Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1114115117119120676

Komentarz

  • edytowano August 2018
    allium napisal(a):
    @Maria
    No ale podnoszony przez kolegów problem polega na tym, że nawet nie sładząc spożywamy ogromne ilości cukru.
    Ewentualnych "domieszek" jest ułamek procenta, ale smak to skomplimowany zmysł
    http://www.pomorska.pl/artykuly-archiwalne/art/7004021,ile-cukru-w-cukrze,id,t.html
    To prawda, chociaż w mojej diecie akurat minimalna (sera, jajek czy warzyw chyba jednak nie dosładzają). A proces oczyszczania ważny. Z cytowanego przez Ciebie artykułu zamieszczę inne kawałki:

    Co jest w cukrze
    Zgodnie z normą sacharozy powinno być w cukrze nie mniej niż 99,8 proc. (w cukrze przemysłowym nie mniej niż 99,55 proc.). Inne składniki mają charakter śladowy.
    Może nas uczulić
    - Do Unii Europejskiej wjeżdża cały światowy chłam, więc inspektorzy powinni częściej badać także cukier spoza Polski - twierdzi dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, prezes Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów. - Poza tym na opakowaniach warto zamieszczać informacje o wszystkich substancjach, które mogą się znaleźć w cukrze drugiej kategorii lub cukrze pudrze, takich jak: skrobia kukurydziana, glukoza krystaliczna, krzemiany. Te środki, które zapobiegają między innymi zbrylaniu, mogą wywoływać uczulenie lub inne choroby.
    ...
    Nie stwierdziliśmy takich nadużyć, choć muszę przyznać, że kontrolujemy tylko cukier w magazynach polskich producentów. Tego, który wjeżdża do Polski z innych państw unijnych, nie sprawdzamy, chyba że otrzymamy sygnał o niewłaściwej jego jakości.
  • edytowano August 2018
    christoph napisal(a):
    był taki film o badaniach cukru w cukrze
    mój ulubiony Czechowicz grau
    uO to! to!

    dzięki losu!
  • edytowano August 2018
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/408628-gabriel-janowski-rzad-musi-uratowac-rolnictwo-przed-kasacja
    Gabriel Janowski wraca ratować rolnictwo. Biada nam!

