Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1105106108110111676

Komentarz

  • PiS zrobił ustawę nie zabezpieczając sobie poparcia wystarczającej liczby sędziów wewnątrz SN. Wystarczająca ilość to jeden.
  • Cyrylica napisal(a):
    Nie rozumiem, co się dzieje. Gersdorf wszystkich wykiwała, włącznie z prezydentem?

    http://niezalezna.pl/229770-sedzia-iwulski-zabral-glos-na-temat-swojej-roli-w-sn-wystosowal-specjalne-pismo
    Nie wykiwała, przecież wyżej pisałem, że to kabaret i ustawka dla prawicowych lemingów, które miały kilka godzin na upajanie się "pogonieniem kasty" a dziś albo nic już nie rozumieją albo głupio im, więc powkładały mordy w kubeł.

    Jak mówił Jan Żaryn, nie ma wyjścia z sytuacji i wszystko zależy od sił wewnątrz Sądu Najwyższego.
  • edytowano July 2018
    Rafał napisal(a):
    PiS zrobił ustawę nie zabezpieczając sobie poparcia wystarczającej liczby sędziów wewnątrz SN. Wystarczająca ilość to jeden.
    PiS -czyt. Ziobro- zrobil w miare.
    Teraz mamy niestety z potworkowata wersja Adriana. A to nie koniec..
    Mozliwosc blokowania nowych powolan sedziow przez skargi do NSA przez odrzuconych kandydatow plus likwidacja swoistego "managera administracyjnego" ktory mial logistycznie zapewnic organizacje nowych izb w sN-to tez "zasluga dudaczewskiego"
  • W sprawie nachodźców, sądów i IPN mamy zgniłe kompromisy, które niczego nie dają poza przeciąganiem w czasie, co jest cenne, ale nie ostateczne i pogarsza nastroje społeczne. Mamy też wystarczający dowód na nieskuteczność Premiera Morawieckiego i jego ekipy w negocjacjach politycznych na tematy strategiczne z UE, USA i Izraelem. Okazały się one mocno przecenione i nie posunęły polskich spraw do przodu. To nie jest tragedia tylko podstawa do kolejnej rekonstrukcji. Z pewnością byłaby ona lepsza niż kapitulacja i gnicie.
  • edytowano July 2018
    Kolejny mały krok na drodze pojednania polsko-niemieckiego. Deutsch-Polnische Freundschaft.

    http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/kolejna-ekshumacja-niemieckich-zolnierzy-w-naszym-regionie,4713371,artgal,t,id,tm.html
  • edytowano July 2018
    Jednanie się z Niemcami i Rosjanami nie ma tak długo sensu jak długo chcą oni nas unicestwić jako naród i państwo, a nadal chcą. My nie chcemy i nie chcieliśmy nigdy ich unicestwić. Może to błąd. Gdybyśmy zachcieli i próbowali to może by się nam udało i problemy z nimi by znikły. Bowiem wielu jest takich co by chętnie ich unicestwili, a my jesteśmy im obojętni więc mamy potencjalnych potężnych sojuszników.
    Wielu u nas i chyba wciąż USA wierzą że moglibyśmy się z nimi pojednać i w troje zbudować potężny sojusz - europejski odpowiednik USA. To jest możliwe pod tym samym warunkiem - że ich celem nie będzie unicestwienie nas, a jest. Trzeba to wciąż uświadamiać pożytecznym idiotom u nas i USA. Może kiedyś się uda. Na zmianę celów Rosji i Niemiec raczej nie liczę. To dążenie jest wręcz konstytutywne dla ich obecnych państwowości.
  • Nie jestem przekonany, że Niemcy chcą nas unicestwić. Nie jestem nawet przekonany, że chcieli nas unicestwić. No, taka optyka.
  • vigilate napisal(a):
    Nie jestem przekonany, że Niemcy chcą nas unicestwić. Nie jestem nawet przekonany, że chcieli nas unicestwić. No, taka optyka.
    Selbstschutz-optik.
  • vigilate napisal(a):
    Nie jestem przekonany, że Niemcy chcą nas unicestwić. Nie jestem nawet przekonany, że chcieli nas unicestwić. No, taka optyka.
    Przez szacunek do języka, nie nazywałbym ślepoty optyką.
  • Rafał napisal(a):
    Raczej do końca "urlopu" pani byłej I Prezes.
    Po wstrzemięźliwej reakcji PiSiorów widać, że chcą chyba dać nauczkę Dudzie jako autorowi zamieszania i spieszyć się bardzo nie będą. Karnole już zaczęli szczypać prezia:
    https://wpolityce.pl/polityka/402469-ile-potrwa-prowizorka-o-grze-miedzy-gersdorf-a-palacem
  • Kolega dalej podtrzymuje swoje zdanie o prezydencie wyrażone na forum jakiś czas temu?
  • edytowano July 2018
    Nie mam powodu oskarżać go o złą wolę. Oczywiście jeśli się zakałapućkał to oceniam negatywnie. Pomysł referendum uważam za stratę pieniędzy. Powinien wyciągnąć wnioski.On ma troszeczkę naturę pięknoducha a palma świecznika wzmacnia to.
  • Ja zdanie zmieniłem. Nie na zdecydowane potępienie ale na duże rozczarowanie i obniżone zaufanie tak co do kwalifikacji jak i siły i intencji Prezydenta Dudy.

