się jeszcze nietoperza.
  • Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łech, na sąsiedniem forumku dowiedziałem się jak dramaticznie PiS rozpieprza polską hospodarkę, ażem przydechł:

    Inwestycję Mercedesa [6 mld zł] można nazwać rekordową. Dla porównania Volkswagen w fabrykę Craftera we Wrześni zainwestował 800 mln euro (3,8 mld zł). Nowy zakład Stellantis w Gliwicach to koszt na poziomie 280-300 mln euro (1,4 mld zł). Z kolei Polska Agencja Inwestycji i Handlu wyliczyła, że w 2021 roku zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce ponad 3,5 mld euro. To o 800 mln euro więcej niż przed rokiem i o 700 mln euro więcej niż w rekordowym dotąd 2019 r. Największymi inwestorami byli: Korea Południowa, Niemcy i USA.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8606816,mercedes-fabryka-samochodow-jawor-nowa-inwestycja-rivian-wideo.html
    Bo pracujemy za miskę ryżu! Nie ma się z czego cieszyć.

    Ja bym się tak zupełnie nie zgodził.
    Niemiaszki potrafią zapłacić sporo za nic specjalnego. I dla nich tanio, a dla nas naprawdę dobra kasa. Tylko trzeba się dogadać z naziolami. ;-)
  • posix napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łech, na sąsiedniem forumku dowiedziałem się jak dramaticznie PiS rozpieprza polską hospodarkę, ażem przydechł:

    Inwestycję Mercedesa [6 mld zł] można nazwać rekordową. Dla porównania Volkswagen w fabrykę Craftera we Wrześni zainwestował 800 mln euro (3,8 mld zł). Nowy zakład Stellantis w Gliwicach to koszt na poziomie 280-300 mln euro (1,4 mld zł). Z kolei Polska Agencja Inwestycji i Handlu wyliczyła, że w 2021 roku zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce ponad 3,5 mld euro. To o 800 mln euro więcej niż przed rokiem i o 700 mln euro więcej niż w rekordowym dotąd 2019 r. Największymi inwestorami byli: Korea Południowa, Niemcy i USA.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8606816,mercedes-fabryka-samochodow-jawor-nowa-inwestycja-rivian-wideo.html
    Bo pracujemy za miskę ryżu! Nie ma się z czego cieszyć.
    Ja bym się tak zupełnie nie zgodził.
    Niemiaszki potrafią zapłacić sporo za nic specjalnego. I dla nich tanio, a dla nas naprawdę dobra kasa. Tylko trzeba się dogadać z naziolami. ;-)
    Wiadomo, szydzę z panującej w tej chwili opinii, że inwestycje zagraniczne do Polski ściąga tania siła robocza i nic więcej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To się tak mówi. Ale kedy pan Mózg zaproponował zapiedralanie za miskę ryżu z dojazdem do NRD, to się okazało że już nie bałdzo.
    Ajć, nie rozumie Kolega.
    Jak są inwestycje zagraniczne to dlatego że jesteśmy bantustanem i zapierdalamy za miskę ryżu.
    Jak ich nie ma - znaczy że PiS jest do dupy, nie umie zachęcić inwestorów, nikt normalny nie zainwestuje w takim kraju.
    Jak są inwestycje w Niemczech, to dlatego że to dobrze zarządzany kraj, który przyciąga inwestycje.
    Jak ich nie ma, to dlatego, że Niemcy to dobrze zarządzany kraj i to oni inwestują u kogoś, a nie że ktoś u nich.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.