    Ja zwykle u niego pomieszanie z poplątaniem, celne spostrzeżenia i pomysły z kompletnymi bredniami i szkodnictwem.
    Jako zawodowiec zajmujący się otoczeniem rolnictwa od ponad 20 lat nie mogę tego gościa słuchać i czytać. Myślałem że po walkach o cukier już zamilknie na zawsze ale nie. Walczył jak lew o najbardziej chyba skorumpowaną i przeregulowaną w sposób wyjątkowo nieefektywny i szkodliwy branżę rolną.
    Teraz chce walczyć w Ukrainą bo tam oligarchowie inwestują i mają za dobrze. Znaczy rozumiem że mamy z budżetu dopłacać do wyrównania szans aby zboże na kieleckich piaskach w gospodarstwach po 5 ha mogło konkurować ze zbożem na czarnoziemie pod Humaniem w gospodarstwach o powierzchni 2.000 ha +. Jest oczywiste że lepiej sprowadzać tanie zboże spod Humania a na kieleckich piaskach posadzić las lub uprawiać zioła sucholubne.
    Drugi pomysł to więcej pomocy przy klęskach. Jak ona będzie wyglądać w związku z tegoroczną suszą to już wiem. Im więcej czasu upływa od tej rzeczywistej ale niewielkiej suszy tym bardziej katastrofalna się ona staje w dokumentacji. Urzędy gminne taśmowo wydają rolnikom fałszywe zaświadczenia o klęsce która ich dotknęła. Te zaświadczenia są dla nich pretekstem do zrywania umów kontraktacyjnych bez odszkodowania. Zapewne są też podstawą występowania o odszkodowania. Ziemiopłody zaś sprzedają na wolnym rynku za wyższą cenę. Oczywiście nie wszyscy bo susza dotknęła ich bardzo nierówno no i pozostaje pewna część uczciwych frajerów, ale tymi władze się nie zajmują. Tak jednak postępuje znaczna część, w tym i ci którzy mają plony wyższe niż w zeszłym roku. Zbieram dokumentację fotograficzną, ale wątpię czy uda mi się wyegzekwować w sądach realizację umów. Przecież sąsiedzi zeznają że te zdjęcia to nie z tych pól, albo że te płody to tam były obce i chwilowo składowane no i że naruszyłem przepisy RODO fotografując własność prywatną bez zgody właściciela. To już dwadzieścia lat a wciąż nie mogę się przyzwyczaić i ścierpieć tego bezczelnego chamstwa, oszustw i agresywnych roszczeń znacznej części naszych żywicieli.
    Jaki konkretny produkt rolny? Co jest przyczyną takiego powszechnego zachowania? Rolnicy w takiej Francji są inni czy to nasza lokalna specyfika( zabory plus komuna).
    Produktem który ja (firma) kupuje jest słoma. Zawieramy kontrakty najpóźniej przed żniwami na 70-80 % rocznego zapotrzebowania.
    Wiele lat temu inna moja firma skupowała zboże. Zachowania były takie same. Kontraktami z rolnikami można sobie d..ę podetrzeć. Działają tylko w jedną stronę. Wyegzekwować coś od rolnika to męka dla prywatnej firmy. Bankowi nieco łatwiej (było jak był bankowy tytuł egzekucyjny teraz nie wiem) ale i to wątpliwe. Sądy często stają po stronie rolnika, z definicji zawsze pokrzywdzonego, biednego i ginącego. Zeznania sąsiadów, kontrahentów, władz gminnych i kogo tam jeszcze w okolicy prawie zawsze są na korzyść rolnika i nikt nie sprawdza ich prawdziwości. Jak się jednak uda zdobyć tytuł egzekucyjny to egzekucja wlecze się latami i bezskutecznie. Nie ma jakoś dziwnie chętnych nawet na dobre nieruchomości no bo kto by chciał być zakałą okolicy, bać się wyjść na drogę po zmierzchu albo być podpalonym. Zanim jednak taki odważny się znajdzie ( zwykle jest to w trzecim terminie za maksimum 1/3 ceny ktoś podstawiony przez dłużnika) i sprzedaż z licytacji nastąpi uaktywniają się czynniki społeczne i polityczne. Raz jako CFO dużej firmy dopadłem po 8 latach złodzieja co nie płacił miastowym krawaciarzom z zasady i ku uciesze środowiska i doprowadzał kolejne swoje firmy do upadłości z naruszeniem prawa. Dopadłem bo miałem tytuł egzekucyjny na niego prywatnie, bo nieopatrznie poręczył majątkiem prywatnym długi firmy, a potem się ukrył ale pilnowałem i doczekałem się ujawnienia gada z nową działalnością i majątkiem. Wydzwaniali do mnie szefowie dwóch dużych organizacji ogólnopolskich - jednej profesjonalnej z otoczenia rolnictwa i jednego dużego zrzeszenia umocowanego mocno politycznie - ten przewodniczący był nawet znanym posłem. A jakże nawet spotkał się ze mną na jednym z warszawskich placów. Obaj przyszli z prośbą i groźbą oczywiście. Zarząd oczywiście pękł i gad zapłacił w końcu w ratach nominal sprzed 8 lat (inflacja wtedy bywała po 5-8 % rocznie) plus chyba z połowę kosztów sądowych. No ja wiem że za rolnikiem pieciohektarowym by się tak nie ujmowali, ten akurat był dzierżawcą na chyba 2.000 ha. No ale przy tym 5-cio czy nawet 50-cio hektarowym koszty postępowania do skutku, przy powyższych utrudnieniach, zwykle przekraczają znacznie wartość przedmiotu sporu.
    Na marginesie; wobec powyższego naprawdę trudno się dziwić ubezpieczalniom ze nie chcą ubezpieczać rolników. Nasza wieś jest efektywna inaczej i trochę jej jednak do cywilizowanych stosunków gospodarczych brakuje. A gdzie indziej, we Francji? Nie wiem dokładnie. Z tego co widzę hucpa też jest uprawiana powszechnie tyle że w nieco innych formach bo rolnictwo bardziej skoncentrowane i mniej rolników. Rajdy traktorami z burakami po centrach metropolii i przed siedziby rządów i PE są na porządku dziennym.
  • allium napisal(a):
    @Rafał
    Dokumentacja foto z geotagowaniem likwiduje problem oskarżeń o sfałszowanie zdjęć.
    Dziękuję za radę. Spróbuję wykorzystać. Oczywiście nie masowo ale chcę dać na rynek sygnał że najbardziej ordynarne przekręty nie będą tolerowane przez moją firmę i mnie osobiście. Oczywiście będę musiał natychmiast wzmóc ochronę przeciwpożarową magazynów słomy. U sąsiada i konkurenta niedaleko palą co rok. U mnie tylko jedną stertę - około 300 ton w tym roku, ale to nie zemsta była tylko psychopata piroman.
  • Maria napisal(a):
    Nie będę się z Wami sprzeczać, bo nie wykluczam, że mi się kubki smakowe zestarzały.
    Zjawisko znane nauce, więc istotnie nie ma się o co spierać! 8-D
  • Dusery
    Ekhm
    Desery
  • Rafał napisal(a):
    Wydzwaniali do mnie szefowie dwóch dużych organizacji ogólnopolskich - jednej profesjonalnej z otoczenia rolnictwa i jednego dużego zrzeszenia umocowanego mocno politycznie - ten przewodniczący był nawet znanym posłem.
    Maliszewski? Przez chwilę chyba siedział, a przynajmniej miał zarzuty... Posadzenie go wydaje mi się ważniejsze nawet od Burego dla rozwałki organizacji przestępczej arbuzów.

