Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1181182184186187674

Komentarz

  • To normalna sytuacja. Prawo, szczególnie podatkowe, to jest gra. Ustawodawca ustala reguły, państwo pilnuje ich przestrzegania a podatnicy grają o minimalne wydatki. Upraszczanie reguł jest korzystne, wbrew pozorom, dla obu stron. Jest niekorzystne dla doradców podatkowych oraz części urzędników skarbowych - skorumpowanych i leniwych bo utracą dochody lub robotę.
  • polmisiek napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Zasię to co Kolega podnosi jest niczym innym, jak zmianą wymiaru składki ZUS, z opartej o przeciętne wynagrodzenie (wariant dla przedsiębiorców), na taką, która jest uzależniona od dochodu czyli liczona jak dla pracownika w firmie.
    Tak, ale intencje zmian sa takie jak napisalem. Zlikwidowac limit skladek + zrobic test przedsiebiorcy, zeby nie dalo sie uciec na samozatrudnienie. Cala moja branza jest na celowniku, od paru miesiecy prawie non-stop slucham pomyslow na ominiecie tego od kolegow w robocie.
    Póki co wystarczy posiadać kilku zleceniodawców żeby nie podpadać pod samozatrudnienie. Jeżeli państwo wprowadzi również kryterium obrotów (jeden dominujący zleceniodawca i reszta śmieciowa) to wtedy spółka prawa handlowego, w której przy jednym wspólniku płaci się ZUS tak jak obecnie w DG.
    Można też założyć spółkę prawa handlowego poza granicami Ojczyzny, ale nawet w najprostszym przypadku to jest już struktura i bardzo łatwo można się zderzyć z państwem które przeczesuje obecnie świat w poszukiwaniu podobnych tworów celem oskubania i penalizacji przy najmniejszych podejrzeniach, prawem kaduka ("nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi!").
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Święte miejsca są ważne, ale my chrześcijanie nie powinniśmy mieć bzika na punkcie miejsc jak co poniektórzy starsi bracia i młodsi odszczepieńcy. Nie powinniśmy mieć na punkcie miejsc, przedmiotów i innych rzeczy materialnych. Chrystusa trza się trzymać, a nie murów, wzgórz, ani nawet relikwii.
    Nu nu, nie bądź pan taki protestant!
    !!!

    to po co tyle wysiłku wkładano w artefakty z życia Jezusa i Apostołów?
    Grób św, Pawła wciąż istnieje, całun pogrzebowy, itd itp...

    A tu chodzi o symbol, bo nieiwelu wruszyło a nawet wie, że w tym roku już jedenaście kościołów (s)płonęło we Francji!
    Ale przy tym, Naszej Pani, cos pękło.
    także tu nie chodzi o kamienie i 850 letnią więżbę dachową!

    (pisałem już, że ikona MB Piekarskiej jest wywieziona do Opola. Więc to nie oryginalna farba na oryginalnej desce jest ważna!)
  • TecumSeh napisal(a):
    /romeck: piersi/..(sztuczne sa niewrażliwe na grawitację)...
    Co????????
    Padłem i leżę i nie mogę.....!!!!!!!!!
    "Zrobiłeś mi" wieczór! :))))))))))
  • romeck napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    /romeck: piersi/..(sztuczne sa niewrażliwe na grawitację)...
    Co????????
    Padłem i leżę i nie mogę.....!!!!!!!!!
    "Zrobiłeś mi" wieczór! :))))))))))
    Mnie też. Musiałam solidnie uruchomić wyobraźnię, bo z tych rozważań mi wychodziło, że Bęgowski ma prawdziwe babskie cycki. W końcu zrozumiałam, że chodzi o te wypchane, które też podlegają grawitacji. :))
  • edytowano April 2019
    Będzie grubo. Psoferor Ciaputek właśnie dał onucom wczesny prezent gwiazdkowy.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/443104-rozmowy-z-usa-ws-roszczen-zydowskich-tajna-notatka-msz
  • No. To. Jaka. Tajna?
    Jak już jawna
  • Może będzie, może nie będzie.
    Iloczyn wiarygodności, żurnalistycznej szczekaczki Karnowskich i pana Stanisława któren nie ma żydowskiej fobii ale ma szerokie międzynarodowe dyplomatyczne kontakty - jest wprawdzie wyższy niż Alexa Jonesa ale chyba niewiele.

