Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

178101213635

Komentarz

  • Kornel_Pas napisal(a):
    No a skoro niewinny, to...
    "A skoro koszowy ne zdradnik, to kto zdradnik?"

  • @balbina - właśnie. Panowały inne okoliczności.
    Skoro obecnie panują inne tyle że nic z tego nie wynika - to po co to było wszystko?
  • TecumSeh napisal(a):
    @balbina - właśnie. Panowały inne okoliczności.
    Skoro obecnie panują inne tyle że nic z tego nie wynika - to po co to było wszystko?
    jedyna nadzieja w reformie sadow.
    ale nawet jak sei za to na powaznie wezma to troche wody w Wisle jeszcze uplynie.
  • Nie, nie o sądy chodzi. Sądy potrafią obecnie uniewinnić Sumlińskiego a Lichockiego skazać i to bez zawiasów.

    Tam można i trzeba wysłać służby i w w razie umoczenia gwiazd zrobić głośny, pokazowy proces.
    Tu nie ma usprawiedliwienia dla zaniechań - wystarczy wola polityczna.
  • Reasumując, PiS znowu dostał dar od Instancji Najwyższej. Trzymam kciuki, ażeby z tej sprawy wyszedł, pardon les mots, granat w gnojówce.
  • Gdzieś mi mignęło, że na prośbę ZZ śledztwo objął nadzorem egipski minister sprawiedliwości. To chyba dobry ruch, bo jeśli sprawa ma korzenie w Polsce, to Egipcjanom opłaca się to wykazać - czy nie?
  • Jeżeli sedno sprawy tkwi w Polsce, to nawet taka instancja nie pomoże. Wydaje mi się, że ważne by z naszej, polskiej strony zostali dobrani odpowiedni ludzie.
  • Kornel_Pas napisal(a):
    Jeżeli sedno sprawy tkwi w Polsce, to nawet taka instancja nie pomoże. Wydaje mi się, że ważne by z naszej, polskiej strony zostali dobrani odpowiedni ludzie.

    Siostra Magdy zwraca się z prośbą o zaniechanie "internetowych dywagacji", bowiem chłopak nie żyjącej bohaterki tej historii też przechodzi traumę. Tak przynajmniej wynika z dzisiejszych artykułów...
  • edytowano May 2017
    Pigwa napisal(a):
    Gdzieś mi mignęło, że na prośbę ZZ śledztwo objął nadzorem egipski minister sprawiedliwości. To chyba dobry ruch, bo jeśli sprawa ma korzenie w Polsce, to Egipcjanom opłaca się to wykazać - czy nie?
    Owszem.
    Poza tym jacyś Egipcjanie na pewno w tym brali udział, nawet jeśli sprawa sterowana była z Polski.


  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Reasumując, PiS znowu dostał dar od Instancji Najwyższej. Trzymam kciuki, ażeby z tej sprawy wyszedł, pardon les mots, granat w gnojówce.
    Exactly. Teraz chodzi tylko otto, żeby nie odpuścić.
  • TecumSeh napisal(a):
    Owszem.
    Poza tym jacyś Egipcjanie na pewno w tym brali udział, nawet jeśli sprawa sterowana była z Polski.
    Jak tam na miejscu ich porządnie przesłuchają, to Zbyniek i Godzilla dostaną gotowca, w sam raz w czasie matur.
  • Egiptowi jednak ze względu na turystów może nie zależeć na umoczeniu swoich i będą forsować tezę o chorobie psychicznej - tak mi się wydaje.
    Nie liczyłbym na fajerwerki z Egiptu - chyba że nasi wezmą udział w śledztwie tamże.

    Ale klucz jest tutaj - zdecydowanie.
  • Kornel_Pas napisal(a):
    Kornel_Pas napisal(a):
    Jeżeli sedno sprawy tkwi w Polsce, to nawet taka instancja nie pomoże. Wydaje mi się, że ważne by z naszej, polskiej strony zostali dobrani odpowiedni ludzie.

    Siostra Magdy zwraca się z prośbą o zaniechanie "internetowych dywagacji", bowiem chłopak nie żyjącej bohaterki tej historii też przechodzi traumę. Tak przynajmniej wynika z dzisiejszych artykułów...
    taa... slyszalam te traume na nagraniu, gdzie polglowek domyslalby sie z zachowania glownej bohaterki co sie dzieje, a jej "Markus" myszkowal do niej przez pietnascie minut ani na chwile nie tracac fasonu w glosie.
    jesli ma traume to z zupelnie innego powodu i oby sie nie mylil...

  • TecumSeh napisal(a):
    Egiptowi jednak ze względu na turystów może nie zależeć na umoczeniu swoich i będą forsować tezę o chorobie psychicznej - tak mi się wydaje.
    Nie liczyłbym na fajerwerki z Egiptu - chyba że nasi wezmą udział w śledztwie tamże.