  • Tego oczywiście nie napiszę. Podobnie jak nie podam innych danych identyfikacyjnych. Z oczywistych względów.
  • Mariusz Muszyński wycofał swoją kandydaturę do SN
    Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, zastępca prezes TK Julii Przyłębskiej, był jednym z kandydatów na sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Niespodziewanie wycofał jednak swoją kandydaturę.
  • Zawsze był słabym ogniwem.
  • Michał Szpądrowski wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego. Pisał o strzelaniu do Żydów
    O wykluczeniu Michała Szpądrowskiego ze sztabu wyborczego kandydata PiS poinformował jego szef Oliwer Kubicki. Powodem decyzji był wpis członka sztabu sprzed ośmiu lat.

    coś za ostro
  • Żyd kryptonitem PiSu.

    Mam przynajmniej nadzieję, że Qń sfajdał się właśnie w galoty.
  • Rafał napisal(a):
    allium napisal(a):
    @Rafał
    Dokumentacja foto z geotagowaniem likwiduje problem oskarżeń o sfałszowanie zdjęć.
    Dziękuję za radę. Spróbuję wykorzystać.
    To jeszcze drobna porada techniczna. Poprawność lokalizacji pojedynczego zdjęcia, można próbować podważać, argumentując, że zrobiono je w czasie gdy odbiornik jeszcze się "namierzał". Dotyczy zwłaszcza zdjęć robionym telefonem, tabletem czy aparatami nie zapisującymi w mefafile zdjęć wartości PDOP. Dlatego do celów sporów najlepiej mieć serię kilku zdjęć tego samego obiektu zrobionych 1-3 minutowych odstępach.
  • Saudyjski prokurator domaga się kary śmierci dla działaczki na rzecz praw człowieka. Szyicka aktywistka Israa al-Ghomgham jest oskarżona o działania antyrządowe i podżeganie opinii publicznej. Al-Ghomgham może być pierwszą kobietą skazaną w Arabii na śmierć.
    Israa al-Ghomgham jest działaczka na rzecz praw człowieka, jedną z pięciorga działaczy i jedyną wśród nich kobietą, którzy są oskarżani o podżeganie do protestów saudyjskich szyitów, które przetoczyły się przez saudyjską Prowincję Wschodnią.

    Zarzuca się im działalność antyrządową, podżeganie do protestów, działanie na szkodę bezpieczeństwa narodowego. Wśród zarzutów jest też filmowanie protestów i umieszczanie nagrań na portalach społecznościowych. A także: udzielanie moralnego wsparcia uczestnikom zamieszek.

    Według saudyjskiej prokuratury są to działania kwalifikowane jako terroryzm.

    Szyici zarzucają saudyjskiej władzy dyskryminację i od wielu lat przeciwko niej protestują.

    Israa al-Ghomgham uczestniczyła w szyickich protestach od 2011 roku. Wraz z mężem została aresztowana w 2015 roku i od tej chwili przebywa w więzieniu.

