Skip to content

Pytania o książki

edytowano March 2015 w Kultura
Mam serdecznie dosyć nietrafionych zakupów oddawanych potem na makulaturę, że tym razem postanowiłam wyprzedzająco zapytać. Może ktoś już czytał i się wypowie...
Po to ten wątek.
Pozycja nr 1
image
Milczenie - Shūsaku Endō
(zwracam uwagę, że chodzi mi o książkę)
«134567

Komentarz

  • I pozycja nr 2
    image
    Sekretne życie drzew - Peter Wohlleben
  • fajnie się czyta, ale lepiej pożyczyć
  • Milczenie. Podobała mi się ze względu na różne fajne wizje. Aczkolwiek fabuła jest perfidnie zmontowana i przygnębiająca.
    Film podejrzewam że denny.
    Kup używaną - tańsza i lepiej się czyta.
  • Dzięki. Na razie, żeby się nie dołować, kupiłam na Allegro "Księżycową Dolinę" Mistrza Londona :)
    A "Sekretne życie drzew", choć bestseller, to ponoć literatura faktu, wręcz pasjonujący dokument - Brzost nie zajrzał?
  • Nie, nie zajrzałem. Paru znajomych, którzy zajrzeli, twierdzą że to bardziej ideologia niż nauka.
  • edytowano March 2017
    w kwestii książek:
    America’s 2nd largest publisher, Harper Collins, is selling an impure and blasphemous book titled: “The Adventures of Mrs. Jesus...”

    ... the author of this outrageous “comic” book, Dan O’Shannon, was asked if he had received any “negative blowback,” he said:

    “The Catholic Church has remained silent…
  • Nie znam angielskiego.
  • Brzost napisal(a):
    Nie, nie zajrzałem. Paru znajomych, którzy zajrzeli, twierdzą że to bardziej ideologia niż nauka.
    Jednak? To se podaruję. Na wszelki wypadek.
  • mmaria napisal(a):
    Nie znam angielskiego.
    Książka satyryczna "Przygody Pani Jezus", z kpinami ze sceny Ukrzyżowania włącznie.
    Kościół katolicki oficjalnie się nie wypowiedział, a wydawnictwo ponoć nr 2 w Ameryce.
    Katolicy w Ameryce zbierają podpisy pod protestem.
    Takie są książki dzisiaj, taki jest teatr itd. Nieprzypadkowo.
  • Czy uwaga dotyczy "Milczenia"? Nawiasem - dzięki, bo teraz zauważyłam, że w Polsce wydał to Znak, który bojkotuję od dawna.
  • Nie, uwaga ogólna, "Milczenia" nie znam i nie jestem zainteresowana - właśnie ze względu na wydawnictwo
  • mmaria napisal(a):
    Dzięki. Na razie, żeby się nie dołować, kupiłam na Allegro "Księżycową Dolinę" Mistrza Londona :)
    A "Sekretne życie drzew", choć bestseller, to ponoć literatura faktu, wręcz pasjonujący dokument - Brzost nie zajrzał?
    Już tu kiedyś zachęcałam do Londona. Do jego cudownej książki "Podróże Snarka. Jerry z wysp". (to dwa w jednym, takie miałam wydanie i nie wiem czy wyszły tylko razem czy może kiedyś i osobno. Czytasz to, odpływasz,zapominasz o naszym złym świecie.
  • Czy to jest wiodący wątek o ksiażkach? Bo właśnie jestem po trylogii Elżbiety Cherezińskiej o rozbiciu dzielnicowym "Korona Śniegu i Krwi". Szczerze polecam, jak ktoś lubi lekką powieść historyczną w sensacyjnym sosie, ze szczyptą fantastyki. Jak znacie coś podobnego to podpowiedzcie.
  • Też jestem po ostatnim tomie tej trylogii. Ma kobitka fantazję ;-) Ale ogólnie w porządku, dobrą robote wykonuje przypominając ważne momenty naszej historii. Lektura całości pomogła mi zwrócić uwagę na postacie bardzo istotne a niedoceniane, np. króla Przemysła. Bardzo ciepło opisane osoby św. Kingi i abp Świnki.
  • Brzost napisal(a):
    Nie, nie zajrzałem. Paru znajomych, którzy zajrzeli, twierdzą że to bardziej ideologia niż nauka.
    O, małżonka to dostała, czyta i chwali sobie. Czy mam jej powiedzieć, że to bujdy na resorach?
  • Nie wiem. Opieram się na relacji a nie osobistej lekturze.
  • edytowano November 2017
    (sekretne życie drzew)
    Ja kupiłem bratu, brat zostawił do poczytania bratankowi, więc leży na półce u syna.... :)
    przeczytałem kawałek - ciekawy bardzo, więc wezmę i w zimowe wieczory poczytam....
  • Arcybiskup Świnka bardzo OK. Teraz jestem na etapie czytania historii prof. Andrzeja Nowaka, właśnie o czasach tego oto prymasa. I generalnie życie i twórczość danego Świnki rozwalają całą narrację, że "narody to wymyślili masoni w XIX w." Może naród francuski. Bo naród polski istniał już w wieku XIII.
  • Brzost napisal(a):
    Też jestem po ostatnim tomie tej trylogii. Ma kobitka fantazję ;-) Ale ogólnie w porządku, dobrą robote wykonuje przypominając ważne momenty naszej historii. Lektura całości pomogła mi zwrócić uwagę na postacie bardzo istotne a niedoceniane, np. króla Przemysła. Bardzo ciepło opisane osoby św. Kingi i abp Świnki.
    Fantazja fantazją ale jednak masę konsultacji z historykami o czym pisze we wstępie. No i jest to wspaniała popularyzacja historii bo wchodzi lekko jak Gra o Tron. Książka jest bestsellerem. Ogólnie dobra robota. Chyba jest teraz taki głód I Rzeczpospolitej
  • edytowano November 2017
    To akurat czasy jeszcze sprzed Rzeczpospolitej. Rzeczpospolitą mamy wdrukowaną w głowy dzięki Sienkiewiczowi :-)
    BTW, jeszcze jedna postać jest tam opisana z wyjątkową czułością - to Ryksa (Rikissa), córka Przemysła II i podwójna młoda wdowa. Na jej postać natknąłem się kilka lat temu podczas podróży z Małżonką do Czech, kiedy przez booking zarezerwowałem dla nas nocleg w Hradcu Kralovym w urokliwym hotelu "U Kralovny Elišky". Zaintrygowany, kim jest ta Eliška, przeczytałem że chodzi o Elżbietę Ryksę, a właściwie Ryksę Elzbietę. Cały Hradec dotąd ją ze czcią wspomina.
  • Te tomy to Płomienia, Niewidzialna i Korona śniegu i krwi?
  • Tak. Tylko w odwrotnej kolejności.
  • Teraz mam zamiar sięgnąć po Hardą. To zdaje się o córce Bolesława Chrobrego
  • Prof. Nowak pisze emocjonalnie i ku pokrzepieniu serc.
    Wytrzymałem pół tomu.
  • christoph napisal(a):
    Prof. Nowak pisze emocjonalnie i ku pokrzepieniu serc.
    Wytrzymałem pół tomu.
    Czy to są zarzuty? Ja się dowiedziałem sporo ciekawych i nowych dla mnie rzeczy.
  • edytowano November 2017
    Różnice temperamentu?
  • raste napisal(a):
    Teraz mam zamiar sięgnąć po Hardą. To zdaje się o córce Bolesława Chrobrego
    Córka Mieszka I. Królowa Szwecji, Dani, Norwegii i Anglii.

  • edytowano November 2017
    Przeczytałem "The Van", bo mi polecono. Miało być trudno bo dużo irlandzkiego slangu, ale sam nie wiem, chyba wystarczy zapamiętać, że "you" to "yis", "idiot" to "eejit" a "my" to "me" i już się prawie jest Dublińczykiem.
  • przy okazji tutaj

    Umberto Eco - wywiad, fragment
    = = =

    - Pana książka zaczyna się od kłamstwa, które przetrwało do dnia dzisiejszego: ludzie w średniowieczu myśleli, że ziemia jest płaska.

    Umberto Eco: - Tak. Nawet wykształceni ludzie powtarzają to do dziś. Oficjalna kultura średniowiecza była całkowicie przekonana o tym, że Ziemia jest kulista i akceptowała grecką ideę pomiaru długości równika.

    To po prostu intelektualne i kulturalne lenistwo. Ciągle się też powtarza, że w średniowieczu palono czarownice, podczas gdy w rzeczywistości palenie czarownic rozpoczęło się w renesansie.
    = = = =


    :)
  • To sprawna protestancka propaganda.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.