    Natomiast co do meritum to dawanie w ten sposób, znaczy przez wpuszczanie go na minę dwuwładzy w SN, nauczki Dudzie byłoby skrajną nieodpowiedzialnością i głupotą. To bardzo niebezpieczna sytuacja nie tyle dla Dudy co dla państwa. Dlatego sądzę raczej ze "tak wyszło" co jest winą wielu osób i okoliczności w tym w dużym stopniu Prezydenta, ale co najmniej w podobnym, kapitulanctwa postrekonstrukcyjnego.
  • edytowano July 2018
    Sprawa jest złożona bo wiele przeciwstawnych prądów (bezpieczeństwo i przygoda) - zarówno w oczekiwaniach ludożerki (na tym forum to bardzo dobrze widać) jak i w technice obozu władzy.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Sprawa jest złożona bo wiele przeciwstawnych prądów (bezpieczeństwo i przygoda) - zarówno w oczekiwaniach ludożerki (na tym forum to bardzo dobrze widać) jak i w technice obozu władzy.
    Przepraszam bo nie rozumiem do czego się odnosi słowo "przygoda" w tym zdaniu
  • do czynienia Polski wielką
  • Dzięki za odpowiedź
  • Wspólna deklaracja rządów Polski i Izraela, podpisana przez premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu dziś i w najbliższych dniach będzie publikowana jako ogłoszenie w największych światowych dziennikach, przy wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.
    https://www.fundacjapkobp.pl/aktualnosci/deklaracja-rzadow-polski-i-izraela/
  • a co ta fundacja odKusznierewicza?
    PKO bp już swój haracz tam odpalił
  • Dyzio miał racje. Solaris nie został sprzedany w całości, tylko wzięto sobie wspólnika i jego gotówkę. To zmienia postać rzeczy, a i kwota transakcji nie jest juz szokująco niska.

    Ciekawe dlaczego Solaris nie chciał bądź nie dostał pieniędzy od państwa, bo właśnie Pesa dostaje rządowe dutki.
  • loslos
    edytowano July 2018
    Bo nie dostali technologii szynowej, Solaris od lat ma na nią apetyt. Fuzja Solarisa i Pesy pewnie by wyglądała atrakcyjniej ale na coś takiego pan Mateusz ma za mało wyobraźni.
  • Rezydenci OZZL‏ @PR_OZZL · 1 godz.1 godzinę temu

    Minister Zdrowia @SzumowskiLukasz i Rząd @pisorgpl zerwali porozumienie z Rezydentami @PR_OZZL. Czeka nas w najbliższym czasie fala protestów i strajków w ochronie zdrowia. Przepraszamy pacjentów za to co nastąpi. Nie możemy już inaczej walczyć o normalność w systemie opieki zdr

  • Ulica dała rzyci, więc zaraz wturlają na nowo towarzyszkę Pikulską.
  • Tak będzie.
    Pielęgniarki i położne zdaje się też szykują się do protestu?
  • No już trzy szpitale nie funkcjonują. Brak personelu. Pielęgniarki złożyły L4 a dyrektorzy zawiadomienie o możliwości stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów.
  • edytowano July 2018
    kilkadziesiąt powiatowych szpitali jest bez interny, bo lekarze się pzowalniali, a chętnych nie ma

    zamknięte od tygodni są całe oddziały
  • Popieram żądania pielęgniarek i położnych.
    Chciałbym, żeby potrafiły wyraźnie odciąć się od terrorystów ze środowiska lekarskich bonzów i artykułować swoje żądania samodzielnie a nawet w wyraźniej opozycji do nich, ale obawiam się, że uzależnienie i swego rodzaju "poddaństwo" pielęgniarek i położnych obowiązujące na co dzień w praktyce szpitalnej stoi temu na przeszkodzie.
  • christoph napisal(a):
    kilkadziesiąt powiatowych szpitali jest bez interny, bo lekarze się pzowalniali, a chętnych nie ma
    Generalnie słusznie, hospicja to inny typ działalności.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.