    Prokuratura domaga się dla pięciorga oskarżonych kary śmierci.Chcem by zastosowano w tym przypadku islamską zasadę "tzair", która sędziemu pozostawia swobodę decyzji co do rodzaju przestępstwa i kary.

    Każda egzekucja jest przerażająca, ale wyrok kary śmierci dla działaczy takich jak Israa al-Ghomgham, którzy nie są nawet oskarżani o agresywne zachowanie, jest czymś potworny - powiedziała Sarah Leah Whitson, dyrektor Human Rights Watch ds. Bliskiego Wschodu. - - Każdego dnia niepohamowany despotyzm monarchii saudyjskiej utrudnia głosicielom reform przekonanie światowej opinii publicznej co do rzekomych zmian zaprowadzanych w królestwie.

    Gdyby Israa al-Ghomgham została skazana na śmierć, byłaby pierwszą kobietą w Arabii Saudyjskiej, na którą zostałby wydany najwyższy wymiar kary.
  • "Każda egzekucja jest przerażająca, ale wyrok kary śmierci dla działaczy takich jak Israa al-Ghomgham, którzy nie są nawet oskarżani o agresywne zachowanie, jest czymś potworny - powiedziała Sarah Leah Whitson, dyrektor Human Rights Watch ds. Bliskiego Wschodu. - - Każdego dnia niepohamowany despotyzm monarchii saudyjskiej utrudnia głosicielom reform przekonanie światowej opinii publicznej co do rzekomych zmian zaprowadzanych w królestwie."
    I to zdanie najlepiej świadczy o arogancji, nieuctwie i tępocie tej pani oraz elit które reprezentuje. Rozłóżmy na kilka czynników:
    - W społeczeństwie saudyjskim, takim jakie jest, tylko niepohamowany despotyzm jest w stanie zapewnić kruchy pokój i porządek. Bez tego będą się mordować jeszcze bardzie niż w Syrii czy Iraku. Tam zresztą społeczeństwa są, a przynajmniej były, znacznie lepiej wykształcone, tolerancyjne, pracowite i pokojowe. To między innymi dzięki pieniądzom i tajnym służbom Saudów udało się te kraje rozwalić, doprowadzić do upadku, anarchii i nędzy.
    - Ta oskarżona i zagrożona śmiercią aktywistka jest, jak rozumiem, szyitką i wrogiem saudyjskiego reżimu. Dąży do obalenia lub osłabienia monarchii saudyjskiej i autonomii lub oderwania szyickiej części od tego kraju. Też bym tak robił i może jest godna podziwu, ale to przecież nie jest żadna reformatorka. To secesjonistka.
    - O jakich głosicielach reform ta kobieta mówi? O zmianach to przekonuje saudyjski monarcha po to aby mieć spokój od takich natrętów jak własnie HRW. Przekonują zaś lewacy, zdrajcy i ruscy szpiedzy aby mu ułatwić eksport wahabityzmu i assasinów na Zachód w celu jego osłabienia i opanowania.
    - Jest ta kobieta idiotką czego dowodzi używając słowa "utrudnia głosicielom ..". Tym samym przyznaje że należy do tej bandy i ma kłopot bo teraz będzie trudniej robić szpagat i twierdzić że islam to pokojowa religia, a saudyjska monarchia jest jego nowoczesnym, pokojowym i postępowym reprezentantem.
  • edytowano August 2018


    Monika Bilska podał/a dalej Radio Maryja

    Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu Robert Pluta został odwołany ze stanowiska po tym, jak w jego szkole odbył się koncert dla Rodziny Radia Maryja w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Decyzję podjął prezydent Radomia Radosław Witkowski.
  • Mania napisal(a):


    Monika Bilska podał/a dalej Radio Maryja

    Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu Robert Pluta został odwołany ze stanowiska po tym, jak w jego szkole odbył się koncert dla Rodziny Radia Maryja w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Decyzję podjął prezydent Radomia Radosław Witkowski.
    Zero zdziwien.
    Z ramienia Platformy Obywatelskiej w 2005 bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w 2006 został wybrany na radnego radomskiej rady miejskiej, otrzymując 529 głosów[1].