    Ale klucz jest tutaj - zdecydowanie.
    ze wzgledu na turystow polskich?
    blagam nie dobijaj mnie: ktory Polak, ktora Polka po obejrzeniu filmikow wypusci sie tam teraz sam,a?
    czyzbysmy mieli az tak skretyniale spoleczenstwo, ze dalej tam beda walic drzwiami i oknami?!
  • @balbina - nie tylko polskich, ale także, oczywiście.

    Chciałbym mieć Twoją wiarę w ludzi, ale skoro mimo tragedii tysięcy Polek które związały się z wyznawcami Mahometa nadal są takie (i jest ich niemało) które otłumanione śniadą cerą, dobrą sylwetką a nade wszystko pięknymi komplementami - lecą jak muchy do wiadomo czego, to na jakiej podstawie wierzyć, że sprawa Magdy spowoduje że przejrzą na oczy?

    Zapewne obroty tak czy inaczej spadną, przynajmniej chwilowo, ale proszę Cię. Czy Polki pojadą tam same, czy do muślina, albo z muślinem - a co za różnica.

    Ponadto zwracam uwagę że mafia (a tu mamy bez wątpienia do czynienia z mafią) jest w Polsce.
    Pytanie czy ukręci się jej łeb, czy nie.

    I jeszcze jedno - niech to nie zabrzmi złośliwie, bo nie jest moim celem przygadywanie tu komukolwiek. Jednak kumple z AGHu już 15 lat temu na dyskotece w Krakowie udawali Włochów. Tak umieli po włosku jak i ja, czyli w ogóle i tak wyglądali na Włochów jak ja na Murzyna, ale mniejsza. Zgadnij jednak dlaczego to robili (nie raz przecież) i jakie były tego efekty.
  • extraneus napisal(a):
    Zbigniew Romaszewski bardzo się przysłużyl zrobieniu ze zboczeńca Piesiewicza ofiary gangsterów i służb.
    I w tym jest pies pogrzebany. Bronić kolesia, z którym się spotykało, dyskutowało, piło kawę i inne trunki....
    To coś ma także KaczJar.....

  • starybelf napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Zbigniew Romaszewski bardzo się przysłużyl zrobieniu ze zboczeńca Piesiewicza ofiary gangsterów i służb.
    I w tym jest pies pogrzebany. Bronić kolesia, z którym się spotykało, dyskutowało, piło kawę i inne trunki....
    To coś ma także KaczJar.....

    Nieee, no Kaczor wycinać takich bez mrugnięcia okiem, zwłaszcza tych najwierniejszych....
  • Przede wszystkim nie sądzę by JarKacz bronił jakichś degeneratów umoczonych w orgie i narkotyki albo handel ludźmi. Kaczorowi można to i owo zarzucać, ale bez przesady.
  • A ja polecam to:
  • edytowano May 2017
    Obawiam się pewnego scenariusza w tej sprawie (który się chyba już rozpoczął) więc zadam Wam jedno pytanie.

    Wyobraźcie sobie że jesteście rodzicami dorosłej córki, która ginie tak jak Magda.
    Co robicie? Naturalne jest usiłowanie wyjaśnienia wszystkiego, pragnienie ukarania winnych itp.

    Ale zjawia się smutny pan i mówi wam - wicie rozumicie. Rozpacz rozumiem, przykro mi. Jednak córce życia nie wrócicie, a wyjaśnienie sprawy zaszkodzi wielu ludziom. A co najbardziej przykre - wyjdzie że córcia to ćpała, puszczała się i handlowała razem z nami, tylko chciała się wyłamać, no a my nie mogliśmy na to pozwolić. I rozumiecie - imię córki będzie szargane i wasze też, już nie będzie niewinną biedną ofiarą a po co to komu. Sami wiecie że mama Madzi też była ofiarą na początku, kied wszyscy myśleli że to porwanie, a jak to się skończyło - wszyscy wiemy. I po co zasmucać was, po co kogokolwiek.

    Nie lepiej przyznac to i tamto, nie drążyć, pogodzić się, wyciszyć sprawę - pamięć córy będzie niezagrożona, my niezagrożeni, wy niezagrożeni - i wszyscy będą zadowoleni. Bo szkoda skandal robić a i wypadki chodzą po ludziach.

    I co robicie wtedy?
    Co zrobi "statystyczny rodzic" wtedy?
  • Rodzice rodzicami, ale jak śledczy nadgryzą, to jakiekolwiek rozpaczliwe ruchy rodziców będą mataczeniem i też ich będzie można pod paragraf podciągnąć. Oni tu za wiele w sprawie nie mają dogadania, kluczowe jest dociśnięcie odpowiednią liczbę razy szuflady z jądrami Markusa i jego zaćpanych kompanów.
  • Oczywiście ale ja nie o tym.
    Ja o tym że rodziców można pięknie użyć do zamiecenia sprawy pod dywan.
    Bo to że takie próby będą (już są!) to więcej niz pewne.