    Nie kwestionując, że może to być prawda warto poczekać na potwierdzenie od kogoś poważniejszego niż pajace.
  • Wiadomo. Ale wszyscy wiemy, jak nabożny stosunek ma naród nadwiślański do bumagi. A jak ona jeszcze podpisana albo z pieczątką, to ręka noga mózg na ścianie.
  • Michalkiewicz leaks
  • edytowano April 2019
    Jeszcze dodam, ze gdyby sie okazalo, ze niezdanie testu przedsiebiorczosci oznacza jedynie brak mozliwosci korzystania ze stawki liniowej, to wedlug mnie nie byloby tak zle. Czaby wyskoczyc z kaski troche bardziej, ale w rozsadnych granicach. 19% to troche republika bananowa, i troche degresja by zmalala. Ale ~20% -> ~60% to juz sa okolice szalenstwa, dochod miesieczny nagle uciety na pol...
  • Styl pana Mateusza - nieprzeanalizowane działania ad hoc, by się tylko przypodobać. Z PITem było nie inaczej.
  • Jest decyzja, że kaska na socjał ma się znaleźć. No i zaczęto ją "znajdować".
  • Mała rzecz, a cieszy: Dworczyk doprowadził Olejną do białej gorączki.
  • A jednak sputnikowanie nie zażarło - skoro nawet Balcerac nie podjął tomatu, bumażka pana Stacha chyba była bez pieczątki.
  • Mania napisal(a):
    Mała rzecz, a cieszy: Dworczyk doprowadził Olejną do białej gorączki.
    Mauszonka widziała i już następnego prezidienta namaściła.
  • Mania napisal(a):
    Mała rzecz, a cieszy: Dworczyk doprowadził Olejną do białej gorączki.
    Potwierdzam. Zachęcona obejrzałam, bo jest w sieci. Mocne.
    Dworczyk znakomity i w argumentach, i w wyrazie twarzy.
    Widzieć Olejną skwierczącą to miłe. Ale dużo milsza świadomość, że obejrzała to na żywca wiadoma widownia.
  • Mania napisal(a):
    Mała rzecz, a cieszy: Dworczyk doprowadził Olejną do białej gorączki.
    Ta kobieta jest wyjątkowo bezczelna: wcina się w wypowiedź, po czym - gdy Dworczyk nie przestaje mówić - atakuje go, że jej przerywa @-)
  • i, tradycyjnie, zapomina, że to wywiad, więc mówić ma Dworczyk a nie ona. Właściwie przedefiniowała słowo wywiad, w jej wykonaniu to felieton z udziałem figuranta. Tylko tym razem się nie udało.
  • A Grecy chcą Niemcom wystawić rachunek na 290 miliardów EURO. My wystawimy na 980 miliardów i parę innych krajów na pokaźne kwoty i z 2-3 biliony EURO długu się uzbiera. To by mogło rozwiązać problemy europejskiego zadłużenia i przywrócić równowagę w strefie EURO. Jakby jeszcze powystawiać rachunki Rosji za Sowiety Stalina to by radykalnie poprawiło zaopatrzenie w surowce energetyczne i metale. Pozostaje się dogadywać w gronie poszkodowanych i kupować samoloty, rakiety i łodzie podwodne oraz czołgi no i szkolić się w zakresie windykacji. Przyjaciele od 447 pojawią się na podział łupów.
  • KazioToJa napisal(a):
    i, tradycyjnie, zapomina, że to wywiad, więc mówić ma Dworczyk a nie ona. Właściwie przedefiniowała słowo wywiad, w jej wykonaniu to felieton z udziałem figuranta. Tylko tym razem się nie udało.
    ... jak Mariolka z Paranienormalnych.
  • Można się rozejść, kolejne zamachy których nie było.

    https://wpolityce.pl/m/swiat/443515-krwawe-zamachy-na-katolikow-na-sri-lance
  • Pan papież zauważył?
  • Za max. 2h to się wyjaśni. Zobaczymy.
  • Kolejne eksplozje, kolejne ofiary :(((
    image

  • Mania napisal(a):
    Sunday Times o Kozlowskiej i praniu pieniędzy : https://www.tysol.pl/a31662-The-Sunday-Times-o-Kozlowskiej-praniu-brudnych-pieniedzy-i-ros-wojnie-hybrydowej-Gdzie-jej-obroncy-
    Jakie to jednak żałosne, że wywalenie przez Polskę ruskiego szpiona było "nadużyciem zasad Schengen" i "wchodzeniem do strefy rosyjskiej influenzy".

    A kiedy biali ludzie o tym napiszą, w melonikach, to nagle się robi aj-waj.

    Tylko ofiary się nie mylą - i tak rozumieć trzeba Jałtę!
  • Z drugiej strony miło, że ten kapiszon wybuchł szmatom w twarz akurat miesiąc przed wyborami.
  • A powiem wam, że chyba idzie ostatecznie rozwiązanie kwestii Tutsi i Hutu. Obserwuję to po swojej rodzinie, gdzie wczoraj, po latach trzymania języka na wodzy doszło do konfrontacji, kończącej wspólne imprezy. Zaczęło się od niewinnego pytania zawodowego (ogólnie zmierzającego w stronę winy Burego), a rozwinęło się ... Panie, co ja się nasłuchałem ! Głosując na PiS popełniam zbrodnię na dzieciach, ich przyszłości, gdyż zrobiono zamach na OFE i zdemolowano reformę ubezpieczeń cofając późniejszy termin przejścia na emeryturę. Dowiedziałem się, że jestem lewakiem, bo popieram rabunkowo-rozdawniczą koncepcję funkcjonowania państwa. Powiedziano mi też, że wobec Zachodu stosuję klasyczną kalkę wdrukowaną polskiemu społeczeństwu przez Ochranę. Dowiedziałem się, że PiS rozdając 500+ wspiera polskie bydło, które "tam za rogiem codziennie podpala śmietniki", a na pytanie a kim ty jesteś, usłyszałem odpowiedź - Europejczykiem. Usłyszałem bardzo dużo ciepłych słów o Kołakowskim i Baumanie (bo oceniajmy nie tym kim był a co napisał, ten wielki socjolog). Zadano mi (nam) pytanie czy spowiadamy się ze swoich poglądów ? (!!!). I tak dalej, a na koniec usłyszeliśmy, że to ostatnia wspólna impreza. Oj żal.pl

    Nie ma słów, w języku ludzi cywilizowanych, które by mogły wyrazić w pełni moją pogardę wobec tych szumowin.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.