    W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat poselski z listy PO. Kandydując w okręgu radomskim, otrzymał 8229 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 7285 głosów[2]. W Sejmie zasiadał w Komisjach Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Finansów Publicznych oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

    W 2014 wystartował na urząd prezydenta Radomia z ramienia PO. W drugiej turze głosowania pokonał ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Kosztowniaka z PiS, otrzymując 52% głosów[3].
  • No jak się oddało władzę to po co takie zdziwko?
  • Noale
    Kiedy był koncert i kiedy zwolnili?
    W wakacje?
  • edytowano August 2018
    Tu były dwa zdjęcia z Irlandii - na jednym tłumy witające w 79 r. Jana Pawła II, na drugim - samotny papież Franciszek dzisiaj na ulicy Dublina + pojedyncze osoby na chodniku.
    Bardzo to smutne zestawienie, powiem Wam.

    (nie wiem, dlaczego przestało się wyświetlać)
  • "Bandyci z AK". Wojciech Lada: Ta książka nie jest oskarżeniem AK-owców. To krytyka wojny

    Wojciech Lada dodał, że jego książka nie jest oskarżeniem Armii Krajowej, lecz krytyką wojny w sensie uniwersalnym. - Każda wojna w dowolnym miejscu świata spowoduje to samo. Od któregoś punktu nie ma znaczenia, czy to wojna sprawiedliwa czy nie. Każdy żołnierz, niezależnie od strony, staje się zły - podsumował pisarz i historyk.
  • ethanol napisal(a):
    "Bandyci z AK". Wojciech Lada: Ta książka nie jest oskarżeniem AK-owców. To krytyka wojny

    Wojciech Lada dodał, że jego książka nie jest oskarżeniem Armii Krajowej, lecz krytyką wojny w sensie uniwersalnym. - Każda wojna w dowolnym miejscu świata spowoduje to samo. Od któregoś punktu nie ma znaczenia, czy to wojna sprawiedliwa czy nie. Każdy żołnierz, niezależnie od strony, staje się zły - podsumował pisarz i historyk.
    Tak z analizy źródeł mu refleksja się nasunęła czy na jakiejś wojnie był?
  • Przypomina mi się skecz z Kabaretu Dudek. "Cały świat się panu nie podoba, ale tylko żonę chciał pan zabić?"
  • Leszek Żebrowski rozprawił się z tym kudłatym ścierwem.

  • Lada napisal(a):
    Każda wojna w dowolnym miejscu świata spowoduje to samo. Od któregoś punktu nie ma znaczenia, czy to wojna sprawiedliwa czy nie. Każdy żołnierz, niezależnie od strony, staje się zły.
    Nowoczesna infantylna teologia. Dawniej rzeczy oceniano na tle świata a świat na tle Boga, dziś wszystko jest osobno, każde zabójstwo jest złe, nie jest ważne kogo się zabija i w jakich okolicznościach.

    Najgorsze, ze temu infantylizmowi ulega pan papież i znaczna cześć duchownych.

  • Mania napisal(a):


    Monika Bilska podał/a dalej Radio Maryja

    Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu Robert Pluta został odwołany ze stanowiska po tym, jak w jego szkole odbył się koncert dla Rodziny Radia Maryja w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Decyzję podjął prezydent Radomia Radosław Witkowski.
    Maniu, o nadchodzącej dymisji tego pana mówiło się w Radomiu od ponad roku. A jeżeli choć 10% plotek, które o nim krążą, okaże się prawdziwych, to to odwołanie będzie dopiero początkiem jego poważnych kłopotów. Nie wiąż sprawy odwołania z takim czy innym koncertem.
    Przykro mi to pisać, bo rzecz o dawnym koledze szkolnym i oazowym.
  • edytowano August 2018
    Maria napisal(a):
    Tu były dwa zdjęcia z Irlandii - na jednym tłumy witające w 79 r. Jana Pawła II, na drugim - samotny papież Franciszek dzisiaj na ulicy Dublina + pojedyncze osoby na chodniku.
    Bardzo to smutne zestawienie, powiem Wam.

    (nie wiem, dlaczego przestało się wyświetlać)
    Francis to dość kiepski papież, co oczywiście nie usprawiedliwia postawy Irlandczyków.
  • Nie żyje biznesmen Leszek Miller, syn byłego premiera – poinformowała na Instagramie Monika Miller, córka zmarłego. Jak podaje prokuratura, wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo
    https://www.tvp.info/38677313/nie-zyje-syn-leszka-millera-prokuratura-ustala-okolicznosci
  • Ciało znaleziono dziś. A piątek był w zeszły piątek.

    RIP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.