    A piszę o tym coby jeśli ta sprawa się jednak rozejdzie po kościach, nikt mi nie mówił że tematu w istocie nie było bo "nawet rodzice". Nie, rodziców tu akurat bardzo łatwo urobić.
  • edytowano May 2017
    TecumSeh napisal(a):
    Egiptowi jednak ze względu na turystów ....
    Dwa lub trzy lata temu Egipt w osobach ambasadora, ministra turystyki i szefa największego biura turystycznego - objeżdżali Polskę "powiatową", by zachęcać do wakacjowania u nich i że juz bezpiecznie.

  • qiz napisal(a):
    Rodzice rodzicami, ale jak śledczy nadgryzą, to jakiekolwiek rozpaczliwe ruchy rodziców będą mataczeniem i też ich będzie można pod paragraf podciągnąć. Oni tu za wiele w sprawie nie mają dogadania, kluczowe jest dociśnięcie odpowiednią liczbę razy szuflady z jądrami Markusa i jego zaćpanych kompanów.
    Pedzmy se tak. Jeśli chodzi o śledczych, to niech se Kolega zechce odświeżyć przesłuchania prokuratorów ze sprawy Amber Gold. Dwa i pół roku wesołego oberka.
  • No al teraz koledzy mundurowi obglądają komisję i mówią "jak ta Waserman ich traktuje, przeciez tak nie wolno, to wbrew prawu, dlaczego oni w ogóle na to się godzą".
  • Niezłe wieści:
    @JSaryuszWolski
    "Timmermans: nie czas na dalsze działania przeciwko Polsce"
    I po co było totalna opozycjo rujnować wizerunek Polski? http://wiadomosci.onet.pl/swiat/timmermans-nie-czas-na-dalsze-dzialania-przeciwko-polsce/rse2py0

  • "Pisowski" generał Polko w GWnie miesza z błotem Macierewicza i wyraża nadzieję, że ten sam odejdzie z MON.
  • Arabskojęzyczny portal masralarabia.com przytacza słowa szefa egipskiej Partii Reform i Rozwoju. Anwar Essmat Sadat wezwał tamtejsze MSZ do jak najszybszego wyjaśnienia sprawy Polki. Podkreślił przy tym, że w polskich mediach społecznościowych i wśród dziennikarzy funkcjonuje wiele hipotez na ten temat, co szkodzi wizerunkowi kraju.
    W oświadczeniu Sadat wezwał do intensywnej współpracy ze stroną polską w celu ustalenia faktów i wyjaśnienia okoliczności. Ponadto wskazał, że obecnie w polskich mediach funkcjonuje chaos informacyjny, a snute hipotezy negatywnie wpływają na wizerunek Egiptu. Dlatego też jego zdaniem, śmierć Magdaleny Żuk trzeba wyjaśnić jak najszybciej, ponieważ niedopowiedzenia mają zły wpływ na turystykę i kształtują wśród europejskich turystów obraz tego kraju jako niebezpiecznego.
    https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10054290/Jak-arabskie-media-opisuja-smierc-Magdaleny-Zuk-Obawa-o-turystyke-i-watek-neonazistowski.h

    I jeszcze jedna ciekawostka. Zobaczcie ile lat było potrzeba:
    http://wbi.onet.pl/akta-londynskiego-rzadu-na-uchodzstwie-w-polsce/48d7rfz

  • A propos Polko i Macierewicza - rozmawiałem z zaufanym żołnierzem dokładnie wczoraj (z moich znajomych z wojska to jedyny któremu ufam całkowicie). I naświetlił mi bardzo dużo.
    I niestety, ale nie zgadzam się z Polko - wiem w przynajmniej jednym zawężonym obszarze, że wywalenie konkretnych ludzi było akurat bardzo uzasadnione.
    A opinia mojego znajomego co do spraw sprzętowych jest taka że idzie bez wątpienia ku lepszemu, bo skala patologii była taka żebyście nie uwierzyli. I nie mówię tu o caracalach tylko najprostszych rzeczach - sprzęcie osobistym, pojazdach, łączności.
    Aha, i już wiem dlaczego MSBSy poszły do WOT a nie do regularnych jednostek - bo tego nie rozumiałem dotąd:)

    Macierewicz znowu zyskał moje zaufanie i muszę się zgodzić z @Jorge - my bardzo często nie wiemy dlaczego on coś robi (politykę informacyjną ma fatalną) ale w takiej sytuacji wypada mu zaufać.

    Ja w każdym razie mam znowu dobry humor:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.